Tansiyon aleti ne tavsiye edersiniz?
0

Bu konuda 20 mesaj var

Selmalar dostlar. Başlıkta dediğim gibi güvenilir bir tansiyon aletine ihtiyacım var. 47 yaşında başladık ilaç almaya, hayırlısı.

Şu an çin malı markasız bir alet kullanıyorum. Bilekten ölçüyor ve pek tutarlı sonuçlar vermiyor, ya da ben öyle hissediyorum.

F/P olarak, koldan ölçen bir model tavsiyesine ihtiyacım var. Omron iyi bir marka bildiğim kadarıyla ama eminim daha iyileri de vardır. Çok pahalı bir ürüne yönelemem maalesef.

Tecrübesini paylaşanlara şimdiden teşekkürler:thumbs:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bizde Braun var. Daha önce bir kaç kişiye sorduğumda hassas ölçüm yaptığı ve hafıza gibi özellikleri nedeni ile önermişlerdi bu ürünü

Modelini yanlış hatırlamıyorsam BRAUN BP 6000 olmalı, çok sık kullanmıyoruz ama bir şikayetimiz yok ürünle ilgili

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 hours ago, Najaz said:

Selma'ya çok selamlar...

Onun da selamı var, öpüyormuş gıdıdan?

Edit:

Omron M2'ye denk gelmiştim arama yaparken. Mantıklı bir tercih gibi gerçekten de.

MilesTeg tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 hours ago, ahat said:

Bizde Braun var. Daha önce bir kaç kişiye sorduğumda hassas ölçüm yaptığı ve hafıza gibi özellikleri nedeni ile önermişlerdi bu ürünü

Modelini yanlış hatırlamıyorsam BRAUN BP 6000 olmalı, çok sık kullanmıyoruz ama bir şikayetimiz yok ürünle ilgili

Şu modeli tavsiye ediyorlar: 

https://urun.n11.com/medikal-malzemeler/braun-bua-5000-koldan-olcer-tansiyon-aleti-P327608206

6000 olanı da buymuş:

https://urun.n11.com/medikal-malzemeler/braun-bp-6000-exactfit3-koldan-tansiyon-olcer-P357032370

Fiyat farkı biraz fazla. Bakayım değecek bir durum var mıymış.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim revirde omron görünce bende ondan almıştım.  Arada tansiyon takibi gerekince kullaniyorum. Hafizali sanirim. Modeline bakar yazarim. 3yil fln oldu sıkıntı çıkarmadı. 

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://urun.n11.com/diger/omron-m3-7134-e-dijital-koldan-tansiyon-olcer-P312464231

Biz hem evde hem muayenehanede bunu kullanıyoruz. Genel olarak memnunuz, hafıza özelliği vs. işe yarıyor eğer kullanmak isterseniz. En güzel tarafı tek elle kolunuza takabiliyor olmanız. Başka kimsenin yardımı gerekmiyor.

Edit : @stardust söylemiş zaten :)

pentaman tarafından düzenlendi
stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Omron M2 benim için daha uygun gibi. Hem kullanma yoğunluğu, hem de fiyat olarak. M3 kesinlikle farka değer diyor musunuz şu durumda? Öyleyse M3'te karar kılacağım...

Bir de bu adaptör olayını daha önce görmemiştim. Bunlar pilli değil mi yahu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 24.06.2019 at 17:13, MilesTeg said:

Omron M2 benim için daha uygun gibi. Hem kullanma yoğunluğu, hem de fiyat olarak. M3 kesinlikle farka değer diyor musunuz şu durumda? Öyleyse M3'te karar kılacağım...

Bir de bu adaptör olayını daha önce görmemiştim. Bunlar pilli değil mi yahu?

Hocam hem pilli hem adaptörlü. M2 modelinin manşonunu tek başınıza takmanız zor sanırım. Bu aletler uzun seneler gidiyor, arada tek başınıza kullanmanız da gerekecek, o yüzden M3 tercih etseniz daha rahat edersiniz. 

pentaman tarafından düzenlendi
MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 hours ago, pentaman said:

Hocam hem pilli hem adaptörlü. M2 modelinin manşonunu tek başınıza takmanız zor sanırım. Bu aletler uzun seneler gidiyor, arada tek başınıza kullanmanız da gerekecek, o yüzden M3 tercih etseniz daha rahat edersiniz. 

Evet hocam öyleymiş. Tamamdır, M3'ü zorlayayım o zaman.

Herkese çok teşekkürler:thumbs:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben hemen her Omron modelini aldim 10 seneden beri. M2 nin en buyuk güzelliği tasinabilir olmasi. Kullanim sartlarina riayet ederseniz ust modeller ile hemen hemen ayni seviyede olcum yapabiliyor. Bende hem M3 hemde M2 var. Sanirim M2 yi tercih ederdim. 

Rahmetli peder rahatsiz haliyle M2 modelini de kolayca kullaniyordu.  

hakancez tarafından düzenlendi
MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada deneysel olarak aldigim Medisana ki umarim yanlis yazmadim ismini,  eğer iyi fiyata denk gelirse tercih edilebilir. Ben olcum anlaminda ondan da memnun kaldim. 

Bu arada abi manyak misin bu kadar tansiyon olcer ile ne yapiyordun derseniz, benim rahmetli peder son 2 senesinde bu makinelerin eczanede veya hastanede bulunan cihazlardan farklı sonuc çıkardığını iddia ediyordu. Gonlu rahat olsun diye 4 veya 5 makine almıştım. 

En cok M2 yi sevmişti. Son doneminde elleri titrerken bile rahat cikartip takabiliyordu. 

O yuzden M2 uzerinde durun derim.  

pentaman and MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 hours ago, hakancez said:

Bu arada deneysel olarak aldigim Medisana ki umarim yanlis yazmadim ismini,  eğer iyi fiyata denk gelirse tercih edilebilir. Ben olcum anlaminda ondan da memnun kaldim. 

Bu arada abi manyak misin bu kadar tansiyon olcer ile ne yapiyordun derseniz, benim rahmetli peder son 2 senesinde bu makinelerin eczanede veya hastanede bulunan cihazlardan farklı sonuc çıkardığını iddia ediyordu. Gonlu rahat olsun diye 4 veya 5 makine almıştım. 

En cok M2 yi sevmişti. Son doneminde elleri titrerken bile rahat cikartip takabiliyordu. 

O yuzden M2 uzerinde durun derim.  

Çok teşekkürler hocam.

Peder nurlar içinde uyusun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@hakancez hocam tansiyon aletinin fazlası göz çıkarmaz, bizim evde manuel de var, annemlere m3 ben kendim aldım, bir ara evde 3 tane tansiyon aleti vardı. Tansiyon işi Türkiye’de her nedense ciddiye alınmıyor ama o kadar önemli ki, öyle böyle değil. Ebeveynler çok mutlu oluyor tansiyonu istedikleri her an ölçtüklerinde bu da pozitif katkısı oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok