pc restart
0

Bu konuda 23 mesaj var

merhaba, imzamdaki sistemde mk11 ve re7 demo oynadım hiç sorun olmadı, geçen gears 5 edindim otomatik olarak neredeyse tüm ayarlar ultra seviyesindeydi ve en ufak bir lag olmadan ortalama 60 fps oyun çalıştı, fakat 4 saatlik oynamada özellikle act 2 de karlı ve fırtınalı alanda 2-3 defa pc reset attı. ayarları bir allt seviyeye indirdim o şekilde ancak o bölümleri geçebildim şu ana kadar restart olmadı.

-ram test yaptım, ramleri değiştirerek ya da teker teker denedim

-ekran kartı sürücüleri güncel

-sistemde toz falan yok yeni kurulu sistem

-sıcaklıklar normal

-oc yok, boost-xmp falan kapalı

tek şüphelendiğim psu, çünkü kendisi 7 senelik 650w ve oem, aşırı yükte sıkıntı mı çıkarıyor acaba? bugüne kadar mütemadiyen oyun oynadım hiç sorun yaşamadım eski sistemimde kullanmıştım ama bunda ilk kez ultra gibi ayarlarda oynadım

ayrıca sistem oyun harici normal uygulamalarda sabahtan akşama kadar çalışsa bile hata, yavaşlama, mavi ekran falan vermiyor gayet stabil

başka oyun oynuyorum mk11, re7, re 2 remake demo gibi kaç saat oynasamda hata vermiyor sadece gears5 ultrada

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gears şu an sahip olduğum oyunlar içerisinde ekran kartımı en çok ısıtan oyun.. PSU ve ekran kartını zorlayıp en zayıf halkadan patlatmış muhtemelen.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

peki sizce psu yu değiştirsem mi? kaliteli (zalman, tt, silverstone) gibi bir markanın 650wat olanını alsam yeter mi bu sistemde maksimum oyun seçeneği için?

birde ekran kartı aşırı ısındığı zaman illaki lag, anormal kasmalar falan yaşatır daha önce başıma gelmişti ısınınca pc hemen reset atmıyor önce oyun oynanamaz derecede kasıyordu, bunda oyunda en ufak bir lag yok direkt çat diye reset attı.

2 defa bölüm arası sinematik biter bitmez tam oyuna girecekken, 3 defada act 2 karlı kısımda ormanda ilerlerken yukaran buzların düştüğü sahneydi

lazsa tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 dakika önce, lazsa said:

peki sizce psu yu değiştirsem mi? kaliteli (zalman, tt, silverstone) gibi bir markanın 650wat olanını alsam yeter mi bu sistemde maksimum oyun seçeneği için?

birde ekran kartı aşırı ısındığı zaman illaki lag, anormal kasmalar falan yaşatır daha önce başıma gelmişti ısınınca pc hemen reset atmıyor önce oyun oynanamaz derecede kasıyordu, bunda oyunda en ufak bir lag yok direkt çat diye reset attı.

2 defa bölüm arası sinematik biter bitmez tam oyuna girecekken, 3 defada act 2 karlı kısımda ormanda ilerlerken yukaran buzların düştüğü sahneydi

Yeterli

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sistem ryzen 5 2600, msi b450 gaming plus, 2x8 gb ballistics @2400 . zotac gtx 1060 6 gb , toshiba 240gb ssd , 650w oem psu

hocam mk 11 i bitirene kadar oynadım en yüksek ayarlarda, re 7 nin full versiyonunu test için kardeşime 3-4 saat oynattım, re 2 remake önceki sistemde (şimdiki psu ve ekran kartı yüksek ayarda oynanıp bitirilmiş)

sadece gears 5 ultrada sorun meydana geldi, karlı ormanlı alana gelince çok sık restart yapıyordu ayarları değiştirip 1 derece indirdim ancak o şekilde devam edebildim ve 2 saat hiç restart yapmadan durmadan oynadım sonra kapattım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gears ın bazı ayarları ultra presette "insane" falan geliyor ve ayarlara girdiğimde benim gtx1080de bile "- hşşt düşür len şunu biraz kartı mı yakcan bizim oğlan"  diye uyarı veriyor ...

Masraf çıkarmadan mutedir ayarlarla oynamaya devam edersen sorun çıkmaz bence.. Eğer hata farklı bi durumda tekrarlanırsa tekrar bakarız duruma, geçmiş olsun..  

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

teşekkürler, bu arada oem dediğim ağız alışkanlığı, kıyıda köşede olan bilgisayarcılarda satılan adı sanı duyulmamış psulardan :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Isı olmadığına iyice emin olun bence. Gears 5 epey yükleniyor sisteme, bir de ayarlara vs. bağlı olarak kimi sistemler düzgün throttle yap(a?)mıyor, anlık bir zıplamada çakılıyor olabilir sisteminiz. Bence ısı ölçen, CoreTemp gibi bir yazılım yükleyin bilgisayarınıza, log falan da alsın bir dosyaya, bir sonraki restarttan sonra girer bakarsınız (tabii diske sync edilebilirse, artık orası şansınıza kalmış) ısılar kaç dereceydi diye. Genel olarak 80 civarında geziyorsa mesela CPU, rahatça bir anlık 90 civarına zıplayabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, lazsa said:

hocam 430 tl civarında aynı yerde thermaltake lite 650 watt var rgbli o nasıldır?

80+ gold diye şey ettim onu. Thermaltake de iyidir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2 saat falan aralıksız oynadım hata vermedi, ama işte sanki her an olacakmış gibi hissetmek can sıkıcı

biraz daha ertelerim alışverişi ama muhakkak almak lazım, psu bozuk değilse bile bu sisteme şu anki psu emanet edilmez

ısıya gelince, oyun esnasında cpu-gpu ısısı gösteren şöyle basit bir program var mıdır? coretemp yazmış arkadaş oyun esnasında gösterir mi ısıyı

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
18 dakika önce, lazsa said:

oyun esnasında cpu-gpu ısısı gösteren şöyle basit bir program var mıdır?

MSI Afterburner & RTSS yükleyip gerekli ayarları yaptıktan sonra, oyun içinde overlay olarak her çeşit bilgiyi görebilirsin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ekran kartı tam yükte min 50- maksimum 78 derece görüyor

cpu 50-64

sanırım bu değerler pc yi restart ettirmez

act 3 ün sonuna kadar ayarı düşürerek sorunsuz gelmiştim fakat bu seferde act 3 ün son bölümünde füze fırlatma rampasındandaki canavardan sonra ara video geliyor, işte tam ara videoda restart etmeye başladı, bu sefer hep aynı yerde restart ediyor, ara videonun hep aynı yerinde. hayır oyun içinde sorun yok ama ara kısımda çat diye gidiyor.

ramleri tekrar söküp çıkardım yine aynı

psu dan olmayabilir mi acaba?

şimdide oyunun yükleme ekranında (kuru kafa amblemi olan) "this video card stopped responding" diye hata verdi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sorun çözülürken belli başlı olaylar olmadıktan sonra direkt şundandır demek zor, hele bir de PC başında değilsen ve ancak anlatılanı biliyorsan daha da zor.

PC’de donanım bileşeni kaynaklı olduğundan şüphelenilen durumlarda bu parçadan olabilir diye bilgilere, deneyimlere dayanarak tahmin yürütüp oradan başlayarak parça parça sök tak yapıp sorunlu parçayı tespit etmek şeklinde bir yol izlenebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

psu yu değiştirdim, (xigmatek x-power 650 watt 80 plus) . gearsın sonunu görebildim neyseki

düzeldi sanki

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok