CONTROL (Remedy Games) [PC XONE PS4]
1 1

Bu konuda 79 mesaj var

control-art.jpg

https://youtu.be/MppBAwA7q7c

Geçmişin efsane oyun serisi Max Payne ile gönlümüze taht kurup, Alan Wake ile what the fuck dedirtip, Quantum Brake ile çoo hoştur ema benana diye düşündürten Remedy nin son oyunu Control bugun çıkıyor.. 

Oyun quantum brake in daha düzgünleştirilmiş hali gibi görünmekte olup, inceleme sitelerinde de bu doğrultuda puanlanmış. Ki netekim puanları fena değil.. 

Lakin PC için alayım bari diye Steam e baktığınızda bu oyunun da malesef Epic Store EXC olduğunu görüp lanet olsun dostum dememe sebep oldu...  Fakat şöyle bir şey var ki epic denen herifler inanılmaz agresif bir satış politikası içindeler...

TRde hemen herkes "lan epicten niye alim, fiyatları hayvan gibi düşüründe o zaman belki bakarız"  dedikten bir kaç saniye sonra adamlar fiyatlarını mezara çektiler... Her regionda/ortamda full AAA title parası olan 50+$dan satılan oyun Epic Storada 80TL gibi bir şey..  Takmam alır geçerim diyen için çok iyi fiyat, steamciyiz bro diyenler ise zaman olduğu gibi 1 yıl sonra Steamden alabilir durumda olacak.. 

Halen oynayamadığım zibilyon oyunum olduğu için Steame gelene kadar bekleyebilirim benim için sorun yok ama 1 yıl sonra bile bu fiyattan gelir mi onu bilmiyorum işte.. !?

Narcissus tarafından düzenlendi
Whooosh and Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İsterlerse dünyanın en güzel oyununu 10 tl'ye satsınlar Epic'e 5 kuruş vermem.Epic launcherı bırakın günümüz standartlarını karşılamayı, 2007 steam'den bile daha beter durumda. Achivement bile koymamışlar sistemlerine gerisini düşünün artık. Kendilerinin bedava verdiği Enter The Gungeon'u oynuyordum epic'ten, oyunu da bayağı sevdim. Sistemi yeniden kurunca ne halt ettiği belli olmayan launcherlarını kurmadım ve steam'den indirimde alayım diye düşünüyorum tekrar epic kurmamak için. Epic'e çıkmış oyun benim için yok hükmündedir, steam'e gelsin bakarız, gelmezse de kendileri bilirler.

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Epic keşke bu exclusive'ler için harcadığı enerjinin bir kısmını daha iyi daha güvenilir bir platform olmak için harcasa. Yoksa Gabe babamın oğlu değil, nerede ucuz nerede iyi hizmet alabilirsem oraya kayarım ama Epic Store'un bu spyware rezilliği gibi bir şeye asla göz yumamam.

Ayrıca  bu 1 sene exclusive olayı inanılmaz antipatik bir şey. İsterse 5 liraya satsın elim gitmiyor bir türlü. Böyle çok beklediğim çok istediğim bir oyun olması lazım Epic'e bulaşmak için. Yoksa 1 sene bekleyip belki daha fazla para vermeye bile razıyım.

Origin gibi yapsa ona da tamam. Bu oyunu sadece ben satıyorum dese yine kabulum ama 1 sene mevzusu çok çirkin bir şey.

Executioner beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya hadi exclusive yapmalarını bir nebze anlarım da çıkışlarında Metro Exodus gibi steam'de ön siparişe açılmış oyunları Steam'den kendi platformlarına çektiler, yaptıkları kanuna aykırı olmayabilir ama kesinlikle etik değil. Herşeyi geçtim launcherları hiçbir halta benzemiyor ve gpu kullanımı gibi şikayetlerle dolu google. Çinli Tencent Games Epic'in %40'ının sahibiymiş. Çinlilerin kullanıcı bilgilerinin gizliliği vs. gibi konularda ne durumda oldukları, ne kadar önem verdikleri malum. Ha Türkiye'de yaşıyoruz ne gizliliğinden bahsediyorsun sen hacı diyebilirsiniz, hakta veririm ama PC piyasasının bir tane daha dijital oyun pazarına ihtiyacı yok, hele Epic Store'un bu haline hiç mi hiç ihtiyacı yok. Epic'in çok parası varsa harcayacak Fortnite'tan başka düzgün, oynanacak, satılacak bir seri daha yapmakla harcasınlar. İlla oyun satıcaz diyorlarsa efendi, uslu satsınlar bir köşede oyunlarını, biz steam'le rekabet ediyoruz iddiasındaysalar launcherlarını düzeltsinler bir zahmet.

Geçen ne diyorlar diye sözlükte bakındıydım şu entry ilgimi çekti, burada verilen roadmap'e bir bakın ve kendiniz yorumlayın bunların içler acısı halini:

https://eksisozluk.com/entry/91111713

Executioner tarafından düzenlendi
Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunu oynayan varmı ?

Dün akşam bitirdim ve çok beğendim. Bitirdikten sonra bile birçok şeyle uğraşılmış ve üstünde durulmuş, oynamaya teşvik ediyor.

Oynanış ve yetenekler çok dengeli ve güzel ayarlanmış. Oyunun zorluk kısmı da dengeli.Zorluk ayarı ve auto heal denen saçmalık oyunda mevcut değil :) 

Fizik motoru da oldukça başarılı.Nerdeyse herşey tepki veriyor.

RTX li halini çok test edemedim , kart GTX 1080 sonuçta. 

Senaryo-oynanış olarak ben oldukça başarılı buldum oyunu.Konsolda aim assist olmadan pedle oynayacaklara da başarılar diliyorum :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben dün başladım ama çok uykusuzdum oyunda konusu çok karışık gibi birşey anlamadım bugün bir daha başlayacağım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Control beklediğimden çok daha iyi bir oyun çıktı.. Oyundaki keşif hissi en üst seviyede, sürekli merak içinde oradan oraya koşturuyorsunuz zorluk ve oynanışta muhteşem tam ayarında.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun amerika us psn store'da 30$ olunca arkadaşımla ortak aldık. Baya güzel oyun çıktı. 2 saat oynamışımdır herhalde bugün ve @Squall'ın dediği gibi keşfetme hissi çok fazla. İlk 30 dakika - 1 saat ne oluyoruz amk modunda ortalıkta dolaştım çünkü oyun baya sizi hikayenin ortasına atıyor. Güzel oyunmuş. Umarım hikaye sonlara doğru saçmalamaz güzel bir şey çıkar ortaya. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun bitti. Baya güzeldi. Hikayesi biraz karışık ama etraftaki dosyaları falan inceleyince yararı oluyor. Oynanışını ve squall'ın dediği o keşfetme hissini ben baya sevdim. Keşif / gerinlik / hikaye birleşince ortaya güzel bir şey çıkmış. Bir yerden sonra combat tekdüze olabiliyor. O durumlarda ben başka güçlerimizi kullanmaya çalıştım. O zaman tekdüzelikten çıkıyor combat. Kesin oynanır bu oyun. Belki bir ihtimal platinum trophy'ye kasarım bu karantina günlerinde ama emin değilim.

Hikayedeki ana karakterlerden Trench'in sesinide Max Payne'i seslendiren abimiz olmasıda ayrı hoşuma gitti. Max Payne ile ilgili easter egg ben görmedim oyunda ama Alan Wake ile ilgili vardı.

@Squall hocam sen ne diyorsun oyunun sonu için? Bence kesin ikincisi gelicek gibi gözüküyor. The Foundation diye ilk DLC çıkmış bir tane daha çıkacakmış.

Board kimdir vs biraz daha açıklasalardı daha iyiydi. Astral plane ve paralel evren muhabbetine girince zaten her şey karman çorman oluyor. Ahti the janitor'de bir muhabbetler var ama diğer oyunlarda açıklarlar artık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

oyunun tamamın atmosferi ilk 2 saat gibi mi? tamam alan wake de arada bu tarz psikolojik kafa karışımları,rahatsız edeci sesler vs. iyi oluyordu da bunda tüm oyunda öyle takılıyorsak bir yerden sonra bunaltır yahu...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet öyle. Alan Wake oynamadım ben ama beni rahatsız etmedi açıkçası. Tam tersine o gerginlik bağladı oyuna beni. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
18 saat önce, emre666 said:

oyunun tamamın atmosferi ilk 2 saat gibi mi? tamam alan wake de arada bu tarz psikolojik kafa karışımları,rahatsız edeci sesler vs. iyi oluyordu da bunda tüm oyunda öyle takılıyorsak bir yerden sonra bunaltır yahu...

Oyun çok fena etkilemişti benide bir garip olmuştum korku değilde bir denyoluk sarmıştı benide..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nevet konusunu açtıktan hemen hemen tam 1 yıl sonra ben de başlamış bulundum oyuna.. Sanırım RTXli olarak oynadığım ilk oyunum çok heyecanlıyım.. :baba:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok