Fayansa dökülen mazot nasıl temizlenmeli
1 1

Bu konuda 6 mesaj var

Merhaba, 20 yıllık bir kalorifer vardı. Sökülürken fayans üzerine mazot döküldü.

Bunu ince talaş ile emdirip, süpürüp, toparlamaya çalışıp sonra Arap sabunu ile yıkamayı düşünüyorum.

Herhangi bir başka önerisi olan var mı acaba ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Migros'larda Turmepa'nın ağır yağ sökücüleri satılıyor. Portakal özütünden imal edilmiş ve doğada %100 çözülebilen, çevre dostu bir ürün. 5-10 lt. kadar alıp son temizlik için kullanabilirsin.

Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İlk aşama olarak, cekpas-kürek ve kova yardımı ile kabasını toparladım. Yerde tutuşabilecek bir sıvı birikimi kalmadı.
Şimdi arındırma yapacağım ama haftaya falan ilgilenirim muhtemelen. Yer bodrumda, giren çıkan yok şimdilik, sakin bir noktada.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Abi, ben de kucukken mazota kibrit atan abinin anilarina binayen oyle dedim, cos diye sonuyordu.
Asetilen gazini yiyen tank oyle bi tutustu ki :D

Sari basit alev cikardi mazot yanarken, kolay sonduruldu ama :D. O kadar harş bir ortam yok tabi, dokuldugu yerde tekrar tutusamaz.

Yerlere akti iste sonra da , o eski sac tank ikiye bolununce, 20 yildir ucmamis kurumamis, 2-3 litre dibinde kalmis. Dip vanasini da tabana sifir kaynatmamislar sanirim, sinirli miktarda akitabilmisiz islemden once.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok