Araç Yıkama Hakkında
5 5

Bu konuda 81 mesaj var

araba ile ilgisi olmayanlar, ilgilenmeyi sevmeyenler bu konudan çıksınlar bir zahmet :mrgreen: arabasına aşık olan adam her türlü detayla uğraşır :baba:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 saat önce, CandleGarden said:

Abicim deli misiniz komple :)

Yok canııım ne ilgisi var  :kayik:

@Najaz   Bu yeni marka ;)    " halal  style "

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

En buyuk zevklerden biri arabayi temizlemek falan. 

Benim 5 bisikletin ayri temizlik & bakim & yaglama programi ve cesit cesit malzemesi var. 

Yag iste hepsi ayni diyen elini zincire kaptirsin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
23 hours ago, TiesTorN said:

araba temizliği konusunda takıntılıyım; havalar güzelse mutlaka su lekesi bile kalmayacak derece yıkayıp parlatırım aracı. tüm malzemeler elimde mevcut, karcher basınçlı su makinesi, deterjan püskürtücü ucu, her türlü parlatıcı, cila, temizleyici vs.

özellikle iç temizlik hakkında kimsenin bilmediği bir püf noktayı paylaşayım; kesinlikle parlatıcı falan kullanmayın döşemeyi rezil ediyorsunuz. aracınızın fabrikadan çıktığı tertemiz ve mat haline dönmesini istiyorsanız arap sabunu kullanacaksınız. ben kendi arabamda geçen sene keşfedip kullandım, çıkan pisliğe inanamazsınız. simsiyah kustu resmen. o kadar güzel ve temiz oldu ki aklım durdu. deri koltukları da aynı şekilde arap sabunuyla köpürterek temizledim. gören bir kaç kişi aracın içini yeniden mi kaplattın vs. gibi sorular sordular, gerçekten 0 haline yakın oldu 20 senelik araba.

kapı & kaput & bagaj fitilleri için ise vazelin'den başka bir şeye gerek yok. ŞOK'tan 1 kutu vazelin alın aracın üzerinde ne kadar fitil varsa sürün, 1-2 günde tamamen çekiyor ve yumuşacık oluyor. 10 sene daha ellemeye gerek yok.

Tamamen bilmediğimden soruyorum, simsiyah kustu dediğiniz derinin boyası olabilir mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

kaputun altini yikiyor (daha dogrusu temizliyor) musunuz peki?

2½ yildir benim arac sadece 1 kere temizlendi. onda da 2 fis fis sprey sikmislardi. simdiki hali:

boJPET.jpg

gerci "motor temizligi"nin tamamen gereksiz oldugu kanaatindeyim :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
18 saat önce, infestor said:

kaputun altini yikiyor (daha dogrusu temizliyor) musunuz peki?

Arada bir yıkatmak iyi olur, reçine kaplamasını vs. önlemek için. 

Her daim yıkanmasına gerek olmadığını düşünüyorum..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yikama isine takintili oldugum zamanlarda , asla basincli su kullanmazdim..boyanin uzerindeki toz zerreciklerini basincli suyla ittirip araci cizecek degildim di mi :) zor gunlerdi neyseki atlattim

just my 2 cents :8

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
34 minutes ago, CaRaBeeN said:

Yikama isine takintili oldugum zamanlarda , asla basincli su kullanmazdim..boyanin uzerindeki toz zerreciklerini basincli suyla ittirip araci cizecek degildim di mi

yok artık ali sami... :cici:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Yikama isine takintili oldugum zamanlarda , asla basincli su kullanmazdim..boyanin uzerindeki toz zerreciklerini basincli suyla ittirip araci cizecek degildim di mi  zor gunlerdi neyseki atlattim
Mazda sahibi olmak zor iş

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 dakika önce, Hamso said:
3 saat önce, CaRaBeeN said:
Yikama isine takintili oldugum zamanlarda , asla basincli su kullanmazdim..boyanin uzerindeki toz zerreciklerini basincli suyla ittirip araci cizecek degildim di mi emoji4.png zor gunlerdi neyseki atlattim

Mazda sahibi olmak zor iş

mazdanın kullandığı boya, şuana kadar kullandığım tüm araçların boyasından daha yumuşak. yani havada uçan bir yaprak değse çiziyor. hatta uzun yol da ön tarafa çarpan böcekler bile çizebiliyor ki hayret edersiniz. 

avantajı boya düzeltme işlemi kolay. yumuşak olduğu için en hafif pasta ile kapatabilirsiniz.

ama bir daha mazda mı?

hayır. 

siyah araba mı?

HAYIR

huzur beyaz da. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Haha noldu ya basincli suyla yikamak kolayiniza geliyor tabi di mi :)

Unutmayin ki gercek bir detailingci basincli su kullanmaz :)

Mazda candir ya , en sevdigim japondur...yeni 3 kasa bakalim nasil karsilanacak :8

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
17 saat önce, jackjoker said:

mazdanın kullandığı boya, şuana kadar kullandığım tüm araçların boyasından daha yumuşak. yani havada uçan bir yaprak değse çiziyor. hatta uzun yol da ön tarafa çarpan böcekler bile çizebiliyor ki hayret edersiniz. 

avantajı boya düzeltme işlemi kolay. yumuşak olduğu için en hafif pasta ile kapatabilirsiniz.

ama bir daha mazda mı?

hayır. 

siyah araba mı?

HAYIR

huzur beyaz da. 

Vay arkadaş, asıl buna ali sami... Öyle boya mı olur.....

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 01/06/2019 at 11:32 PM, CaRaBeeN said:

Haha noldu ya basincli suyla yikamak kolayiniza geliyor tabi di mi :)

Unutmayin ki gercek bir detailingci basincli su kullanmaz :)

Mazda candir ya , en sevdigim japondur...yeni 3 kasa bakalim nasil karsilanacak :8

benzinliklerdeki basincli suyla arabayi yikarken acaba cok mu zarar veriyoruz?

1 aydir evde yikama firsatim olmadi. arabayi bok goturuyor. gidip vereyim diyorum tazyikli suyu? 

(araba opel astra. boyasi ojeden hallice)

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

işin içinde fırça olmadığı sürece verdiğin zararın bir önemi yok, o kadar küçük şeyleri düşünürsen kafayı sıyırırsın...

içine sinmiyorsa da yılda 1 kere pasta cila çakarsın olur biter. tüm (derin olmayan) çizikleri ve pürüzleri alıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 minutes ago, infestor said:

kabindeki sert plastikler icin nasil birsey kullaniyorsunuz? kapi cepleri, konsol yanaklari vb. hafif de olsa cizik ve yagli parmak izleriyle dolu.

arap sabunu? :lol:

kumaş hariç her yerde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada konu tekrar açılmışken söyliyim, geçenlerde arkadaşın biri gaza gelmiş pazar günü boştu heralde arabanın içini temizlemeye niyetlenmiş, bana sordu tekrar işte sen arap sabunu falan diyodun anlatsana o işi bi denicem falan dedi... neyse anlattım bu gitti. aradan 5 saat falan geçti mesaj atmaya başladı, "ben bu olayı çok ciddiye almamıştım aslında ama deneyince aklımı kaybettim olum bu nasıl bi temizlik lannnn" falan diye kafayı sıyırdı adam :lol: biraz daha zorlasam kilometreyi düşürüp satıcam temizliği 0 haline çok yakın oldu falan diyo puhaha... iyi yani baya.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arabaya baş parmağı boyutunda reçine damlamış bir ağaçtan. Sanırım daha katılaşmamış. Yıkamacı katılaşsın kolay çıkar şimdi ellemeyelim dedi. Nasıl müdahale etmek lazım? 

(arabanın içini yıkarken bir koku sıkmışlar yemin ederim eve dönerken kusucaktım. ne anlarlar salak salak koku sıkmaktan)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
5 5

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok