Gears 5 (xone,pc) - 10.09.2019
0

Bu konuda 92 mesaj var

En son hangi Gears’i oynadim hatirlamiyorum ama 65” oled + gtx2080 + hdr hatrina alayim dedim.

Oglan da 10 yasinda artik sirt sirta carpisiriz dedim, hele turkce altyazi da varmis, en azindan hikayeyi de takip eder diye...

Ama steam’de yok mu bu turkce altyazi? Menulerde goremedim, ingilizce altyazi var sadece.

steam arayuz ingilizce ondan midir dedim tr yaptim ama o da degil...Peki nedir?

CaRaBeeN tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@CaRaBeeN O zaman yıllardan sonra bir gears sever için forumculuk yapim.. :8

İlk MS storedan oynarken benim de Türkçeydi, nasıl değiştiricem ingilizceye diye uğraşırken bulduğum çözümü paylaşiim.. : 

C:\Users\Narcissus\AppData\Local\Gears5\Saved\Config\PC\GameUserSettings i açınız.. 

Buradaki satırlar arasından birinde " PreferredLanguageCode= "   diye bir şey var... bu aynen bu şekilde boş geliyor, karşısına EN yapınca ingilizce haline getirmiştim, muhtemelen TR yapınca da Türkçe olacaktır.. 

Narcissus tarafından düzenlendi
CaRaBeeN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 saat önce, Narcissus said:

@CaRaBeeN O zaman yıllardan sonra bir gears sever için forumculuk yapim.. :8

İlk MS storedan oynarken benim de Türkçeydi, nasıl değiştiricem ingilizceye diye uğraşırken bulduğum çözümü paylaşiim.. : 

C:\Users\Narcissus\AppData\Local\Gears5\Saved\Config\PC\GameUserSettings i açınız.. 

Buradaki satırlar arasından birinde " PreferredLanguageCode= "   diye bir şey var... bu aynen bu şekilde boş geliyor, karşısına EN yapınca ingilizce haline getirmiştim, muhtemelen TR yapınca da Türkçe olacaktır.. 

Selam dostum,

Denedim, olmadı, hatta TR yerine TUR dedim o da olmadı

Windows dilini Türkçe yaptım yine ı-ıh

MS hesabına bakıyorum o da Türkçe ama no no no

Steam'de Türkçe ama nafile

Ne menüler Türkçe oluyor ne de altyazı...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, CaRaBeeN said:

Edit:

Steam'de oyuna sağ tık, properties dedikten sonra üstteki tab'lerde dil ayarı varmış :)

Hmm MS Storedakinde bu şekilde halloluyodu ama Steam override ediyo demek ki... Steam en baştan Türkçe arayüz olsa oradaki değer default Türkçe gelecekti, şimdi oradaki TABdan değişiyormuş demek ki öğrendiğimiz iyi oldu.. :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Campaing co-op oynarken şöyle bir sorun var:

Ekranın birisi normal renkler ve HDR ayarlar mevcut iken, diğer coop oyuncusunda ise karanlık ve renkler olması gerektiği gibi değil.

Önce dedim acaba ekranlar karışmasın diye mi ama öteki türlü oynanabilir değil, bir ayar da bulamadım açıkçası...

IMG_8614.JPG

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tam 3 saat horde oynadık (ben, narc, ties, stardust) ve oyunun sonunda ödül ekranında hata verdi ve avcumuzu yaladık...

Ben böyle kepazelik görmedim :mad:

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

vallahi sıyırmalık... sen 3 saat aralıksız mesai yapar gibi horde oyna stresten KIÇINDAN TER AKARAK 50 LEVEL GEÇ, sonunda mükemmel bonuslar levellar falan beklerken şu ekran karşılasın seni;

gears5 hata.png

neden bi oyuna pre-purchase yapılmaz, patch gelmeden oynanmaz canlı örneği oldu resmen.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim koyduğum match ranked idi buarada, bu da bir  bilgilendirme mesajı olsun.. :baba:

Buarada oyun hem single hem multi olarak gayet iyi, en azından bir gears fanı olarak beni üzmedi hiç bir şekilde..  Steamdeki asosyal overweight ağlak bebelerin yorumlarına bakıp ikilemde kalmayın.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2 ve 3. oyunu yeniden bitirip buna başladım ama onlardan sonra vuruş hissi ve fizik olarak tatmin etmedi. Mesela lancer' la tüm şarjörü boşaltıktan sonra namlunun ucunda oluşan kızarma ve çıkan duman bu oyunda yalan olmuş. Sonra şu video' ya denk geldim ki benin gibi düşünen başkaları  da var;

https://www.youtube.com/watch?v=JalWT8oNxhk

Hem Halo hem de Gear of War serilerini piç eden The Coalition stüdyosunun tam bir vasıfsızlar koalisyonu olduğu düşünüyorum.

ionian tarafından düzenlendi
Executioner beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@TiesTorN Abi ilk oyunun üzerinden çok uzun zaman geçti, tam olarak hatırladığına emin misin:lol:  

Ayrıca  eski oyunlardaki o muhteşem karanlık ve gothic atmosfer de ortadan kalkmış, gore azalmış ve oyun genel anlamda oldukça yumuşamış. Yapay zeka olarak da oyunda geriye gitme var. Neyse bu akşam bir kere daha deneyeceğim, yine sarmazsa bırakır ve gear defterini kapatırım.

ionian tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 hours ago, ionian said:

2 ve 3. oyunu yeniden bitirip buna başladım ama onlardan sonra vuruş hissi ve fizik olarak tatmin etmedi. Mesela lancer' la tüm şarjörü boşaltıktan sonra namlunun ucunda oluşan kızarma ve çıkan duman bu oyunda yalan olmuş. Sonra şu video' ya denk geldim ki benin gibi düşünen başkaları  da var;

https://www.youtube.com/watch?v=JalWT8oNxhk

Hem Halo hem de Gear of War serilerini piç eden The Coalition stüdyosunun tam bir vasıfsızlar koalisyonu olduğu düşünüyorum.

Hocam yolladığın videoyu izleyip "offf oyunu mahvetmişlerrr yaaa" diyen insanlar varsa allah akıl fikir versin.. Evet çevresel etkileşim fiziğinde kısıntıya gidildiği falan oyunu oynayınca anlaşılıyor zaten de.. Yeni gelişen grafikleriyle bütün bunları korumaya çalışsa yine berbat bir port olup minimum GTX2080 falan isticekti.. Gears 1 in PC de ne kadar berbat çalıştığını falan unutmuş değilim.. Xbox 360 da ise Gears 1-2-3-Judgementı oynarken gözlerimin kanadığını unutmadım..  Lancerın ucunun kızarmaması  ve camın vurulduğu yerden itibaren kırılmaması göz kanseri olmamı önleyecekse olmasın varsın.

Görüntü ve performans bu oyunda o kadar iyileşmiş durumdaki serideki eski oyunlara göre,  adamlar muhtemelen yüksek hızda aksiyona sahip TPS yapısındaki Gears için optimal yapının bu olduğuna karar vermişler bence gayet de yerinde olmuş. 

Gears 1 mükemmel bir oyundu. 2 ise bir o kadar akılda kalmayan yalnızca devam oyunu olduğu için oynadığım bir oyun.. Judgement Coalition ın ilk Gears oyunuydu bazı şeyleri çok yanlış yaparken bazı şeyleri de çok doğru yaptılar.. ve oradan buraya doğru geldiler işte bence .. 

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
18 minutes ago, ionian said:

@TiesTorN Abi ilk oyunun üzerinden çok uzun zaman geçti, tam olarak hatırladığına emin misin:lol:  

Ayrıca  eski oyunlardaki o muhteşem karanlık ve gothic atmosfer de ortadan kalkmış, gore azalmış ve oyun genel anlamda oldukça yumuşamış. Yapay zeka olarak da oyunda geriye gitme var. Neyse bu akşam bir kere daha deneyeceğim, yine sarmazsa bırakır ve gear defterini kapatırım.

gow1'e geç başladık ve çok uzun süre oynadık, 5 kere falan bitirmişimdir hatta o yüzden aklımda kaldı :)

ayrıca videoyu ben de izledim, yenisi daha iyi bence eskisi kara kuru renksiz bişeymiş :lol: gore azalmış da diyemeyiz yani sadece değişmiş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 minutes ago, ionian said:

Hmm hocam ben msgı yazarken geldi bu msgın ... bu renk paletinin değişmesinin milletin psikolojisini bozmasından bahsetmiştim demin ama sonra sildim..  Gears 1 in renkleri optionstan değişebiliyordu ve o gothicliğin ana nedeni aslında sahip olduğu berbat grimsi textureları da olsa oyuna çok karamsar bi hava katıyordu ve bu güzel uyumluydu tamam. 

Ama kimse düşünmüyor ki  Gears ın ilk oyunları dağılmış yıkılmış betonların arasında geçen tozlu gri tonlu mahvolmuş bir Sera temasında idi, ama şimdi öyle bir şey yok ki gezegen tekrar kendini toparlamış her şeye yeniden başlanmış vs vs... Yani takip edin olayları ya bir şeye takılıp kalıyorsunuz sürekli...  :D

Buarada Gears 1 in remasterı çıktı daha bi kaç sene önce.. Onu da oynamıştım 4 çıkmadan önce, zaten insanede 10 kere falan bitirdiğim için ilk oyunu (8 kere PCde, 2 kere xbox360da) remasterla hafızamı çok da tazelemeye gerek yoktu ama oyun çok iyi işte oynadık tekrar.. 

Neyse ısrarla beğenmeyenler 12 fpsde gri çöp textureları ile Gears 2 yi oynamaya devam edebilirler tabi.. :baba:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yok abi ya, 2 ve 3' ü  one x enhanced olarak 4K oynadım, o yüzden 5' in grafikleri o kadar da etkileyici gelmedi. (Hele bir de giden fiziği düşünürsek)

Belki de 3. oyunu bitirdikten hemen sonra 5' e geçtiğim için böyle oldu. Oyunu kendi içinde bağımsız düşünerek bir daha oynayacağım :thumbs:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
16 minutes ago, ionian said:

Yok abi ya, 2 ve 3' ü  one x enhanced olarak 4K oynadım, o yüzden 5' in grafikleri o kadar da etkileyici gelmedi. (Hele bir de giden fiziği düşünürsek)

Ama oyunlar halen eski oyunlar remaster edilmiş olsa nese dicem :| Aynı texturelar animasyonlar yanlızca çözünürlük upscaleli.. 

Hocam 5 fersah fersah daha iyi görsel olarak.. Sen akşam bi oyna evet... :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün Çağlar ve Ranilin'le horde oynadık 45'e geldik. Bu 2. horde deneyimimdi ve hoşuma gitti bayağı ve onlardan sonra solo olarak birkaç kere denedim. Bir kere solo oynamak gerçekten işkence, 3-5 level oynayıp çıkanları mı ararsın,kafası kesik tavuk gibi ortalarda anlamsız dolanıp kendi kendine ölen salakları mı ararsın, her çeşidi var. Bu horde böyle random falan oynanmaz diye tam notumu vermişken bugün akşam hadi bir kere daha deniyim dedim tour of duty mi ne zımbırtıysa onların görevleri vardı 3 tane horde oynamam gerektiren. Onları tamamlamak için bir girdim bugün ve sonuç: 

2.jpg

3.jpg

Şansa gerçekten iyi bir takıma denk geldim, normalde Kali bacımızla oynayacaktım ama başka birisi aldığından ve kimse engineer almadığından Del'le oynadım ki ilk defa kendisiyle oynuyorum. Chatte para verin para turret yapam size diye diye ittirdim takımı, onlarda dinlediler sağolsunlar, beni parasız bırakmadılar bende fabricator bölgesini level 4 turret, shocker ve duvarlarla donattım; bakımlarını mühimmatlarını eksik etmedim. Boşalmış bir level 4 turret'i tekrar yüklemek için bayağı vakit alıyor ama değiyor. Turretların damage'lerini de bana yazıyordu sanırım, 30. wave'den sonra neredeyse her wave'de MVP olup durdum artık. :)

Jack'le oynayan arkadaşda çok iyi oynuyordu, takımın geri kalanı da uyumlu bir şekilde oynayıp sonuna kadar çıkmayınca herhalde 1,5 ay random oynasam denk gelmeyecek şekilde beraber 50'yi devirdik.

Horde mode'u bazı handikaplarına rağmen zevkli olmuş gerçekten. Engineer ile oynarken turret'ları ya da weapon rack'leri vs. upgrade etmek için; araçların yanına gidip Z tuşu ile tekrar yerleştirme moduna geçip R ile upgrade etmek gibi kulağını tersten gösteren bir tasarıma gitmişler. Yıl olmuş 2019, yüzbinlerce dolarlık bütçelerle, ekiplerle yapılıyor bu oyunlar ama böyle salak salak işler çıkıyor, gerçekten hayret ediyorum. Oynayan toplulukta biraz gerizekalı, ilk defa engineer oynamama rağmen ve dünden beri denememe rağmen level 4 turret'i ilk defa ben kendi oyunumda yaparak gördüm, kimsenin haberi yok upgrade yapmaktan falan. Solo girecekseniz kesinlikle Del'le oynayın, engineer olmazsa olmaz gibi birşey level 50'ye gelmek için ve Gears'ın kanser oyuncu topluluğu mühendislikten falan anlamıyor deneyimlediğim kadarıyla : ) Siz de arada solo horde deneyin, belki size de piyango çıkabilir. Öyle 5 kişi discord'da toplanarak herkes bitirir horde'u :)

Bu arada oyun hakkında birkaç kelam ediyim. Single'ını solo oynayarak bitirdim experienced zorlukta, tam havaya girmişken ve devamını beklerken bitiverdi, yukarıda Ionıan'ın yazdığı gibi vuruş hissi ve silahların ağırlığı zamanında games for live'dan kastığım ilk Gears Of War'a göre daha zayıf olsa da oynarken bunlara pek takmıyorsunuz ve hikayesi sizi sonuna kadar oynatıyor. Evet mükemmel değil, eleştirilecek yanları tabiki var ama ben sonuna kadar zevkle oynadım single'ı. Multi modları ise gayet zevkli ve bağlayıcı, ne zaman bilgisayar başına otursam hadi bir iki maç yapayım diye quick play'e girip saatlerce oynarken buluyorum kendimi. Escape'de fena değil ama quick play versus atmak veya Horde'un yanında hadi oynayayım bunu dedirtmiyor pek bir kere bitirdikten sonra. Sonuç olarak verdiğim 90 TL'nin sonuna kadar karşılığını verdi, tavsiye ederim.

Executioner tarafından düzenlendi
CaRaBeeN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu ara steam'de sürekli online ve ortamlarda benim nickim ile bir noob görürseniz bilin ki ben değilim :)

9,5 yaşındaki oğlum takılıyor sürü , kaçış vs. modlarında...

Konu dışı: Bu arada artık oğlanın da setup'ını ayırıp ayrı bir hesap vs. platforma taşımam lazım ama nasıl yapsam nerden başlasam bilemiyorum,ne yani herşeyi çifter çifer mi alacağız, yoksa herşeye ortak...

Edit: Evde salondaki rtx2080 li htpc'den arka odadaki gtx770 li gamepc'ye steam üzerinden aynı anda aynı hesabı açıp stream denedim, valla çalıştı, tabi orada hdr vs. açıktı , bu tarafta renkler washed out tu ve 30fps yi geçmiyordu sanırım ama çalıştı yani..aynı anda online girince ne oluyor denemedim henüz..

MS üzerinde local coop yapınca nickin yanına 1 koyuyor , belki burda da öyle olur

CaRaBeeN tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Anthem den sonra hemen xbokun şeysine üye olup oyuna başladım bende, başta sorun çıktı windowsu güncellemeye uğraştım falan ama oldu sonuçta.

Anthem adlı hantal odun oyundan sonra 4k gears 5 e geçince bir an dumura uğradım çok hoşuma gitti.. Oyun akıyor resmen sesler ve grafikler çok güzel. Tam eğlencelik bir oyun olmuş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok