Internet baglantisina kac para oduyoruz?
3 3

Bu konuda 343 mesaj var

su anda internet baglantima aylik 110 lira oduyorum (fiber, 100mbps, sinirsiz, oris)

simdiye kadar iyiydi fakat serefsizler throttling uyguluyorlar belli basli portlara (http ve https basta olmak uzere). surf yaparken baglantim 10-15mbps'ye kadar dusuyor fakat diger portlari kullanarak indirmede gayet 100'e yakin hiz aliyorum.

neyse diyecegim odur ki acaba bu fiyat bandinda bu hizda baska hangi iSP onerebilirsiniz?

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 hours ago, wazzap said:

kablonet var ama süreki 100 MBit değil. 19:00-24:00 saatleri arasında hız 25 MBit'e düşüyor.

Tam da benim kullanım saatlerim. Kaldı ki benim binada yok 😬

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 17/12/2019 at 11:46 PM, infestor said:

simdiye kadar iyiydi fakat serefsizler throttling uyguluyorlar belli basli portlara (http ve https basta olmak uzere). surf yaparken baglantim 10-15mbps'ye kadar dusuyor fakat diger portlari kullanarak indirmede gayet 100'e yakin hiz aliyorum.

simdi aklima geldi VPN kurdum. buyuk ihtimalle bu ISP throttling'ini bypass ederim gibime geliyor. bakalim :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İki senedir Ttnet 50mb limtsiz + Tivibu sinema HD + ev telefonu kapetini 115 TL'den kullanıyordum. Önümüzdeki ay sözleşme sona ereceği için 2020'de fiyatların artmasını göze almayarak yine aynı paketi 145TL'ye iki senelik olarak aldım.

En azından platform değiştirdim, bağlantı koptu, telefonla kimseye ulaşamadım derdim yok. Eski ödediğim fiyata göre önemli bir artış olsa da muadillerine bakınca çok da mantıksız bir tercih gibi görünmüyor. Hayırlısı bakalım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1½ yildir hala aylik 110 lira oduyorum ama dun bir tadilat yaptilar (as-numarasi degisti oris telekom'un). kesin zamlayacaklar (taahhutsuz aboneyim) gibi geliyor bana bu iyilesmeden sonra:

9807538122.png

9807534648.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

70 TL ye 35 mbit sınırsız vdsl kullanıyordum ttnet ile. Taahhüt bitince en uygun sınırsız tarife 24 mbit 97 TL olanı gördüm, ona geçtim. Artık 100 TL altına tarife kalmadı gibi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Netspeed fiber 50mbps tarifesini sonlandırdığı için aradı ve bu ay 75-8mbps olan tarifeye geçtim. 2020 ocak ayında modem kirası da almaya başlamışlardı. O yüzden bir yıldır 98 lira ödüyordum. 75mbps için de 103 lira ödeyeceğim (henüz fatura gelmedi). Aldığım hız, 90mbps dl, 10mbps ul. Kabaca vadettiği hızın %20 daha fazlasını veriyor. Ping 5-6, jitter 0-1, loss bazen %0,1. Şimdilik fena değil gibi.

6860126351.png

mamad tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Freelance çalıştığım ve genelde evde takıldığım için geçen sene uydunet'ten 100/5 mbit hızında (saat 19.00 - 00.00 arası 25mbit) olan tarifeyi 82 TL'ye 2 sene taahhüt etmiştim. Bir sonraki değişim 2021'de ve tam zamanlı bir işe başladım. Akşam saatlerinde 25Mbit ile takılıyor olmak biraz can sıkıcı :(

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kablonet'ten aşırı memnunum(Bakırköy-İncirli) Evde 2 adet TV'de Kablo TV kullanıyoruz.

100 Mbps Kablo + Üst paket Kablo + Temel Paket Kablo + Spor Paketi + Sinema paketi aylık 122TL'den 24 ay taahhüt verdim tekrardan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, Erwin said:

Kablonet'ten aşırı memnunum(Bakırköy-İncirli) Evde 2 adet TV'de Kablo TV kullanıyoruz.

100 Mbps Kablo + Üst paket Kablo + Temel Paket Kablo + Spor Paketi + Sinema paketi aylık 122TL'den 24 ay taahhüt verdim tekrardan.

oturdugum yerde kablonet olsa ben de gecicem ama yok maalesef. kardesimde var. o da gayet memnun (50mbit'lik paket galiba)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben ilk defa Gbit ethernete ihtiyaç duyduğum bir duruma geçtim. Superonline 200Mbps sınırsız pakete geçtim, taahhütlü olarak ayda 149,90 TL.

Definitive beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
16 minutes ago, T800 said:

Ben ilk defa Gbit ethernete ihtiyaç duyduğum bir duruma geçtim. Superonline 200Mbps sınırsız pakete geçtim, taahhütlü olarak ayda 149,90 TL.

100 Mbit'ten buna ben de geçmek istedim ama bizim sitedeki fiber yapısı 100 Mbit'in üstünü desteklemiyormuş. Kuracağız 6-9 ay içerisinde dediler. Türkiye şartlarında iyi fiyat gerçekten 200 Mbit bağlantı için ama bunların Netflix ..vb bağlantıları çok kötü. 100 Mbit fiberle 1-2 Mbit arası hız görebiliyorum Netflix'le ve 4k sürümü çalışmıyor mecburen 1080p paketine devam ediyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Pablo 'Definitive' Vader said:

100 Mbit'ten buna ben de geçmek istedim ama bizim sitedeki fiber yapısı 100 Mbit'in üstünü desteklemiyormuş. Kuracağız 6-9 ay içerisinde dediler. Türkiye şartlarında iyi fiyat gerçekten 200 Mbit bağlantı için ama bunların Netflix ..vb bağlantıları çok kötü. 100 Mbit fiberle 1-2 Mbit arası hız görebiliyorum Netflix'le ve 4k sürümü çalışmıyor mecburen 1080p paketine devam ediyorum.

WAN IP , CGN arkasinda mi? Eger oyle ise,  statik IP alinsa faydasi olmaz mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, T800 said:

upload hızı kaç oluyor bu 200mbit bağlantıda?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, Pablo 'Definitive' Vader said:

Bu ilginçmiş, bende böyle bir problem yok, Dolby Vision v.b. hiçbir sıkıntı yok Netflix'de, ancak pandemi sonrası bitrate ciddi azaldı Netflix'te, 15 Mbit falandı 4K Dolby Vision bu olaylardan önce, şimdi büyük çoğunlukla 7.20 Mbit.

1 saat önce, CaRaBeeN said:

Bende de statik IP yok, bayadır bu şekilde, eskiden gerçek internet IP adresi veriyordu Superonline şu an öyle değil. Oyunlarda bazen sıkıntı oluyor ama bunun yüzünden midir bilmem, statik IP de pahalı, eskiden önemsiz bir ücreti vardı, sonradan arttı baya.

10 dakika önce, CaRaBeeN said:

upload hızı kaç oluyor bu 200mbit bağlantıda?

Upload 10Mbps.

Bende geçmeden önce müşteri hizmetleri bir altyapı kontrolü yapmamız gerekli dedi, sonra tamam bu pakete geçmek için uygun dedi. Bende eve direkt fiber kablo geliyor zaten, fiber ethernet dönüştürücü ile router'a gidiyor, hatta bazı routerlarda bu çevirici de var. Superonline router da maalesef Wireless yönünden zayıf baya artık, eski kaldı, onu kullanmıyorum, Xiaomi AIot AC2350 kullanıyorum router olarak.

Kardeşimde mesela eve bildiğimiz CAT kablo ile geliyor bağlantı, ona sizin uygun değil demişler, 100 Mbps hızında kaldı o da, geçemedi bu pakete.

Turknet'in kendi fiber altyapısı var ise ki gördüğüm sadece İstanbul'da o da, 1 Gbps 270 TL idi onda da yanılmıyorsam, bu ama baya sınırlı bir yere hitap ediyor galiba, İstanbul'da yaygın bulunabiliyor mu bilmiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gigabit internet için bir de günün birinde geçilir ise, gigabit ethernet yetersiz geliyor, minimum 2.5Gbps destekli ethernet kullanmak lazım, router çıkışı da minimum 2.5Gbps olmalı tabii.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, CaRaBeeN said:

Statik IP kullanıyorum, CGN ile işim olmaz, işimle ilgili de problem yaratabiliyor.

47 minutes ago, T800 said:

Bu ilginçmiş, bende böyle bir problem yok, Dolby Vision v.b. hiçbir sıkıntı yok Netflix'de, ancak pandemi sonrası bitrate ciddi azaldı Netflix'te, 15 Mbit falandı 4K Dolby Vision bu olaylardan önce, şimdi büyük çoğunlukla 7.20 Mbit.

Problemin TV'nin kablosuz bağlantısıyla ilgili olabileceğini düşünüyorum. Bu yüzden TV ünitesine router'dan gelen ethernet kablosunu sadece Turkcell TV+ 'da kullanmak yerine aynı ünitedeki TV ve PS4'le de kullanabilmek için 10/100/1000 Mbps bir switch sipariş ettim. Geldiğinde kurup yeniden deneyeceğim, bakalım değişecek mi göreceğim.

Genel olarak hizmetten epey memnunum. Kesinti , performans sorunu..vb yaşamıyorum bu arada.

46 minutes ago, T800 said:

Turknet'in kendi fiber altyapısı var ise ki gördüğüm sadece İstanbul'da o da, 1 Gbps 270 TL idi onda da yanılmıyorsam, bu ama baya sınırlı bir yere hitap ediyor galiba, İstanbul'da yaygın bulunabiliyor mu bilmiyorum.

Çok sınırlı bir alanda mevcut maalesef. 

Pablo 'Definitive' Vader tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Superonline taahhütüm bitiyor. TurkNet'e geçeyim diyorum.

Superonline 100 Mbps limitsiz fiber 129 TL, TurkNet aynı hız 85TL

adresimi sorgulattığımda TurkNet'in fiber altyapısı gözüküyor ve 100 Mbps alacaksınız diyor.

geçmemem için bir neden var mı ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, stardust said:

Superonline taahhütüm bitiyor. TurkNet'e geçeyim diyorum.

Superonline 100 Mbps limitsiz fiber 129 TL, TurkNet aynı hız 85TL

adresimi sorgulattığımda TurkNet'in fiber altyapısı gözüküyor ve 100 Mbps alacaksınız diyor.

geçmemem için bir neden var mı ?

Superonline'ın 149 TL'ye 200 Mbps diye bir kampanyası da var sanırım eğer altyapı uygunsa.

Turk.Net'in kendi fiberi varsa bence artık 1000 Mbps'e 270 TL verilir, üstelik 750 Mbps garanti veriyorlarmış.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Turk.Net nasıl olsa taahhüt istemiyor , geçişte donanım değiştirmek falan da gerekmiyorsa bir süre test edip beğenmezsen yeniden Superonline alabilirsin. Geçiş süreçlerinde Internet'siz kalmamak için belki 85 TL falan ek maliyeti göze alıp 1-2 ay ikisini birden kullanmak daha mantıklı olabilir.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Superonline/Superbox (tcell) 'den bir kazık daha yedim. Adamlar bu hafta Cloudflare WARP VPN'ini yasakladı. Bağlanıyor ama %100 paket kaybı oluyor yani hiç bir yere girmiyor. Cloudflare tarafında mı bir şey var diye başka operatör cep telefonundan wifi hotspot açıp denedim canavar gibi bağlanıyor. Saat 20-24 arası torrent, windows update, vs. bant genişliği harcayan hizmetler için hız düşürme zıkkımından sonra bunu da yaptılar. Yakında sıra youtube, netfiliş, optimus (amazon :mrgreen:) pırayma gelir. Türkcell / Superonline'dan vebalı gibi kaçınız arkadaşlar. Şahsen ** sözleşme biter bitmez Vodafone Redbox'a geçiyorum.

** (yaz sonuna kadar aşı sırası gelirse tabi; modem iadesi için mağazaya gitmek gerekiyor, yani bir sürü temas olacak, aşılanmadan gereksiz risk)

infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

TT'ye gectim mecburiyetten. aylik 155 tl. eskiden ayni download hizina 110 tl oduyordum. simdi gotumuze bir +45 lira daha giriyor. 24 ay mokoko.

gerci milletin 25-35 mbps hizlara 100  lira civari odedigini duyunca halime sukur ediyorum 😬 

ah 85 liralik turknet 100 mbps paketi! benim olacaktin. kader kismet faso fiso...😓

11485279673.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok