ASRock B450 PRO4 alınır mı?
1 1

Bu konuda 8 mesaj var

Bu Temmuz-Ağustos gibi bir Ryzen sistem toplayacağım, tahminen R5 1600 veya R5 2600, fiyatlara bağlı olarak (R5 3600 çıkınca daha da düşeceklerdir diye umuyorum ama düşmezlerse direk R5 3600 de alabilirim).

Bu aralar MSI B460 Tomahawk'ı takpi ediyorum aslında ama Asrock B450 PRO4'te sağlam bir indirim oldu Hepsiburada'da:

https://www.hepsiburada.com/asrock-b450-pro4-amd-b450-3200mhz-ddr4-soket-am4-anakart-asrb450-pro4-pm-HB00000D02VG

Corsair Vengeance LPX 3000 RAM'lerde de bayağı indirim var.

https://www.hepsiburada.com/corsair-vengeance-lpx-16gb-2x8gb-3000mhz-ddr4-ram-cmk16gx4m2d3000c16-p-HBV00000I5H3Q

İkisini alıp kenara atayım şimdiden diyorum..  Yoksa 200 TL fazla verip Tomahawk almadığıma pişman olur muyum?  3+3 vs 4+3 VARM 6 çekirdek hatta 8 çekirdekte bile anormal farketmez gibi geliyor özellikle OC olayını abartmayınca?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

HB'daki KDV indiriminden istifade ederek, 4790K işlemcili mini ITX sistemimi 8 çekirdekli Ryzen'e terfi edeyim mi diye düşünürken Ryzen 2700 vs. 4790K karşılaştırmalı oyun testlerine baktım ve iki işlemcinin de başa baş olduğu sonucu çıktı; üstelik bendeki işlemciyi 4.6 GHz'de kullanıyorum.

Terfi için cebimden 3 bin küsür lira da para çıkacaktı; para cebimde kalmış oldu kendimi sebepsiz yere zenginleşmiş hissettim :D 

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

acı ama gerçek, elinizde 2600k bile olsa hala daha upgrade için bir sebep yok, performansları fazlasıyla yeterli :) sadece fazla çekirdek ihtiyacı varsa upgrade edilebilir, yoksa gereksiz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben fx 8300 den geldiğim için ucuz yollu bir 2600 e geçeceğim fx le 5 sene idare ettiğime göre beni tahminen uzun bir süre götürür ileride 4600/5600 vb birşeye upgrade ederim belki.

serseridingil tarafından düzenlendi
wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun için 4c/8t Intel'den ryzen'e geçilmez. Battlefield gibi CPU'ye çok yüklenen oyunlara çok bağlı değilseniz tabi.

Sıfırdan alacak adam bu saatten sonra da bi zahmet 4c/8t almasın. :baba:

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok