Logitech z5500 alınır(mı?)
1 1

Bu konuda 50 mesaj var

aynen ben de 1 kez sigortasını değiştirdim, logitech taa almanyalardan yedek sigorta gönderdi. hatta 2 tane gönderdiler 1 tanesi hala duruyordur bilgisayar parçası dolabımın derinliklerinde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 minute ago, stardust said:

aynen ben de 1 kez sigortasını değiştirdim, logitech taa almanyalardan yedek sigorta gönderdi. hatta 2 tane gönderdiler 1 tanesi hala duruyordur bilgisayar parçası dolabımın derinliklerinde.

Aynı süreci yaşamışız :D Benim de yedekte bir tane bekliyor sırasını.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İşte bende istiyorum böyle anılarım olsun :D  gerçi zaten bir kullanım ömrü var üstüne bir o kadar gitmez herhalde...

@stardust hocam sen şu kutu işini bir netleştirsen ? hani belki iş görecek şekilde depoya istiflemişsinizdir ? :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

babama yarın baktırtmam lazım ya bizim işyerinin deposundadır, ya da babanemin evinde tavan arasında ama o kutudan hayır gelmez bunca seneden sonra :D

15 seneden fazladır bunu ben kargocuların elinde heba olsun diye besleyip büyütmedim, yani elden alacak olsanız konuşurduk da şu aşamada olmayacak duaya amin demeyelim :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Z5500 hakkında söylenmesi gerekenleri söylemiş arkadaşlar. Çok uzun yıllardır pc ile birlikte kullanıyorum. Ürünün özeti, surround oyun ve film için performansı gayet yeterli, Subwooferı oldukça güçlü ama müzik olayında kulağınız eğitimli ise(yani kaliteli stereo hoparlörlere alışıksa) müzikten keyif alamayabilirsiniz. Sonuçta uyduların sürücülerinin çapı belli. Ama müzik hiç dinlenmez denemez tabiki. Yine çoğu masaüstü pc hopörlörlerini kalite olarak ezecektir.

Audio Engine A5+ vb ürünler stereo müzik için üretilen hopörlörler ki dome tweeter ve 5"'lik woofer sürücüsüyle yakaladığı farklı enstrümanlardaki detayları z5500'ün yakalaması zaten teknik olarak mümkün değil. Genel olarak burada Audio Engine markası üzerine yoğunlaşılsa da farklı markalarda benzer çoğu ürün mevcut. İşin farkı sürücü boyu ve kullanılan tweeter. 

Z5500'e geri dönersek uzun yıllar kullanım sonrası contol podunda bazı sıkıntılar olabiliyor. Benimkinin sigortası falan hiç atmadı ama zamanla pod'un üzerindeki LCD ekranın ışık şiddeti gittikçe düştü. Şuan karanlıkta anca yakınına gelince ekranı okuyabiliyorum. Neyseki 3-5 sene önce logitech'e mail atmıştım bu konuyla ilgili. Ürünün garantisi biteli yıllar olması ve üretimden kaldırılmış olmasına rağmen bana sıfır kontrol podu göndermişlerdi. Onu da kullanmadım daha, kutusunda sıfır olarak duruyor. Elimdeki kontrol podu gittiği yere kadar gitsin diye yedekte tutuyorum:mrgreen:

stardust and MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam elden alma şansım yok olsa... :D Taşınabilir ufak tefek bir şey olsa rica edebileceğim arkadaşlar var da yanii 

Ozaman şöyle diyim,olurda evi taşırken felan ebatlarını gözüne kestirdiğiniz bak bu kutu tam z5500 içinmiş cuk oturur buna dediğiniz tarza "içinize sinecek" bir kutu denk gelirse haber edersiniz :D 

@ZvAnA Hocam siz satmayı düşünmezmisiniz? bayağı vakit geçirmişsiniz sıkılmışsınızdır ? :D  potu felan da bozukmuş ? yenisini takmak felan ayrı mesele ? Kutusu var mı yada ilk onu sorayım  :P 

Aslında zıvana hocam tam beni tarif etmiş muzik kulağı olmayan diyerek üzmez bence bu z5500 ne kadar eski de olsa.

Birde sadece merakımdan ve anlamadığım için soruyorum, tweeter z5500 kötü olduğu için mi kötü diyorsunuz yoksa atıyorum devre kartı(amfi ?) o aralığı veremediği için mi ? yani z5500 ün sadece basını alıp uyduları daha kaliteli bir şey alsak transformers oluşmaz mı ? :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende sanırım 10 yıldır kullanmaktayım Z5500’ü, önce bekar evimin salonunda, evlendikten sonra da şimdiki salonumda 5.1 ses sistemi olarak durmakta. Z5500’ün, arkadaşların bahsettikleri dışında benim gözüme çarpan kötü yanı sadece birer tane optik ve coaxial giriş desteği vermesi ve hiç HDMI girişi olmaması. Benim televizyonumdaki optik çıkış pass through şeklinde değil sadece stereo çıkış şeklinde olduğu için TV’yi optik ses birleştiricisi olarak da kullanamıyordum. Optik çoğaltıcılar var ve bir dönem bende kullandım, şunun gibi mesela: https://urun.n11.com/tv-kablolari/optik-toslink-coklayici-manuel-switch-ttaf-91018-P286141231?gclid=EAIaIQobChMI2Mr4s7CI4AIVhOmaCh1DkQuGEAQYAyABEgJVh_D_BwE&gclsrc=aw.ds. ama bunun da dezavantajı her cihaz için hem hdmi hem de optik kablo alma derdi ve kaynak değiştirdikçe gidip elle bu aleti doğru kaynağa çevirme durumu. O sebeple ben şöyle birşey aldım: 
http://s.aliexpress.com/fy2mMbi6 bendeki bunun 4 hdmi girişli olanı. Bu cihazın giriş hdmi portuna xbox one x, ps4, htpc ve mac mini bağlı. Çıkış hdmi’si de tv’ye bağlı ve optik çıkışı da optik kablo ile z5500’e bağlı. Hangi cihazdan görüntü alacaksam bu çoğaltıcının kumandasından o cihazı seçiyorum ve tek bir optik kablo ile 5.1 DD yada DTS ses alıyorum.

Z5500 iyiki aldım dediğim aletlerden. 1000 liraya kesinlikle satmam ve benle birlikte Almanya’ya gelecek.:icon_dance:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Coppermine Aslında Z5500'ü @Psikobat'a satıp Almanya'ya giderken yükü hafifletebilirsiniz; hazır müşteri ne güzel işte :) Hem Türkiye'de bir hatıra bırakmış olursunuz arkanızda.

Najaz tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Najaz Hocam sizden olumlu yazılar görmek, şaşırdım yani gözler nemlenmedi değil :D 

Bu arada şaka maka forumda z5500 olmayan nadir kişilerden olduğumu anladım konu bahanesiyle, ben bilmem biriniz satacaksınız :D 

@Coppermine Hocam arkadaşlar istanbuldan gönderemiyor siz nasıl taaa alamanyalara götüreceksiniz yapmayın etmeyin, siz bir rakam söyleyin anlaşırız bir şekilde :P 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Psikobat hocam bahsettiğim arkadaşıma yazdım belki size satar diye. ki kendisi istanbulda alet izmirde babası arada kullanıyor. hayatta satmam dönünce izmir'e kullanıcam diye tutturdu. Zamanındaki değerini maşallah koruyor alet :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Atrin Yani gerçekten millet yatırım amaçlı elinde tutuyor diye düşünmeye başlıyorum :D Ben inanıyorum ama aramızdan biri dayanamayacak, derinlerden bir ses "ver kurtul" :P 

Ayrıca teşekkür ederim :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
22 dakika önce, Psikobat said:

@Coppermine Hocam arkadaşlar istanbuldan gönderemiyor siz nasıl taaa alamanyalara götüreceksiniz yapmayın etmeyin, siz bir rakam söyleyin anlaşırız bir şekilde :P

Taşınma masrafını başlayacağım şirket karşılamasa kesinlikle satardım ama madem götürebiliyorum o halde götüreyim dedim. :zuh:

Satmak istesem orjinal kutusu yok, sarıp sarmalayacak kolim vs de yok. Gelip elden alsanız (istanbul ataşehir) belki ama dediğim gibi size 1000 liraya versem ben 167 EUR’a thx sertifikalı hem dd, dts decoderi hemde subwoofer ile 1 center, 5 uydu hoperlör bulmam imkansız en ucuz bu var https://www.amazon.de/Yamaha-AYHT1840BL-YHT-1840-Receiver-HDMI-Anschluss/dp/B0713ZXH9X/ref=sr_1_11?s=home-theater&ie=UTF8&qid=1548406379&sr=1-11&keywords=5.1

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 dakika önce, Coppermine said:

Taşınma masrafını başlayacağım şirket karşılamasa kesinlikle satardım ama madem götürebiliyorum o halde götüreyim dedim. :zuh:

Satmak istesem orjinal kutusu yok, sarıp sarmalayacak kolim vs de yok. Gelip elden alsanız (istanbul ataşehir) belki ama dediğim gibi size 1000 liraya versem ben 167 EUR’a thx sertifikalı hem dd, dts decoderi hemde subwoofer ile 1 center, 5 uydu hoperlör bulmam imkansız en ucuz bu var https://www.amazon.de/Yamaha-AYHT1840BL-YHT-1840-Receiver-HDMI-Anschluss/dp/B0713ZXH9X/ref=sr_1_11?s=home-theater&ie=UTF8&qid=1548406379&sr=1-11&keywords=5.1

Hımm evet gene bir tespit yapacak olursak z5500 sahipleri kutusunu muhafaza etmiyor gibi :P 

Gerçi düşününce sizde haklısınız ama, hani bahaneyle daha üst daha yeni ve "0" bir cihazı cuzi bir farkla almakta mantıksız sayılmaz hani :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

o koca kutu saklanır mı yahu hemde 10 yıl :lol:

cüzzi dediğiniz fark 1 z5500 parası kadar :lol:

umarım en kısa zamanda temiz bir seti kargoyu da kabul edecek şekilde ve uygun bir fiyata bulursunuz.

Psikobat beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben yakın zamanda attım, ben de uzun yıllardır kullanıyorum, voltajdan bozulmuş ve tamir ettirilmiş bir Z906 da var hatta bende. Z906’da iki adet optik giriş var, o iyi, bir de kumandadan kapatılabiliyor.

Z5500 yeterli diyebilirim ancak, diğeri de öyle, ben her ikisini de iyi kötü uyguna almıştım, şimdiki paraları asla vermezdim orası ayrı, ama elde varsa iş görüyor yani, o yadsınamaz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geç gördüm başlığı..

5+1'lerin modası geçti. Kimse artık ne salonda ne de masaüstünde 5+1 falan kullanmıyor, salonda soundbar, bilgisayarda 1+1 tercih ediliyor.

Z5500'ün hacimli ama kötü bir sesi kalitesi var. Kablo hoparlör karmaşası falan derken bence Z5500 olsa bile bu saatten sonra 5+1 alınmaz.

Z5500 yerine günlük kullanımda daha fazla işinizi görecek düşük ve orta hacimlerde daha temiz ses verebilen A2 vs benzeri 1+1 monitör/hoparlör bakmak lazım.

Altan Yoklar, OnLyTNT and Psikobat beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 02.02.2019 at 00:06, T800 said:

Satmaya satarım da kutusu falan yok ikisinin de nasıl olacak ? :lol: 

Sen halledersin abi bir şekilde ? :) 

Yani z5500 olmazsa şu 1+1 yada 2,0 artık tam hangisiyse onları düşünüyorum, ama canlı olarak dinlemeden bir türlü içime sinmeyecek gibi.

Vatan da falan yok ki boyle seyler gidip bakayım.

Hayır internette ki kaynaklar da bilgisayar parcaların da oldugu gibi net fikir vermiyor, misal  youtube bakıyorsun adam test etmiş de yahu benim dinlediğim 5cmx10cm hoparlor... Neye göre yapılıyor o incelemeler bilemiyorum yada ne ile dinlemek gerekiyor :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de dinlemeden aldım, burada öyle imkanlar yok, hatta bırak bizi sayılıdır böyle imkan sunan yerler diye düşünüyorum.

Bu tarz işler artık her yerde Internet üzerinden dönüyor gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2.0 hifi sistem toplanacaksa bu sistemleri satan tüm mağazalar da istediğiniz dinleme işini yapabiliyorsunuz. hatta kendi getireceğiniz flac parçalarını dahi dinleyebilirsiniz. ben toplarken dinleyerek almıştım mesela. ama tabi büyük elektronik marketlerden bahsetmiyorum. bu konunun uzmanı @hakancez arkadaşımıza mikrofonu devrediyorum :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok