Oynanası Oyun Tavsiyeleri...
1 1

Bu konuda 84 mesaj var

Diesel_product_columbine_home_EGS_Social_Detroit_Become_Human_1920x1080-1920x1080-411f2df60bab61ed958488df85174de26b6cf3bc.jpg

Detroit: Become Human

Benim bacanak bunu PS4'de oynuyordu gördüğümde, tavsiye de etmişti. PC'ye de çıkmış çoktan, anca sıra geldi.

Cyberpunk'ı beklerken oynayacak oyun arayışımda Horizon Zero Dawn sarmadı beni, yarım bırakıp kendimi yine Anno 1800'ün kollarında teselli olurken bulmuştum.

Bugün hadi bir yükleyeyim dedim Detroit'i. Henüz çok başlarındayım ama "oynadığınız bölümde seçeneklerimize göre farklı sonlar konsepti" yine direkt beni aldı, Dragon Age: Origins ile kafayı yediğim günlerime götürdü.

Bu oyun da bütün içeri görmek isteyen obsesif kompulsif arkadaşlar için sapıklık derecesinde iyi olacağa benziyor. Grafikleri için de çok uğraştıkları belli, konsol portu diyemeyeceğim kadar iyi grafikler ama malesef max 60 fps ki şimdilik tek üzücü yanı bu oldu.

Gözünüzden kaçtıysa tavsiye ederim.

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 18.02.2019 at 22:29, stardust said:

bana sorarsanız Hollow Knight'dan sonra farz olan antichamber hala oynamadıysanız.

Psplus ücretsiz verdi Hollow Knight'a başladım oynuyorum , iyi kötü bir ingilizcem var ama konuşulanları anlamıyorum , daha doğrusu laf kalabalığı gibi geliyor , oyun mu oynuyorum ingilizce şiir mi okuyorum? Anlamadığım için bana mı öyle geliyor acaba? Umarım oynadıkça anlarım ne olup bittiğini.
Az önce de The Talos Principle'ı aldım. Uzun süredir aklımdaydı ama fiyatı inmedi bir türlü, ps4 için 284 lira oyun , Türkçe desteği de yok. 
Steam'de 60 küsur lira görünce bir de Türkçe yamasını bulunca aldım gitti. Dizüstünü televizyona bağlayıp oynayacağım sanırım ama gamepad bulmam lazım. Ps4 kontrolcüsü bağlanıyor mu bir bakınayım.
Antichamber ücretsizmiş onun da Türkçe yaması varmış onu da attım kuyruğa. 
büdüt: Antichamber değil NaissanceE ücretsizmiş ,onu indirmişim , sabahın köründe steam kargaşasında ne yaptığımın fart etmemişim.

Altan Yoklar tarafından düzenlendi
stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@stardustanlaşılmayacak yapısı biraz şairane anlatım ve kapsamlı "lore"u aslında. ama sırf action vari havasından bile oynanabilir. mesela en anlaşılabilir ve metrovidian(doğru mu bu?) olan oyun Ori serisi. hollow knight seven bence onu da sever, hollow knight kadar zor ve kapsamlı değil ama müzikleri olsun, mekanikleri olsun gayet parasına değer bir oyundur. 

sen oynamışsındır stardust da, Altan hocam'a yazdım son cümleyi. :)

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oride güzel değil hollow knigth da..

Şaka bir yana deep rock galactic diye bir oyun var co op oynaması çok zevkli ucuzda bir oyun hatta geympes de bedava deneyin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 2/18/2019 at 10:24 PM, Executioner said:

Laf açılmışken bir oyun daha tavsiye edeyim, çoğunuz duymuştur ama çok alıp oynayan olduğunu zannetmiyorum, Limbo'nun yapımcısı Playdead'in 2. oyunu İnside'da bu listeye çok yakışır. Tavsiye ederim :

https://store.steampowered.com/app/304430/INSIDE/

d0a1b4fa8c16aebc0283c329c42804b0a6dabc66

Barış abi Oxygen Not Included adlı oyundan da bahsetmiş burda, biraz playstation'dan sıkıldım heralde, oksijen de çok bağımlılık yapacak bir oyuna benziyor o yüzden onun da derinlerine inmeye korktum ve duplicant'larımı yarıda bıraktım.

Bu Inside'ı kurmuştum, ne zamandır bekliyordu ona başladım. Çok harika minik bir oyun olmuş. Zaten tahminim çok uzun bir şey değildir. Tam kafa dağıtmalık oyun. Mutlaka bakın bu oyuna.

Bundan sonra da Creaks diye bir oyun var ona bakacağım.

Bi yandan da akşam çocuğu uyudunca eşimle birlikte The Medium oynuyoruz, çok sevdik onu.

Onun gibi oyunlar ararken de The Dark Pictures adlı bir seriye denk geldik. Playstation da oynayıp beğendiğimiz Until Dawn oyunun yapımcısından. 

2 Oyun çıkmış bu seriye, 3. de geliyormuş. Medium'da bir gerilim havası olsa da pek korku oyunu diyemem, bu dark pictures daha korkunç gibi duruyor ama oynayınca göreceğiz durumu.

Definitive beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@stardust Inside güzel oyundur. Creaks 'i merak ettim biraz baktım da tam sarılacak bir oyun gibi duruyor. PS'de mi PC'de mi oynayacaksın? Gerçi bende yok bu oyun PC'de istek listesine atayım bari.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 hours ago, Pablo 'Definitive' Vader said:

@stardust Inside güzel oyundur. Creaks 'i merak ettim biraz baktım da tam sarılacak bir oyun gibi duruyor. PS'de mi PC'de mi oynayacaksın? Gerçi bende yok bu oyun PC'de istek listesine atayım bari.

PC ama x360 gamepad ile oynuyorum. PS'de senin hesabından gelen o kadar çok oyun var ki, ayrı bir oyuna para vermeye elim gitmiyor. :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gamepad her modelden mevcut mümkün olduğunca bende kullanmayı tercih ediyorum. XBOX One gamepad'ine bizim kız yapıştığı için bu ara ya 360 yada Steam controller ile takılıyorum.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Pablo 'Definitive' Vader said:

Gamepad her modelden mevcut mümkün olduğunca bende kullanmayı tercih ediyorum. XBOX One gamepad'ine bizim kız yapıştığı için bu ara ya 360 yada Steam controller ile takılıyorum.

Benim kız da playstation'ın gamepad'i istiyor sürekli ben oynarken.Şundan aldım kandırmak için ama başarılı olamadım. Uzun süre sanki bunla oynuyormuş gibi yaptım ama yemedi :D

10790606274610.jpg

Başka çare kalmayınca 2. playstation gamepad'ini de aldım. Kötü olan ortadaki playstation tuşunu da öğrendi, ona basıyor, benim oyunu durduruyor. Evde rahat yok :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim kız 16 yaşını bitirdiği için kendi bilgisayarında oyun oynarken bunu versem eline herhalde babam alzheimer falan oldu diye düşünecektir. :lol:

Gerçi yaş büyüse de kızların çoğunluğunda pembe hastalığı bitmiyor. Sonunda kavga dövüş ikna olup Amazon'dan Razer Kraken Kitty sipariş verdim. 10 günde ancak kargoya verebildiler, az bulunuyormuş o yüzden tedarik süresi uzunmuş.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de diyorum senin hesapta sims 4 niye bütün ek paketleriyle falan var :lol:

Sen büyütmüşsün tabi Alper abi, biz daha yolun başındayız.

razer kitty'i de aratttım şimdi, retinamı kazıtmaya gidiyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim hesapta SIMS 4 mü var ek paketleriyle birlikte? Ücretsiz vermiştim PSN+ onu yahu kız için bile SIMS'e para vermem yani. :)

Sorma Razer Kitty ile birlikte yanında klavye ve mouse unu da alma sevdasından bunları alırsak notebook değiştirmeyiz diyerek son dönemeçten zor kaçtım. Şimdi bekliyoruz Ryzen + RTX combosu düzgün cihaz çıkmasını.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Olsun ya, madem burs kazanıyor sen de babalık görevini yapıp faturayı ödeyeceksin. Allah zihin açıklığı versin, inşallah üniversiteyi yurtdışında okur, dışarıda iş bulur da buraya tatile gelir sadece :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Inside'ı bitirdim bu arada.

Bu oyun nasıl sapık bir zekanın ürünüdür anlamadım.

Çok güzel bir oyun ama sonu yok, bunu belirtmem lazım çünkü bir yere bağlamayan oyunları ne kadar güzel olurlarsa olsun sevemiyorum. Bu da böyle LÖNK diye bitiyor, bir şey olcak diye bekliyorsun ama olmuyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Creaks'e baktım biraz, machinerium'u yapanlardan. Çizimler yine o tarzda. Puzzle'lar falan hem basit hem de biraz tekrar ediyor gibi geldi başı. Çok süper bir oyun diyemem ama yoklukta gideri var plaftorm adventure severler için.

Inside'ı bitirince hemen bir Limbo'yu da tekrar oynadım. Adamın güzel tarzı var. Hikaye 2. planda tabi, tasarım ve oynanışıyla öne çıkıyor iki oyun da. Inside cidden tadı damağımda kaldı, bir de başı sonu falan olsaymış, neyse artık...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Inside gameplay'ine 1dk. kadar baktım (spoiler olmasın diye kısa tuttum); güzel, eski Another World tarzını hatırlatan bir platform olmuş, gayet kaliteli duruyor. Yarın oynamaya başlayacağım bakalım. Tavsiye için teşekkürler.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 4/2/2021 at 2:20 AM, Peregrine said:

Inside gameplay'ine 1dk. kadar baktım (spoiler olmasın diye kısa tuttum); güzel, eski Another World tarzını hatırlatan bir platform olmuş, gayet kaliteli duruyor. Yarın oynamaya başlayacağım bakalım. Tavsiye için teşekkürler.

Bitirdim ben bunu; çok güzel oyun iyi hoş ama sonu da Neon Genesis Evangelion'un sonunu aratmaz harika (!!!), FU tadında bir son olmuş. :facepalm: :alkis: :lol:

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok