Adata 512 GB XPG SX6000 Pro ASX6000PNP-512GT-C M.2 PCI-Express SSD
0

Bu konuda 14 mesaj var

Onun yerine şunu tavsiye ederim.

https://www.aliexpress.com/item/32645451815.html

1TB'lık olanından kullanıyorum 3 aydır. Samsung'dan hiç farkı yok. Çipleri ve kontrolcüsü Crucial'ınkiyle aynı. Performans süper, fiyat daha da süper. m.2 değil tabii ama aradaki farkı hissetmek pek mümkün olmuyor normal kullanımda.

MilesTeg tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 hours ago, yıllardıronlineolmayanadam said:

@MilesTeg TR'ye sip. ettiğinizde misal 1TB'lık model'e %kaç vergi vs ekleme oluyor?  kaç günde geliyor, aliexpress malum kargo süresiyle nam salmış bir satıcı.:mrgreen:

Yaklaşık 3 haftada elime ulaştı. İki adet sipariş vermiştim ancak satıcı paketin üzerine 6$ yazdığı için gümrükle ilgili bir sıkıntı oluşmadı, yani ek bir ödemeyle karşılaşmadım. Hatta satıcıdan böyle yapmasını ben istememiştim, sanırım genel uygulamaları bu. Kargo süreleri genelde 1 ay civarı olduğu için bana erken bile geldi süre. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu pci_e slota takılan ssdlerden yüksek hızda olanlardan kullanan arkadaşlar var mı ? Misal başlıkta ki atada gibi bir ssd vaadettiği 2000mb/s gibi değerlere çıkabiliyor mu ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, Deathknight said:

Şu pci_e slota takılan ssdlerden yüksek hızda olanlardan kullanan arkadaşlar var mı ? Misal başlıkta ki atada gibi bir ssd vaadettiği 2000mb/s gibi değerlere çıkabiliyor mu ?

2 hafta önce aldım SX6000 modelini (512GB). Kağıt üzerinde verdiğini iddia ettiği verinin aynısını veriyor. Fiyatına göre okuma / yazma hızından da gayet memnunum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, SEP said:

2 hafta önce aldım SX6000 modelini (512GB). Kağıt üzerinde verdiğini iddia ettiği verinin aynısını veriyor. Fiyatına göre okuma / yazma hızından da gayet memnunum.

Eyvallah aslında ihtiyaç yok ama laptobun dahili kendi gelen hddsi feci kasma yapıyor. Zaten fizan tarihinden kalma, sadece download için kullanıyorum aslında ama zamanında 60gb aldığım main ssdde artık alan olarak yetmeyince geçen oraya yığma ihtiyacım oldu. Her neyse masaüstünde ki ssdlerden 256gb olanı söküp böyle bi 512gblıkla falan uplıyım o çıkanıda kızaktan taktığım laptobun hddle değiştireyim diyordum. Ön plana almaya değer gibi...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
50 minutes ago, Deathknight said:

2000mb/s bilmem ama benim 240GB Toshiba RC100 sıralıda 1600mb/s okuyup 1100mb/s yazıyor ki kendi iddaları da birebir bu rakamlar.

Anladığım kadarıyla, arada değişik marka sata kontrolcüleri, farklı bios firmware'leri, değişik sürücüler vs vs olmadığı için NVMI SSD'ler takıldıkları her sistemde aynı performansı verebiliyorlar.

Öyle Sata SSD'ler gibi AMD anakarta 300mb Intel anakartta 350mb, marvell kontrolcü ile 280mb gibi durumlar yok. 1000 diyorsa 1000, 800 diyorsa 800'ü görüyorsunuz.

Whooosh tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.nanokatalog.com/ADATA-XPG-AGAMMIXS5-1TT-C-M2-1-TB-SSD-SSD-PCI-Express-30-TLC-NVMe-AGAMMIXS5-1TT-C,PR-1696872.html?gclid=EAIaIQobChMIl6PG3PSH5QIVB6aaCh3p0wZiEAkYAiABEgL-C_D_BwE

Şu ürün epey iyiye benziyor aslında, fiyat olarakta cazip sayılır. Daha uyguna bulunabiliyor mu bilmiyorum ama buranın fiyatıda havale ile oldukça düşüyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Deathknight said:

https://www.nanokatalog.com/ADATA-XPG-AGAMMIXS5-1TT-C-M2-1-TB-SSD-SSD-PCI-Express-30-TLC-NVMe-AGAMMIXS5-1TT-C,PR-1696872.html?gclid=EAIaIQobChMIl6PG3PSH5QIVB6aaCh3p0wZiEAkYAiABEgL-C_D_BwE

Şu ürün epey iyiye benziyor aslında, fiyat olarakta cazip sayılır. Daha uyguna bulunabiliyor mu bilmiyorum ama buranın fiyatıda havale ile oldukça düşüyor.

Nanokatolog şaibeli bir site. Tavsiye etmiyorum. Şikayetçi olan bir çok adam var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nanokatalog'dan hiçbir şey almayın. Oradan sipariş verme gafletinde bulundum. Siparişten sonra, üç hafta boyunca ürün mürün gelmeyince zor bela siparişi iptal ettirdim ama ödediğim parayı geri alamadım (2-3 yıl önce bir fan için benim 70 lirayı yediler, tutar küçük ama mide bulandırıyor).

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 10/6/2019 at 13:11, Whooosh said:

benim 240GB Toshiba RC100

Sana uydum ve ben de geçtim siparişi. Daha önce de yazmıştım, NVMe desteği için benim anakarta modlu BIOS yüklemem lazım. Anakartı elime alırsam kapını çalacağım ona göre :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok