Resident Evil 2 Remake
0

Bu konuda 41 mesaj var

Oyunun iconic mekani karakol. Donup donup tekrar oynardim ama orijinalinde de karakolun otesi beni o kadar sarmamisti. Bunda da oyle oldu. Yalniz dev orumcekler hatirliyorum orijinalinde, gozum onlari aradi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bende pazar günü başladım fakat ps1'deki tadı veriyor olsada çok geçmeden sıkılı veriyor insan. remake yapılması güzel'de aynısını yapmak yerine içeriğe biraz el atsalar daha iyi olurmuş. şu haliyle ps1 emulatorde çalışan halinden bir farkı yok ki. o döneme ait fikirler o dönemde heyecan yaratmıştı fakat artık değil, karakol'da bulmacanın ne işi var heykele kitap ver oda sana minik asâ'yı versin. heykellerin jetonunu alıp alttaki gizli girişi açmak filan. malesef çabuk sıkıldım ve kapattım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
23 dakika önce, mehmetclk said:

bende pazar günü başladım fakat ps1'deki tadı veriyor olsada çok geçmeden sıkılı veriyor insan. remake yapılması güzel'de aynısını yapmak yerine içeriğe biraz el atsalar daha iyi olurmuş. şu haliyle ps1 emulatorde çalışan halinden bir farkı yok ki. o döneme ait fikirler o dönemde heyecan yaratmıştı fakat artık değil, karakol'da bulmacanın ne işi var heykele kitap ver oda sana minik asâ'yı versin. heykellerin jetonunu alıp alttaki gizli girişi açmak filan. malesef çabuk sıkıldım ve kapattım. 

hikayeyi bilmeyenler ah ah
o karakol, karakol olmadan önce müzeydi. o yüzden mimarisinin öyle olması normal. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@jackjoker Yok yok ben tam anlatamadım karakoldaki bulmacalar filan hepsi genel olarak o döneme ait fikirler şimdi yeniden yapıldığında değişen fikirlerle ne alaka dedirtiyor insana, buna sebepte ps1'deki oyunun aynı halde tekrar sunulması bana göre, misal grafikleri güncellemek fizikleri biraz değiştirmek, en basitinden in-kalk-zıpla gibi fiziksel ekler yapılmalıydı, konuya el atıp minik değişiklikler koyulmalıydı, remake bana göre böyle birşeyi ifade ediyor bu japonların yaptığı alenen port etmek olmuş o kadar.  şimdi farcry1 half-life1  aynı mantıkla yapılsa sonu aynı olur bana göre. PS4 için yapılan bir korku oyunu vardı evde geçiyordu o daha bir anlamlı buna göre. keşke o bilgisayara gelse. bu oyunun ederi en fazla 50TL oda kutulu olursa ancak hak eder.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@mehmetclk oyun birebir aynı oyunu remake yaptıkları için (gameplay'i de biraz daha modernleştirerek) bu kadar tuttu zaten, insanlar eski tadı arıyorlar. yeni tat arayanlar için yüzlerce başka oyun var onları oynayabilirsiniz.

Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Resident Evil Racoon City Edition aldım son Steam indiriminde, Resident Evil 2 Remake ve 3 Remake için daha önce de bahsetmiştim raytracing ve FSR geldi. Ne kadar sorunlu olduğundan bahsedilse de 6900XT ile 4K FSR Ultra Quality ayarında raytracing maksimum ayarında (Hitman 3 gibi değil raytracing, konsollarda da rahat çalışabilmesi için çok fazla yüklenmiyor GPU'ya) çalışıyor çok büyük problem ortaya çıkarmadan.

SDR olarak oyun baya soluk, kontrast iyi olmuyor, HDR açınca bu durum düzeliyor iyi kötü, OLED veya ciddi bir FALD LCD TV ile keyifli olur, 4K 60Hz olsa da yeterli olabilir bu oyun için, çok hızlı bir oynanışı yok zaten.

Sonlara geldim sanıyorum iyi oyunmuş, daha önce oynamamıştım bunu. 

Geçenlerde de Resident Evil 4 Remake açıklandı, o da güzel göründü bana.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Resident Evil 2 Remake'i bitirdim Leon ile, bence iyiydi, üçüncüsüne başladım şimdi bu da iyi, bir miktar daha aksiyona yönelik ikinciye göre, ikincisinde korku öğesi bir miktar daha fazlaydı sanki.

İndirimden yedincisi ve Village olan paketi de aldım, yedincisi ve gördüğüm Village FPS, bunlar gibi TPS değil, yedincisinin başlarını bitirdim en hoplattıran oydu, Village'ı görmedim daha, bugüne kadar sadece beşincisini almışım baktığımda onu da beğenmemiştim ancak bunlar iyi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, T800 said:

Resident Evil 2 Remake'i bitirdim Leon ile, bence iyiydi, üçüncüsüne başladım şimdi bu da iyi, bir miktar daha aksiyona yönelik ikinciye göre, ikincisinde korku öğesi bir miktar daha fazlaydı sanki.

İndirimden yedincisi ve Village olan paketi de aldım, yedincisi ve gördüğüm Village FPS, bunlar gibi TPS değil, yedincisinin başlarını bitirdim en hoplattıran oydu, Village'ı görmedim daha, bugüne kadar sadece beşincisini almışım baktığımda onu da beğenmemiştim ancak bunlar iyi. 

çok yanlış oyundan başlamışsın abi, 5. oyun zaten pek RE gibi değil daha çok aksiyon oyunu gibi :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Üçüncüsünü de bitirdim şimdi, üçüncüsünü daha çok beğendim ikincisine göre, dördüncüsünü görmek lazım artık.

Beşinci ve altıncı oyun remake yapılmaz herhalde, zannetmiyorum hiç.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Half-Life 2 ve Doom 3 E3'te goruleli 20 yil olmus. 2004 piyasaya cikislarinin 20. yili. 

Resident Evil remake'lerinin basarisi ve teknolojideki gelismelerin sundugu imkanlar dusunuldugunda parasini verip bir taseron studyoya bunlarin remake'ini yaptirmalari lazim.

Taserona remaster yaptirmak ve taserona VR version yaptirmak standart uygulama haline gelirse onlar iyi ekmek yer, yepyeni ekipler dogar, bize de saglam icerik cikar.

UE5'de klasik haritalarin remake'ini yaparak kendini gelistirmeye calisan amatorlerin cikardiklari isler bile etkileyici. 2024 donanimini hedefleyen remake'ler muthis olur.

20 yil la.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İndirimden 2 ve 3'ün bulunduğu Raccoon City paketini aldım konsol için. İki oyuna 160 TL ödedim. Kabaca 9 dolar gibi bir şey yapıyor. Microsoft'un uyguladığı bölgesel fiyatlama sayesinde sakız parasına (ABD sakızı) oyun oynuyoruz vallahi :)

Konsol versiyonuna son güncelleme ile Ray Tracing ve yüksek FPS seçenekleri de gelmiş. Ben RT açık oynuyorum. Bu modda Global Illumination ve yansımalar için RT kullanılıyor. Oyunun karanlık atmosferini düşündüğümüzde, RT grafiklere çok şey katmış diyebilirim. Oyun görsel olarak çok güzel gözüküyor. Performans tarafında ise, Digital Foundry'nin yaptığı incelemede Xbox Series X RT modda 4K çözünürlükte 50-60 FPS arasında gidip geliyor. Sabit 60 FPS'i tutturamamışlar ama FPS cap koyup da oyunu 30 FPS'le sınırlamamışlar. Eğer benim gibi Freesync destekli bir monitör (veya TV) kullanıyorsanız, oyun bu şekilde de gayet akıcı. Yüksek FPS yerine RT açık olarak oynamaya devam edeceğim.

epi beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
21 hours ago, epi said:

Half-Life 2 ve Doom 3 E3'te goruleli 20 yil olmus. 2004 piyasaya cikislarinin 20. yili. 

Resident Evil remake'lerinin basarisi ve teknolojideki gelismelerin sundugu imkanlar dusunuldugunda parasini verip bir taseron studyoya bunlarin remake'ini yaptirmalari lazim.

Taserona remaster yaptirmak ve taserona VR version yaptirmak standart uygulama haline gelirse onlar iyi ekmek yer, yepyeni ekipler dogar, bize de saglam icerik cikar.

UE5'de klasik haritalarin remake'ini yaparak kendini gelistirmeye calisan amatorlerin cikardiklari isler bile etkileyici. 2024 donanimini hedefleyen remake'ler muthis olur.

20 yil la.

Orijinal Splinter Cell üçlemesini UE5 ile oynamak için 60$ verirdim herhalde. :) 

epi beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 7/15/2022 at 11:11 AM, epi said:

20 yil la.

Gerek yok, kendimiz yapariz. Ya da birileri yapar, indirir oynariz. PC dedigin bu iste:

https://www.youtube.com/watch?v=Gr6VOrKiXwU

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 7/15/2022 at 11:11 AM, epi said:

20 yil la.

https://www.guru3d.com/news-story/cd-projekt-red-announces-remake-original-the-witcher-in-unreal-engine-5.html

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok