Elinde Logitech G19 Keyboard olan ve satmak isteyen var mı? :)
1 1

Bu konuda 25 mesaj var

9 hours ago, TiesTorN said:

sanırım bende atıl duran bi tane vardı annemlerin evine geçince dolaplara bakmam lazım :mrgreen:

Hocam çok makbule geçer :thumbs:

8 hours ago, stardust said:

G19 çok pahalı :D

onun yerine G15 verelim.

Ondan var zaten şu an kullanıyorum :zuh:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu G13' ü amazon 2-3 sene önce 30-40$ a satıyordu da yüzüne bakmamıştım. Tam yatırımlıkmış mübarek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, Whooosh said:

Klavyenin o küçük ekranını sistem değerlerini görebilmek için kullanıyorum. Bir nevi bağımlılık yaptı meret :) Elimdeki G15 de sıkıntılar çıkartmaya başladı. Tekrar G15 bulmak için araştırdım ama maalesef bulamıyorum, o yüzden de olmuşken bir üst model olsun diye G19'u düşünüyorum.

G13'ü istemem çünkü öyle ayrı bir ünite şeklinde olması işime gelmez. Derli toplu olsun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 08.02.2019 at 4:34 PM, MilesTeg said:

Klavyenin o küçük ekranını sistem değerlerini görebilmek için kullanıyorum.

Bu olay benim de önem verdiğim bir mevzu ve açıkçası istediğim şeyi bir türlü hazır ürünlerle alamadım, oturdum kendim yapmaya giriştim. Bluetooth bağlantısından web arayüzüne kadar uzanan değişik fantazilerim bile oldu. Genel olarak güzel sonuçlar da elde ettim. 

Tam şekillenince forumda nasıl yapılır gibi bir başlık açmayı planlıyorum.

r5d6sGe.jpg

CimrVEE.jpg

Whooosh tarafından düzenlendi
MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 hours ago, mehmetclk said:

G13 neden karaborsa olmuş, fetişleri mi? var, G13 G15 G19 özellikler tablosu var mı? niye bu kadar pahalılar bunlar? :icon_eek:

Fetiş sayılıyorlar mı bilemiyorum ama seveni çok. Bir de uzun süreden beri profesyonel olarak kullananlar var. Yani adam 10 yıl önce profesyonel olarak kullandığı yazılımın bütün kısayollarını zamanında g13'e atamış, o günden beri bu şekilde kullanıyor. Şimdi bu adama 400$ da desen verir 500$ da desen verir.

Alternatifi yok mu? Var elbet ama alışkanlık başka bir şey.

Senelerdir söylüyoruz Logitech şunun daha büyük daha yüksek çözünürlüklü bir ekranı olan mekanik versiyonunu yapmadı. Koy şöyle 720p amoled ekran, değiştirilebilir mekanik tuşlar falan. Peynir ekmek gibi satmazsa ben bir şey bilmiyorum.

Belki şu son karaborsa fiyatları görünce fikirleri değişir.

ZvAnA and MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kullanmadığınız bir telefona Logitech in yazilimini yükleyin gecin hocam. Arx miydi neydi

Yine oyle kullanmadığınız bir telefon varsa alternatif yazilimlarda var. Bir alman mouse klavye üreticisinin muhtesem bir yazilimi var. Sistem ozellikleridir oyun makrolaridir her sey calisiyor. Klavyenin uzerine küçük bir diy stand ile telefonu koyun geçin 

adi aklima gelmedi simdi kiliksiz mavi logolu klavye mouse üretiyorlar 

hakancez tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

G13'ü hem evde hem ofiste kullanıyorum. Bir kere bulaşan için bir daha geri dönüşü olmayacak kadar kullanışlı bir klavye. Ben çok uzun süredir kullanıyorum. Diğer işler için mekanik klavye kullanıyor olsam da oyunlarda g13 dışında birşey kullanamıyorum. Uzun yılların vermiş olduğu bir alışkanlık var. Yukarıda @Whooosh un dediklerine aynen katılıyorum. Günümüze uygun bir ekran ve mekanik tuş aksamlı versiyonunu çıkartmayı nasıl akıl edemiyor logitech hiç bir fikrim yok. En azından g13 kullanıcılarının hepsi hemen almazsa ben de adam değilim. Şu ana kadar sattıkları G13 sayısını mı yetersiz buluyorlar bilemiyorum valla.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Razer cephesinde G13'ün alternatifi olarak mekanik tuşlu Orbweaver var. Üzerinde ekran yok ama ergonomi açısından G13'ün ilerisinde bir ürün. Ben de uzun zamandır kullanıyorum Orbweaver'ı, o kadar alıştım ki klavyeyle oyun oynayamaz oldum.

Geçenlerde Letgo'da 150 TL'ye G13 görmüştüm, alıp kenara koysaymışım keşke :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@hakancez Konu alakasız yere gidecek biliyorum fakat sormadan edemedim, elimde sağlam çalışır GalaxyS2 var bunu nasıl bir aparatla sistemden bilgi okutur hale getiririm? yazılım ve aparat yöntem bilginiz varsa paylaşırmısınız?  telefonların  psikolojik yönden çabuk eskiyip çöpe/atıl hale geldiği bir dönemdeyiz.:8

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, mehmetclk said:

@hakancez Konu alakasız yere gidecek biliyorum fakat sormadan edemedim, elimde sağlam çalışır GalaxyS2 var bunu nasıl bir aparatla sistemden bilgi okutur hale getiririm? yazılım ve aparat yöntem bilginiz varsa paylaşırmısınız?  telefonların  psikolojik yönden çabuk eskiyip çöpe/atıl hale geldiği bir dönemdeyiz.:8

Uzun süredir kullanmıyorum ama hatırladığım kadarıyla aktarayım. Logitech bir mouse ya da klavye varsa pc'ye logitech gaming software  yükleyeceksiniz. Telefona da marketten logitech arx control yazılımını kuracaksınız. Telefon ve pc aynı ağda bağlı olacak. PC'de gaming software üzerinden arx controlü aktif edip telefondan arx controlu başlatacaksınız. Telefon pc'yi görecek ve pc'den onay vermenizi isteyecek. Eğer görmezse 192.x.x.x şeklinde telefonun aldığı ip'yi manual olarak gireceksiniz. Ondan sonra telefon üzerindeki yazılımdan pc istatistikleri kısmına gelip çeşitli değerleri görebilirsiniz.

Ancak ben kendi hazır değerleri yerine aida64'ün içinden lcd ayarlarından da arx'i aktif edip telefon ekranında direk aida64'ün okuduğu değerleri istediklerim olacak şekilde ayarlamıştım. Bu şekilde istediğim değerin istediğim renkte ya da şekilde olmasını sağlamıştım. Ama onları nasıl yaptım hiç hatırlamıyorum şuan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Az önce elimde boşta yatan galaxy s6 ile tekrar yaptım örnek birşeyler; Telefon ekranında göstermek istediğiniz değerler tamamen aida64'ün yapabildikleri ile sınırlı ki aşağıdaki gibi metin tabanlı yapılabileceği gibi, uğraşılarak grafiksel şeyler de yapılabilir.

20190210-033410.jpg

Bunun için üstteki mesaja ek olarak aida64'de tercihler (settings) kısmında LCD tabına gelerek arx control seçeneğinin aktif edilmesi gerekiyor. Orada telefon ekran çözünürlüğünü doğru girseniz de tam oturmayabiliyor. Çözünürlüğü deneme yanılma yoluyla iyileştirebilirsiniz. Daha sonra bir alt tabdaki LCD Öğeleri kısmına gelip altta yeni butonuna tıklayıp ekrana tek tek görmek istediğiniz değerleri eklemeniz gerekiyor. Eklediğiniz değerin ekranın neresinde görünmesini istiyorsanız yukarıdaki görünen ok tuşları ile de taşıyarak yerleştiriyorsunuz. Simgeler, nasıl görülecekleri, yazının büyüklüğü, metin mi grafik şeklinde mi olacak, hepsini "yeni" ye tıkladığınızda açılan pencereden yapacaksınız.

Ben bu şekilde çok kullandım arx'i. İkinci bir monitör falan yoksa telefon tablet bu iş için çok kullanışlı oluyor. Ama custom sıvı soğutma için aquaero 6xt aldıktan sonra benim buna ihtiyacım kalmadı. Aquaero Computer yazılımı istediğim değerleri göstermesinin yanında ayrıca XT 6'ya takılı fan, pompa gibi bileşenleri de kontrol ettiğinden benim için vazgeçilmez. Ayrıca çok kullanışlı bir log  tutma sistemi var. Şu tarihte şu saatte oyun oynarken ya da atıyorum son 8 saatte acaba cpu kullanımı kaçtı, en yüksek gpu sıcaklığı neydi, rezervuardaki suyun sıcaklığı kaç derecelerde gezdi, sistem kaç watt tüketti gibi aklınıza gelebilecek her türlü soruyu grafiksel olarak karşınıza koyabiliyor. Hem kasanın üzerindeki lcd ekranından hem de ikinci monitörde açtığım pencereden her türlü sistem verisini anlık olarak görebiliyorum. 

MilesTeg, SEP, wazzap and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, TiesTorN said:

konu nereden nereye gelmiş :lol: 

G19'u buldum bu arada, dolapların tozlu raflarından çıktı :zuh: tozunu alınca tertemiz oldu. almak istiyorsan haberleşelim.

PM :kayik::lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şuraya kaynak yapayım;

Bir arkadaşım kendine Razer Tartarus v2 almış, yılların G13 kullanıcısı olarak alıcı gözüyle biraz kurcaladım ve sadece gördüğünüz yerde sessizce uzaklaşın diyorum.

Image result for Tartarus v2

Bu paraya bu kadar kötü bir alet olamaz. Akşam eve gidince emektar g13'üme bir güzellik yapayım en iyisi. Şöyle tuşlarını falan söküp sabunlu sıcak su banyosu yaptırayım. Değerini bilememişim :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 saat önce, İzmirli said:

yaza bilir

Hem yazım hatası var, hem de çok pahalı...

Ek olarak:

EC1s_xJXkAAgKRR.jpg

Najaz tarafından düzenlendi
MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok