Araç Yıkama Hakkında
5 5

Bu konuda 81 mesaj var

8 dakika önce, Atrin said:

Arabaya baş parmağı boyutunda reçine damlamış bir ağaçtan. Sanırım daha katılaşmamış. Yıkamacı katılaşsın kolay çıkar şimdi ellemeyelim dedi. Nasıl müdahale etmek lazım? 

(arabanın içini yıkarken bir koku sıkmışlar yemin ederim eve dönerken kusucaktım. ne anlarlar salak salak koku sıkmaktan)

o yıkamacını en acil şekilde terk et.

hayatımda ilk defa duyuyorum reçine katılaşsın öyle çıkaralım cümlesini.

sen şimdi güneş altında da bırakıyorsundur :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 minute ago, jackjoker said:

o yıkamacını en acil şekilde terk et.

hayatımda ilk defa duyuyorum reçine katılaşsın öyle çıkaralım cümlesini.

sen şimdi güneş altında da bırakıyorsundur :)

Hocam apartmanın otoparkı kapalı değil ne yapayım nereye koyiyim :D  öğlen 13.00'den sonra güneş olmuyor. şimdi gölgede mesela. tamam ne yapayım peki söyle :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
19 dakika önce, Atrin said:

Hocam apartmanın otoparkı kapalı değil ne yapayım nereye koyiyim :D  öğlen 13.00'den sonra güneş olmuyor. şimdi gölgede mesela. tamam ne yapayım peki söyle :D 

reçine aracın boyasına zarar veren maddeler içerir. özellikle açık havada durması bu süreyi çok kısaltır ve tahmin edebileceğinden daha kısa sürede boyayı yakar. 

reçinenin bir dezavantajı da reçine yanıkları pasta cila ile geçmez. içerisinde ki kimyasallar yüzünden boyanın en alt katmanlarına hatta metale kadar iner bu yanıklar. yeniden boyatman gerekir. 

reçinenin kuruması zararın en son noktasıdır. kurumadan ve tazeyken temizlemek çok önemli. 

yıkamacını acilen değiştir bir daha gitme.

her zaman söylerim. arabayı nerede yıkattığınız önemli değil. yıkayan kişiyi doğru seçin yeterli. ben yıllardır aynı yıkamacıyla çalışıyorum. adam başka firmaya geçti ama ben onu değiştirmedim.

jackjoker tarafından düzenlendi
Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 saat önce, jackjoker said:

reçine aracın boyasına zarar veren maddeler içerir. özellikle açık havada durması bu süreyi çok kısaltır ve tahmin edebileceğinden daha kısa sürede boyayı yakar. 

reçinenin bir dezavantajı da reçine yanıkları pasta cila ile geçmez. içerisinde ki kimyasallar yüzünden boyanın en alt katmanlarına hatta metale kadar iner bu yanıklar. yeniden boyatman gerekir. 

reçinenin kuruması zararın en son noktasıdır. kurumadan ve tazeyken temizlemek çok önemli. 

yıkamacını acilen değiştir bir daha gitme.

her zaman söylerim. arabayı nerede yıkattığınız önemli değil. yıkayan kişiyi doğru seçin yeterli. ben yıllardır aynı yıkamacıyla çalışıyorum. adam başka firmaya geçti ama ben onu değiştirmedim.

Yıkamacılar artık suriyeli, Türkmen, Afgan buralarda. Türk kalmadı. 

Bizim otoparkta tavandan bir sıvı damlıyor. Muhtemelen içine beton katkısı karışıyor. Suyla sabunla imkansız geçmiyor. Elma sirkesiyle ovalayınca geçiyor. Geçen benzinlikteki yıkamacı abi de uğraştığımı görünce sen dur dedi, gitti bir bardak bir sıvıyı döktü, lekeler geçti. Baktım döktüğü şey yerde fokurduyor. Ne döktün sen diye sordum kezzap döktüm dedi. Aha gitti boya dedim ama bir şey olmadı allahtan. 

Zoma tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
47 dakika önce, Zoma said:

Yıkamacılar artık suriyeli, Türkmen, Afgan buralarda. Türk kalmadı. 

Bizim otoparkta tavandan bir sıvı damlıyor. Muhtemelen içine beton katkısı karışıyor. Suyla sabunla imkansız geçmiyor. Elma sirkesiyle ovalayınca geçiyor. Geçen benzinlikteki yıkamacı abi de uğraştığımı görünce sen dur dedi, gitti bir bardak bir sıvıyı döktü, lekeler geçti. Baktım döktüğü şey yerde fokurduyor. Ne döktün sen diye sordum kezzap döktüm dedi. Aha gitti boya dedim ama bir şey olmadı allahtan. 

Farzet seramik koruma vardı arabanda. geçmiş olsun çünkü kezzap o korumayı yok eder. 
insan bir sorar. arabanda ne tür bir koruma var? o kadar çok kişi var ki bu mantıkla araba yıkayan. rezalet ya. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla bu seramik kaplamaya kuş pisliğine karşı korur vs diye sattılar bize ama benim arabada da kuş pisliği lekeleri var. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
49 dakika önce, Atrin said:

Valla bu seramik kaplamaya kuş pisliğine karşı korur vs diye sattılar bize ama benim arabada da kuş pisliği lekeleri var. 

kuş pisliğine karşı koruma yok. 

o kuş sıçtığında güneşte bekletirsen istersen 9 kat seramik olsun işe yaramıyor. seramik her şeye karşı korur diye pazarlama yöntemine giden herkes yalan söylüyordur net. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim arac nispeten yeni oldugu ve temiz kullanildigi icin cok farketmedi ama arkadasin 2010 model Golfunde arap sabunu denedim, iste sonuc (direksiyon ve vites topuzu);

nbpGDM.jpg

vaVoD4.jpg

Arac les gibi olunca :D bayagi fark ediyor... Tabii ben oyle profesyonel bir uygulama yaptim diyemem, arap sabunlu bezle silip sonra temiz nemli bezle tekrar sildim... 

JardeL tarafından düzenlendi
emre666, antibit, Atrin and 2 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

işte bahsettiğim buydu :) fabrikadan gelmiş haline çeviriyor parlaklığı alıp temiz mat hale çeviriyor arap sabunu. arka arkaya bir kaç defa yapıldığı taktirde her zamankinden daha temiz olur.

antibit beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, infestor said:

o diil de seramik kaplama sanirim fiyat/performans olarak detailing piyasasinda en dusuk urun

seramik kaplamayı bir dükkan da yapanı sevmem

bu dükkanlar da seramik kaplama yaptıranı da sevmem

önereni sevmem

savunanı hiç sevmem

elimde olsa bu 4 maddeyi barındıran kişileri yer yüzünden silerdim o derece

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, TiesTorN said:

seramik kaplama gayet iyi, aracı pırıl pırıl yapıyor.

eskiden seramik kaplama mı vardı? hepimiz cila yapar geçerdik. o zamanlarda arabalar pırıl pırıl parlardı.

seramik tamamen tüketici aldatması başka bir şey değil. eskiden arabalarıma uygulatırdım g-technik  / gyeon seramik. ilk bir kaç zaman gayet parlak. sonra yaprak düşse çizdiğini farkettim. kuş pisler izi kalır geçmez. reçine düşer izi kalır. 
e niye yapıyor insanlar o zaman seramik? reklamlarda anahtarla çiziyorlar ama araba çizilmiyor diye. 
yaparken bunu söylüyorlar ama uygulama bitince süngerle yıkama, özel bez kullan diyede uyarıyorlar. adam 3000 lira para verecek sonra seramik bozulmasın diye de kimyager gibi hassas davranacak. 
oldu paşa başka?
o reklamlarda 9 kat seramik atılıyor ve uygulanabilmesi imkansız. ama gerçek uygulamada 1 kat yada bende para bok gibi, her akşam para sıçıyorum diyenler için 2 kat seramik. ama o bile yeterli koruma sağlamıyor. 
ayrıca bunu da 2500 3000 lira gibi fiyatlara yapıyorlar ki asla değmez.
her sene basit bir pasta cila yeterli. 

jackjoker tarafından düzenlendi
infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

alakası yok, ben uzun süre parlak kalsın diye toplamda 1000 lira maliyetle yaptırdım, 1 sene boyunca da yıkarken hiç bir özen falan göstermememe rağmen parlak kaldı. şu an 1 seneyi baya geçmiş olmasına rağmen hala tamamen geçmiş değil parlaklığı...

end of story.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

asıl dediğinin alakası yok.

detailing de seramik + parlatıcı nano uygulama var. 

senin dediğin sadece parlatıcı nano uygulama. bu seramik koruma olarak geçmiyor. 

örneğin en çok bilineni seramik koruma da Gtechinq Crystal Serum Light olarak geçer. bunun parlatıcı özelliği pek yok ama asıl seramik kaplama budur. Bunu da sadece uygulama merkezleri yapabiliyor. Eğer ben evde garajımda yaparım dersen Gtechniq C1 olarak parakende de satışı var. 
bu uygulama sonrası parlasın janjanlı görünsün diye de Gtechniq EXO V2 var. Bunun görevi seramik yüzeyin daha parlak görünmesini sağlayan ince bir katman atıyor. 
Piyasada 500-1000 lira civarına seramik kaplıyorum abi diyenlere sadece bunu yapıyorlar. ama gidip de 3000 lirayı cüzdanda gösterince Serum + EXO yapıyorlar. 
seramik kaplama bu piyasanın en büyük aldatmacısıdır. para tuzağıdır. keriz avlama yöntemidir. zamanında bu kerizliği iki araba da yaptım mı? biriyle yetinmedim ikincisine de yaptım. sonuç tamamen bahsettiğim gibi.

nokta

infestor and rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

gene sacma bir soru olabilir:

arabami artik barzo gibi fircayla yikamiyorum :)

koyun yünü bulamadim yikamak icin mikrofiber bez ile yikiyorum. gene mi gol degil acaba?! :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
5 5

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok