• Announcements

• Mr.Crunch

Hosting değişikliği ve YouTube linki içeren postlar   06/09/2019

Sitenin sunucusu değişti. Değişiklik sonrası preview linki olan postlar'da hata mesajı olmadan kaydedilmemeye başladı. Bilgimiz dahilinde, inceleyeceğim. O zamana kadar bu postları preview olmadan, doğrudan link şeklinde yapıştırabilirsiniz.   Hosting ile ilgili soru, sorun başlığı    

David Clark H10-13.4 Genel Havacılık Kulaklığı
0

8 posts in this topic

41EFuBlK7tL.jpg

https://www.amazon.com.tr/David-Clark-H10-Aviation-kulaklık/dp/B0011Z9PM2

Kendi pilotaj eğitimim boyunca kullandım. Amerika'da eğitimdeyken yetkili david clark satıcı mağazasından almıştım. Toplamda 250 saatten az kullanıldı.

David Clark zaten sağlamlığıyla ünlü bir marka, biraz abartı özellikle yeni modellerinin fiyatları. Hatıra olarak saklıyordum ama şuan taşınma öncesi evdeki para eden şeyleri satmaya kadar verdim.

Fiyat için şimdilik 1500 yazayım ama bizim forumdan birinin ya da tanıdığının pilotaj eğitimine başlama durumu varsa fiyatta kolaylık yaparız. Pek bizim forum üstünden satılacağını sanmıyorum ama adet üzerine başka yerlere koymadan önce ilk buraya yazıyorum.

Eğitimin hangi aşamasında kullanılıyor bu? Solo uçuşlar sırasında mı? Okulların kendi ekipmanı yok mu, yoksa herkes kendi kulaklığını mı alıyor böyle? 

amerikada okulda uçakların kendi kulaktığı yoktu, bir de hijyen açısından çoğu kimse ayrı kulaklık almayı tercih ediyor zaten olsa bile.

eğitimin hangi aşamasında derken, küçük uçakla uçtuğun her uçuşta kullanıyorsun bunu, zaten bunu takmasan gürültüden duramazsın pervaneli uçağın içinde.

sonra tip eğitimini alıp airliner uçaklara geçince olay bitiyor tabi, çok daha küçük ve kibar kulaklıklar var. gerçi ben nerdeyse hiç takmıyorum, tam kalkıştan önce takıp, 5-10 bin ft arası çıkarıyorum bir de tam inmeden takıyorum işte, o da uçuşun en riskli anlarında elinle mikrofonu kullanmak zorunda kalma diye.

kural gereği 20bin ft altında takılı olmalı, o yüzden siz evde uygulamayın :D

Thustu and Zoma like this