Star Wars: Jedi Fallen Order PC/XONE/PS4
1 1

Bu konuda 42 mesaj var

3521830-d35jmo-vuaaa4mr-orig.jpg

EA Apex Legends ve Titanfall u yapan Respawna yüklendikçe yüklenmiş meğersem...  Geçtiğimiz senelerde bu oyunların yanında adamlara bi de  Star Wars oyunu yaptırıomuş keresteler.. 

Malumunuz EA Star Wars oyun haklarını elinde bulundurduğu 4930 yılda bir elin parmaklarını geçmeyen sayıda oyun yapıp bir o kadarını da iptal etti... Şu an enteresan bir şekilde iptal ettirmediği hatta 13 Nisanda artık ilk bilgilerini vereceği bir oyunları geliyor...

Bugun Star Wars paneli gibi bir şey varmış sanırım şikagoda... Detaylar bu akşama veya yarın sabaha netleşir heralde.. 

https://www.starwars.com/news/star-wars-celebration-chicago-panel-schedule

Star Wars filmlerinin sifonla gitmeyecek seviyede cıvıdığı şu son zamanlarda umarım iyi bir oyunu gelirde oynarız.. 

TatanQa and MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

God of War 3 yönetmeni ve KOTOR 2'nin dizayncısı da projede yer alıyor. :8

Erwin tarafından düzenlendi
TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
53 minutes ago, wazzap said:

Çok büyük Jebait geliyor bence.

İğrenç twitch terimleri kullanacağına hiç kimseye benzemeyen avatarını değiştir hocam... 

:lol:

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, wazzap said:

Çok büyük Jebait geliyor bence.

Jebait kotu bir sey sanirsam fakat nedir tam olarak :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 hours ago, Narcissus said:

İğrenç twitch terimleri kullanacağına hiç kimseye benzemeyen avatarını değiştir hocam... 

Kıskanç, sen ne bilirsin ki? hıh...

@Atrin yem atıyor EA.

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunu oynayan var mi?

psn storeda indirime girince arkadasla aldik. Oyunun baslarindayim. Souls serisi oyunlarin oynanis mekanigi ve tarzi var ama o oyunlar kadar akici degil. Iki nedeni var bence biri kontroller. Alisinca gecer mi bilmiyorum ama bir mallik var gibi. digeride oyunun optimizasyonu berbat. Ps4 pro da 1080p performans modunu calistirsam dahi akici olmuyor bazi yerlerde anlik kasiyor oyun. hatta o modu kapatinca bazi yerler daha akici oldu. 

grafikler atmosfer falan guzel simdilik. Mapler biraz karisik gibi ama oyunu oynadikca alisilir gibi geliyor. Bir tek sikintisi mesela onunuzde force push ile acilacak bir merdiven/kapi varsa oyun bunu size Force push ogrenmeden acamayacaginizi soylemiyor. Sirf bu yuzden oyunun ilk basinda gittigimiz gezegende bir merdiveni indirebilmek ve oraya ulasabilmek icin yarim saat harcadim. Hadi bazi kapilar var belli force push ile ama o merdiven olayi tav etti. 

oyun biraz uncharted biraz souls serisi karisimi gibi bir sey olmus. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun xbox x ve pc de daha iyi çalışıyormuş zaten, bunu söylüyorlar genelde bütün incelemelerde... ben de alıcam ama şuan pcde indirimli haliyle bile 311tl olması benim için overkill.. 120tl ye falan düşmesi lazım almam için.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun bitti. Grafikler ve hikaye oldukça güzeldi. Hikaye olarak sıkmadan oynattı kendini. Hikayenin sonundaki sürpriz de iyiydi. Kaç saat oynadım sayamadım ama oyun ne kısa ne uzun. Tam arasında. Gameplay olarak: oynadıkça alışıyorsunuz fakat yine de mesela Souls oyunlarını oynarken bir süre sonra parry / dodge mantığı oturuyor ve akıcı bir şekilde oynatıyor kendini. bu oyunda o oyunlar kadar akıcı değil combat. Belki akıcı kelimesi doğru kelime değil burda ama bir gariplik var diyelim. Fakat eğlenceli onda bir sıkıntı yok. Jedi olup god mode on tadında gezemiyorsunuz. 8/10 puanı hak eder.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

The Mandalorian izlerken EA Access'de bunu gorunce bi oynayayim dedim. Cidden guzel oyunmus. Bir suru guzel detay var, combat zevkli. Souls sevenler Jedi Master seviyesinde oynasin :D

Sonunda oturdugum koltukta zipladim baya, guzel olmus :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunu oldukça geç oynadım ama bir kaç gündür oynayıp bitirme şerefini yaşamış oldum. Hikaye olarak gayet iyi, evrene ait 6 gezegene bağlı gezdiriyor bizi. Oyun eski bir yapım olsada görsellik kalitesi falan beni benden aldı. Epic grafiklerle oynayınca film modunda bir oyun sunumu yapıyor gerçekten. Oyun baştan sona aslında padawan kıvamında gidiyor, hep birşeyleri öğrenerek gelişiyor; obi-wanın dizisini izledikten sonrada aslında bunu oynarken bir jedi hayatını biraz daha detaylı anlatıyor bir nevi. BD-1 robot karakterineyse oyun boyunca acaip bir şekilde alışıyorsunuz ve ikisi arasındaki bağı çok iyi vurgulamış oyun, koskoca dünyalarda gezerken kendinizi yalnız hissettirtmemeside cabası.

Oyun tam aksiyon demek doğru değil, zaten unsur itibariylede rpg öğeleride taşıyor ve kombat dinamiği aslında çok kolayda sayılmaz. Oyunun sonunda max skilleri açmış olsanız dahi çok basit bir şekilde ölebiliyorsunuz. Bazı boss fightlar epey bir cinnet geçirtçek kıvamdaydı. Jedi Master olarak oynadım 1-2 yerde cinnet gelmesin diye jedi knight zorluğa düşüp sonra tekrar master devam ettim. Bir yerden sonra gerçekten bayıyor çünkü; öyle bir kısır döngü var birde artık kontrolün dandikliğinden mi diyeyim nedir belkide oyun gamepad için daha rahat bir oynayışta sunuyordur onuda bilmiyorum şimdi. Klavye mouse ile oynadım ama kontrolcüden ziyade oyunun kendi kontrol dinamiği biraz hantal sanırım. Özellikle bloklama hikayesi bazen çalışmıyor seviyesindeydi(özel vuruşlardan bahsetmiyorum). Checkpoint sistemide bazen cezalandırma seviyesinde, onca şeyi yapıp belli bir yere gelemeden geberdiğiniz bazı büyük haritalarda hoooop aynı şeyleri tekrar yapmak zorunda kalıyorsunuz.

Özetleyecek olursak, çok hoşuma gitti ve severek oynayıp bitirdim. Etrafı gezip, sağı solu koloçan etmek ayrı keyifliydi. Devam oyunu olarakta Star Wars Jedi: Survivor gelecekmiş heralde hoş bir bağlantı olur diye düşünüyorum.

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben de bu aralar bunu oynuyorum, gerçekten bazı yerler cinnet geçirtiyor. oyunu silesim geldi kaç defa. genel olarak güzel ama kıyamadım silmeye :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
36 dakika önce, SkyWarrior said:

Al aldırdınız bana oyunu. Bakalım oynamaya fırsat bulabilecekmiyim

Star warsı seviyorsan sırf hikayesi için bile oynarsın hocam. Kesinlikle bi old school sw kafası var. Ayrıca yıllar sonra özlediğim prince of persia tadında oyun oynadığımı hissetmedim diyemem. Assassin's creedde bu olayı çok tek düze indirmişlerdi. Yani bazı yerlerde o kadar saliselik farklarda bile atlayamadığınız uzak kaldığınız yerde direk geberip gidebiliyorsunuz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok