Borderlands 3
1 1

Bu konuda 35 mesaj var

Borderlands 3 dün itibariyle çıktı. Oynayanlar son derece kötü bir performansı olduğunu ve aksiyon arttıkça performansın da yerlerde süründüğünü söylüyorlar. Tahminen zamanla toparlarlar ancak bu kadar uzun zamandır geliştirilen ve reklamına çok ciddi paralar harcanan bir oyunun ilk gün iyi performans vermesini beklerdim. Epic Games'den çıktığı için zaten millet ateş püsküyor.

Bundan öncekileri çok keyif alarak defalarca oynadım, umarım bunu da adam ederler, biz de kaldığımız yerden devam ederiz. Zaten ucuzlayana kadar oldukça uzun bir süre geçecek.

MilesTeg tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben deneyeyim dedim, takıldım kaldım oynuyorum bir haftadır. :) Normalde Borderlands 'leri alıp 3-5 saat oynayıp kenara koyarım hep, bu sefer sardı ama. Aslında önceki oyunlardan çok ciddi farkı da yok gibi, bu sefer oyun -haliyle- daha güzel gözüküyor, benim gibi cell-shade pek sevmeyenler için etkisini biraz azaltmış, onun dışında da temposu, lootu, diyalogları falan tam yerinde. Eldeki malı alıp iyice bir optimize etmişler benim anladığım kadarıyla, güzel olmuş.

Kısmetse ilk defa bir Borderlands oyununu bitirebileceğim.

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 11/6/2019 at 01:52, AranelSurion said:

Ben deneyeyim dedim, takıldım kaldım oynuyorum bir haftadır. :) Normalde Borderlands 'leri alıp 3-5 saat oynayıp kenara koyarım hep, bu sefer sardı ama. Aslında önceki oyunlardan çok ciddi farkı da yok gibi, bu sefer oyun -haliyle- daha güzel gözüküyor, benim gibi cell-shade pek sevmeyenler için etkisini biraz azaltmış, onun dışında da temposu, lootu, diyalogları falan tam yerinde. Eldeki malı alıp iyice bir optimize etmişler benim anladığım kadarıyla, güzel olmuş.

Kısmetse ilk defa bir Borderlands oyununu bitirebileceğim.

Teşekkürler bu iyi haber . Önceki Borderlands 'lerde de hikaye benim için aynı işledi .. başta heyecan sonra , boşver onun yerine şunu açayım oldu ve uninstall :)

Bu yorum üzerine 3 'e şans vereceğim. 

AranelSurion beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Devam ettim bugün biraz daha, kesinlikle combat eskisinden daha akıcı/eğlenceli. Sanırım hem silahların daha etkili hissettirmesi, hem de düşman sayısının artıp, canlarının biraz azalıp bullet sponge etkisinin azalması iyi olmuş. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun güzel de 1080p'de en düşük ayarlarda dahi kastı. 3 Yıllık gaming laptop sonuçta. Masaüstüne rx-5700 alasım var da fx-8350 sisteme gelir mi bilemedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Peregrine said:

Oyun güzel de 1080p'de en düşük ayarlarda dahi kastı. 3 Yıllık gaming laptop sonuçta. Masaüstüne rx-5700 alasım var da fx-8350 sisteme gelir mi bilemedim.

Fx 8350 :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ne yapalım, vakit-bütçe meselesi. Gaming laptop alınca masaüstüne pek bakamadım iş-güç derken fazla vakit kalmıyordu, eskisi gibi donanım forumu kas, parça parça araştır, kasa topla, overclock et. Zaten fiyatlar uçtu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen indirimde görünce aldım. Sabah akşam deli gibi oynadım.

Öncelikle performans sorunu görmedim, gayet olması gerektiği gibi çalışıyor. Hatta işyerindeki çift çekirdekli işlemcili dahili gpu'lu minipc'de bile 15fps'de olsa çalıştı ve saatlerce oynadım. Masaüstünde zaten sıkıntı yok.

Glich bug falan hala var. Özellikle senaryoda görevleri olan AI karakterler bir yerlere sıkışıp kalıyorlar ve mecburen o bölümü baştan başlatmak zorunda kalıyorsunuz. Birkaç defa da oyun sebepsiz yere çöktü.

Oyun iyi. Borderlands'lerin en iyisi olduğu kesin. Borderlands 2'nin hep üzerine koyulmuş. Senaryo, mizah, karakterler, mekanlar, silahlar, yaratıklar, düşmanlar, sesler, grafikler hep bir tık daha önde.

Legendary itemler çok sık ve kolay düşüyor. Bu iyi mi olmuş kötü mü olmuş bilemedim. Bordelands 2'de turuncu item düşme ihtimali 1000/1 ise bu oyunda %20. B2'de 100 saatte toplayamayacağınız turuncu itemleri bu oyunda 2 saatte toplarsınız.

Ben başlayalı 24 saat olmuş oyuna çantalar kasalar falan legendary item ile doldu.

MilesTeg and rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Müthiş, müthiş, müthiş.. Borderlands hiç şaşırtmıyor. Serinin büyük bir hayranı olarak senenin en iyi oyunu diyebilirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

PSN Store'da indirimdeyken almadım şimdi çok pişmanım. Tekrar indirime girmesini bekliyorum almak için. 

Atrin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de indirim bekleyenlerdenim. Cidden dopdolu olmuş yine. Eski Borderlands'leri keyifle oynamıştım, bu onlardan da iyi olmuş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla Borderlands seven adam icin kacirilmayacak oyun olmus... Resmen stres atiyorum oynarken... Sirf bunun icin Xbox One controller aldim PC'ye... 

Su an 19. bolumdeyim sonlara yaklastim... En cok zorlayan yer Agonizer 9000 oldu, 10 kere öldüm dunya kadar param gitti... Hatta bir ara online moda gectim ama kimseyi bulamadi PC'de, o sirada ben de bolumu gectim zaten... 

@Whooosh'un dediklerine de katiliyorum... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, JardeL said:

En cok zorlayan yer Agonizer 9000 oldu, 10 kere öldüm dunya kadar param gitti...

Ben Pen and Teller'ı çok severim. Pen and Teller kim diye soracak olursanız, bu adamlar ünlü bir illüzyonist ikilisi. Las Vegas'da gösterileri ve televizyon programları falan var.
Pen and Teller Borderlands 3'de Pain and Terror isimli 2 kötü karakter olarak karşımıza çıkıyor ve Agonizer 9000'de onların final boss'u.

Pen and Teller'ı çok sevdiğimden oynarken bu görevde resmen mest oldum çünkü öncesinde böyle bir şeyden haberim yoktu, büyük sürpriz oldu. Umarım DLC'lerde de benzer sürprizler görebiliriz. Bunlar küçük ama güzel dokunuşlar.

Bu arada şu sıralar oyun oynayacak vakit bulamamış olsam da 70 saate ulaşmış oynama sürem. 2 tane karakterim var ve ikisi de level 40 falan oldu, daha yan görevlerin çoğunu yapmadım bile.

Mümkün olduğunca online oynuyorum ama bu güne kadar kimsenin benim oyunuma girdiğine şahit olmadım. Hep ben başkalarının oyununa girip oynuyorum. Sistemin eşleştirdiği kişilerden oynamaktan keyif aldıklarımı arkadaş olarak ekliyorum. Bu sayede küçük bir arkadaş çevresi de edindim.
Galiba sistem eş seçerken ping olarak en düşük olan kişileri eşleştiriyor ve bu yüzden yakınınızda bu oyunu oynayan pek kimse olmadığı için kimse sizin oyununuza girmiyor.

Co-op oynayınca loot resmen yağıyor.

Bu arada performans ile ilgili şöyle bir şey var. Co-op oynarken host olan kişinin bilgisayarı çok iyi değil ise kalabalık sahnelerde takılmalar atlamalar oluyor, hatta araç sürmek imkansızlaşıyor ama bu Borderlands serisinde hep böyleydi, bu oyuna özel bir şey değil. Host olan kişi i3 laptop ile oynuyorsa sıkıntı oluyor.

PC'de co-op oynamak isteyenler epic launcher üzerinden beni arkadaş olarak ekleyebilirler. Saatlerimiz uyuşursa beraber oynarız, en olmadı bosslarda falan yardım ederim.

Nick: whooosh1

Whooosh tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu oyun beğenildiğine göre güzelmiş, bileydim radeon kartı aldıgım da gelen oyun hediyesi için secerdim en kötü gene birine hediye ederdim, oyle kaldı o süresi de bitti herhalde, daha önce worldwarz almıştım sonra unuttum gitti . Neyse.. :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Epic Games uzerinden cok az kisi cikiyor multide, 3 kisi oynayamadim hic o derece... Ikinci kez basladim mayhem vs. Level 50'ye dogru gidiyoruz bakalim... Borman Nates filan dalacagiz bakalim, yapmadigim bir suru sey var daha...

PS4'te Handsome Collection'i almistim, pre-sequel'i oynamak icin... Orada Borderlands 2'yi gorunce acasim geldi ama PS3'teki save dosyasini aktarmamisim... Simdi PS3'u kutudan cikarip save dosyasini buluta atacagim... Borderlands boyle bir oyun serisi iste :) , oynadikca oynayasiniz geliyor... 

Borderlands 3 acisindan isin kotu yani su; Cross-save olayi bunda yok... Yani PC'deki save dosyasini PS4'te kullanamiyoruz malesef, niye boyle bilmiyorum ama bir guncelleme ile cozseler iyi olur... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunda şöyle bir bug keşfettim.

Eğer birileri ile co-op oynuyorsanız ve siz host değilseniz, sanctuary'de sırt çantasından kasanıza item taşırken itemler sırt çantasından kasaya tıklanma sayısı kadar kopyalanıyor. Ping yüksekse ve item ekrandan kaybolmadan 4 kere tıklıyabilirseniz 4 defa kopyalıyor kasaya.

Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Acayip sardim oyuna ya, tek tek butun haritalari geziyorum, gorulmedik acilmadik birsey birakmamaya calisiyorum ama cok uzun is... Oyunda surekli yeni silahlar ile karsilastiginiz icin baymiyor ama saglam vakit aliyor...

Su ana kadar en zorlandigim yer Lectra City oldu (Moxxi'nin yan gorevi) , koca haritada arac kullanamiyorsunuz, yuruyerek/kosarak seyahat ediyorsunuz ve her yer dusman kayniyor... Bir de benim gibi hala en supersonik silahlarin hangileri oldugundan haberdar degilseniz, ugrasiyorsunuz bol bol ama degiyor...

Yalniz umarim Cross-save olayi cikar cunku PC'de co-op olayi cok sikko, PS3'te Borderlands 2 ciktiktan 4-5 sene sonra bile co-op icin oyuncu bulabiliyordum... Hatta PS5 versiyonunu yapsalar, orada oynasak miss olur... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Zorlanma olayı biraz o görevin tavsiye edilen seviyesi ile ilgili. Level 16 göreve level 13-14 karakter ile girerseniz biraz sıkıntı oluyor. Arada 4+ level fark varsa falan zaten Boss'lar falan imkansızlaşıyor. Çünkü düşmanın leveli arttıkça sadece düşman güçlenmiyor, sizin ona verdiğiniz hasar da azalıyor. Misal kendi seviyenizde bir düşmana 1000 damage veren bir silah 4 -5 level üstünüz bir düşmana 10 damage veriyor.

Borderlands'da falan speed run yapamazsınız. Bir noktadan sonra istenilen  görevin level'ı sizin level'ınızdan çok yüksek olacağı için aradaki düşmanları atlatsanız dahi görevin sonundaki final boss ağzınızın ortasına çakıverir.

Whooosh tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Deluxe edition PSN Store'da 179TL olunca aldım oyunu. Normal versiyon indirimde değildi enteresan bir şekilde. Neyse 180TL / 2 90TL iyi fiyat benim için. Zevkli başladı oyun. Özlemişim borderlands tarzını. sadece önceki oyunları çok önce oynadığımdan hikayeyi hatırlamıyorum. borderlands 3 kronolojik olarak öncesini mi sonrasını mı anlatıyor?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kronolojisi

Pre-sequel> BL1>BL2>BL3

Borderlands'de adettir bir önceki oyunda oynadığımız (yönettiğimiz) karakterler yeni oyunda NPC olarak karşımıza çıkar. Bu oyunda da böyle.

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun çok güzel valla. İndirimde iyi ki almışım. Serinin en iyi oyunu olmuş. Kafa yormadan, eğlenerek ve hikayesindeki absürtlüklerle tam "chill" bir shooter. Kendime göre silah çok az düşürebildim tek sıkıntım o :D golden keys'leri beklettim level 30 civarı açarım dedim. 30-40'a yakın key açtım ama çok az kullanacağım item çıktı. shield, grenade veya mod kısmında bir sorun yok ama assault rifle düşmüyor. hep pistol (ki seviyorum) sniper ve launcher düşüyor. Sizde de öyle mi ?

@Whooosh co-op'ta loot yağıyor demiş. daha hiç coop denemedim. birde öyle deneyeyim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
47 minutes ago, Atrin said:

:D

@Whooosh co-op'ta loot yağıyor demiş. daha hiç coop denemedim. birde öyle deneyeyim. 

Şöyle söyleyeyim, bende şuan 250'nin üzerinde turuncu item var. Bu sadece elinde tuttuklarım, bir bunun kadar da yer açmak için sattıklarım vardır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok