Apex Legends [PC/PS4/XONE)
1 1

Bu konuda 52 mesaj var

EA (Origin) bir anda Battle Royale olayına biz de giriyoruz diyerek önceden habersiz bir şekilde "löngürt" diyerekten Apex Legends diye bir oyununu çıkartıverdi 3 platforma birden. 

F2P olmasından ötürü oyunun çıktığı (aynı zamanda duyurulduğu) gün beni oyundan haberdar eden arkadaşa yok yeaah diyerekten pas geçtim...

Ama daha sonra sevdiğim Titanfall un yapımcısı Respawn'ın yapmış olduğunu duyunca çok şaşırıp bir şans vermeye karar verdim... Yüklenirken de neymiş lan bu diye nette bilgiler ararken 3 gün içerisinde 10 milyon kullanıcıya falan ulaşması beni şaşırtmaya devam etti.. 

Bugun akşam saatlerinde oyuna girme fırsattı buldum ve net bir şekilde diyebilirim ki oyun Overwatch-Fortnite-COD-Pubg nin birleşimi... iyi yanlarından oluşturulmuş yenilikçi bir Battle Royal oyunu...  Tabi motor hatta silahlar falan birebir Titanfall 2 gibi geldi bana.. o nedenle de çok yadsımadım.. 

Overwatchdaki gibi herolar var ve yine oradaki gibi 2 skille ve  bir ultimate skille sahipler.. 

legend-characters-apex-legends-roster.jp

Aksiyonu bana aslında çok haz almadığım Fortnite ve Cod a benzer geldi.. ama aptal inşa olayı olmadığı için fortnitedaki iyi oldu.. ki Titanfall da zaten Call of un eski yapımcıları olduğu için her zaman COD gibi bi combata sahipti kendisi de.. 

Neyse daha çok anlatırım da uykum geldi, bu saate nasıl geldim bilmiyorum bi 10-15 maç oynamışımdır heralde  ... 2 sinde 1. oldum FPS ve Battle Royale alışkanlıktan tabi..  ahanda birinin ss ini de almıştım onları da paylaşim.. : 

mp-rr-canyonlands-64k-x-64k0000.jpg

mp-rr-canyonlands-64k-x-64k0001.jpg

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
17 hours ago, Thustu said:

Bu tür oyunlarla alakası olmayan bir nooba ne tür tavsiyeleriniz olur? :D 

Hocam sen sanki geçen oyun oynarken yoruluyorum gibi bişi yazmıştın.. o nedenle buna bulaşma diyebilirim :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şunu da belirtmeden geçmeyelim oyunun optimizasyonu berbat seviyede, 1080Ti ile 1080p’de ancak oynanabilir seviyede ve grafikleri de çok kötü. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 dakika önce, T800 said:

Şunu da belirtmeden geçmeyelim oyunun optimizasyonu berbat seviyede, 1080Ti ile 1080p’de ancak oynanabilir seviyede ve grafikleri de çok kötü. 

fps durumu nasıl ki full hd de? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Grafikleri düz Titanfall 2...

2Kda çok yüksek FPS alamıyorum (80-90fps arası) 1080le ama optimizasyon denince benim aklıma oyundaki takılma ve dalgalı fps geliyor ben öyle bir şey görmedim.. hele ki Pubg den sonra gayet düzgün yani.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bende denedim şimdi.

2k da her şey en tepede  ortalama 120-100 arası geziniyor. bazı yerlerde 144fps civarında. akıcılık da çok iyi. ama grafik kalitesi ile almış olduğum fps arasında orantı yok. bu grafik kalitesinde çok daha yüksek değerler alınması beklenirdi. 

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende de düşük değil FPS de oyunun iğrenç grafik kalitesine göre çok çok daha yüksek olması lazımdı, şikayetler var bu konuda. 

1 saat önce, Narcissus said:

Grafikleri düz Titanfall 2...

2Kda çok yüksek FPS alamıyorum (80-90fps arası) 1080le ama optimizasyon denince benim aklıma oyundaki takılma ve dalgalı fps geliyor ben öyle bir şey görmedim.. hele ki Pubg den sonra gayet düzgün yani.. 

Pubg bundan iyi bende, 80-90 FPS iyi değil zaten, bu oyunun 1080Ti ile 1080p de o kalitese sabit 200 FPS üstü vermesi lazım, grafikleri rezalet, bir de o kalitede gayet yüksek VRAM kullanımı var, oyun fena değil de bu problemlerin giderilmesi gerekir.

Titanfall 2 de bence bundan grafik olarak daha iyi.

Bir de bu tarz oyunları Notebook’larda falan oynuyor teenage kesim ki bu tip oyunları en çok oynayanlar da onlar, neyi düşünerek böyle birşeyi çıkarmışlar iyi görüp anlamak mümkün değil.

T800 tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Notebookta 60 hz ekranda oynuyor zaten onun icin dert diil.

2 kda 60 fps rahat calisiyor oyun 4k ya alinca sikintilar basliyor bende.

Squall tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Notebook GPU’ları genelde o kadar iyi değil, oyunun da grafik kalitesi yerlerde, çok daha düzgün çalışması gerekirken olmamış.

Fortnite bundan daha iyi çalışıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, T800 said:

Bende de düşük değil FPS de oyunun iğrenç grafik kalitesine göre çok çok daha yüksek olması lazımdı, şikayetler var bu konuda. 

Pubg bundan iyi bende, 80-90 FPS iyi değil zaten, bu oyunun 1080Ti ile 1080p de o kalitese sabit 200 FPS üstü vermesi lazım, grafikleri rezalet, bir de o kalitede gayet yüksek VRAM kullanımı var, oyun fena değil de bu problemlerin giderilmesi gerekir.

Şu grafiklerle PUBG'den fazla kasıyorsa kendilerini camdan atsınlar bi zahmet. Pubg zaten bu konuda sorunlu bir oyun, çıtayı daha başka bir yere çekmişler.

VRAM kullanımı konusu farklı. Bir oyunun mevcut vram'i mümkün olduğunca limitlerine kadar kullanmasının hiçbir masuru yok hatta iyi bir şey bu. Ram boş durunca değil kullanılınca işe yarayan bir şey. Yok mevcut fiziksel vram'in üzerine çıkan bir kullanım varsa o başka.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İyi birşey olsun da bu texturelar ile mi bu kadar RAM kullanımı ? Respawn takmış bu Source motoruna gidiyor, bari doğru düzgün kullan.

Oyun neyse fena değil, oynanıyor bir şekilde ama iyi değil maalesef bu kısım, mesela bir GTX 960 ile falan nasıl oynanabilir bu ? Pek mümkün değil gibi. Yine iyi kötü en aşağı GTX 1060 ister bu da onunla da performansı nasıl bir bakmak lazım. Hiç olmamış bence burası oyunun, anlatmak istediğim buydu, neyse...

Oyun zaten default very low o ayarları kısınca ne oluyor ki, denemedim bile.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bilgi için, arkadaşım 3gb 970M ile ayarlar med aa kapalı ve gölgeler low şeklinde 2k da rahat bir şekilde oynayabiliyor. Zamanla optimizasyon iyice oturur diye düşünüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 hours ago, T800 said:

Titanfall 2 de bence bundan grafik olarak daha iyi.

Bir de bu tarz oyunları Notebook’larda falan oynuyor teenage kesim ki bu tip oyunları en çok oynayanlar da onlar, neyi düşünerek böyle birşeyi çıkarmışlar iyi görüp anlamak mümkün değil.

Hmm ben sanırım full ayarları yazmışım dün... Normalde 1-2 gereksiz şeyi kısıp ortalama 110fps ile oynayabiliyomuşum.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de takıldım biraz , fena değil ama fazla hızlı geldi bir de anlayamadım millet çat çut uçuyor kaçıyor yerle yeksan ediyor , baydı biraz , grafikler full olmasına rağmen çamurumsu tad olunca dursun şimdilik .  BF1 ve BF5 'e geçince oh dedim oyun dediğin böyle olur

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mesafeye göre hasar düşmesi yokmuş mesela bu oyunda. Oyun fena değil ama çok uzaklardan nasıl olduğunu anlayamadığım şekillerde ölmek biraz sıkıcı. Bir de tüm battle royale oyunlarındaki karşı karşıya gelince kim daha iyi zıplıyor ve zıplarken nişan alabiliyor olayı bana iğrenç geliyor. Biraz daha takılalım bakalım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

valla ben de bir süre takıldım. Yeni bir multiplayer fps arayışındayım. Ama ne grafikleri, ne haritaları beğendim. Çok renkli yapısı da ayrıca rahatsız edici. Başka birşey bulana kadar pubg ve siege'e devam.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bazi guzel fikiler var oyunda ama..

Rengarenk grafikler, isiklar gereksiz efektler vs. Cazip gelmiyor bana.

Silah modelleri birbirine benziyor, hangi silah ne, mermisi ne falan cozemedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Overwatch a daha çok benziyor görüntü ve gunplay açısından zaten.. Overwatchun elo hell inden bıktığım için bırakmıştım zaten... O nedenle ben şimdilik şans vermeye devam edicem bu tarz bi shootera açtım ..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok