Internet baglantisina kac para oduyoruz?
3 3

Bu konuda 343 mesaj var

Torrentleech davetiye kodu: SPRING2023

SPRING2023 Invitation Code

Spring is here! Apart from the nice, warm temperatures, what about an invite giveaway??))

Use invite code SPRING2023 in the sign up form http://www.torrentleech.org/user/account/signup and enjoy your new account! As cherry on top, you'll find your account with 15GB upload credit to help you start your epic journey! HURRY UP! For the first 10k people only!

JardeL tarafından düzenlendi
Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
27 minutes ago, JardeL said:

Torrentleech davetiye kodu: SPRING2023

Bir tane kaptım outlook hesabıyla (gmail'i yine kabul etmedi 🤡) teşekkürler. 🕺

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

BEn oldum da, freeleech çekeyim yapayım dedim bir tane maksat upload artsın diye. Seeder da var ama indirme başlamadı. qbitttorrent v4.2.3 kullanıyorum, isp kablonet.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, wazzap said:

BEn oldum da, freeleech çekeyim yapayım dedim bir tane maksat upload artsın diye. Seeder da var ama indirme başlamadı. qbitttorrent v4.2.3 kullanıyorum, isp kablonet.

Ben daha bir şey indirip denemedim  ama onayli BT clientlerden birini kullandığınıza ve belirtilen protokolleri (DHT, vs) kapattığınıza emin olun derim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İstanbul Bakırköy'de halen VDSL 70 mbit olarak verebiliyor Telekom.

10 senedir Kablonet'teyim, Kablo TV(2 tv, spor mpor) falan dahil şu an 300 tl veriyorum 100 mbite.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

TT yeni zamlara hazırlık yapıyor. Haziran ayında yeni zam gelecek, taahhütü 2-3 ay kalanlar şimdiden uzatırsa karda olurlar. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yaklaşık 45 gün sonra iki yıllık 35 Mbit superonline fiber (TV+ dahil, 109 TL) anlaşmam bitiyor. Yenileyelim diye aradılar, ama söyledikleri fiyatlar 50 Mbit için 349, 100 Mbit için 379 gibi bir şeydi. Çok yüksek gelince fiyatlar durun dedim ben piyasaya bir bakayım. Hem superonline'ın kendi fiyatlarına baktım, hem de diğerlerine:

ISP fiyat.png

İlginç olan bana söyledikleri fiyattan daha ucuza sitelerinde fiyat var. Macera arayayım mı, yoksa bu fiyatlardan 50 veya 100 Mbit birini seçip SOL Fiber ile devam edeyim mi, ne dersiniz?

CandleGarden tarafından düzenlendi
Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, CandleGarden said:

Yaklaşık 45 gün sonra iki yıllık 35 Mbit superonline fiber (TV+ dahil, 109 TL) anlaşmam bitiyor. Yenileyelim diye aradılar, ama söyledikleri fiyatlar 50 Mbit için 349, 100 Mbit için 379 gibi bir şeydi. Çok yüksek gelince fiyatlar durun dedim ben piyasaya bir bakayım. Hem superonline'ın kendi fiyatlarına baktım, hem de diğerlerine:

ISP fiyat.png

İlginç olan bana söyledikleri fiyattan daha ucuza sitelerinde fiyat var. Macera arayayım mı, yoksa bu fiyatlardan 50 veya 100 Mbit birini seçip SOL Fiber ile devam edeyim mi, ne dersiniz?

Superonline'ın sitelerindeki fiyatın düşüklüğüne ben de takılmıştım. Meğer fark sitedeki tarifeye TV box'ın dahil olmamasıymış. Sadece uygulama üzerinden tv veriyorlarmış o fiyata. TV box fiyatı da telefonda söyledikleri fiyat.

Ben de bu ay içinde geçiş planlıyorum ama hala karar veremedim. Kablonet olmayacak, ondan vazgeçtim çünkü TV kısmı kötü durumda. SO pahalı. Geriye TürkNet + Dsmart kalıyor. Düşünmelere devam.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, CandleGarden said:

ISP fiyat.png

Türknet zam yapar Temmuzda haberiniz olsun. Telekom 100mbit 24ay en mantıklısı sanki.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
32 minutes ago, Omfs said:

Türknet zam yapar Temmuzda haberiniz olsun. Telekom 100mbit 24ay en mantıklısı sanki.

Yemin etmiştim telekomu bırakacağıma ama tükürdüğümü yalamak zorunda kalacağım bu gidişle. Haziran olmadan taahhütü uzatmam gerekecek korkarım:facepalm::2no:

Evvelsi gün çat diye modem öldü. Pazar günü arıza kaydı bıraktım, bugün gelip değiştirdiler modemi. Hem de daha üst bir modelle. Bu hizmeti bu hızda diğerleri verebilecek mi emin değilim. Bu da kararımı tekrar gözden geçirmeme neden oldu açıkçası.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, Omfs said:

Türknet'in zam yapacağını ben de düşündüm, bir de o VDSL (hoş ne fark eder, bilemedim). Telekom 100mbit fiyat olarak iyi doğru, hem de fiyat garantisi 2 yıl. Ama tablodaki muadili aslında tivibu'lu olan (tv+ a karşışık) o da biraz daha pahalı. 

Hiç telekom fiber kullanmadım, benim burada fiber altyapı var görünüyor. Telekom ile SOL aynı altyapıyı mı kullanıyor?

5 saat önce, MilesTeg said:

Superonline'ın sitelerindeki fiyatın düşüklüğüne ben de takılmıştım. Meğer fark sitedeki tarifeye TV box'ın dahil olmamasıymış. Sadece uygulama üzerinden tv veriyorlarmış o fiyata. TV box fiyatı da telefonda söyledikleri fiyat.

Ben de bu ay içinde geçiş planlıyorum ama hala karar veremedim. Kablonet olmayacak, ondan vazgeçtim çünkü TV kısmı kötü durumda. SO pahalı. Geriye TürkNet + Dsmart kalıyor. Düşünmelere devam.

Yukarıda TV+ ile olan fiyatı yazdım. TV+ olmayan biraz daha ucuz. TV box dediğin o, değil mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 hours ago, CandleGarden said:

Yukarıda TV+ ile olan fiyatı yazdım. TV+ olmayan biraz daha ucuz. TV box dediğin o, değil mi?

Yok, değil. TV+ aldığın zaman ucuz tarife istersen TV izlemek için bir cihaz vermiyorlar. Sadece hesabını kullanarak televizyonunun içine kuracağın uygulama üzerinden TV+ izleyebiliyorsun. Pahalı olan tarifede ise TV Box var, yani dekoder tarzı bir cihaz da veriyorlar. TV'yi onun üzerinden alıp izliyorsun. Aradaki fiyat farkının sebebi o donanım.

Şu olay yani

https://www.hepsiburada.com/turkcell-tv-plus-ready-4k-pm-HBC00000PNZ8I

10 hours ago, wazzap said:

@MilesTegkablonun o olayı efsane yahu. 8:15'te arıza kaydı bıraktım, 8:50'de yeni modem ile geldi adamlar.

TV hizmetinin kalitesi konusunda şüphelerim olmasa kesin Kablonet'e geçerdim ama zaten Tivibu'dan çok çekmişken tekrar başka bir batağa saplanmak istemiyordum o yüzden vazgeçmiştim Kablonet+TV olayından.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
17 minutes ago, MilesTeg said:

TV hizmetinin kalitesi konusunda şüphelerim olmasa kesin Kablonet'e geçerdim ama zaten Tivibu'dan çok çekmişken tekrar başka bir batağa saplanmak istemiyordum o yüzden vazgeçmiştim Kablonet+TV olayından.

Şüphe olan ne hocam? Kanal sayısı vs mi? Ben TV izlemiyorum normalde o yüzden kanal sayısı için bir şey diyemem ama paketlerle vs. bayağı bir kanal var bizde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, MilesTeg said:

Yıllarca Kablonet ve Kablo TV kullandım. Zaten artık analog TV kutusu falan vermiyorlar. Standart TV kanallarını izlemek, Digiturk aboneliğini bunun üstünden yapmak, sinema kanalları falan gayet düzgün şekilde çalışıyordu. Standart televizyon kanalları için kablo tv şebekesinde ne sorun oluyormuş?

Kablonet'ten tek şikayetim verdikleri Netmaster modemlerin aşırı dandik olmasıydı. Onu da cihazı bridge mode'a alıp kendi router'ımı kullanarak çözüp yıllarca gayet memnun kullandım. Oturduğum binada Kablo TV şebekesi olsa hiç düşünmez alırdım çünkü arızaya müdahale süreleri falan oldukça başarılı, arıza oranları da çok düşük zaten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, Definitive said:

Yıllarca Kablonet ve Kablo TV kullandım. Zaten artık analog TV kutusu falan vermiyorlar. Standart TV kanallarını izlemek, Digiturk aboneliğini bunun üstünden yapmak, sinema kanalları falan gayet düzgün şekilde çalışıyordu. Standart televizyon kanalları için kablo tv şebekesinde ne sorun oluyormuş?

Kablonet'ten tek şikayetim verdikleri Netmaster modemlerin aşırı dandik olmasıydı. Onu da cihazı bridge mode'a alıp kendi router'ımı kullanarak çözüp yıllarca gayet memnun kullandım. Oturduğum binada Kablo TV şebekesi olsa hiç düşünmez alırdım çünkü arızaya müdahale süreleri falan oldukça başarılı, arıza oranları da çok düşük zaten.

Görüntü kalitesinin muadillerine göre düşük olması, zamanı geçmiş yayınları geri dönük izlemede kısıtlılık vs. gibi şeylerden şikayet etmişler. Kendim telefonla sorduğumda da en fazla 2 saat geriye dönük yayınların izlenebildiğini söylediler. Özellikle eşim için aradığımız bir özellik bu. Görüntü kalitesini test etme şansım olmadı.

3 hours ago, wazzap said:

Şüphe olan ne hocam? Kanal sayısı vs mi? Ben TV izlemiyorum normalde o yüzden kanal sayısı için bir şey diyemem ama paketlerle vs. bayağı bir kanal var bizde.

Kanal sayısından ziyade şu bahsettiğim konular düşündürdü bizi. Başka şeyler de var ama göz ardı edilebilirler. Düşük kalite ve geriye dönük izleyememe sıkıntı bizim için.

MilesTeg tarafından düzenlendi
wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benim de superonline doldu 1 haziran itibariyle.. 12 ay taahhüde ilk 6 ay 210 kalan 6 ay 240 tl teklif ettiler.. 

benim fatura falan otomatik ödeme olduğu için hiç bilmiyordum ne ödediğimi.. şöyle baktım 50mbit için 135 lira ödüyormuşum.. 2 katına çıkmış fiyat.. oha başka yere geçerim diyip şöyle bir baktım da bunlar nasıl fiyatlar yaw.. çok methedilen turknet 250 lira paket fiyatı..

sanırım superonline da kalmaya devam edeceğim.. zira teklifleri şu an piyasadaki en makul fiyat..

Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 22.05.2023 at 16:12, cherqes said:

TT yeni zamlara hazırlık yapıyor. Haziran ayında yeni zam gelecek, taahhütü 2-3 ay kalanlar şimdiden uzatırsa karda olurlar. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 saat önce, wazzap said:

Ya LP haklı da, bazı şeyleri abartıyor. Aynı fiyata Giga fiber de var. Onu napacağız?

LP sonuna kadar haklı ancak tek bir fiyat üzerinden haberi yorumlayıp gündemde sinirlenmek doğru değil. Aynı listede 100mbit fiber 600TL. Euro’ya çevirince ucuz oluyor, taahhütle ucuz oluyor vs konularında da çok doğru konuştu.

Youtube

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben tweet'i gördüm de yorum yaptım hocam. TS'yi izlemiyorum.

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

BellMTS’den asagidaki sekilde teklif aldim. Ayni hizlarda $5 daha ucuz veren firmalar var ama gift card vermiyorlar. Muhtemelen 50 baglatip gececegim, su an kullandigimiz 25 bile yetiyordu. Ilk bakista pahali gibi geliyor ama asgari ucreti dusununce cok degil gibi. Min wage saatlik $15.30 

$150 visa gift card - 50Mbps $40 & 100Mbps $45

Ayrica cep telefonlari icin ise public mobile’a gectik. 20gb $39. Burada cihazlar hesapli evet ama interneti iyi paketler cok pahali.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok