Internet baglantisina kac para oduyoruz?
3 3

Bu konuda 343 mesaj var

eski kullanıcılar için önce 99₺'den 129₺'ye, şimdi de 159₺'ye çıkarmışlar... 10 aylık ücreti 3 taksitte öderseniz 129'dan vericez diyorlar... ne yapsam bilemedim, bağarasında bahçedeki evin (Foça) interneti türk.net

Forgotten tarafından düzenlendi
Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sabah Türk Telekom aradı. "Bölgenizdeki altyapı iyileştirmeleri sayesinde şu an kullanmakta olduğunuz 50Mbps bağlantı hızınızı ek ücret talep etmeden, 1 ay bedava hediyesiyle taahhüt sürenizin sonuna kadar 100Mbps hıza çıkartıyoruz" dedi. Bunun için modemi kapatıp açmamın yeterli olduğunu söyledi. Elbette olmadı. Hala eski hızda almaya devam ediyorum. Aboneliğe baktığımda 100Mbps olarak güncellenmiş. Durum böyle olunca geri aradım adamları. "Şuan çalışma olduğu için bilgilerinize ulaşamıyorum, daha sonra tekrar deneyin" dedi. İki kere denedim yine aynı cevabı aldım. Yarın neler olacak bakalım. Dertsiz başımıza dert alayalım da:icon_think:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün birkaç kere modem kapat aç yapmıştım ama hızlanma olmamıştı. Bugün tekrar denediğimde bir miktar hızlanmış olduğunu gördüm. Daha önce verilen hız 50Mbps iken 77Mbps olmuş. Hattın alabildiği maks hız ise 75Mpbs civarındayken şimdi 80Mbps olmuş. Tavan hızda pek bir değişiklik yok aslında ama en azından az da olsa bir hızlanma oldu. Telekomu aradığımda da "yapılan çalışma yüzünden bilgilerinize şu an ılaşamıyoruz, daha sonra tekrar arayın" diyorlar. Tamam zaten "100Mbps'ye kadar" diyorlar ama altyapıyı güçlendirdik dedikten sonra da 77'den 80'e çıkartabilmiş olmaları komik cidden. Bugün arayıp tekrar sorayım bakalım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

SOL kullanıyorum. şu an 100mbit bağlantı hızına 153TL ödüyorum. Paketim 2 aya bitecek. 1000mbit e geçmek istedim fakat 12ay sözleşme sunuyorlar sadece ve fiyat websitesine göre daha yüksek. 1000mbit için 319TL mi ne istiyorlar 12 ay. Fakat yeni abonelere özel 24ay taahhütlü  TV+ ve 1000mbit down 20mbit upload olan paket 269TL. Bu tarife teklifi iptal olmadan eşimin üzerine yeni üyelik açıp geçeceğim. en azından 2 yıl kafam rahat olur. 1 ay fazladan 153lira ödesem bile 24 ay sözleşme imzalamak bu ekonomik senaryoda çok mantıklı geliyor.

Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim de kafalar karışık. Türknet Fiber 100/8 paketi var fiyat bu ay 170 lira oldu malum. Ufukta gigafiber gelme olasılığı var binaya ancak ne zaman belli değil. Ben de bugun tarifelere bakarken bu dikkatimi çekti. 

https://www.superonline.net/kampanyalar/fiber-kampanyalari/turkcelllilere-ozel-2-ay-ucretsiz-fiber-kampanyasi

24 ay taahhütlü Fiber 100/20 paketi 2 aylık bedavayı da katarsak 180'e denk gelecek. Çok kararsız kaldım. 2 yıllık zamdan etkilenmeden 24 ay taahhüt vermek daha mantıklı gelmeye başladı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim evdeki vodafone 100/20 fiber limitsiz tarifemin taahhüdü de bu ayın 28'inde bitiyordu.  Aradım ne teklif edeceksiniz diye 12 ay taahhüde 120 lira teklif ettiler, kabul ettim. 2-3 ay önce yenileyenler 89 liradan falan yeniliyordu ama son zamlara denk geldik. Diğer iss'lere göre fiyat yine çok iyi olduğundan devam.

Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
53 minutes ago, ZvAnA said:

Benim evdeki vodafone 100/20 fiber limitsiz tarifemin taahhüdü de bu ayın 28'inde bitiyordu.  Aradım ne teklif edeceksiniz diye 12 ay taahhüde 120 lira teklif ettiler, kabul ettim. 2-3 ay önce yenileyenler 89 liradan falan yeniliyordu ama son zamlara denk geldik. Diğer iss'lere göre fiyat yine çok iyi olduğundan devam.

Aynen yine çok iyi fiyat. Eğer sorunsuz kullanılıbiliyorsa yatıp kalkıp şükretmek lazım bu şartlarda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada Telekom'un 100 Mbit'e yükselttiği hızım 80'de kaldı. Ne altyapıda bir değişiklik var ne de başka birşeyde. Tamam 1 ay bedavası ve fark ödemeden hızımın artırılmış olması güzel ama bayram değil seyran değil eniştem beni niye öptü gibi bir durum söz konusu sanırım. Büyük ihtimalle rekabet sebebiyle bir yere kaçmayayım diyedir ama zaten 1 sene daha taahhüdüm var. Geçmiş bir senenin cayma bedeli yüzünden zaten kıpırdayamazdım. O yüzden içimdeki paranoyak diyor ki "taahhüt yenileme zamanı gelince ebeninkini gösterecekler merak etme":lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, MilesTeg said:

Aynen yine çok iyi fiyat. Eğer sorunsuz kullanılıbiliyorsa yatıp kalkıp şükretmek lazım bu şartlarda.

Ben bir de şu ana kadar sabit ip için de 9 lira ödüyordum. Toplam 95 lira ediyordu. Tam şukelaydı. Ama sabit ip'ye de zam geliyormuş artık 39,90 TL de o olacakmış. Bu durumda aylık 159,90 TL vermeye başlayacağım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, ZvAnA said:

Ben bir de şu ana kadar sabit ip için de 9 lira ödüyordum. Toplam 95 lira ediyordu. Tam şukelaydı. Ama sabit ip'ye de zam geliyormuş artık 39,90 TL de o olacakmış. Bu durumda aylık 159,90 TL vermeye başlayacağım.

9 -> 39,90.. Pes:facepalm:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1000mbit'e geçen arkadaşlar neyin kafasını yaşıyorlar acaba :) 1000/20 veriyor adamlar... yahu 1gbit download için 20mbit upload nedir şaka mısınız. çuvalla para vermeye değer mi sırf download için...

gerçi bu aralar upload 50mbit'e güncelleniyormuş sanırım. yine de komik bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 8/12/2022 at 23:37, TiesTorN said:

1000mbit'e geçen arkadaşlar neyin kafasını yaşıyorlar acaba :) 1000/20 veriyor adamlar... yahu 1gbit download için 20mbit upload nedir şaka mısınız. çuvalla para vermeye değer mi sırf download için...

gerçi bu aralar upload 50mbit'e güncelleniyormuş sanırım. yine de komik bence.

TT 50 veriyor.. 100 beklerdim ama 20dense 50 iyidir :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1 Eylül olmadan (belki kampanyaları değiştiriler diye) eşimin üstüne yeni üyelik yaparak geçtim 1000mbit e. 2 yıl 269TL mis gibi. PS5 ve Xbox 750-800 mbps gösteriyor. Speedtest de ethernet ile bağlanınca 950 leri gördü. upload 20 diyorlar ama genelde 30 çıkıyor. 60gb'lık bir oyunu 25dakika gibi bir sürede indiriyor. 

Definitive, Omfs, ZvAnA and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
20 hours ago, Atrin said:

1 Eylül olmadan (belki kampanyaları değiştiriler diye) eşimin üstüne yeni üyelik yaparak geçtim 1000mbit e. 2 yıl 269TL mis gibi. PS5 ve Xbox 750-800 mbps gösteriyor. Speedtest de ethernet ile bağlanınca 950 leri gördü. upload 20 diyorlar ama genelde 30 çıkıyor. 60gb'lık bir oyunu 25dakika gibi bir sürede indiriyor. 

Ülke şartlarında gayet iyi bir fiyat olmuş. Gerçi UL kısmını saymazsak Avrupa için de çok pahalı sayılmaz, 15 Dolares'ten az bir para ediyor sonuçta. Oturduğum sitede en fazla 100 Mbit hizmet verebilen Turkcell'e de bu vesileyle bir kez daha küfür etmiş olayım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 8/2/2022 at 2:21 PM, MilesTeg said:

Dün birkaç kere modem kapat aç yapmıştım ama hızlanma olmamıştı. Bugün tekrar denediğimde bir miktar hızlanmış olduğunu gördüm. Daha önce verilen hız 50Mbps iken 77Mbps olmuş. Hattın alabildiği maks hız ise 75Mpbs civarındayken şimdi 80Mbps olmuş. Tavan hızda pek bir değişiklik yok aslında ama en azından az da olsa bir hızlanma oldu. Telekomu aradığımda da "yapılan çalışma yüzünden bilgilerinize şu an ılaşamıyoruz, daha sonra tekrar arayın" diyorlar. Tamam zaten "100Mbps'ye kadar" diyorlar ama altyapıyı güçlendirdik dedikten sonra da 77'den 80'e çıkartabilmiş olmaları komik cidden. Bugün arayıp tekrar sorayım bakalım.

Eveeeet TT yaptı yapacağını ve kendileri beni arayıp bedelsiz hız yükseltme yapacaklarını söylemelerine rağmen faturama farkı yansıttılar. İlk ay bedava olacağını da söylemişlerdi, o da yok. Arayıp şikayet ettim. Uzun bir inceleme sürecinden sonra olumsuz cevap geldi. Resmen TürkTelekom tarafından dolandırıldım. Hızım da taahhüt edilen seviyeye yükseltilmedi.

Aman size de böyle bir telefon gelirse kabul etmeyin. Kendilerini de arayıp söyledim. Senelerdir çuval çuval para ödediğim ve bir sürü aboneliğim olan bu çapulcu şirketle taahhütlerimin bittiği gün hiç bir bağım kalmayacak şekilde ilişkimi keseceğim. Onlar için birşey ifade etmese de benim için başka yol görünmüyor bu saatten sonra. 

Verdikleri hiç bir sözü tutmuyorlar, kanmayın.

Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, MilesTeg said:

Eveeeet TT yaptı yapacağını ve kendileri beni arayıp bedelsiz hız yükseltme yapacaklarını söylemelerine rağmen faturama farkı yansıttılar. İlk ay bedava olacağını da söylemişlerdi, o da yok. Arayıp şikayet ettim. Uzun bir inceleme sürecinden sonra olumsuz cevap geldi. Resmen TürkTelekom tarafından dolandırıldım. Hızım da taahhüt edilen seviyeye yükseltilmedi.

Aman size de böyle bir telefon gelirse kabul etmeyin. Kendilerini de arayıp söyledim. Senelerdir çuval çuval para ödediğim ve bir sürü aboneliğim olan bu çapulcu şirketle taahhütlerimin bittiği gün hiç bir bağım kalmayacak şekilde ilişkimi keseceğim. Onlar için birşey ifade etmese de benim için başka yol görünmüyor bu saatten sonra. 

Verdikleri hiç bir sözü tutmuyorlar, kanmayın.

Aynen öyle; onlardan en son yediğim kazık da 6 ay kadar app/online/sms yollarının hiçbiri ile cep telefonu hattıma paket tanımlayamamam. Mevcut işleminiz bitene kadar bekleyin diye hata mesajı ala ala 6 ay beklettiler, onlarca kere tüm kanallardan arıza kaydı bıraktım, en son çözümü telefon hattına para yükleyip, telefonla arayıp, canlı müşteri temsilcisine 3 aylık paket yükletmek oldu. Geçen haftalarda baktım düzelmiş. 🤦‍♂️ Lan bilişim/telekomünikasyon şirketi nasıl böyle bir konuyu 6 ayda çözemez, hâlâ dumurlardan dumurlara koşuyorum. Bu şirketten hiçbir beklentiniz olmasın ve ancak mecbur kalırsanız tercih edin. 🤷‍♂️

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Türktelekom'da çalışan bir arkadaşım twitterdan @ttdestek'e yaz sorununu, arayıp çözüyorlar dedi. Yaptım ben de. Hemen aradılar, eski tarifeme döndürdüler. En azından bu şekilde hallolmuş oldu sorun. Yine de ilk fırsatta kaçıp kurtulmam lazım bu heriflerden.

Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ben de sabit internet hizmetinde türk telekomdan pek haz etmiyorum. Yeni eve geçtiğimizde bir tek Türk telekom seçeneği vardı, neyseki fiber vardı. Ama sonra bizim buraya vodafone'da kendi altyapısını kurunca ilk fırsatta vodafone'a geçmiştim. Vodafone ile sanırım 6. seneye giriyoruz. Şu ana kadar hem fiyatları diğerlerine göre çok uygundu hem de internet bağlantısı açısından büyük bir sıkıntı yaşamadım. Lakin işiniz müşteri hizmetlerine düşmemeli. Olur da bir sorun olursa vodafone'da da vay halinize. 

Ağustos 28'inde ikinci 24 aylık taahhüdüm bitmişti. 100/20 89TL + sabit ip ücreti 8,5TL  ödüyordum. Taahhüt bitmeden aradım yeniledik. Yalnız bu sefer 24 aylık seçenek sunmadılar. 12 ay için 125 lira teklif ettiler. Yine diğer servis sağlayıcıların yanında uygun fiyat olduğu için hemen kabul ettim. Normalde 16 haziran'dan itibaren de sabit ip ücreti 39,90TL olacak diye mesaj gelmişti ama eski fiyattan devam ediyorum. Şu ana kadar herhangi bir zam yansıtmadılar. Ancak dh forumda vodafone başlığında inatla taahhüt yeniletmeyip, son günlere kadar pazarlık yapanlar söyledikleri doğruysa benden çok daha indirimli fiyatlara abonelik yenilediler. Açıkçası bozuldum bu işe. Hal pazarı gibi bu ne yahu. 

MilesTeg and Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok