David Clark H10-13.4 Genel Havacılık Kulaklığı
0

8 posts in this topic

41EFuBlK7tL.jpg

 

https://www.amazon.com.tr/David-Clark-H10-Aviation-kulaklık/dp/B0011Z9PM2

 

Kendi pilotaj eğitimim boyunca kullandım. Amerika'da eğitimdeyken yetkili david clark satıcı mağazasından almıştım. Toplamda 250 saatten az kullanıldı.

David Clark zaten sağlamlığıyla ünlü bir marka, biraz abartı özellikle yeni modellerinin fiyatları. Hatıra olarak saklıyordum ama şuan taşınma öncesi evdeki para eden şeyleri satmaya kadar verdim.

Fiyat için şimdilik 1500 yazayım ama bizim forumdan birinin ya da tanıdığının pilotaj eğitimine başlama durumu varsa fiyatta kolaylık yaparız. Pek bizim forum üstünden satılacağını sanmıyorum ama adet üzerine başka yerlere koymadan önce ilk buraya yazıyorum.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eğitimin hangi aşamasında kullanılıyor bu? Solo uçuşlar sırasında mı? Okulların kendi ekipmanı yok mu, yoksa herkes kendi kulaklığını mı alıyor böyle? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

amerikada okulda uçakların kendi kulaktığı yoktu, bir de hijyen açısından çoğu kimse ayrı kulaklık almayı tercih ediyor zaten olsa bile.

 

eğitimin hangi aşamasında derken, küçük uçakla uçtuğun her uçuşta kullanıyorsun bunu, zaten bunu takmasan gürültüden duramazsın pervaneli uçağın içinde.

 

sonra tip eğitimini alıp airliner uçaklara geçince olay bitiyor tabi, çok daha küçük ve kibar kulaklıklar var. gerçi ben nerdeyse hiç takmıyorum, tam kalkıştan önce takıp, 5-10 bin ft arası çıkarıyorum bir de tam inmeden takıyorum işte, o da uçuşun en riskli anlarında elinle mikrofonu kullanmak zorunda kalma diye.

 

kural gereği 20bin ft altında takılı olmalı, o yüzden siz evde uygulamayın :D

Thustu and Zoma like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
0

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.