NordVPN Türkiye'de çalışıyor mu?
1 1

Bu konuda 10 mesaj var

Black Friday indirimlerinde NordVPN servisine 2 senelik üyelik aldım. Türkiye'de çalıştığından bahsediliyordu. Obfuscated server özelliği olduğu için VPN yasaklarından etkilenmeyeceğini düşündüm. Fakat Türkiye'de bir türlü kullanamaz oldum. NordVPN ayarlarında yaptığım değişikliklere rağmen hiçbir websiteye bağlanamıyorum. Obfuscated serverlara bağlanıyor ama bağlandıktan sonra hiçbir server'a ping atamıyorum. Hiçbir websitesini de görüntüleyemiyorum. Geçici olarak Tor browser kullanıyorum. Ama o zaman NordVPN olmasının ne anlamı kaldı?

Ayarlarda yaptığım değişiklikler:

1.) UDP yerine TCP denedim.

2.) NordVPN uygulamasının ara yüzünden DNSleri el ile girdim.

3.) Obfuscated serverların yanı sıra normal serverlara da bağlanmayı denedim.

Hiçbiri işe yaramadı.

rammstein tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eneteresan benim evde ve ofiste çalışıyor. Obfuscated sunucularını kullanıyorum. TAP Nord VPN windows adapter driver kurulumu acaba? (Iss'ler evde vodafone fiber, ofiste uydunet)

ZvAnA tarafından düzenlendi
rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aynı şey benim başıma geldi. Ortaya çıkan sonuç şu,

Sadece "bazı obfuscated" serverlar çalışıyor. Onlar da zaman içerisinde değişebiliyor. Hatta onların arasında da her zaman stabil bağlantı sağlamayabiliyorsun. 

Şansına 3 yıllık aldıktan ve geri iade süresi bittikten sonra bu olay başıma gelmeye başladı. Support'la konuşa konuşa anca böyle bir çözüm üretilebildi.

Eğer help kısmında "restricted country" ibaresi girersen otomatikman bir başlık çıkıyor zaten ve devamlı güncelleniyor oradaki serverlar. Onları kullanabilirsin, ilki girmese bile 2. 3. ü bir şekilde giriyor. Mesela şu an şöyle yazıyor.

Please try enabling Obfuscated Servers feature in NordVPN app settings and try connecting to the servers mentioned below:

Singapore #184-187;
Japan #193-200;
Hong Kong #75-82;
United States #3041-3056.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Singapore #184 ve US #3041'e bağlanınca interneti sorunsuz kullanabiliyorum. Sanırım bizim internet servis sağlayıcıları ne kadar VPN sunucusu buluyorlarsa bloklamaya çalışıyorlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 minutes ago, rammstein said:

Singapore #184 ve US #3041'e bağlanınca interneti sorunsuz kullanabiliyorum. Sanırım bizim internet servis sağlayıcıları ne kadar VPN sunucusu buluyorlarsa bloklamaya çalışıyorlar.

Aynen öyle, şu an kedi fare oyunu var. VPN en çok kullanan ülkelerden biriyiz o nedenle ISP veya devlet blokladıkça VPN firmaları da yeni server'lar ayarlıyorlar. Bu bloklama olayı başlamadan önce NordVPN'den aşırı memnundum. Şimdi de idare eder, güzel hizmeti aslında ama işte bizim ülkenin bokluğu.

Windscribe daha sorunsuz girmişti bu arada ve ücretsiz sürümü de vardı. Onu da es geçmeyeyim. Hatta ondan lifetime üyelik de var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windscribe kullanıyorum bir yıldır. Son zamanlarda onda da benzer sorunlar yaşanıyor. Bizimkiler VPN olayını kontrol altına almaya çalışıyorlar anladığım kadarıyla. Gezi olaylarında VPN yüzünden sosyal medya üzerinden paylaşımları engelleyememişlerdi. Şimdi başka benzer olaylara karşı hazılık var büyük ihtimalle.

ObiWan beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim anladığım kadarıyla bu vpn'lerin çalışıp çalışmama olayı servis sağlayıcıya göre değişiyor. Evde vodafone'a geçtiğimden beri normal şekilde bağlanıyor. Daha önce türk telekom fiber vardı, onda Obfuscated sunucuları ile anca bağlanıyordum. Ofistede uydunet var. Onda da Obfuscated sunucuları ile bağlanıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Servis sağlayıcılarla alakalı mı bilemiyorum, mesela windscribe VPN kullanıyorum cepte VPN çalışmıyor ama PC'de çalışmakta. Yazılım arayüzleri işletim sistemlerine göre ISP tarafından farklı karşılanıyor sanırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 11/01/2019 at 11:38 PM, RFID said:

Servis sağlayıcılarla alakalı mı bilemiyorum, mesela windscribe VPN kullanıyorum cepte VPN çalışmıyor ama PC'de çalışmakta. Yazılım arayüzleri işletim sistemlerine göre ISP tarafından farklı karşılanıyor sanırım.

aynen oyle. superonline'dayken windscribe gayet guzel calisiyordu. TT'ye gecince ayvayi yedi :baba:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yaklaşık bir sene nordvpn üyeliğim olmasına rağmen aylardır çalışmıyordu(vodafonefiber). Üstelik mart 2019'da kredi kartımdan otomatik uzatmayı kapatmış olduğumu hatırladığım halde 69 dolardan yenileyip beni sinir etmişlerdi. Bugün yine lazım oldu. Birkaç haftadır pc'de yaşadığım bir sorun için yabancı forumlarda dolaşıyorum. Adamlar konuyla ilgili aldığı bir ss'i paylaşıyor, hep imgur falan. nordda çalışmıyor deli oldum kaç gündür.Ben de yurtdışından bir sunucu kiralayarak kendi vpn sunucumu kurmaya karar verdim. Mis gibi oldu. Hızlı olsun diye de bağlantımı frankurt olarak seçtim. Canavar gibi çalışıyor. Kendi vpn'im üzerinden nordvpn açınca o da çalışıyor. Böylece en azından mart 2020'e kadar başka ülke üzerinden bağlanmam gereken bir durum olursa onu da o şekilde kullanırım artık.:D

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok