Resident Evil 2 Remake
0

Bu konuda 41 mesaj var

1 Shot Demo icin:

• Oyun ayarlarindan Updates'de Steam Cloud sync'i kapatin. (Steam ayarlarindan tum oyunlar icin de yapilabilir ama gerek yok)
  • Steam klasoru / userdata klasoru / user numaranizla isimlendirilmis klasor / 961440 / remote / burada "win64_save" klasorunu silin.
  • SteamAchievementManager ile achievement'lari silin.

Demo sifirlandi, yeniden 30 dakika oynayabilirsiniz.

Vaktiyle en sevdigim oyunlardan biriydi. Dergi ile gelen oyun demosu CD'lerinden 30 dakika limitli demosu cikmisti, sabaha kadar her seferinde biraz daha ileri giderek oyunun gorebilecegim kadarini gormek icin cok kasmistim. "Toplam 30 dakika oynayabilirsiniz" modelini sevmedim, bir seferde en fazla 30 dakika oynayabildigim, ölünce yeniden baslamak zorunda kaldigim bir demo bence daha guzeldi.  Ustteki yontemle bu demo da asagi yukari o formata donusuyor.

PS: RE2 gibi bir klasigin remake'i yapilmasi cok guzel. Bu oyunla ilgili baslik olmamasina sasirdim, ben mi goremedim acaba diye killaniyorum

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu remake değil, eğer bu remake ise o zaman bu güne kadar gördüğümüz remake'ler remake değildi. Remake denilince ben de yüksek çözünürlük, yüksek kaliteli kaplamalar falan bekliyordum. Bunlar bildiğin sıfırdan yeni oyun yapmışlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Shadow Quality: Max ile High arasinda gorsel degisiklik az, hafiza gereksinimi farki hayvani. Bende oyun Max secti, bence High makul. 

Shadow Cache: Bunu mutlaka acik tutmali, kapatmanin performansa etkisi cok. Zaten acik geliyor.

DirectX 11 acik geliyor. 12’yi secince “performans artabilir” diyor ama bana biraz dusus oluyor gibi geldi. Oyunun son halinde tekrar denemeli.

Digerleri keyfe gore degisir; Image Quality benim icin en cok fark yaratan oldu, sanirim internal cozunurluk carpani. Ekran cozunurlugu ve grafik kartinin modeline gore ayarlamak lazim, kart guclu ise 1.3 falan denenmeli.

Field of view ayari var, en genis hali bile abarti genis degil.

Display ayarlarinda Max-Min-Ave brightness’i monitore gore ozenli secmek lazim.

FPS’ler disinda en sevdigim oyundu, modern hali guzel olmus. Preorder’lik.

Bunu alan bunu da aldi:

Unreal PT’yi denemeyen varsa goz atsin. VR destegi de mevcut. Yapan eleman sitesinden kaldirdi ama hala mega linkleri bulunabiliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Whooosh said:

Bu remake değil, eğer bu remake ise o zaman bu güne kadar gördüğümüz remake'ler remake değildi. Remake denilince ben de yüksek çözünürlük, yüksek kaliteli kaplamalar falan bekliyordum. Bunlar bildiğin sıfırdan yeni oyun yapmışlar.

O remastered oluyor. Remake adı üzerinde remake, yeniden yapmışlar. Spyro veya seneye gelecek System Shock gibi, onlar da remake mesela.

Oyun başarılı olmuş yalnız. Benim gibi eskilerini bir şekilde oynayıp bu türle pek alakası kalmamış olanların bile ilgisini çekiyor.

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Biri de hayrına MGS Remake yapsın da oynayalım yav.

Bunun demosunun çıktığını bilmiyordum akşam deneyeyim.

Trexxx beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

RE 2 benim en sevdiğim oyundu bu seride. Kaç kere bitirdim hatırlamıyorum bile. Demo da ki görüntüler bildiğin o zamana götürdü ama kesinlikle sıfırdan yapmışlar oyunu bambaşka bir şey olmuş. Harika görünüyor. Kesinlikle değerlendirilmeli. 

epi beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 dakika önce, jackjoker said:

şu oyun alınabilecek düzeyde olsa ya da ucuza kapatabilsem alacağım. VA panel ve 32" de nasıl olacağını düşünemiyorum :)

Tam oyunu ama fiyata dikkat mümkünse araldan alma.

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ARAL a 400 lirayı bırak 4 lira bile vermem. Rusyada 159 lira oyun ( 1999 ruble ) ama işte gift yapamıyorsunuz kapalı ülke orası. 

türkiye de kapalı ülke ama dünyanın en pahalı RE2 si de bizde. ( normalde kapalı ülkelerde transfere açık olan ülkelerden ucuza satılması gerekiyor ancak 75 dolara denk geliyor bizde. ) muhtemelen arada ki fiyat komisyonunu Aral kendine istediği için Steam de kendine düşen komisyonu tamamlamak için fiyatı yüksek tutuyor. 

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

transfer açık ülkelerde 60 dolar

kapalı olan ülkeler de 30 dolar civarı.

bir tek türkiyede 75 dolar kapalı olmasına rağmen. 

arada ki fiyat farkı da Aral Bokuna gidiyor. Muhtemelen ana dağıtıcı olarak pay istediğinden böyle oldu. 

jackjoker tarafından düzenlendi
Aral'ı tek yazmışım. Aral Bokuna olacak doğrusu

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

oyunu yurt dışı bir aracı ile 54 dolardan satın aldım ve key'i steam de aktif ettim. hem aral bokuna para kazandırmadım hemde mevcut rakamdan daha aşağıda oyunu aldım ( bence yine pahalı ama resident evil 2 bir koleksiyon parçası olarak düşünülebilir ) 

oyuna sadece bir 10 dk girebildim vaktim yoktu. ama gördüğüm kadarıyla atmosferi çok çok iyi yapmışlar. zaten RE7 ile tanıdığımız engine çok iyi bir motordu ve bunun üzerine geliştirdiklerinden yağ gibi akıcı. 

sesler inanılmaz. oyunun zaten karanlık ortamlarda geçiyor olması öylesine içine sokuyor ki insanı.

aşağıda cep telefonu çektiğim kareyi ve monitörde gördüğüm sahneyi buraya koymak istiyorum. 

sırf 32" VA da nasıl görünecek bu oyun diye merak ediyordum. Kesinlikle değermiş. 21 yıl önce defalarca oynadığım ve çok beğendiğim oyunun güncel hali ve muhteşem ortamı ile yeniden buluştum. Bakalım Resident Evil 3 Remake olacak mı? olursa bu sefer preorder dan almak lazım bu bize ders oldu. 

jackjoker tarafından düzenlendi
RFID beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada performansa gelirsek,

her şey ultra,

Texture Quality 8GB ( Max ) seçili

2k da 128- 143fps arasında geziniyorum.

yalnız oyun dx11 de stabil çalışıyor. dx12 de hem fps düşüyor hemde stabil değil. zaten incelemeler de dx12 için yama beklendiğini belirtmişler. 

şöyle örnek vermek gerekirse

aynı grafik ayarlarında dx11 de 143fps iken oyunu dx12 modunda açarsanız 30-90 fps arasında geziniyor dalgalanıyor. bu yüzden dx12 modunu şimdilik kullanmayın demişler. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bitirdim çok kısaymış buda.. Güzel oyundu ama sonra gelen diğer mekanlar karakol kadar başarılı değil maalesef.. Ben daha uzundur diyordum ama lönk diye bitti oyun gerçi oyundaki tüm hikayeyi öğrenmek için 4 kez bitirmek gerekliymiş, iki kez leonla iki kez claire ile ama hiç işim olmaz şahsen bir kez leonla bitirdim bir daha uğraşmam zaten stresli oyun.. Orjinal re2 bu kadar kısa değildi yanlış hatırlamıyorsam..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir kez daha bitirirseniz (bu kez diger karakter ile ve 2nd Play secerek) oyunun basinda yollari ayrildiktan sonra ikinci karakterin timeline’inda ne oldugunu gorebilirsiniz, icerik ve silahlar da farkli olur. Sonu da pat diye bitmemis olur ama sondan cok beklentiniz olmasin.

4 kez oynamaya degmeyebilir, o daha cok meraklisina yeniden oynanabilirlik sunmak icin. Cok bir degisiklik olmuyor, diger karakterin gectigi yollardan bu karakterin silahlariyla gecmis oluyorsunuz, bir de ufak tefek degisiklikler oluyor ama ikinci kez oynamak gibi degil.

epi tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bitirirdim aslında ama oyunun son 2 mekanı beni hayal kırıklığına uğrattığı için claire ile oynamak gelmedi içimden doğrusu..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok