Telefon önerisi Huawei ? (Anneye)
0

Bu konuda 14 mesaj var

Selam arkadaşlar,

Aklımda olan 2 model arasında kaldım, huwai p20 pro ve p30(düz)

Aslında çok fazla geleceğini biliyorum ama en azından bu sefer uzun soluklu kullansın istiyorum(daha once 2 samsung telefon kullandı, sanırım j7 a3/5 olabilir hatırlamıyorum) ama fiyatı 1500-2000 arasında olduğu aklımda kalmış, yani giriş seviyesi telefonlardı diyebilirim.Sürekli şikayet ediyor garibim(donuyor,şarzı gitmiyor, vurucam yere az kaldı vs) :D 

Beklentim/iz,

Şarzı uzun gitsin, kullanılan sosyal medya türevi programlar yavaşlamasın ve kamerası iyi olsun.Benim olsa fena olmaz dediğim özellikler ise yüz tanıma, oled ekran,4gb+ ram, hızlı odaklama aklıma gelenler.

Daha önce bir iphone 5s hediye etmiştim kullanamayıp peder beye vermişti, onun için iphone direk eliyorum, supriz yapacağım için kendisine de soramıyorum.

Bunlara alternatif olarak önerebileceğiniz telefon var mı ?

Son olarak ben p30 için %70 karar kıldım aslında hatta aurora rengi çok tatlı olmuş, ama akıllı telefon piyasasını pek takip etmediğim için sormadan da  almak istemiyorum.

Teşekkürler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Xiaomi Mi 8 128GB... 3.000 TL'ye almistim Migros'tan... Snapdragon 845, 6GB ram, Super AMOLED ekran vs. bu fiyata bu ozeliklerde bir telefon yoktu ben arastirma yaparken (4-5 ay evvel)... OPPO'yu filan bilmiyorum ama... 

Ben 2. telefon olarak kullanmak icin aldim, cok cok memnunum... 

Psikobat beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sanırım konuda bir yanlış anlaşılma söz konusu. daha önceleri hesaplı telefon alınırken bu sefer daha iyisi alınmak isteniyor.

vallahi öyle üst seviye alacaksanız hiçbiri üzmez tabi de. bende galaxy s8 i öneririm, hem iyi hem hesaplı olarak. yeni güncellemeler ile bir farkı yok cihazın kullanım anlamında galaxy s10 dan. pili de daha iyi gidiyor. 

gerçi bu s10 ların pil tüketiminde bir tutarsızlık var. benzer kullanımında bir gün akşam eve yüzde 30 ile gelirken başka gün yüzde 50 ile geliyorum.

Psikobat beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@emre666  Sanırım bir siz okumuşsunuz konunun tamamını :P , S8 i de ekledim hocam bir inceliyim onuda.Sanırım benzer özellik olduğu için en son anneme çaktırmadan, kendime telefon alacağım kararsız kaldım sen ne dersin ?  gibisine onun beğendiğinde netleşecek gibi, bir iki gündür bakıyorum fiyatları yakın telefonların çoğu özellikleri neredeyse aynı görünüyor.

Ayrıca, p smart 2019 aklımda bulunsun f/p için soran olursa teşekkürler ,Hatta bu sene şirket telefonları değişecek güzel bir alternatif olur :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
36 dakika önce, RFID said:

@Psikobat Anneye alınacak ise Çin malından uzak durun SAR değerleri ortalamanın üzerinde. 

Hocam  telefon elde daha çok vakit geçiyor(konuşmaya nazaran) elzem midir gene ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende s8 var, hanımda S10e var. S10e çok çok daha iyi bir telefon. Ekran kalitesi daha iyi. Benim için en iyi özelliği edge ekran olmaması. Nefret ettim valla s8 de bu edge ekran saçmalığından. İmkan olduğunda S10e ye geçeceğim ben de direkt. 

Anne için de zulüm olabilir edge ekran. Sürekli avuç içi falan dokunabilir kenarlara. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
41 dakika önce, Zoma said:

Bende s8 var, hanımda S10e var. S10e çok çok daha iyi bir telefon. Ekran kalitesi daha iyi. Benim için en iyi özelliği edge ekran olmaması. Nefret ettim valla s8 de bu edge ekran saçmalığından. İmkan olduğunda S10e ye geçeceğim ben de direkt. 

Anne için de zulüm olabilir edge ekran. Sürekli avuç içi falan dokunabilir kenarlara. 

https://www.hepsiburada.com/spigen-samsung-galaxy-s10-kilif-liquid-air-matte-black-605cs25799-p-HBV00000HZLM5?magaza=Hepsiburada

https://www.hepsiburada.com/spigen-samsung-galaxy-s8-kilif-liquid-crystal-matte-black-565cs21613-p-HBV000004OBKW?magaza=Hepsiburada

bu kılıflar ile edge ekranda dokunma olasılığı yok. hoş kılıfsız da kullanılmayacak kadar dokunma bende olmuyor. telefonu tutuş şekline bağlı galiba.

bence artık edge ekran olmayan telefonlar daha eski model gibi duruyor. bende başta edge ekrana kıldım ama çerçevesiz tasarımlar ile baya güzel oldu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 18.07.2019 at 12:12, emre666 said:

daha önceleri hesaplı telefon alınırken bu sefer daha iyisi alınmak isteniyor.

Kalitesiz telefon alınmamalı, fikrine ben de katılıyorum.

Uygun fiyatlı cihazlar mutlaka bir yerlerden kırpılmış oluyor.

Lakin kullanmayacağın bir yığın özelliğe de para ödemiş oluyorsun.

Akıllı telefon seçerken bu duruma dikkat edilmeli.

Kullanım amacına uygun model belirlemekle işe başlanabilir.

Lüzumsuz özellikler elendikten sonra bir karşılaştırma yapılırsa daha doğru olur.

Internette bu tür kıyaslama yapabileceğiniz siteler var.

Karar vermeden önce iyice araştırma yapılmalı...

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 saat önce, emre666 said:

https://www.hepsiburada.com/spigen-samsung-galaxy-s10-kilif-liquid-air-matte-black-605cs25799-p-HBV00000HZLM5?magaza=Hepsiburada

https://www.hepsiburada.com/spigen-samsung-galaxy-s8-kilif-liquid-crystal-matte-black-565cs21613-p-HBV000004OBKW?magaza=Hepsiburada

bu kılıflar ile edge ekranda dokunma olasılığı yok. hoş kılıfsız da kullanılmayacak kadar dokunma bende olmuyor. telefonu tutuş şekline bağlı galiba.

bence artık edge ekran olmayan telefonlar daha eski model gibi duruyor. bende başta edge ekrana kıldım ama çerçevesiz tasarımlar ile baya güzel oldu.

Bende de buna benzer bir kılıf var ama o kenarlar açıkta yine. Benim avuç içim mi dolgun nedir, rahatsız oluyor kullanımı. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
20 saat önce, Psikobat said:

Hocam  telefon elde daha çok vakit geçiyor(konuşmaya nazaran) elzem midir gene ?

Tabi ki SAR değerleri baş için ayrı, vücut (cep konumuna göre) ayrı değerlere sahiptir ve bu iki değerin ortalaması alınır derecelendirilir.

Psikobat beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok