Kaza sorunsalı
3 3

Bu konuda 44 mesaj var

merhaba. 
biraz önce ağır bir kaza yaşadım. 

en sol şeritte yolumda giderken kavşakta yeşil yanıyordu ve yol benim hakkımdı. ancak diğer araç en sağ şeritten kavşağa dönmek için arabayı çevirdi beni görmedi geldiğimi ve önüme geçince o aracın sol önüne vurdum. 

hata onda. aynadan benim geldiğimi görmeyip sağdan sola geçerek kavşaktan dönüş yapmak istedi. polis çağırdık. polis de hata olduğunu kabul ediyor ama adam kabul etmiyor. daha doğrusu nereden döndüm hatırlamıyorum diyor. tüm fotolar, fren izleri var. 

neyse işte tutanakları tuttuk. polis bir şey çınlattı. kavşak olduğu için hata adamda olsa bile yüzde 25 bana da yazarlarmış kontrollü kavşak ihlali diye. o yüzden sigortalar arasında anlaşsın dedi. 

süreç nasıl işler şimdi? 

bu araba hayatım boyunca yaşadığım ilk kaza. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 11.06.2019 at 12:35, Hamso said:

Bir kağıda kavşağı çizip oklarla gösterebilir misiniz şerit ve araci

kırmızı ok ile gösterdiğim benim arabam.

mavi ok da adamın arabasının güzergahı.

yeşil yanıyor kavşakta bu arada. yani ben normal şeritimde geçiyorum. 

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle geçmiş olsun. Resme göre karşı tarafa sadece "e yuh artık" denilebilir.

Ben de 2 ay önce daha küçük çaplı ilk kazamı yapmıştım. Yine bana çarpmışlardı. Süreci bilmediğimden sigortacıma danıştım.

Kusur konusunda yapabileceğiniz birşey yok. İmzalı tutanak, kaza yeri fotoğrafları, sigorta poliçesi, kasko poliçesiyle servise gidiyorsunuz. Onlar tüm işlemleri yapıyorlar. Kusur oranı sonra belli oluyor. Bu orana göre karşı taraf sigortası veya kaskodan işlemler yapılıyor.

Atlamışım, karşı tarafın da trafik poliçesi, ehliyeti gerekiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Asfalt üzerinde buna benzer ok işaretleri var mi idi?

Hani düz gitmesi gereken dönüş yapmış, dönüş yapması gereken düz gitmiş gibi bir kanı oluşursa lazim olurd14eb8834873b807b68daaa5221804f3.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bence merak edecek bir şey yok hocam. Benim de benzer kazam oldu. Size de %25 hata yazılır dediler ama ben süreç sonunda maddi olarak falan herhangi bir zarara uğramadım. Sigortalar aralarında hallediyor o işi, önemli olan karşı tarafın daha büyük oranda hatalı olması. Geçmiş olsun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Büyük geçmiş olsun hocam. Bahsettiğiniz gerçekleşme şekli itibariyle işin sonunda size maddi olarak bir külfet doğma ihtimali yok diye düşünüyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

teşekkür ederim herkese. zaten benim hatalı olma olasılığım yok. polis geldi tutanak için ama polis kendisi tutanak tutmayım dedi. sebebi de orası kavşak olduğundan ben tamamen haklı bile olsam %25 yine bana da yazarlarmış kontrolsüz kavşak noktası ihlali diye. 

o yüzden sigortalar kendileri halletsin dedi polis.

onu beni köşeye çekip söyledi bu arada. yoksa tutanak tutmaya gelmişlerdi. 

ben eğer adamın sol arka kapısı ve çamurluğuna çarpmış olsaydım hatalı ben olurdum. çünkü o dönüşünü tamamlamış ve ben vurmuşum olurmuş.

ama ben adamın sol ön çamurluğu ve kapısına vurdum. bu tarz durumlarda hatalı olan taraf o. zaten tutanak kısmına da vermiş olduğu ifadesine imza attı.

o ifadeyi okuyan herkes zaten kendi hatasını kabul etmiş ve imzalamış diyor.

"göbekte dönüşümü tamamlarken arkamdan gelen araç kavşakta sol ön kapı kısmından çarptı"

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gecmis olsun :/

yanliz son ifadede pek de hata kabul goremedim..

arkamdan gelen ifadesi , “arkadan carpan her zaman hatalidir” durumuna gelmesin?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
21 dakika önce, CaRaBeeN said:

Gecmis olsun :/

yanliz son ifadede pek de hata kabul goremedim..

arkamdan gelen ifadesi , “arkadan carpan her zaman hatalidir” durumuna gelmesin?

teşekkür ederim.

arkadan çarpan her zaman hatalı diye bir durum yok. kavşak da hatalı dönüş de her şekilde zaten arkadan gelen çarpar. burada tutanaklara geçen kaza fotoğrafları var. çarpma noktası sol ön çamurluk ve kapı. bu olduğu için hata dönüş yapana verilir. eğer benim çarpma noktam arka sol çamurluk ve kapı olsaydı hatalı ben olurdum çünkü adam dönüşünü tamamlamış iken kaza olmuş olurdu. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 dakika önce, ZvAnA said:

O ifade çok önemli değil. Önemli olan çarpışma noktaları.

ben onun sol ön çamurluk ve kapı kısmına çarptım. çünkü en sağ şeritten bir anda sol şerite atlayıp kavşaktan dönmek istedi önüme geldi. hatta son hamlem olmasa biraz daha yavaş olsam ortadan çarpar takla attırırdım adamı. 

bakalım bekleyeceğiz artık ne çıkacak. bugün eksper gelmiş servise. bizim servis de masraf çıkarıp eksper e mail atacak yarın. servis şişirirse pert kararı gelir. şişirmezse devam edilir. moral bozukluğu cabası. ilk kazam hayatımda ki. emniyet kemeri takılı olmasa fırlamıştım araçtan çünkü hayvan gibi öne atıldım kemer tuttu. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, jackjoker said:

emniyet kemeri takılı olmasa fırlamıştım araçtan çünkü hayvan gibi öne atıldım kemer tuttu. 

Çok geçmiş olsun. Cana geleceğine mala gelsin demişler. Kazayı herhangi bir yaralanma olmadan atlatmış olman mühim olan; gerisini kafana takma bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer siz kendi aranızda tutanak tutmuş olsaydınız büyük ihtimalle karşı tarafa %100 kusur çıkardı, ancak polis tutanağı olunca bir ihtimal %25 size de kusur çıkma ihtimali var. Eğer çıkarsa muhtemelen 52. maddeden çıkacaktır. (kavşakta hız azaltmama ihlali)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 minutes ago, srk said:

Eğer siz kendi aranızda tutanak tutmuş olsaydınız büyük ihtimalle karşı tarafa %100 kusur çıkardı, ancak polis tutanağı olunca bir ihtimal %25 size de kusur çıkma ihtimali var. Eğer çıkarsa muhtemelen 52. maddeden çıkacaktır. (kavşakta hız azaltmama ihlali)

Doğru...

Geçmiş olsun...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Büyük geçmiş olsun, cana gelmesin mala gelsin diyoruz ama ister istemez insanın canı sıkılıyor her türlü durumda. Dilerim tekrarlanmasın ve senin tarafından sıkıntı oluşturacak bir durum çıkmadan çözülsün.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

çok teşekkürler arkadaşlar.

kaza sigorta komisyonuna gitmişti. sigortalar anlaşma yapamamış mutabakatsızlık durumundaydı. bugün bağımsız komisyona gitti ve biraz önce sonuçlandı.

%100 karşı taraf suçlu. benim kaskom da trafik sigortam da bozulmayacak.

ancak aracım perte çıkıyor büyük ihtimalle. öyle dediler. 

infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arabadan memnunsanız kötü de, memnun değilseniz tekrar değiştirme, karar verme muhabbeti olacak. Genelde pert olunca da düşük fiyat biçerler, orada da pazarlık mevzuu olur.

Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

3 üyenin 3 ü de beni haklı bulmuş. Tramer davayı kapatmış sonlandırmış.  Neyse en azından kaskom bozulmadı trafik sigortam bozulmadı. Buna da şükür. 

Dosya Durumu:

88 - KOMİSYON OYBİRLİĞİ ONAYI (SON DURUM)

SONUÇ: 
88 KOMİSYON OYBİRLİĞİ ONAYI (SON DURUM) Komisyon Değerlendirme (40) sürecinin sonucunda; 3 üyeninde aynı kusur oranı verdiği görüldüğünde (oy birliği), TRAMER tarafından kapatıldığı durumdur.
Mono and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok