Klavye arayışı...Everest KB-GX6 alındı
1 1

Bu konuda 50 mesaj var

Selamlar

Yine yeni bir arayış içine girdim...  Klavye. Zira mevcut klavyem Zalman serisi ucuz ve iş gören şikayetim olmaya bir model . Ancak , benim fiziki alan belli kısıtlara sahip olduğundan , numpad olmayan bir klavye rahatlatacağını düşünüyorum mouse 'a daha çok yer kalsın diye..

Açıkçası Numpad 'siz  f/p klavye pek yok gibi , çok iyi denilecek olana max. 100 - 120TL verebilirim ..   arkadan aydınlatma olursa şık olur , olmazsa umrumda pek de olmaz :)  .. O yüzden engin bilgileriniz ve tecrübelerinize sormadan alıp-geç yapmak istemedim.

Ben yine de çin işi örneği olsun diye şu model ucuz fiyatıyla iş görür gibi .. Tigoes K87  'ymiş modeli.. Biliyorum çin işinden uzak dur diyeceksiniz ama boyutları ve şekli iyi göründü. Zaten ortalama 2 sene gitse yeter de artar...   54TL

https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/tigoes-k87-usb-siyah-gaming-led-aydinlatmali-oyuncu-klavyesi-413531764#product-installments

413531764_0.jpg?1551689769

TatanQa tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tigoes in Enter tusu olmasi gerekenin tam tersi. Bir de bunun gibi Everest var. O da maalesef ters. Ekonomik membran TKL klavye sadece onlar var memlekette. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
46 dakika önce, hakancez said:

Tigoes in Enter tusu olmasi gerekenin tam tersi. Bir de bunun gibi Everest var. O da maalesef ters. Ekonomik membran TKL klavye sadece onlar var memlekette. 

Ters olarak tuşun küçüklüğü ise evet çok tuhaf. Öyle enter kullanmayı seven var mı bu yeryüzünde merak ediyorum .. :)

Aslında Nisan 'da Yunanistan'daki ofise gideceğim , bu 2 hafta içinde amazon veya ebay 'den güzel bir model sipariş verip oraya adreslendirebilirim. Böylece gümrük vs de sorun olmaz , valize koyarım kabin içinde sorun olmaz sanırım. ?

şu nasıl acaba iyi görünüyor.. numpad tarafını sıkıştırmışlar daha kompakt olmuş:

https://www.ebay.com/itm/MARS-Gaming-MK0-Gaming-Keyboard-UK-Layout/141895281526?epid=1343315837&hash=item21099e2b76:g:xtIAAOSwKtlWs1FD:rk:30:pf:0

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

rBVaEVgGNP2AQ953AAITeG0k9EQ738.jpg

Bende su var ucuz yollu deneme amaci ile aldim. Aula F2012 diye bir sey. 25 Dolar miydi neydi gecmis gun

hakancez tarafından düzenlendi
TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, hakancez said:

rBVaEVgGNP2AQ953AAITeG0k9EQ738.jpg

Bende su var ucuz yollu deneme amaci ile aldim. Aula F2012 diye bir sey. 25 Dolar miydi neydi gecmis gun

Bunu çok beğendim ama satıcı kalmamış, satmayı düşünürseniz görüşelim :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tuslar turkce

20 minutes ago, TatanQa said:

Bunu çok beğendim ama satıcı kalmamış, satmayı düşünürseniz görüşelim :)

Tuslar Türkce olsa muhtesem olacakti da maalesef onu sticker ile hallettim. Simdi yavas yavas tuslarini degistiriyorum vaktim oldukça. 

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Najaz said:

Berbat bir klavye.. Tuslara bastiginizda klavyenin icinde birsey titresime giriyor ve metalik bir ses geliyor berbat bir his.. Pek cok incelemede bahsedilmis bu olay. Renkleri ve efektleri isigin siddetini ayarlamak icin logitechin igrenc bir yazilimini kullanmaniz sart yoksa sadece tek renk mavi bir isik acilip kapaniyor baska hicbir kontrol calismiyor.

Birde bendekinde isiklarda sorunluydu, 5 saniyede bir goz kirpiyordu isik internette arastirdim bir suru insanda ayni sorun var firmwire da hata varmis sanirim.. Sadece bunda degil g910 falanda dahil bu soruna..

Yani ne diyeyim it is a logitech.. Bastan asagi sorun ve bas agrisi.

Geri verdim 10 yillik microsoft sidewinder x6 ma geri dondum..

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 saat önce, hakancez said:

Hakancez , hocam numpad siz everest var demiştiniz hangi modeli acaba ? Ona da bakayım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, hakancez said:

Teşekkürler bunu sipariş verdim. Everestin oyuncu keypad i olan ds9 u bir süre kullanmıştım taş gibiydi ama kullanımı bana uygun olmadığından satmıştım .

gelince kutu açılımı ve test videosu atarım like bekliyoruum :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
16 dakika önce, Narcissus said:

Nevet fena diil gibi duruo ama fiyatını göremedim sitede nedense.. 

gittigidiyordan 68TL ye aldım 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bayadır tenkeyless kullanıyorum, nümerik tuşlu klavyelerle oyun olmuyor zaten bana göre, kesinlikle rahat değil ama tabii bana göre.

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 dakika önce, T800 said:

Ben bayadır tenkeyless kullanıyorum, nümerik tuşlu klavyelerle oyun olmuyor zaten bana göre, kesinlikle rahat değil ama tabii bana göre.

Zaten fiziki alanım biraz kısıtlı , bir de kullanmadığım saçma bir numerik pad tarafına hiç gerek yok boşuna yer tutuyor..

bence numerik taraf opsiyonel olmalı 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Daha da küçük klavyeler var, hatta Do It Yourself tarzı olanlar bile var, 84 tuşlu diye arama yaptırırsanız bu tarz ürünlere, meraklı sayfalarına falan ulaşmak mümkün olabilir.

T800 tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, T800 said:

Daha da küçük klavyeler var, hatta Do It Yourself tarzı olanlar bile var, 84 tuşlu diye arama yaptırırsanız bu tarz ürünlere, meraklı sayfalarına falan ulaşmak mümkün olabilir.

Valla ben bayagi inceledim farklı klavyeleri. Mini klavyeler %60 lar TKL hatta daha arada derede kalan formatlar var. Acayip genis bir DİY dunyasi var. Aslinda pahali da bir hobi olusmus durumda. Ozel mekanik klavyeler etrafında. 

2 hours ago, TatanQa said:

Teşekkürler bunu sipariş verdim. Everestin oyuncu keypad i olan ds9 u bir süre kullanmıştım taş gibiydi ama kullanımı bana uygun olmadığından satmıştım .

gelince kutu açılımı ve test videosu atarım like bekliyoruum :mrgreen:

Sevindim valla iyi denk geldi demek ki. Gelince ses durumu ile alakali bir bilgi verirseniz sevinirim....

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 saat önce, hakancez said:

Valla ben bayagi inceledim farklı klavyeleri. Mini klavyeler %60 lar TKL hatta daha arada derede kalan formatlar var. Acayip genis bir DİY dunyasi var. Aslinda pahali da bir hobi olusmus durumda. Ozel mekanik klavyeler etrafında. 

Sevindim valla iyi denk geldi demek ki. Gelince ses durumu ile alakali bir bilgi verirseniz sevinirim....

Tabii ki kesinlikle , mevcut klavyemle de karşılaştırma resimleri de atarım . Aynı şekilde ses mevzusu benim için önemli , mekaniklere hiç ısınamadım takır tukur eski ibm klavyeleri gibi :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Laptop yakınında bir kazayı ucuz atlattıktan sonra (sıvı teması olacaktı) bende kablosuz klavye mouse arayışına girmiştim. Ancak iş için kullacağım için pahalı olmasın kriterim vardı. Şu seti aldım;

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_trust-22118-kablosuz-klavye-mouse-set-tr-1179361.html

Artılar;

Klavye ince ve sıvı temasına dayanıklı; delikleri var arkasında tahliye için. Laptop çantasına (15,6 inch'e uygun) sığıyor.

Ufak avuç içinde kaybolan mouseları sevmiyorum, bundaki büyük. Hatta simetrik, sağ sol kullanıma uygun gibi.

Hafifler

Set olarak uygun fiyat

Eksiler;

Mouse orta tuş yüksek tırtıklı, yoğun scroll da parmağa rahatsızlık verebilir.

Yakında Mediamarkt varsa deneyip boyutlarıyla, basma hissi ile karşılaştırabilirsiniz. 

Forgotten beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tüm bu klavyelerdeki ters enter beni hasta ediyor. Virgülü alıp yukarıya backspace tuşunu küçültüp koyuyorlar tüm düzenim allak bullak oluyor. Oyun için tamam ama yazı için sıkıntılı iş... 

1 hour ago, Forgotten said:

bu everest'in pavyon gibi olmayanı var mı??

Işığı söndürülebiliyor... Bildiğim kadarı ile  Hatta direkt klavye üzerinden yazılım olmadan... 

Yalnız klavyeye bayağı müşteri çıktı. Bana bedava göndermeleri lazım bir tane :)

hakancez tarafından düzenlendi
Forgotten beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, hakancez said:

Yalnız klavyeye bayağı müşteri çıktı. Bana bedava göndermeleri lazım bir tane :)

Hanudumu alırım diyorsun :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok