Internet baglantisina kac para oduyoruz?
3 3

Bu konuda 343 mesaj var

Türk Telekom fiber alt yapısı olan bir yere geçtim. Turknet yok, vodafone yok. Kablonet zaten yok.

Netspeed 50 mbps fiber için 89 lira dedi. Modem ücretsiz, ekstra bir ücret yok.

Milleni.com 79,90 + 9 lira modem kirası ile 35 mbps veriyor.

Oris daha pahalıya geliyor.

TTnet zaten uçmuş. 12 mbps için 90 lira diyor.

Netspeed en mantıklısı gibi duruyor. Siz ne dersiniz?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 minutes ago, Onur said:

Turknet (Telekom altyapısı ile hizmet)

100mbit (max 88mbit aliyorum)/4mbit

86 tl

Çok iyi fiyat

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 03.09.2019 at 5:24 PM, mamad said:

Türk Telekom fiber alt yapısı olan bir yere geçtim. Turknet yok, vodafone yok. Kablonet zaten yok.

Netspeed 50 mbps fiber için 89 lira dedi. Modem ücretsiz, ekstra bir ücret yok.

Milleni.com 79,90 + 9 lira modem kirası ile 35 mbps veriyor.

Oris daha pahalıya geliyor.

TTnet zaten uçmuş. 12 mbps için 90 lira diyor.

Netspeed en mantıklısı gibi duruyor. Siz ne dersiniz?

oris, netspeed, milleni...hepsi birbirinden kötü. ama fiberde oris iyi olaiblir. en azından benim şansıma öyle çıktı.gelip bağlamazlarsa, başka türlü sıkıntılar çıkarsa tabii karışmam :) merdivenaltı firma çünkü 

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, infestor said:

oris, netspeed, milleni...hepsi birbirinden kötü. ama fiberde oris iyi olaiblir. en azından benim şansıma öyle çıktı.gelip bağlamazlarsa, başka türlü sıkıntılar çıkarsa tabii karışmam :) merdivenaltı firma çünkü 

Netspeed için evrakları gönderdim. Sorun çıkarsa uğraşmayıp TTNet'e geçerim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 04.09.2019 at 11:08, Atrin said:

Çok iyi fiyat

Hattımın upload' ında bir sorun vardı, 4 vermeleri gerekiyorken 2 veriyorlardı. Arıza açtırdım, 88/4 profillerinde bu hatanın olduğunu ama şu ana kadar bir sonuca varamadıklarını iletti Turknet ekibi. (Altyapı Türk Telekom olduğu için TT' nin çözmesi gereken bir konu).

Hattımın kapasitesi 100mbit' i karşılamasına rağmen 88mbit tanımlayabiliyordu Turknet tarafı, sistem optimizasyon yapıp 88' e çekiyor demişlerdi, ama garip bir şekilde 79mbit verirlerse 4mbit' e çıkıyordu upload' ım.

Neyse gel zaman git zaman 2 hafta geçti, bugün bir baktım 100/4 tanımlanmış hattıma. Şimdi olması gerektiği gibi oldu.

Turknet

100/4

Sınırsız VDSL

86 TL :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Onur

VDSL ile teorik olarak 200mbps download alindigini biliyordum ama reel olarak 100mbps ilk kez duydum :) genelde 50mbps civari tokezliyor ulkemizde

cok iyi bir hiz aliyorsunuz

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@infestor

VDSL' de santrale yakınlık 1.5km' yi aştığı zaman hız düşüşleri yüksek ölçülerde oluyormuş. Bizim santrale yakınlığımız da yaklaşık 1.5km o yüzden büyük şans oldu bizim için. Gerçi Turknet' in sitesinden sorgulattığımızda 75mbit veriyoruz diyordu, ona bile bu fiyata taliptim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de altyapı türk telekom fiber. Normalde 100 mbps download kapasitesi var. Ama ben güvenmediğim için o işe hiç girişmedim. Netspeed 50 mbps'a kadar fiber hizmeti sunuyor. Onu seçtim. Millenicom ve Oris 100 mbps diyor ama bu sefer de veremezlerse canım sıkılacaktı, hem de daha çok para vermiş olacaktım. Şuan 50 mbps mantıklı geldi. Sorunsuz çalışır umarım.

mamad tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bizimkiler geçen internet yavas diye aradı, neyse bağlanıp baktım 5mbit hız vardı, online işlemlere bakim derken kotayı geçmiş gorunuyor, sonra musteri hizmetlerini arayınca oda kotayı geçmişsiniz dedi.

Yahu bu kota kalkmadı mı felan derken eski abone ve taahhüt olduğu için beni baglamıyormuş.Yıl sonu bitiyor istersem aynı hız(25mbit) kotasız 89 lira dedi.

Bende 59 liradan devam ederim diye düşünüyordum, olmadı.

Değiştireceğim herhalde.

Superonline 25mbit 50gb kota 59 lira 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
28 minutes ago, Psikobat said:

Bizimkiler geçen internet yavas diye aradı, neyse bağlanıp baktım 5mbit hız vardı, online işlemlere bakim derken kotayı geçmiş gorunuyor, sonra musteri hizmetlerini arayınca oda kotayı geçmişsiniz dedi.

Yahu bu kota kalkmadı mı felan derken eski abone ve taahhüt olduğu için beni baglamıyormuş.Yıl sonu bitiyor istersem aynı hız(25mbit) kotasız 89 lira dedi.

Bende 59 liradan devam ederim diye düşünüyordum, olmadı.

Değiştireceğim herhalde.

Superonline 25mbit 50gb kota 59 lira 

ne alaka ki, eski taahhütlü abone olsan bile kota kaldırılmak zorunda kanunen. saçmalamışlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, TiesTorN said:

ne alaka ki, eski taahhütlü abone olsan bile kota kaldırılmak zorunda kanunen. saçmalamışlar.

Dediğiniz gibiyse baskı kurayım, uğraşayım :) Emin olmadığım için uzatmadan peki diyip kapattım.

Gerçi annemler söylemese bende kota kalktı biliyordum, kendim kullanmayınca önemsemedim sanırım:icon_redface:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

tiesi bos ver onun bisiden haberi yok

bu tarife isleri firmalarin gecmite canini iktigi icin artik mumkun degil sebebi basit tarifeler normalde inanilmaz pahali tahauditle normal oluyorlar

10-15 sene onceki gii degil ozaman illa yahadur vermesen de olurdu cogu kisi 2 sene tahadutşu degil normal abone oluyordu

diyelim sen 5 gb sinirsiz abonisiydin o kaltiginda  bile sana oyle veriyorlardi akne gectirmiyorlardi

ama simdi soyle apmiyorlar normal hizmete 150-200 lira diyo tahadute 75-100 lira iniyo diye rakamlari salliyorum.tahadut biterse super bi hizin anlasman varsa bile onun tahadutsuz fiyhati canina okuyacak manasini birakmayacak sekilde oluyo

turk.net harici hepsi telekom kablo zirt boyle

25 gb aknli 26mpbs nterti 25 liraya sattilar 3-4 sene once.

akn kurali degince kota asinca 3 degil 16 e gelinhce bu herifler  super avatajli oldu(yoksa 8 miydi)

ama gecen sene akn kalkti kota li verdiler yada duran yani 25 lira tahadut itince 1-2 sene daha 39 liraya bu ekmegi yediler

ama su an imkansiz manasiz

misal bu seneden ornek veriyim diyelim ki eski 25mpbs kullaniyordun uploadi daiki snirsiz tahadutsuz 100 lira unu ustune dha tv parasi alicak

halbuki 80 lira max tv ozellikleri ile akili snirsiz 100 mbps de 80 lira .evet hiz dusucek aksam 5 saat icin ama< kaca 25 e 20+tv parasi lira fazla odiyim gun iici75 mbps dha az alip maf olur

yani su 25 mpbs leri 24 dusurmeden onceki akn a bonelerini saymazsak firmalar uzun zamandir boyle

yani keriz opuyorlar kendilerini degil

tahadutsuz fiyatlar o kadar fena ki 60-70 lira verdigin urun %50-100 fazlasi  oluyo dolasiyle manasiz.

hatta ile 2019 ocakta ilk oldugunda tahatgsiz bazi urunleri 300+ liradan gostermislerdi sonra cektiler asaga

tabii bunun ikinci bi sebebi daha var yiyorsa boz tahatudu  o urun 200-2500 lira aslinda daha 75 veriyouruz o kullanmadigin telefon ile sinama pake6tleri var ya hah onlarin tum parasini simdi 10 aylik bana vericen.kisacasi  ital ettirmekte tahadutun sonuna kadar beklemek olmedinse daha makul

bizde bir akil varsa onlarda 10 avuka akli var they cover their base kisacasi

tahadutsuz kullanmanin norml sirketlerden tek makul oldugu durum kisa sureli 2-3 ay sonra  cikicak tasinacaz baska sirkete gecicez falan gibi.

gecti yani o benim eski sozlesmenmem 2 mbbos 39 lira yeni tum tariflerin en dusugu 5 m bps 59-69 kira 2 isimi goruyo gunleri.

eski i thadutlerin pek idnrimi yoktu zati %10-20 bile etmezdi olsa olsa modem  bisi verirlerse

2019 baszindaki gi bi sacma sapan degil cunku bai sorunlar davalar sikayetler yuzunden tarifler normallesti.daha kotuydu imdi normali kabloda cok fahis degil

ama iste tv feci diyelim ki lablo tv ile teledunya var bittin.tha<dutsu olursa 20 lira birine 20 lira otekine ahadutte bedave verdigi sinama ile ust paket derken 80 lira tahadutlu olan paketi unutursan yenilmeyi 150-200 arasi odersen sevin

turk.net tahadut yoktu ama sacma sapan adsl hizmeti cou yere duzgun hiz veremiyo yda fiber

adsl komedi zati satarken diller dokup sonra ya santrala da  biraz uzakmisin bu kadar hiz diyip seriyorlar

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Netspeed bugün aktif oldu. Şimdilik sorunsuz. Ping 7-8, download kullanım halindeyken 45-46 mbps, upload 4 mbps üzeri. Umarım sorun çıkmaz, böyle devam ederiz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
16 hours ago, mamad said:

Netspeed bugün aktif oldu. Şimdilik sorunsuz. Ping 7-8, download kullanım halindeyken 45-46 mbps, upload 4 mbps üzeri. Umarım sorun çıkmaz, böyle devam ederiz.

Bir Speedtest sonucu paylaşır mısınız? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, infestor said:

Bir Speedtest sonucu paylaşır mısınız? 

Netflix'ten UHD video izlerken yaptım. Eşim de sosyal medyadaydı. Download genelde 46-47 çıkıyordu. Ping de 7-8 çıkıyordu. Ama bu sefer İstanbul'daki sunucudan ölçüm yaptı. İzmir sunucusunda ping düşük çıkıyordu.

20190908_183122.jpg

Host İzmir Turksat, Netflix devam ederken:

20190908_185549.jpg

mamad tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, infestor said:

@mamad ping degerlerin muthis 

fiber baglantim olmasina ragmen ping'im bence leş 

8572780501.png

Şimdilik iyi görünüyor. Böyle devam ederse sorun yok. Ama 18ms ping de çok kötü değil sanki. Bir de o upload nedir?:mrgreen: Upload ile işim yok ama Oris öyleyse tek geçilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
23 minutes ago, mamad said:

Bir de o upload nedir?:mrgreen: Upload ile işim yok ama Oris öyleyse tek geçilir.

asil bu tam olarak "neden oris'e gecilmez" sorusunun cevabi :) 

cok buyuk ihtimalle buyuk bir basiretsizlik (hata) sonucu bana sabit IP adresi ve ayi gibi upload hizi verildi. sesimi cikarmiyorum :icon_dance:

yani heriflerin hizmeti tamamen random.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, infestor said:

asil bu tam olarak "neden oris'e gecilmez" sorusunun cevabi :) 

cok buyuk ihtimalle buyuk bir basiretsizlik (hata) sonucu bana sabit IP adresi ve ayi gibi upload hizi verildi. sesimi cikarmiyorum :icon_dance:

yani heriflerin hizmeti tamamen random.

Oha! Böyle hataya can kurban.:zuh: Ben de netspeed bana 4 yerine 5 mbps upload veriyor diye seviniyorum.:mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
18 hours ago, infestor said:

@mamad ping degerlerin muthis 

fiber baglantim olmasina ragmen ping'im bence leş 

8572780501.png

85 upload'u yeni farkediyorum, ilginç olmuş gerçekten :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok