Gears 5 (xone,pc) - 10.09.2019
0

Bu konuda 92 mesaj var

eski günlerin hatrına konusunu açalım... 10 eylül de çıkıyor

Gears-of-War-5-bound-by-blood-2-1280x720

Malum 4. oyunun sonunda kait kızımızın anneanesi kötü taraftan çıkmıştı. bu locustlar da emir kuluymuş dış güçlerin maşası olmuş. senelerce locustlar a boşa yönelmişiz. (tabi bu benim hatırladığım)

Bu oyunda kait in gears larla kötü taraf arasında kalması olacak anlaşılan.

Game Pass e geliyor.

Nedense hiç gameplay göstermediler. 3 ay sonra çıkacak oyunda hiç gameplay olmaması eskiden beri gelen kalas animasyonları, dandik fizik motorunu kullanıcakları anlamına geliyor galiba.

Ulan bari cover a girmeyi daha smooth hale getirin.

Horde tabiki yine var ama birde aşağıdaki gibi bir oyun modu var..

Terminatör skin, karakteri de koymuşlar,

emre666 tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunu iki kere bitirmeme rağmen unutmuşum sonunu, hatırlattığın iyi oldu emre.. Çok bi beklentim yok ama yine de oynarım G5 i de saçma sapan bi durum olmadığı sürece.. 

emre666 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

gears 5 multi. beta

hah buyur işte.. grafikler, fizik motoru, animasyon önceki oyunun aynısı. e3 de gameplay göstermemelerin sebebi buymuş.

bu game pass e gelen her oyun öncesinin dlc. si gibi olacak bence bundan sonra. tabi yeni nesile farklısınıi yenisi yaparlar ama onda da 4-5 sene boyunca yeni yapılanın cilalanmışını çıkartmaya devam ederler. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gears 5 Steam'de 92 TL'den satılıyor.

https://store.steampowered.com/app/1097840/Gears_5/

Bu fiyatla şu an için dünyadaki en ucuz satılan ülke rekorunu elimizde bulunduruyoruz. Ekonomi yönetimi görmesin bunu, egonomi çoh eyi, bakın 60$=90 TL ediyor gibi güzel hesaplarla karşılabiliriz.

Almayı düşünüyorsanız 120 TL'ye satılan Ultimate edition'a pek takılmayın, öyle cazip bir yanı yok. Çok ön sipariş adamı olmasam da ben alım yaptım. Oyun çıktıktan sonra bunu 300'e dayamaları olasılığı var. Berbat çıkarsa iade etme şansımız var canım steam sağolsun, ismi lazım değil epik gibi dolandırıcılardan alım yapınca oyunu göndermeme olasılıkları bile var yani bırakın iadeyi : )

X Box versiyonu şu an sitesinde 229 TL'ye satılıyor

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

xbox da gamepass a dahil zaten. 1 senelik kampanyalar vs. ile aylık 20-30 liraya geliyor gamepass. veya 1 aylık bile 30 tl ye indi galiba geçenlerde.

game pass ultimate i (hem pc de hem xbox da geçen versiyonu) olanlar ayın 5 inde oynayabilecek ultimate sürümü indirip.

edit: https://www.microsoft.com/tr-tr/p/xbox-game-pass-ultimate/CFQ7TTC0KHS0/000Q?activetab=pivot%3aoverviewtab

2 ay için 11,80 tl. diyor hatta şuan. 

hele bu kardeşlik mevzusu ile daha bedava. ihsan @Bloody abi saolsun birşeyler yapıyor bu abonelik işlerinde hem kampanyalı fiyattan hem de yarı yarıya ödeyince baya hesaplı oluyor.

@Bloody foruma daha girmiyor ama nedense. 

emre666 tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ayıp ettin Emre gireriz. Şimdi şöyle açıklayayım. Normalde Xbox'ta multi oynamak için bir Live aboneliği var biliyorsunuz. Fiyatlar önemli değil X lira diyelim. Buna yıl içinde gamepass diye bir upgrade yaptılar. Netflix usülü bir ücret karşlığı bir oyun kütüphanesine erişim. Artısı Microsoft'un ürettiği First Party oyunlar 1. günden gamepass'e dahil. Bu da X+1 lira olsun. Bende live vardı haliyle online oynamak için. Emre ile ortak kullanıyoruz. Son zamlardan önce 2 sene uzatmıştık. Gamepass falan çok umrumda değildi kütüphanede çoğu iyi ilgimi çekmediği veya bizde olduğu için. Gears 5 öncesi 1 ay alır oynar bırakırız diyordum. Daha önceki 1-2tl'lik kampanyalarda bile oyunlarını çok oynamadım çünkü. 

Neyse şimdi yakın zamanda bir PC Game pass geldi. Aynı şekilde bir oyun kütüphanesine erişim aylık ücret karşılığı. MS Store'un rezil hali (backup vs yok,yani var da alengirli yollarla,uğraşmak isteyen olursa mesaj atar bana) vs sebebiyle umrumda olmadı. Bu da Y lira olsun. 

Yakın vakitte Game Pass Ultimate diye birşey duyurdular. Hem Xbox,hem de PC Gamepass beraber. Hem Xbox'ta hem PC'de Gamepass'e erişim var. X+Y liradan daha az fiyata. Beni yine ilgilendirmezdi ama şöyle birşey yaptılar. Önce kampanya yaptılar. Aylık 6tl Game Pass ultimate deneme. Şu anda da 2 aylık 11tl yine bir kampanya var. Yine çok ilgilenmezdim ama şunu yaptılar. Bizim 2 yıllık Live aboneliğimiz var. Bir aylık game pass aldığımızda bu 2 yıllık abonelik süremiz de dahil ultimate'e dönüşüyordu. Ben de bundan yararlandım ve sadece 6 tl'ye mevcut 2 yıllık aboneliğimizi Ultimate yaptım. Hem PC,hem Xbox'ta oyun kütüphanesine erişim var yani. Gears 5'i de ultimate olarak oynayacağız böylece. 

Xbox'ta live aboneliği olanlar öncelikle yeni gelen indirimden yararlanıp live aboneliklerini uzatabildikleri kadar uzatsın. Sonra da 11tl'ye 2 ay ultimate alsınlar ve abonelikleri Live abonelik süreleri+2 ay boyunca ultimate olsun. Ben de keşke ultimate yapmadan 3 yıla tamamlasaydım diyorum ama yaparken bu kadar detaylı incelememiştim. Live abonelik ücreti de indirime girmemişti. 440 küsürlerden 180'e indi tekrar sanırsam.

Gears 5'i dandik store'a rağmen önce PC'de deneyeceğim. Gears 4'ü de önce PC'de başlamıştım. Ama belli bir süre sonra sürekl kitlenen,resetlenen,kitlenen bir hale geldi. Sıfır windows'ta bile aynı hataları veriyordu konsolda bitirdim. Bütün gearslar içinde en bok ötesi bitişe sahip oyundur. En kötü de Gears oyunudur kanımca. İnşallah 5 biraz düzeltir kendini.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gears 5 için Xbox'ınız yoksa bile girin 2 ay ultimate alın. 2 ayda bitirirsiniz zaten oyunu. Arşivde olsun veya multi devam edeceğim diyenler Steam'de alsın :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 saat önce, Bloody said:

440 küsürlerden 180'e indi tekrar sanırsam.

Hocam şimdi Microsoft hesabıma girip baktım, Live Gold 12 aylık hala 440 TL diyor. İndirim 15 Eylül'de başlayacakmış diye bir şeyler okumuştum.

Bu Gamepass Ultimate kampanyası 15 Eylül'e kadar devam eder mi sence?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kredi kartımın kesilmesini beklerken Steamde 92TL yi görür görmez bastım zaten de.. Bir sorum olacak.. 

Ultimate pass i 2 ay 11tl den aldım diyelim... 2 ay sonra Steamdeki ile devam ettiğimde aynı accountdan mı devam etmiş olacak nasıl olacak, çünkü play anywhere e dahil değil aslında Steamdeki ama aynı zamanda xbox live hesabına da bağlanıyor.. Kafalar karışık.. :icon_think:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Steam'den oynamak için bi de live hesabı mı kurmamız gerekecek yani?

On 9/1/2019 at 6:51 AM, Bloody said:

Gears 5 için Xbox'ınız yoksa bile girin 2 ay ultimate alın. 2 ayda bitirirsiniz zaten oyunu. Arşivde olsun veya multi devam edeceğim diyenler Steam'de alsın :)

Aynen böyle düşünüyorum, 90 TL yarım metreküp doğalgaz parası 2023'e doğru giden büyük Türkiye'nin vatandaşı için : )

Gamepass'ın cazip olması iyi hoş ama Gears 5 eğer biraz beklentileri karşılayacaksa elimizin altında olması gereken bir oyun bence.

Executioner tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nevet buna pek çok insan üzülebilir ama ben gayet mutluyum.. :D

Gears 5 may be a key Microsoft exclusive but the AAA third-person action game is also  one of the company’s wave of titles releasing on Steam. With Microsoft hoping to create a multiplatform ecosystem for Xbox Live, the fifth Gears game will require a mandatory Xbox Live login on Steam.

Revealed through a developer blog post, all Steam users will need an Xbox Live Silver account to play the title. Unlike the game’s console counterpart, Xbox Live Gold is not required to play the game’s multiplayer title. The game will also feature dual-achievements.

“Steam Achievements are fully supported with Gears 5,” the blog post reads. “When logged in with your Xbox Live Account, you will also be able to earn Xbox Live Achievements for Gears 5 too, just like you would when playing on Xbox One or with a Windows Store version of the game.”

Lakin yukarıdaki sorum halen bir bilinmezlik.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 9/2/2019 at 9:04 PM, Narcissus said:

Kredi kartımın kesilmesini beklerken Steamde 92TL yi görür görmez bastım zaten de.. Bir sorum olacak.. 

Ultimate pass i 2 ay 11tl den aldım diyelim... 2 ay sonra Steamdeki ile devam ettiğimde aynı accountdan mı devam etmiş olacak nasıl olacak, çünkü play anywhere e dahil değil aslında Steamdeki ama aynı zamanda xbox live hesabına da bağlanıyor.. Kafalar karışık.. :icon_think:

Devam eder.  Save dosyaları localde aynı yerde duruyor ini dosyaları ile beraber. Live versiyonda install dosyaları şifreli klasörde,steamdeki açık. Fark o. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla Gears 5 gibi bi oyun için halkın incelemesine gerenk yok bence... Judgement gibi kimsenin sevmediği oyunu bile Insane de doya doya oynamıştım.. 

Gears of War 1 efsaneydi ve beklenti bu boyutta değilse yine her haliyle oynanır 5, ki haritanın büyümesi ve karakter gelişimi gibi ufak tefek değişikliklerle yeni bi soluk falan getirmeye de çalışmışlar.. Gears olsun çamurdan olsun.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de Gears fanatiği biri olarak Gears 4 kötü bir oyundu diyebilirim. Zor bitirdim maalesef. Marcus olmasa hiç bitirmezdim belki de. Özellikle son campaign efsane kötüydü.

Neyse yeni oyuna az kala bir gaza gelelim tekrar.

https://www.youtube.com/watch?v=wy8LRlS1SCc

Video olarak koyamamak kötü olmuş. En kısa vakitte düzelir inş.

Bloody tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu akşam saat 21:00 de açılıyor ultimate sürümü.

türkçe altyazı var bu arada. yalnız biraz kötü çeviri sanırım gördüğüm kadarıyla.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

oynadınız mı?

1 saat senaryo yu oynadım. ehh güzel işte. animasyon hele şükür az daha smooth olmuş. grafiklerde ilk oyunlardaki karanlık, kirli atmosferden çıkıp daha cıvıl cıvıl olmuş her yaştan çocuğa hitap etsin diye galiba.

türkçe altyazı idare eder. bazı çevirleri ingilizcesinden anlıyorsunuz kötü olmuş. bazende ekranda çok kısa süre kalıyor.

dil seçeneği yok. yine konsolun ülkesini, dilini filan değiştirmek gerekecek galiba. veya türkiye marketinden indirilen sırf türkçe olabilir. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunu 92 tlye steamden aldım, aslında gears 4 ü bile severek oynamış biri olarak en az onun kadar çıksın yine sıkıntı yok ama incelemeler pek iç açıcı durmuyor. emrenin dediği gibi cıvıl cıvıl bir havası var pek gears atmosferi yok gibi, ayrıca locust falan var dediler geldik ama saçma sapan robotumsu şeyler ve sülük benzeri yaratıklar pek iyi olmamış sanki.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 saat önce, emre666 said:

türkçe altyazı idare eder. bazı çevirleri ingilizcesinden anlıyorsunuz kötü olmuş.

En azından şundan iyidir herhalde?

handjob.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 9/2/2019 at 17:54, Bloody said:

15 Eylülden önce bitecek diye biliyorum ama kontrol etmekten zarar gelmez tabi. 

Live Gold indirimi başlamış. 180 TL'ye 1 yıllık aldım. Üzerine 11,80 TL'ye 2 aylık Game Pass Ultimate aldım, 1 yıllık Live Gold aboneliğim +2 ay daha eklenerek 14 aylık Xbox Game Pass Ultimate'e dönüştü.

gamepassultimate.jpg

Najaz tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
48 minutes ago, Najaz said:

Live Gold indirimi başlamış. 180 TL'ye 1 yıllık aldım. Üzerine 11,80 TL'ye 2 aylık Game Pass Ultimate aldım, 1 yıllık Live Gold aboneliğim +2 ay daha eklenerek 13 aylık Xbox Game Pass Ultimate'e dönüştü.

gamepassultimate.jpg

23-Great-Job-Memes-09-720x720.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok