LG 32" 165Hz 1440p Nvidia G-Sync VA Panel Monitör (32GK850G)
1 1

Bu konuda 102 mesaj var

Antalya Lara mağazasında gözüküyor hala, isteyen varsa güzel bir kıyak geçerse gidip kendisi adına alıp yollayabilirim. :P 

şaka tabi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

fiyat şaka gibi hala, bu monitörün, bu fiyata rakibi bile yok yani bunun yerine şunu düşün diyebileceğimiz bir şey mevcut değil piyasada.

g-sync yerine free-sync isteyen için bir şeyler var ama bu fiyata g-sync bulmuşken kim niye free-sync ister bilemem.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu monitör sadece aşırı yarışmacı FPS oynayanları ve video/fotoğraf editleme ile uğraşanları 100% memnun etmez.

Bence:

Profesyonel video/fotoğraf editleme: Dell Ultrasharp serisi

Competitive FPS: BenQ XL2540

Geri kalan her şey için bu monitör :lol:

rammstein tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
15 dakika önce, rammstein said:

Bu monitör sadece aşırı yarışmacı FPS oynayanları ve video/fotoğraf editleme ile uğraşanları 100% memnun etmez.

Bence:

Profesyonel video/fotoğraf editleme: Dell Ultrasharp serisi

Competitive FPS: BenQ XL2540

Geri kalan her şey için bu monitör :lol:

Profesyonel video / fotoğraf editleme için HP Dreamcolor. bunun dışındakiler bir alt sınıf.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

para kazanmak için video&fotoğraf editlemiyorsanız bence o yönden de her türlü iş görür... renk kalitesi bir ips olmasa da, gayet iyi yani.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
13 saat önce, TiesTorN said:

para kazanmak için video&fotoğraf editlemiyorsanız bence o yönden de her türlü iş görür... renk kalitesi bir ips olmasa da, gayet iyi yani.

+1000

ben profesyonel anlamda fotoğraf çekiyorum.

http://www.evrenunal.com/      ( arada tıklayın da hit artsın biraz çok gariban kaldım ) 

uzun yıllar IPS kullandım ve sattığım da PA279Q idi

evet bir IPS değil ama kalibre ettikten sonra ona çok yakın sonuçlar aldım ki zaten internette inceleyenlerde şaşırtıcı derecede yakın sonuçlar aldıklarını söylemişlerdi IPS ile bu panel arasında.

yanyana çalıştırıp kontrol ettiğimde de yakın sonuçları bende gördüm.

benim işimi rahatlıkla görüyor yani. 

jackjoker tarafından düzenlendi
Thustu, MilesTeg, wazzap and 3 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, jackjoker said:

Profesyonel video / fotoğraf editleme için HP Dreamcolor.

+ Quadro

5 saat önce, wazzap said:

Antalya Lara mağazasında gözüküyor hala, isteyen varsa güzel bir kıyak geçerse gidip kendisi adına alıp yollayabilirim.

Vatan'da şöyle bir uygulama var. Siz kendi şehrinizdeki mağazaya gidip ödemeyi yaparak, farklı bir mağazadaki ürünü sipariş edebiliyorsunuz. Mağazalar arasında nakliye yapan kendi ring araçları var, birkaç gün sonra ürünü başka bir mağazadan çekip sizin ödeme yaptığınız mağazaya getirebiliyorlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 saat önce, stardust said:

g-sync yerine free-sync isteyen için bir şeyler var ama bu fiyata g-sync bulmuşken kim niye free-sync ister bilemem.

AMD kart kullananlar için Freesync olması avantaj. Ayrıca NVIDIA'nın son sürücü güncellemesi ile Freesync monitörlerde de G-Sync Compatible olarak VRR kullanılabiliyor. Monitörün Freesync versiyonunun Amazon US yorumlarında VRR'ın sorunsuz çalıştığı yazılmış.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

vatanda bir ürüne baktığınızda o ürün webden satılmıyor ve  sadece mağazada diyorsa o ürün ya teşhir ürünüdür ya da kutusu açılmış geri iade alınmış üründür bilginize.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 saat önce, jackjoker said:

+1000

ben profesyonel anlamda fotoğraf çekiyorum.

http://www.evrenunal.com/      ( arada tıklayın da hit artsın biraz çok gariban kaldım ) 

uzun yıllar IPS kullandım ve sattığım da PA279Q idi

evet bir IPS değil ama kalibre ettikten sonra ona çok yakın sonuçlar aldım ki zaten internette inceleyenlerde şaşırtıcı derecede yakın sonuçlar aldıklarını söylemişlerdi IPS ile bu panel arasında.

yanyana çalıştırıp kontrol ettiğimde de yakın sonuçları bende gördüm.

benim işimi rahatlıkla görüyor yani. 

+rep  :mrgreen:   

siteye tıkladım , gerçekten bravo , çok güzel fotoğraflar.

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
59 dakika önce, TatanQa said:

+rep  :mrgreen:   

siteye tıkladım , gerçekten bravo , çok güzel fotoğraflar.

teşekkür ederim tekrardan :) siteye gelen yoktu. az da olsa kıpırdanma var. 

bu arada vatan bilgisayarı aradım. bu monitörden sadece 3 adet kalmış Vatan stoklarında. Ankara da ki kapalı kutu olduğunu söylediler teşhir değilmiş. ben çok inanmadım gerçi. 

İzmir de ki mağazada da 2 adet kalmış. Ancak almak istersek LG den çekebilirlermiş yeni monitörleri. Demek ki LG Türkiye de hala bu monitörden var diye anlıyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aynı marka model olsa bile her monitör için kalibrasyon farklı oluyor deniyor. Ben galiba TFT Central'dan bulduğum bir tane (ICC profile) kullanıyorum ama doğru mu yapıyorum yoksa hiç ellemesem daha mı iyiydi bir fikrim yok açıkcası. @jackjoker  kullandığın dosyayı paylaşabilir misin?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 dakika önce, CandleGarden said:

Aynı marka model olsa bile her monitör için kalibrasyon farklı oluyor deniyor. Ben galiba TFT Central'dan bulduğum bir tane (ICC profile) kullanıyorum ama doğru mu yapıyorum yoksa hiç ellemesem daha mı iyiydi bir fikrim yok açıkcası. @jackjoker  kullandığın dosyayı paylaşabilir misin?

ben manuel yapmıştım ama gördüğüm kadarıyla benim yaptığım değerler ile tft central da ki değerler yaklaşık aynı gibi. IPS ekran ile karşılaştırdığımda ona en yakın sonuçları bu şekilde almıştım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@CandleGarden hocam eve geldim ve ayarlarıma baktım. benim ayar tft central dan farklıymış. 

ışık 22

kontrast 70

46/43/50 rgb

kendime göre en uygunu bu şekilde.

tft central daki daha maviye yakın tonlar oluyordu

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben renk ayarlarıyla tek tek oynamadım ancak genel bir renk ayarı vardı "warm - medium - cool" diye. medium en doğalı gibi geldi onu kullanıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bir hort yapalım. 

@TiesTorN un Metro Exodus incelemesinden sonra acaba halen uygun fiyatlı kaldı mı dedim araştırdım. Vatan da 2021 de ki son fiyatı 12564 lira civarıydı halen satılıyordu. 

Hepsiburada da uygun fiyatlı buldum. stok var. ( 4450 lira ) Halen almak isteyen varsa değerlendirebilir. Tekrar söyleyim. Bu monitörü en çok vatan satmıştır. 2021 de ki son fiyatı 12564 lira.

https://www.hepsiburada.com/lg-32gk850g-b-31-5-144hz-5ms-hdmi-display-g-sync-qhd-monitor-p-HBV00000KAI1P?magaza=Secedit&utm_source=pc&utm_medium=cimri&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=19&wt_pc=cimri.c.19.pc

jackjoker tarafından düzenlendi
stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Onu bunu bilmemde 2 sene oluyor sanırım yaklaşık 34" Lg monitörümü alıp kullanmaya başlayalı. O kadar duacıyım ki o zaman 1000liradan aldığıma şuan 3 4 katları oldu bildiğim fiyatları. Belki herkesin tercihi olmaz ama 21:9 deneyimi harbiden apayrı bir keyif oluyor. Yerine göre alanı opsiyonlanabilir kullanmakta zaten cabası.

Zaten 21:9 sunumların arttığı bu zamanımızda görüntü siyah bantlar olmadam cuk oturduğu için takriben 40" 16:9 bir ekranın boylarında görüntü sunması cabası.

Birde keşfettiğim bir mantıkta aslında keşif değilde bir nevi aslında deneyimleme oluyor. Misal indirip izlediğim 1080pler normalde bu monitör full hd tabanlı bir monitör 2560x1080 olduğu için widescreen altında izlediğin bir 2160p 4kyı 2k monitörde izleyenle aynı tatta izliyorsun. Zamanına göre biraz geri sayılabilir ama ips 75hz 21:9 34" gibi özellikleri beni doyuruyor. Gönül ister 4ksı en az 120hzsi (ki standartta artık144hz oluyor) ve curvedı olsun ama beni uzun yıllar gider daha bana. 😊

Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 saat önce, jackjoker said:

Hepsiburada da uygun fiyatlı buldum. stok var. ( 4450 lira ) Halen almak isteyen varsa değerlendirebilir.

Bu monitör sadece G-Sync destekli, o yüzden AMD grafik kartınız varsa veya konsol bağlamak niyetinde iseniz, Freesync kullanamazsınız. Freesync destekli bir monitör alınırsa hem G-Sync, hem Freesync kullanım imkanı var oysa.

Najaz tarafından düzenlendi
Omfs and Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

desteği falan kendi ihtiyacınıza göre belirleyin, ben sadece nvidia ekran kartı ile kullandığım ve 1440p zaten PS5 ile uyumsuz olduğu için o konuda yorum yapmam.

ama şunu biliyorum ki, çok daha pahalı bir Asus monitör almak üzereyken bu başlıktaki monitörü aldım. cidden bi ton masraftan kurtardı.

sol üst köşede 1 tane ölü piksel var, onu da şuan bu başlığa baktım diye hatırladım, tam yerini bile unutmuş durumdaydım.

bu monitörü ties ve ekurisi dolma'ya da aldırdım. üçümüz de çok memnunuz.

tabi o adiler gitmiş bedava fiyata 3070 ti almışlar, bende nası olsa 1080ti var diye söylememiş bok kafalar.

sinir oluyorum hala ekran kartı fiyatlarını gördükçe.

neyse yine de bu kıtlığa bir de 4K monitörle yakalanmak istemezdim.

4500 lira cidden çok iyi fiyat, stoklar bitince bir daha zor bulunur bu monitör bu fiyata.

1440p 32" gerçeten tam bir sweet spot, tam oyuncular için. 

benim yeni projem bu monitörden sonra, 1 sonraki seri 40" LG OLED alıp bilgisayarı bağlamak, linus denen piç ve başka kafası çizikler çok beğenmiş, bizim neyimiz eksik. oled'e çok alıştım zaten :mrgreen:

duvara monte edeceğim onu masanın üstü de hem tamamen boş olacak, hem de yeterli derinlik olacak. hatta yeni seri beklemeden C1'lerde iyi bir fiyat yakalarsam direkt girişebilirim ama tabi çözünürlük 4k olacağı için ekran kartı bulmadan bu işe bulaşmak istemiyorum.

Ranilin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

32GK850'nin yenilenmiş versiyonu var. 32GN650 sanırım o. 32GK850 Gsync ilk versiyon modüllü. Yani sadece Nvidia ekran kartları ile VRR-Değişken Tazeleme kullanılabilir. Yeni versiyon Gsync modülü AMD ile de çalışabiliyor bildiğim kadarıyla.

Hem Gsync hem Gsync uyumlu Freesync monitörler kullandım. Arada çok bir fark ben hissetmedim. İlk versiyon Gsync modüllü bir monitör bu saatten sonra düşünmem ben. Yeni versiyon için de o kadar fark ödemeye değer mi o da kişinin kendisine kalmış.

Ayrıca VA monitör de tercih etmem çok. IPS yine daha iyi. IPS derken Nano IPS veya işte QD-IPS olanları tercih ederim.

LG 27GL850 var bende şu an. Gayet memnunum. İlk versiyon Gsync modüllü uygun fiyatlı birşeyler düşünülüyor ise Acer XB271HU da bakılabilir mesela. Bu monitör de sanıyorum Gsync modüllü, Asus PG279Q ile aynı paneldi sanıyorum yine ama araştırmak gerekir.

Omfs and stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu Generic PNP Monitor kısmını nasıl kendi monitörümüz haline getiriyorduk ya, bir türlü yapamadım. İki driver indirdim (kendi sitesinden) ama onlarda setup tıklıyorsun bir şey olmuyor.

Aslında başka yerlerde monitörü görüyor, color profile tamam. Ama burayı düzeltemedim. :( 

Ekran görüntüsü 2023-05-06 103020.jpg

Ekran görüntüsü 2023-05-06 103118.jpg

Ekran görüntüsü 2023-05-06 103138.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok