LG 32" 165Hz 1440p Nvidia G-Sync VA Panel Monitör (32GK850G)
1 1

Bu konuda 102 mesaj var

8 minutes ago, stardust said:

ben hala oyalanıyorum, karar veremedim alsam mı...

yer olarak bir sıkıntım yok. fakat 27" 2560x1440'dan 31.5" 2560x1440'e geçince görüntü keskinliğini yitirecek illaki... TN'den VA'a ya geçiş ne derece değer buna bilmiyorum yoksa monitörümden memnunum ve aslında 35" ultra-wide PG35VQ bekliyordum.

bu sabah uçuştan döndüğümde vatan'ın internet stoğunda bitmiş, istanbul'da da sadece 4 mağazada kalmış gözüküyordu. sonradan yine girdi stoğa fakat bana yakın mağazalarda kalmamış.

kararsız kaldım... kredi kartının hesap kesim tarihi 28'i. onu kriter olarak belirlemiştim düşünmek için o tarihe kadar. 

o bir geçsin bakalım hala stokta kalırsa sipariş edeceğim ama 31'ine kadar da yurtdışında kalacağımdan mağazadan ölü piksel deneme şansım da olmayacak, internetten ne çıkarsa bahtıma...

tam kesin almaya karar veririm ben ya stok kalmaz ya da fiyat normal haline döner :D

27" 2K monitörden 32"e geçiş yapılacaksa 4K düşünmeni öneririm. Aynı sıkıntıyı yaşadım ve 4K'da huzur buldum. Yoksa 2K ile ekran büyüttüğünde görüntüde geri adım atmış olursun.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 dakika önce, stardust said:

ben hala oyalanıyorum, karar veremedim alsam mı...

yer olarak bir sıkıntım yok. fakat 27" 2560x1440'dan 31.5" 2560x1440'e geçince görüntü keskinliğini yitirecek illaki... TN'den VA'a ya geçiş ne derece değer buna bilmiyorum yoksa monitörümden memnunum ve aslında 35" ultra-wide PG35VQ bekliyordum.

bu sabah uçuştan döndüğümde vatan'ın internet stoğunda bitmiş, istanbul'da da sadece 4 mağazada kalmış gözüküyordu. sonradan yine girdi stoğa fakat bana yakın mağazalarda kalmamış.

kararsız kaldım... kredi kartının hesap kesim tarihi 28'i. onu kriter olarak belirlemiştim düşünmek için o tarihe kadar. 

o bir geçsin bakalım hala stokta kalırsa sipariş edeceğim ama 31'ine kadar da yurtdışında kalacağımdan mağazadan ölü piksel deneme şansım da olmayacak, internetten ne çıkarsa bahtıma...

tam kesin almaya karar veririm ben ya stok kalmaz ya da fiyat normal haline döner :D

ben alırken de bu modele çok istek olduğunu belirtmişlerdi. ay sonuna kadar kalır mı bilmiyorum açıkcası. muhtemelen yapılan indirimden dolayı deli rağbet görüyor. 

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@stardust, PG278Q hala süper monitör. En kaliteli TN panellerden bir tanesi. Renk kalitesi IPS gibi degil tabii ama orta kalite IPSler ile yarisir. Bence bekle.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

43" benim için monitör olmaz, pc-gaming olarak RTS, FPS oynayamazsın. derinliği çok uzun bir masa lazım uzağa konumlandırabilmek için. TPS, yarış falan güzel olabilir.

1400 dolar o boyutta IPS ve 120hz bir panel için gayet iyi bir fiyat.

Fakat ne aldığını ve ne kaçırdığını bilmek lazım:

It also lacks G-Sync support. One reason that is notable is because Nvidia and its hardware partners are expected to release 4K 144Hz monitors with HDR and G-Sync very soon, including the Asus PG27UQ and Acer X27

yani ben bu LG monitörü de alsam tatmin olmayacağım, bunun farkındayım. uzun zamandır ultra-wide almak istiyorum, panel üreticisi artık ne bok yediyse asus PG35VQ monitörü bir türlü piyasaya süremedi. Beni o ya da 30" üstü 4K 144hz HDR bir monitör tatmin eder şu saatten sonra.

fakat şunu da belirtmek lazım ki 3500 liraya 32GK850G gibi bir monitör bulamazsınız bir daha türkiye'de. bu monitör alınarak bir kaç sene istediğim türden monitörlerin fiyatlarının düşmesi beklenebilir çünkü o monitörler 1500 dolar civarında çıkacak ve türkiye fiyatları 10 bin lira üstünde olacak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni alacak arkadaşlar garanti konusunu sorsunlar vatan ise her zaman ki sıkıntılar var. LG'nin garanti servisi çok problemli. LG televizyonlarımızda ve birkaç elektronik beyaz eşyada sıkıntı çıkardılar. Tabi monitör farklı bir garanti servisi aracılığı ile yapılıyorsa bilmem.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de aldım bundan, Antalya/Lara Vatan'dan. Oradaki arkadaş almadan önce test etmemi sağladı. Mağazaya göre farklılık gösterebiliyormuş ama ben insiyatif alabiliyorum dedi. Evde çok az bakabildim ama iki şey ki ikisi de beklenen:

* Büyük AMK! Ama alışırım yakında. En kötü ihtimal masanın tablasını genişletirim (60 cm şu an).

* 1060 bu bebeğe yetmiyor. BF1'de ultra ayarlarda 30 FPS falan. Medium ayarlarda 70 civarı ve sonuç olarak akıcı ama 100'ün üzerine çıkmadıktan sonra bu alete sahip olmanın manası yok. Yakında ekran kartı da güncellemem gerekecek. Bu arada baktım da, RTX2060 1440p için iyi, ideal seçim deniyor ama o bile en yüksek ayarlarda 70-80 FPS :icon_think:

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 dakika önce, CandleGarden said:

Ben de aldım bundan, Antalya/Lara Vatan'dan. Oradaki arkadaş almadan önce test etmemi sağladı. Mağazaya göre farklılık gösterebiliyormuş ama ben insiyatif alabiliyorum dedi. Evde çok az bakabildim ama iki şey ki ikisi de beklenen:

* Büyük AMK! Ama alışırım yakında. En kötü ihtimal masanın tablasını genişletirim (60 cm şu an).

* 1060 bu bebeğe yetmiyor. BF1'de ultra ayarlarda 30 FPS falan. Medium ayarlarda 70 civarı ve sonuç olarak akıcı ama 100'ün üzerine çıkmadıktan sonra bu alete sahip olmanın manası yok. Yakında ekran kartı da güncellemem gerekecek. Bu arada baktım da, RTX2060 1440p için iyi, ideal seçim deniyor ama o bile en yüksek ayarlarda 70-80 FPS :icon_think:

hayırlı olsun. evet büyük ama alışıyorsun. hatta bana küçük gelmeye başladı :) 

1060 full hd kartı. 2k için daha güçlü bir ekran kartına ihtiyaç var. her ne kadar 1070 dense de o da 2k kartı değil. 1080 ve üzeri gerekli. 2060 da kıl payı kurtarır ama en azından 2070 i baz alman lazım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada 1440p, 2060 vs 2070, en yüksek kalite (rtx off) özet:

BFV: 80fps, 84fps

Shadow of the tomb raider: 57fps, 66fps

Deus Ex Mankind: 64fps, 71fps

Far Cry 5: 76fps, 83fps

Görünüşe göre farklar %8-10 civarı. Yani aslında 2070 bile ultra ayarlarda 100 fps üzerine çıkamıyor. Artık 2060 mı 2070 mi alırım bilemiyorum ama ayarlar med-high arası olması lazım 100 üzerine çıkabilmek için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
31 dakika önce, CandleGarden said:

Aslında var ama sadece direkt link ile ulaşılabiliyor. Ana sayfadan monitör, vb diye seçerek çıkan listede yok.

https://www.vatanbilgisayar.com/lg-31-5-32gk850-g-144hz-ultra-wide-g-sync-gaming-monitor.html

Benim aldığım yerde en az bir tane daha vardı kutusunda.

vatan genelde stok bitenleri listesinden kaldırıyor. link yazarak girebiliyorsunuz ama. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
46 dakika önce, CandleGarden said:

Bu arada 1440p, 2060 vs 2070, en yüksek kalite (rtx off) özet:

BFV: 80fps, 84fps

Shadow of the tomb raider: 57fps, 66fps

Deus Ex Mankind: 64fps, 71fps

Far Cry 5: 76fps, 83fps

Görünüşe göre farklar %8-10 civarı. Yani aslında 2070 bile ultra ayarlarda 100 fps üzerine çıkamıyor. Artık 2060 mı 2070 mi alırım bilemiyorum ama ayarlar med-high arası olması lazım 100 üzerine çıkabilmek için.

en az 2070 zaten. onu baz alırsak üst seriye bakmakta fayda var. 1080/1080Ti / 2080 / 2080Ti bu kartlar hakkını veriyor 2K da rahatlıkla. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 dakika önce, stardust said:

fiyatı 4800'e çıktı vatan'da. alanlara hayırlı olsun. pg35vq beklemeye devam...

31 ine kadar yurt dışında olacağım demiştin zaten. sağlık olsun. daha iyisini nasılsa alacaksın. yukarıda dediğin gibi fiyat normale dönmüş bende baktım şimdi 4825 lira yazıyor. cidden çok uyguna gelmiş bana ve @CandleGarden a. 

-

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

dün sabah dönmüştüm, vaktim vardı gidip alacak ama üşendim. pekl oyun da oynadığım yok bu aralar gerçi fakat fiyatı artmış görünce tabii ki bir hüzün kapladı içimi :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

LG Türkiye ile Vatan yeniden kampanya yapmış yüksek talep olduğundan. Mağazada görevli öyle demişti çok soruyorlar ciddi talep var diye.

4825 liradan 4000 liraya inmiş. İlgilenen olursa haber vereyim dedim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada monitör 3164 liraya tekrar kampanyaya girmiş Vatan bilgisayarda. Stok sıkıntısı yaşanabilir. Eğer bulursanız bence değerlendirin. Bu fiyatta bu teknik özelliklerde seçimden sonra monitör almak biraz zor olabilir. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 1/25/2019 at 4:39 PM, stardust said:

fakat şunu da belirtmek lazım ki 3500 liraya 32GK850G gibi bir monitör bulamazsınız bir daha türkiye'de. 

1,5 ay sonra... 

53 minutes ago, jackjoker said:

bu arada monitör 3164 liraya tekrar kampanyaya girmiş Vatan bilgisayarda. Stok sıkıntısı yaşanabilir. Eğer bulursanız bence değerlendirin. Bu fiyatta bu teknik özelliklerde seçimden sonra monitör almak biraz zor olabilir. 

Thank you star.. :beer2:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

her yer 4000-4500 liraya satarken vatan belki de zararına 3164'e satıyorsa ben napayım.

amazon fiyatı bir kere 650-700 dolar arası değişiyor... senin basit kimyacı beynin böyle iktisadi hesaplardan anlamaz bence boşuna kasma @Narcissus

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok