LG 32" 165Hz 1440p Nvidia G-Sync VA Panel Monitör (32GK850G)
1 1

Bu konuda 102 mesaj var

:lol: Ya bana masal anlatma devamli atip tutup

duruyosun hic biri tutmayinca omer tayyip mordogan gibi zirliyosun.. 

Gozumuzle gordugumuz seyi mbali linguist chemical engineer olarak bile yorumlayamicaksak kusura bakmayin bakkal bey.. :/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 minutes ago, Narcissus said:

mbali linguist chemical engineer

:lol: ne boka yaradı bu kadar okuman onu da söyle ki halk aydınlansın...

91 doğumluğum diyerek ağına düşürdüğün genç yavrularımızın en kalbi hisleriyle oynamak için okuduğun okullardan bir de diploma almışsın utanmadan :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Senin gibi 4 işlemi iktisatta öğrenmiş gençler üniversiteli olmalarıyla hava attıklarında sussun diye söyleyebilmeme yarıyor falan işte.. :zuh:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

monitörüm bugün itibariyle geldi...

eskisine göre tabi ki muazzam bir upgrade oldu. (27" 1080p 144hz TN -> 32" 1440p 165hz VA)

ppi olarak baktığımda bir upgrade olmadı ancak yine de nedense eskisinden daha smooth gözüküyor gözüme. belki VA olmasının getirdiği bir şeydir bilemiyorum. 

32" büyüklük resmen hayvani, 27" idealdi, hatta bir tık büyük olsa belki çok iyi olur diyordum ama 32" abartı oldu biraz. işin kötüsü buna alıştıktan sonra daha küçük monitöre bakamayacağız.

siyah kalitesi olarak tabi ki bir oled değil, zaten backlight olan hiç bir monitörden o kaliteyi bekleyemem, ancak TN ile karşılaştırdığımda fark MUAZZAM. ki bu muazzam farkı ilk kutudan çıktığında farkediyorsunuz ki o durumda brightness %100. ben kendi rahat ettiğim seviye olan %30'a çektim ve siyah kalitesi çok çok daha arttı. bu alet ile gönül rahatlığıyla karanlık sahneli film & oyun izlenebilir. TN'de resmen siyah değil gri izliyormuşuz.

zaten benim bu monitörü almamdaki en büyük neden siyah kalitesi idi, o da tatmin ettiğine göre gerisi tuzu biberi oluyor... her yönüyle iyi bir alet.

yalnız @stardust @Ranilin ve ben 3ümüzde de 1 tane ölü piksel çıktı. nazarlık olsun diye mi koyuyorlar bilmiyorum :) neyse ki üçümüzde de kıyıda köşede, özellikle bakılmadığı sürece hayatta görünmeyen bir noktada olduğu için ciddiye almadık, kullanmaya devam ediyoruz.

wazzap and stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hepinizin monitörleri hayırlı olsun :) teknik özellik olarak çok iyi monitör fakat oyun oynarken (özellikle fps) falan kafa sağa sola yukarı aşağı oynamıyor mu ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Senin o monitörü almandaki en büyük neden benim lan, orasını düzelt yazının. 

1080ti kaçırdığın gibi bunu da kaçıracaktın. @TiesTorN

3 minutes ago, Atrin said:

Hepinizin monitörleri hayırlı olsun :) teknik özellik olarak çok iyi monitör fakat oyun oynarken (özellikle fps) falan kafa sağa sola yukarı aşağı oynamıyor mu ?

Yok öyle bişey, en az 50 cm uzaktan bakacaksın buna, derinliği uzun olan masa ister yani, dibinden bakamazsın kenarlara doğru görüntü bozulur. Bakamaz da değil bakmazsın. Gayet güzel bir monitör ya, ben çok reklamını yapmadım çağlar ben konuşunca üzülüyor diye. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
24 minutes ago, stardust said:

Senin o monitörü almandaki en büyük neden benim lan, orasını düzelt yazının. 

ulan sen zorlasan ne olacak ben ihtiyaç olmasa neden alayım... hep siyah kalitesi düzgün bir monitör istiyordum, bu da düşeş gelince borç harç dinlemeden aldım artık...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

çok tehlikeli bu monitör, alışınca bağımlılık yapıyor :lol: işe gidince 22-24" ekranlar çük kadar geliyor...

dün olayın heyecanı vardı ama bugün daha sakin kullanıyorum ve siyahlar gerçekten çok iyi onu belirtmeliyim.

ama şu kesin ki ekran tepkime hızı kesinlikle bir TN değil. ghosting bir miktar daha fazla TN'e göre ama alet yeni olduğu için oturup didik didik incelememden kaynaklı bir durum, oyuna kaptırıp oynarken ya da film izlerken farkedilen bir durum değil zaten.

dipnot: gsync tahmin ettiğim gibi gayet gereksiz bir özellikmiş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 18.03.2019 at 5:52 PM, TiesTorN said:

yalnız @stardust @Ranilin ve ben 3ümüzde de 1 tane ölü piksel çıktı. nazarlık olsun diye mi koyuyorlar bilmiyorum :) neyse ki üçümüzde de kıyıda köşede, özellikle bakılmadığı sürece hayatta görünmeyen bir noktada olduğu için ciddiye almadık, kullanmaya devam ediyoruz.

Piksel hatasi kotuymus. İnsallah zaman icerisinde artmaz. Ben sinir olurum mesela gormesem de.  

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O kadar para veriyorsun ve eline geçen ürün defolu.. Rezalet!

Takılıyorum siz bakmayın bana

:D Herkes güle güle kullansın yeni monitörünü...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

:) bundan önce kullandığım son 2 monitörümde de ölü piksel vardı. göze batan bir yerde olmadığı sürece umrumda olmuyor... samanlıkta iğne aramaya benziyor ölü piksel aramak, monitöre yakınlaşıp o bit kadar şeye dikkatle bakmadıkça zaten istesem bile göremiyorum ki neden umrumda olsun? niye geri paketleme, gönderme vs. külfetine katlanayım bu kadar ufak bir şey için?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 3/18/2019 at 5:52 PM, TiesTorN said:

eskisine göre tabi ki muazzam bir upgrade oldu. (27" 1080p 144hz TN -> 32" 1440p 165hz VA)

24” diil miydi olm cihan ın gübresi.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, TiesTorN said:

:) bundan önce kullandığım son 2 monitörümde de ölü piksel vardı. göze batan bir yerde olmadığı sürece umrumda olmuyor... samanlıkta iğne aramaya benziyor ölü piksel aramak, monitöre yakınlaşıp o bit kadar şeye dikkatle bakmadıkça zaten istesem bile göremiyorum ki neden umrumda olsun? niye geri paketleme, gönderme vs. külfetine katlanayım bu kadar ufak bir şey için?

Ben işte uzaktan almıyorum bu yüzden, Vatan’dan deneyerek aldım fırsat buldukça. 

Rahatsız etme meselesi kişiden kişiye değişir, rahatsız olunmuyor ise problem yok elbette, rahatsız olacak kişinin de ya şansa diyerek o şekilde alışveriş yapmaması kendisinin yararına olur.

T800 tarafından düzenlendi
TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu konu da konuşulmadı, bir tek Ties bahsetmiş ghosting durumundan. VA panellerin en büyük kusurudur, kontrast oranları IPS, TN panellerin 2,5-3 katı olmasına rağmen özellikle karanlık alan tonlarındaki geçiş süreleri maalesef sorunludur. Hele yüksek tarama ve eşlik eden yüksek FPS’de daha da kötü oluyor.

Bu durum bu model için hangi seviyede? 

VA panellerin görüş açıları TN kadar dar olmasa da IPS seviyesinde değildir, monitör tam karşınızda da olsa kafanın yükseklik seviyesi değiştiğinde kontrast farklılığı ne durumda ? Bir TN kadar kötü değildir de ne durumda acaba ?

T800 tarafından düzenlendi
RFID beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, T800 said:

Şu konu da konuşulmadı, bir tek Ties bahsetmiş ghosting durumundan. VA panellerin en büyük kusurudur, kontrast oranları IPS, TN panellerin 2,5-3 katı ılmadına rağmen özellikle o tonlardaki geçiş süreleri maalesef sorunludur. Hele yüksek tarama ve eşlik eden yüksek FPS’de daha da kötü oluyor.

Ties in söylemesi yeterli, reklam acentesinden terk star böyle bir şeyi zaten anlamayacağı gibi anlasa bile söylemez ilk başta.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

dikkatli incelendiğinde ghosting var, aslında var dememek lazım sonuçta tüm LCD'lerde ghosting var da, TN'e göre daha fazla var diyeyim, ancak daha önce de yazdığım gibi çok dikkat edilmediğinde pekte farkedilen bir şey değil. zaten sonrasında bir kaç inceleme gözden geçirdim, bu alet için VA paneller içindeki en iyilerden falan demişler ghosting ve input lag konusunda...

sağ sol, yukarı aşağı bakıldığında kontrastta da değişimler oluyor tabi ama bu da kesinlikle bir TN gibi değil. renk konusunda da bir IPS olmasa da, TN'den çok daha üstün.

benim anladığım kadarıyla bu VA denen şey direkt TN ile IPS arasına konumlanmış bir teknoloji. ikisinin de iyi yönlerinden biraz almış ama hiç bir yönde mükemmel değil. yalnız siyah kalitesi ve ışık dağılımı olarak çok iyi. diğer LCD'lerde her zaman ışık dağılımının iyi olmamasından dolayı gözlemlediğim bulutumsu görüntüler olurdu, bunda yok. homojen bir dağılım var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

VA paneli almamdaki yegane sebep Shooter oyunları gibi oyunları pek oyanmıyorum daha çok Frameleri daha durağanve karanlık oyunları oynadığımdan almıştım. Ama malesef ghosting VA'da çekilmez bir dert. Bu nedenle Shooter tarzı seviyorsanız VA'dan uzak durulmalı bence. Ayrıca T800 birkaç soru sormuş o kaideler önemli.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 minutes ago, RFID said:

VA paneli almamdaki yegane sebep Shooter oyunları gibi oyunları pek oyanmıyorum daha çok Frameleri daha durağanve karanlık oyunları oynadığımdan almıştım. Ama malesef ghosting VA'da çekilmez bir dert. Bu nedenle Shooter tarzı seviyorsanız VA'dan uzak durulmalı bence. Ayrıca T800 birkaç soru sormuş o kaideler önemli.

shooter'dan kastın hangi oyunlar bilmiyorum ama ben biraz CS:GO ve bir kaç saat de Dying Light oynadım ki gayet hızlı bir oyundur, ghosting ile ilgili çekilmez bir dert göremedim. aydınlık sahnelerde TN'den zaten bir farkını göremedim de, karanlık sahnelerde biraz daha fazla ghosting var ama o da kafaya takılmadığı sürece pek dikkat çekecek seviyede değil zaten.

en azından bunda böyle, diğer VA'ları bilemem.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
25 dakika önce, TiesTorN said:

shooter'dan kastın hangi oyunlar bilmiyorum ama ben biraz CS:GO ve bir kaç saat de Dying Light oynadım ki gayet hızlı bir oyundur, ghosting ile ilgili çekilmez bir dert göremedim. aydınlık sahnelerde TN'den zaten bir farkını göremedim de, karanlık sahnelerde biraz daha fazla ghosting var ama o da kafaya takılmadığı sürece pek dikkat çekecek seviyede değil zaten.

en azından bunda böyle, diğer VA'ları bilemem.

Sen beğendiysen problem yok, ben de memnunum ama oyunlar farklı mesela Resident Evil'da  falan gayet hoş ama sık kafa çevirmeli oyunlarda ben sıkıntı yaşadım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

alanlara hayırlı olsun tekrardan. Ölü piksel köşelerdeyse zaten dikkat çekmiyor bir sorun teşkil etmiyor. benim aldığımda yok. vatanda görerek almıştım. ölü piksel çıkarsa hemen başka biriyle değiştireceklerdi ellerinde vardı o dönem. o konuda şanslıydım. bildiğim kadarıyla @CandleGarden da da yok. ancak zaten köşelerdeyse ve dikkat çekmiyorsa sıkıntı edilecek bir dert de değil. 

Ghosting konusunda ben PUBG ve Blackops4 Battle royal oyunlarını sürekli oynuyorum özellikle Blackops4. Rahatsız edecek bir ghosting durumuna rastlamadım. Diğer VA panelleri bilmiyorum denemedim ancak bunu almadan önce epey inceleme izledim ve okudum. Eski nesil VA lardan sonra epey revizyon görmüş ve iyi yorumlar alan bir panel olduğu için tercih ettim. Aldığım zamandan beridir de farklı demo ve oyunlarla deniyorum. Bence stoklara girince değerlendirin. Mağazaya gidin ve görerek alın benim gibi.
Ben evden bir dolu done getirip bağlatıp denemeler yapmıştım almadan önce. Hatta yan yana IPS ile de denedim. Renkler konusunda da şaşırtıcı derecede IPS e yakın sonuçlar elde etti. Ben tabi manuel olarak özel kalibrasyon da yaptım alete. 

not: yalnız 32" monitör den sonra iş yerinde ki diğer ekranlar tablet gibi geliyor gözüme. 

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

çok enteresan gerçekten gözüm o kadar alıştı ki 32" büyüklüğe, neredeyse "daha büyüğünü getirin bu küçükmüş" falan demeye başlayacağım. ilginç şey bu göz, hemen alışıyor :lol: halbuki ilk gün büyüklüğünden ötürü başım ağrımıştı alışamamıştım, şimdi de tam tersi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok