Ryzen R5 1600 vs R5 2600
1 1

Bu konuda 4 mesaj var

Şu anda R5 1600 115 USD, R5 2600 ise 130 USD gibi fiyatlara bulunabiliyor, yani 13% fazla performans 13% fazla fiyata..  Çok makul gibi duruyor ama soğutucu olayı kafamı karıştırdı, 2600 ile gelen Wraith Stealth'in yeterli olacağından emin değilim, ayrıca bir soğutucu alacaksam da neden 2600'den daha ucuza 1600X almayayım diye düşünüyorum.  Abuk sabuk overclock'lar peşinde değilim, 1.37V civarında ne elde edebiliyorsam onu hedefleyeceğim, hangisini alsam bilemedim..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2600 alın geçin, mem kontrolcü ile ilgili ram uyumsuzluğu vs. gibi konuların çözülmüş ve baz olarak performansı daha iyi bir şey zaten 2600. 

ayrıca OC konusuna çok bel bağlamayın, ona göre hareket etmeyin. çok yüksek voltajlarda çok minimal OC'ler olursa olur AMD'de.

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 hours ago, ObiWan said:

2600 alın geçin, mem kontrolcü ile ilgili ram uyumsuzluğu vs. gibi konuların çözülmüş ve baz olarak performansı daha iyi bir şey zaten 2600. 

ayrıca OC konusuna çok bel bağlamayın, ona göre hareket etmeyin. çok yüksek voltajlarda çok minimal OC'ler olursa olur AMD'de.

2600 sipariş ettim.. Halihazırda kullandığım CoolerMaster T4 zaten AM4 uyumluymuş, direk onu kullanacağım.

Hamso, TatanQa and ObiWan beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kendim kullanıyorum işlemciyi , gayet performanslı bir yamuğunu görmedim .  Anakarttan mutlaka vcore voltajını ve mhz x çarpanı elle yapın , yoksa auto ayarda fazla güç veriyor anakartlar. (en azından bende öyle)  Bu yüzden gereksiz ısınıyor işlemci.

Hayırlı olsun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok