Logitech z5500 alınır(mı?)
1 1

Bu konuda 50 mesaj var

Sevgili chw müdavimleri,

Çok eskiden  DHW zamanın da Lp nin açılmamış "0" z5500 ses sistemini dhw birine kaptırdığımdan beri içimde ukte kalmıştı(kendisi kargoya veremiyordu elden almak gerekiyordu hatırlayanlar vardır belki neyse)

Geçen gün 750 liraya buldum adamla konuşayım derken 2 gün için de satılmıştı. 

Şuan tekrar niyetlendim milletin öve öve bitiremediği bayağı eski ama hala rakipsiz denilen z5500 şu zaman da alınır mı ? ne dersiniz ?

Büyük ihtimal onu alacağına şunu al gibi öneriler gelecektir ama hala merakımı bastırmış değil, nedir bu z5500 ün olayı :D 

Biraz araştırınca kronik bir iki sorunu varmış onuda versiyon 2 de gidermişler galiba.Sahibinden sitesinde 5-10 ilan var ama bazıları cok utopik rakamlar istemiş.

Şansımı ilk burada sonra teknoseyir ve en son turuncu forumda deneyeceğim, kargo konusunda bizim şirketin anlaşması olduğu için bayağı uyguna gelecektir diye tahmin ediyorum.Onu görmezden gelirsek alınır mı ? 1000 lira üst limit biçsem makul olur mu ?

z5500 istememin 1. sebebi iyi kötü çevresel deneyim (5+1) ve beni cezbeden güçlü bass olması.

Teşekkürler

Psikobat tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benim 15 sene oldu hala kullanıyorum :D 1000 liraya falan da satmazdım.

film izlemek ve oyun oynamak için iyi, müzik dinlemek için kötü, en özet haliyle budur.

sesini sonuna kadar açıp boost +20 yapınca evin camları titriyor, mobilyalar oynayarak yer değiştiriyor evde onu söyleyebilirim.

komşular çok gürültü yapmaya başlayınca 15 dakka açıyorum aleti... ondan sonsa ses kesiliyor... kulağım sağırlaştığı için duymuyor da olabilirim, bilemiyorum.

Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Keske kacirmasaydin 750 ye gayet iyi bence.

z5500 un olayi pek birsey degil aslinda, dedigin gibi iste bass olayi var subwooferi guclu. Baska bir olayi yok.

Birde pratikte ne kadar ise yarar? Apartmanda kullanamazsin komsularin varsa sagir degillerse mumkun degil. O yuzden pek bir anlami yok cogu kisi icin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Zamanında benimde çok niyetlenip alamadığım bir ses sitemiydi. Durumu iyi olan bir arkadaşıma aldırmıştım onun evinde dinleyip mest olmuştum subwooferına. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

onun yerine şu alınır

https://www.cnet.com/products/cambridge-soundworks-megaworks-thx-5-1-550-speaker-system-for-pc/

z5500 den çok daha iyi ses kalitesi vardır. insanlar pek değerini bilemedi bunun ama hem malzeme olarak hem ses akustiği olarak daha iyi.

z5500 de oyun ve film izleyebilirsin ama müzik dinleyemezsin istediğin gibi. özellikle tizler de çok sorun yaşarsın. 

THX550 de ise müzik dinleyebilirsin rahatlıkla. Film ve Oyunlarda da harikadır. 

Türkiye de satanlar var. 

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle cevaplar için teşekkürler,

Genel kanı sizlerin de dediği gibi bass kuvveti ve tizlerin yetersizliği, gerçi oyle pek müzik kulağım yoktur tizler ne kadar yetersiz neye göre yetersiz, büyük ihtimal fark etmem herhalde çok bariz bir durum değilse(dup tıs muzigin sadece dup dup gelmesi gibi :P ), Yüksek seste pek dinleme şansım yok doğrudur ama sesi çok açamasam da tatlı ses versin bir 5dk dahi sesi açınca bozmazsın(patlama çatlama vs) yeterli :D 

İşin doğrusu dinleyip mest olma durumum/şansım olmadı  ama merak ediyorum hani,

@jackjoker Hocam sizin önerdiğiniz  5+1 de güzel görünüyor ilk defa duydum bir inceliyim fiyatı da yaklaşık z5500 ile aynı gibi(2. el gerçi pek ilan yok gibi)

Kesinlikle daha iyi diyebilirmiyiz her konu da ? :)  Birde optik giriş yok galiba bunda.

@stardust,

Hocam fiyat aralığı genelde o arada gezdiği için ben 1k üst limit biçtim kendime, hani temiz kullanılmış, koskoca boing kullanan bir pilot arkadaştan felan bulsam daha üstüne çıkarım :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
43 dakika önce, jackjoker said:

onun yerine şu alınır

https://www.cnet.com/products/cambridge-soundworks-megaworks-thx-5-1-550-speaker-system-for-pc/

z5500 den çok daha iyi ses kalitesi vardır. insanlar pek değerini bilemedi bunun ama hem malzeme olarak hem ses akustiği olarak daha iyi.

z5500 de oyun ve film izleyebilirsin ama müzik dinleyemezsin istediğin gibi. özellikle tizler de çok sorun yaşarsın. 

THX550 de ise müzik dinleyebilirsin rahatlıkla. Film ve Oyunlarda da harikadır. 

Türkiye de satanlar var. 

Sanırım üretimdan kalkalı 10 12 yıl oluyor.
Logitech ile müzik dinlemek açık konuşayım bir eziyet.
Bende kerativ fps 2000 vardı 99 senesinde almıştım , 4+1 , sıfırını bulsam hemen alırım.

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Psikobat onu yazarken düşümcem 1000 liraya temiz bulunuyorsa düşünülebilir idi :)

benim z5500 salonda duruyor, yeni taşınacağım eve gelemeyecek malesef estetik kaygılar sebebiyle :) daha şık ufak bir şey alacağım soundbar tarzı.

bilgisayar odamda da audioengine A5+ var. aradaki ses kalite farkı çok bariz. 

diyeceğim o ki evet z5500 güçlü, bass falan hoplatıyor adamı.

hiç unutmam ilk aldığım zaman bir arkadaşla matrix izlerken, filmde şimşek çakarken arkadaş dışarıda yağmur başladı sanmıştı.

o açıdan memnun ediyor ama muzik dinleyeceksen bazı sesler kayıp o alette, çok teknik laflar edecek kadar audiophile değilim fakat audioengine'da gitarın telinin titreşimini kulağında hissediyorsun onu söyleyebilirim.

z5500'ün özelliği müstakil evde çıkar. apartman dairesinde pek mümkün olmuyor o aleti hakkını vererek kullanmak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
36 dakika önce, stardust said:

@Psikobat onu yazarken düşümcem 1000 liraya temiz bulunuyorsa düşünülebilir idi :)

benim z5500 salonda duruyor, yeni taşınacağım eve gelemeyecek malesef estetik kaygılar sebebiyle :) daha şık ufak bir şey alacağım soundbar tarzı.

bilgisayar odamda da audioengine A5+ var. aradaki ses kalite farkı çok bariz. 

diyeceğim o ki evet z5500 güçlü, bass falan hoplatıyor adamı.

hiç unutmam ilk aldığım zaman bir arkadaşla matrix izlerken, filmde şimşek çakarken arkadaş dışarıda yağmur başladı sanmıştı.

o açıdan memnun ediyor ama muzik dinleyeceksen bazı sesler kayıp o alette, çok teknik laflar edecek kadar audiophile değilim fakat audioengine'da gitarın telinin titreşimini kulağında hissediyorsun onu söyleyebilirim.

z5500'ün özelliği müstakil evde çıkar. apartman dairesinde pek mümkün olmuyor o aleti hakkını vererek kullanmak.

Tamam hocam ,hazır yer sıkıntımız var hemen çözelim :D 

İban atın siz :P  Gerçi ne zaman taşınacaksınız bilmiyorum ama olsun, gönder gelsin :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu setin kontrol ünitesiyle ilgili kronik bazı sorunlar var; alet yaşlandıkça bunların ortaya çıkma ihtimali de büyük oradan artacaktır. Bozulsa, tamirinden anlayanı veya yedek parçasını da bulamayacaksınız muhtemelen. O yüzden daha güncel, garantisi olan bir şeylere yönelmekte fayda var.

Bilgisayar için kullanımda çevreleyen ses isteniyorsa, ortalamanın üstü bir kulaklık + Windows Sonic Audio 7.1 desteği her şekilde memnun edecektir. Yok ben kulaklıkla rahat edemiyorum deniyorsa, soundbar tarzı bir şeyler düşünülebilir. Oyun sistemimde Razer Leviathan 5.1 soundbar var, ayrı subwoofer ünitesiyle ve sanal çevreleyen ses desteğiyle, masaüstünde doğru bir konumlandırma ile gerçek 5.1 hoparlörleri pek aratmıyor. Ama ben yine de kulaklık tercih ediyorum, kulaklıktaki sanal çevreleyen ses uygulaması daha başarılı bence.

Psikobat beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
23 minutes ago, Psikobat said:

Tamam hocam ,hazır yer sıkıntımız var hemen çözelim :D 

İban atın siz :P  Gerçi ne zaman taşınacaksınız bilmiyorum ama olsun, gönder gelsin :D 

kargoya uygun olsa düşünürdüm ama nasıl olsa satmam düşüncesiyle kutusunu attım sanıyorum, atmadıysam da bizim depoda çoktan fareler, böcekler kemirmiştir :D

ben elektronik eşyalarımı çok özenli kullandığımı düşünüyorum, benimki kadar temizlikte varsa bu aletten 2. el piyasasında, sahibine helal olsun derdim :)

Beylikdüzüne yolunuz düşerse buyrun deneyin görün, ben pek satmaya niyetli değilim ama. benim gözümde alet ödediğim paranın hakkını 2-3 kat verdi bunca senedir.

Dizi ya da sakin filmler izlerken çalıştırmıyorum bile, sadece aksiyon filmleri izleyeceğim zaman açıyorum, diğerleri için televizyonun hoparlörü yetiyor bana.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Enyalios Şuan lojmandayım oyle dertli aksi emekli komsularım yok, gerçi olsa da rahatsızlık verecek seviyeye getirmezdim sanırım, yada çok kısa sureli olabilirdi:D 

@Najaz Hocam kulaklık çok denedim de olmuyor kafamın ustune muthis bir baskı uyguluyor ne kadar hafif olursa olsun belli bir süre sonra çekilmez boyuta varıyor, o yuzden kulaklık defterini tamamen kapadım.Sizdeki ürüne baktım tek hoparlor ve bass var sanırım ? Kulaklıklarda ki gibi sanal 5+1 veriyor galiba  ?

fiziksel 5+1 almaz kafama yatan bulamaz isem 1+1 bari keyifli muzik için birseylere yonelebilirim ama sizin kullandığınızı ısrarla tavsiye ederim derseniz tabiki listeye onuda eklerim :P,  

Ofiste yurtdışından  geldiğini bildiğim markasını hatırlamadığım ve alman malı olduğunu tahmin ettiğim aslında efsane bir hoparlor var(hatta üstünde iphone 4 için sanırım aparatı bile var direk usb den çalısıyor) Oyle güçlü bass ları yok ama duyan bu ses bundan mı çıkıyor diyor neyse,

@stardust hocam sen üzdün ama :)  Temizliğinden suphem yok zaten ben anlasırız bir şekilde derken kutu olayını hiç tahmin etmemiştim  :D  İstanbula gelme şansım malesef yok hani belki siz bodruma ? :D 

Enyalios beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
19 minutes ago, Psikobat said:

@stardust hocam sen üzdün ama :)  Temizliğinden suphem yok zaten ben anlasırız bir şekilde derken kutu olayını hiç tahmin etmemiştim  :D  İstanbula gelme şansım malesef yok hani belki siz bodruma ? :D 

Umarım istediğiniz gibi bulursunuz ama "eskiye rağbet olsa bitpazarına nur yağardı" diye boşuna söylememiş atalarımız.

Audioengine biraz pahalı, kardeşime mackie cr4 aldım misal mükemmel ses boyuna göre, cr5'lere de bakabilirsiniz. Edifier R1700 de iyidir ahşap görünüm olsun derseniz. Bluetooth özelliği de ekli modelleri var. Bir bakın derim.

ayrı subwoofer tamam iyi güzel de işte onun vereceği bası kullanamayacaksınız lojmanda apartman dairesinde. onun yerine temiz ses alabileceğiniz yukarıdaki modelleri tavsiye ederim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@stardustOff off hocam audioengine A5+ bakayim neymiş dedim, 2 tane hoparlor için 3500 lira yazmışlar, yarın fiyatını sormak için mail atacağım, büyük ihtimal fiyatı yanlış girmişlerdir :D 

Gerçi z5500 için çoğu arkadaş pek tavsiye etmiyor gibi biraz soğudum ne yalan söyliyim  :S  Bilemedim ya..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
20 dakika önce, Psikobat said:

@stardustOff off hocam audioengine A5+ bakayim neymiş dedim, 2 tane hoparlor için 3500 lira yazmışlar, yarın fiyatını sormak için mail atacağım, büyük ihtimal fiyatı yanlış girmişlerdir :D 

Gerçi z5500 için çoğu arkadaş pek tavsiye etmiyor gibi biraz soğudum ne yalan söyliyim  :S  Bilemedim ya..

Mackie CR4 kullanıyorum ben. Yok böyle tatlı bir cihaz diyorum. Kesinlikle tavsiye ederim :)

Psikobat beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 dakika önce, Kibitzer said:

Mackie CR4 kullanıyorum ben. Yok böyle tatlı bir cihaz diyorum. Kesinlikle tavsiye ederim :)

Hocam sizinki daha alınabilir seviyedeymiş, 1k fiyatı var yaklasık, yani stereo hoparlor nasıl bu kadar pahalı olabilir diyemiyorum vardır bir hikmeti :D  Bass felan cıkmıyordur herhalde bunlardan ? yani bass haric butun frekansları dogru temiz veriyor mu diyebiliyoruz ? (bulduğum siteyi sık kullanılanlara ekledim)

Hayır alsam, odada gorseler  hee evet güzel ama 1k verdim diyemem, döver herhalde eş dost :D 

Şaka bir yana ozaman 5+1 den vaz geçip abartı olmayan bu dümdüz stereo olanlara mı  yöneleyim  diyorsunuz ?

not: Bu arada Stüdyo Referans Monitörü yazmışlar, hoparlör demeseydim iyiydi sanki :P 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çıkıyordur tabi de hani boyutlarına bakınca çıkmıyordur dedim sonucta ayrı bir bass kabini olmayınca, tamam madem Mackie CR4 bunu alayım, gerçi beğenmezsem satmakla felan uğraşmam soluğu burada alır başınıza ekşirim :P 

Son karar olarak herkes oke diyor mu Mackie CR4  için ?(yarın bir gun sıkıntı olursa kime saracağımı bileyim :D )

Amazonda daha uygunmuş ben şurada 1k bulmuştum,

https://www.infomusicshop.com/mackie-cr-4-cift

Yarın geçiyorum ozaman siparişi belki dur yapma diyen olur :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

o boyutlara göre çıkan sese inanamayacağına bahse girerim.

eski şeylerle karşılaştırmamak lazım.

ben misal kokpitte tek jbl flip 3 açıyorum, millet uçağa opsiyon olarak bose ses sistemi mi koydular diye soruyor :lol:

Psikobat beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benim televizyonun içinde 2.1 sistem yani subwoofer varmış... alalı 4 sene oldu yeni farkettim şuan beynim error verdi resmen :smashfreak:  ben de bu alet nasıl oluyor da bana çoğu zaman z5500'ü aratmıyor diyordum :D

-

şuan misal audioengine'dan açtım bunu dinliyorum.

alet mest ediyor her açıdan...

bozulmazlarsa heralde ömür boyu kullanırım bu a5+'ları..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de 15 yıldan uzun bir süredir kullanıyorum Z5500'ü. Salonda home theater niyetine kullanılıyor şu an. Bir kere sigortasını değiştirdim, başka da bir sorun yaşamadım.

Aslında bir tane daha alıp yedeklesem mi diye düşündüğüm de çok oldu :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok