CONTROL (Remedy Games) [PC XONE PS4]
1 1

Bu konuda 79 mesaj var

Çok güzel oyun ben de Foundation (DLC) bölümlerindeyim. Camera chase bölümü çok "cheesy" olmuş. Bir de adam gibi GPU'um olsaydı da low'da oynamasam iyi olacaktı. :S

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Microsoft Gamepass'e geldi ama bazı ayarları düzgün çalışmıyor. Ekran kartı ne olursa olsun DLSS açmak için RTX destekli ekran kartı gerekir diyerek ayarları kapalı tutmak ..vb problemler var. 505 Games farkındayız, ekibimiz inceliyor problemleri diye bilgi vermiş. Yıllar önce çıkan oyunun Microsoft mağazası üzerinden çalışmak için düzenlenirken grafikleri falan bozmak değişik bir achievement kazanmak için yapıldı herhalde. Uzun süredir oynamak istediğim için girip 5-10 dakika baktım, gayet keyifli görünüyor.

Bu aralar hangi oyunu canım çekse bir yerleri patlak, bakınız Cyberpunk 2077, AC Valhalla ve son olarak Control. Hadi şunu yamalayın da oynayayım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Daha PC'de oynayamadan, şubat ayında playstation plus üyelerine bedava geliyor bu oyun. Sağlam oyunlar veriyor ps plus... İkilemde bıraktı beni şimdi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, stardust said:

Daha PC'de oynayamadan, şubat ayında playstation plus üyelerine bedava geliyor bu oyun. Sağlam oyunlar veriyor ps plus... İkilemde bıraktı beni şimdi. 

PC'de Game Pass'e Standart sürümü geldi. PSN+ ise Ultimate Edition geliyormuş. Bunlar arasında ne fark var acaba? PS4 Pro'da da indirip PC ile karşılaştırmaya değer mi diye merak ediyorum. PS5 ile PS4 sürümü arasında fark var mı bu oyunun? PC'de DLSS problemini çözecek güncelleme gelene kadar bekliyorum, sadece açıp 5-10 dakika oynanışa baktım, ilgi çekici ve güncellemeyi bekliyorum.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Pablo 'Definitive' Vader Ultimate edition'da oyuna çıkan 2 adet DLC'de dahil geliyor.

PS5 için (PS4 Pro için de çıkacak mı bilmiyorum) bir update yayınlayacak Remedy. 

The next-gen upgrade will include a 60fps performance mode and a 30fps performance mode with ray tracing. You can get a preview of what both of those modes should look like in this trailer from Remedy, which was recorded on a PlayStation 5.

Performance Mode targets 60fps perf with 1440p render resolution and 4K output. Graphics Mode targets 30fps perf with ray tracing at 1440p render resolution and 4K output. NOT 1220p as unfortunately has been erroneously listed. The amount of times I checked this ...sigh. Sorry.

Control Ultimate Edition is coming to PlayStation Plus in February. Both PlayStation 4 and PS5. We got Activities, Help, DualSense support. Been working on this a lot lately.

DLSS için de uğraşıyorlarmış hocam

https://twitter.com/RiotRMD/status/1354018588043194368?s=20

Save games unfortunately do not transfer over from previous gen to next-gen. The version of our engine in the next-gen Control is way different to the version used in the previous gen Control. Long story short, lot of changes in things like how we handle data etc.

Bu kötü oldu benim için. Baştan başlamak hiç istemiyorum fakat DLC'leri de merak ediyorum. Pfff

Atrin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

nerden başlasam, nasıl anlatsam...

öncelikle PlayStation Plus'a PS4 versiyonu geliyor sanıyordum, PS5 sahiplerine güncellenmiş PS5 versiyonunu vermiş olmaları cidden güzel.

PS5'de ayarlar için Performance ya da Graphics olarak 2 seçenek sunmuşlar.

Bu iki seçeneği de deneyerek PC ile karşılaştırdım. Kaç defadır bir salona gidiyorum, bir odaya geliyorum.

oyunun yorumlarında PS4'de çok kastığı, çatışmalarda 10-15 fps'ye düştüğünü okuyup, çok eleştiri aldığını görmüştüm, PS4 Pro'yu bile zorluyor diye yazmışlar. PS5'de bir sıkıntı hissetmedim.

-

Graphics mode... evet daha güzel görünüyor oyun, ray tracing efektlerini de gördüm, çok mu lazım ? 30 FPS oynamaya değer mi bir aksiyon oyununu ?

Kişisel tercihe kalmış bir şey gibi gözükse de bence 60 fps'nin akıcılığından sonra -grafikler ne kadar güzel gözüküyor olsa da- 30 fps'nin hantallığı ile bu oyun oynanmaz.

Yavaş tempoda ilerleyen bir adventure oyun falan olsa anlarım da ama bu oyunda olmaz, olmuyor da...

Ray tracing denen naneyi de hala nvidia'nın yeni ekran kartı sattırmak için çıkardığı gereksiz bir özellik olarak görüyorum. benim için anlam ifade etmedi, olması güzel evet ama bu kafar FPS düşüşünü haklı çıkarmıyor.

-

Performans mode... akıyor, grafiklerde kötü değil zaten Atrin'in yazdığı gibi 2 modda da oyun 1440p'de render edip 4K'ya upscale yapıyor.

Gezerken de savaşırken de çok daha rahat performans modda oynaması, pc'de v-sync açık tam 60 fps'ye sabit oynuyor gibi... 

30fps cidden insanlık ayıbı bu devirde...  ray tracing olmadan 50 fpsler'de dalgalanan bir grafik modu koysalarmış daha iyi olurmuş.

-

Bu oyunu PS5'de oynamanın artısı ne derseniz, Dualsense'in trigger efektini deneyimlemiş oldum, gerçekten güzel (r2 yayı bozulmadığı sürece)

Eksisi ne? geri kalan her şey malesef.

-

Bu oyunu 1 buçuk ay önce PC'ye indirmiştim (konsol almadan önce) ilk 2-3 bölümü oynadım, sonra RTX 3080 alınca oynarım diyerek bıraktım.

Bugün konsolda PC'de geldiğim noktanın ilerisine geçtim. Sonra PC'yi açıp konsolda geldiğim yere kadar geldim.

Karşılaştırabilecek kadar oynadım yani.

Ekran kartı 1080ti, ray tracing dışında butün ayarlar full - ultra... 60 fps altına inmiyor.

Hem grafik olarak, hem de oynanabilirlik olarak PC'de oynamak çok daha keyifli. Konsoldan sonra rahat bir nefes almış gibi oldum bilgisayar başında.

şunu da belirtmem lazım ki, yoğun çatışmalarda konsolda zorlanırken, PC'de oynarken canım bile düşmedi.

-

PlayStation Plus bedava vermiş olmasa zaten PC'de varken konsolda açıp oynamazdım. Oynayınca da konsol hakkındaki önyargılarımın aslında ne kadar doğru olduğunu farkettim.

kısaca benden konsolcu olmaz.

exclusive oyunları oynamak için mecburen yaşadığım bir birliktelik diyelim...

-

Dip not: asıl yazacağım şeyi unutmuşum.

oyunun checkpoint / save sistemi bok gibi.

kafanıza göre kaydedip çıkamıyorsunuz, yerine göre çok geriden başlatabiliyor, sinir bozucu.

oyunu kapayacaksanız bir sonraki checkpoint'e ulaşıp öyle kapamakta fayda var, konsoldayken aleti rest mode'a alıp tam kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. yine de adam gibi "save" etme olsa daha güzel olurdu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunda yarıyı geçtim. Bir çok yan görev açılıyor ilerledikçe. Parapisikolojik gerilim oyunu olmuş tam. Korkutmuyor ama hep diken üstü, oynatıyor kendini. Çatışma mekanikleri oldukça güzelleşiyor farklı yetenekleri açtıkça. Hikaye de oldukça dallanıp budaklanıyor, bunun sonunu mantıklı bir yere bağlamaları zaten konsept dolayısı ile çok zor ama yine de merak uyandırıp, sürüklüyor. 

Kısaca rahatlıkla tavsiye edebileceğim bir oyun olmuş. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

AWE DLC'sine başla da tekrar görüşünü alalım. :zuh: Karanlık yerlerden ışık olan yerlere koşarken de o kadar rahat oynayabilecek misin merek ediyorum. Spoiler olmasın diye üstü kapalı konuşuyorum oynayınca tekrar yazarsın. :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

On 03.02.2021 at 00:25, stardust said:

-

Performans mode... akıyor, grafiklerde kötü değil zaten Atrin'in yazdığı gibi 2 modda da oyun 1440p'de render edip 4K'ya upscale yapıyor.

Gezerken de savaşırken de çok daha rahat performans modda oynaması, pc'de v-sync açık tam 60 fps'ye sabit oynuyor gibi... 

30fps cidden insanlık ayıbı bu devirde...  ray tracing olmadan 50 fpsler'de dalgalanan bir grafik modu koysalarmış daha iyi olurmuş.

1440p render ediyorsa ,1080p televizyonda oynasak bile graphic modu açarsak 30 kare saniye engeline takılacağız o zaman :(
Ben 1080pde çözünürlük düük olduğu için avantajlı olurum sanmıştım değilmiş demek.
Bu ray tracing , 4k ,ve adını bilmediğimiz ama her sene çıkaracakları yenilikler hepsi bir arada olmuyor ne yazık ki.
Hep bir şeyleri kısıyorlar eksik bırakıyorlar , bir sonraki nesil konsola artık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu sadece bu oyun için geçerli, yeni oyunlarda 60 fps + ray tracing gelebilir. Ama PC deki grafikleri beklememek lazım tabi zavallı konsoldan. Hepsi bir arada PC'de oluyor, rtx 3080 bulabilirseniz, ben hala bulamadım, ümidi de kestim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Digital Foundry, oyunu Photo Mode'a alınca FPS cap'in kalktığını farketmiş. Bu şekilde PS5 45-50 FPS verdiği yerde Xbox Series X 60 FPS'ye yakın performans veriyor. Ancak her iki konsolun da bazı sahnelerde 30 FPS'e kadar düştüğü oluyor.

37 dakika önce, stardust said:

yeni oyunlarda 60 fps + ray tracing gelebilir.

Series X'teki GPU'nun desteklediği Mesh Shaders, Variable Rate Shading, Shader Feedback gibi teknikler kullanılarak 60 FPS ile Ray Tracing mümkün olabilir ancak bu özellikleri PS5'teki GPU desteklemediği için, oyun yapımcıları bunları kullanmaya istekli olmayabilirler. Microsoft'un o konuda baskı yapması gerekebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Anlamsız limitler işte, photo mode'da olan şeye oyunu oynarken izin vermiyor, muhtemelen fps dalgalanması rahatsız etmesin diye. Belki eski konsolcular 30 fps alışıktır oynar ama ben 60 fps ye düşmüş olmaya bile alışamadım. 

Bu arada oyunu 2 gündür aralıksız oynuyorum, psikolojim bozuldu diyebilirim. :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 03.02.2021 at 00:25, stardust said:

grafiklerde kötü değil zaten Atrin'in yazdığı gibi 2 modda da oyun 1440p'de render edip 4K'ya upscale yapıyor.

a güzel olurdu.

Tamamen yanlış anlamışım, buradaki her iki mod kısmını 1080p ve4k için sanarak yazmışım yukarıdaki mesajı. Meğerse grafik-performans moduymuş kastedilen.
Belki 1080p çözünürlük için raytracing açık seçeneği 30 kare-saniye engelinden kurtulur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

PC'de yavaş yavaş oynuyorum, gayet keyifli bir oyun olmuş. Game Pass sürümündeki DLSS açılamama sorununu da çözmüşler, devam ediyorum o yüzden kısa seanslar halinde oynamaya. Game Pass yada PS+ üzerinden alındıysa oynamaya değer, diğer türlü para verip alacak olsaydım 40-50 TL'yi aşan bir bütçe kullanmaya değeceğini düşünmüyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

DLC'leri de bitirdim. Bu oyun olmuş. Oynayın ve oynattırın. 

On 2/6/2021 at 5:58 PM, Peregrine said:

AWE DLC'sine başla da tekrar görüşünü alalım. :zuh: Karanlık yerlerden ışık olan yerlere koşarken de o kadar rahat oynayabilecek misin merek ediyorum. Spoiler olmasın diye üstü kapalı konuşuyorum oynayınca tekrar yazarsın. :mrgreen:

AWE'de evet daha gergin bir hava var ama bu oyun korku oyunu değil kesinlikle. Ben de tek başıma oynarken etkileniyorum. O yüzden sinirimi bozacak oyunları mutlaka oynananması gereken iyi oyunlar olmadığı sürece pek oynamam. Bu oyun korku anlamında çok etkilemedi beni. Benim üst sınırım "dead space" serisi oldu. Çok güzel oyundu, oynadım bitirdim. Yaratık maratık sıkıntı olmuyor, olayın içine ruh girince sıçırtıyor :D

Şu medium'u oynamak isterim misal ama karım yanımda olacak, kediyi de kucağımda uyutuyorum anca öyle dayanabilirsem oynarım :lol:

Peregrine and SEP beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 saat önce, stardust said:

DLC'leri de bitirdim. Bu oyun olmuş. Oynayın ve oynattırın. 

AWE'de evet daha gergin bir hava var ama bu oyun korku oyunu değil kesinlikle. Ben de tek başıma oynarken etkileniyorum. O yüzden sinirimi bozacak oyunları mutlaka oynananması gereken iyi oyunlar olmadığı sürece pek oynamam. Bu oyun korku anlamında çok etkilemedi beni. Benim üst sınırım "dead space" serisi oldu. Çok güzel oyundu, oynadım bitirdim. Yaratık maratık sıkıntı olmuyor, olayın içine ruh girince sıçırtıyor :D

Şu medium'u oynamak isterim misal ama karım yanımda olacak, kediyi de kucağımda uyutuyorum anca öyle dayanabilirsem oynarım :lol:

Medium pek korkunç değil.

Little Nightmares 2 fena geriyor ve sinir bozuyor. 

Ben geçenlerde visage diye bir oyun denedim oynayamadım 20 dakika dayanabildim fena korkunç.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben bu oyunu Prime abonelerine bedava verdiklerini görünce kütüphaneye atarım boş zamanlarımda oynarım diye edinmiştim.

oyuna başladım ve gördüğüm en iyi kurgusal hikayeye sahip oyunlardan biri çıktı. bu adamlar bu oyunu nasıl bedava sunabiliyor anlamış değilim. 

bu arada 1 aralığa kadar sanırım Prime abonelerine Control Ultimate Edition bedava.

Sadece sınırlı bir süreliğine GOG.com'da Control Ultimate Edition tam oyununu kullanmak için bir kod alın. Bu teklif sadece bilgisayar içindir. Prime üyeleri, 1 Kasım 2021 ile 1 Aralık 2021 tarihleri arasında Control Ultimate Edition için bir kod talep edebilirler. Kod, 2 Aralık 2021'e kadar GOG.com'da kullanılabilir olacak.

jackjoker tarafından düzenlendi
stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok