Kia Rio' dan Kia Ceed/Kia Sportage' e geçiş ?
1 1

Bu konuda 35 mesaj var

1 hour ago, iceice said:

Hep Kia'dan gitmişsiniz ama Opel Astra 1,6 dizel 136hp olanlara da bakılabilir. J kasanın sedan ve hb tipleri var. Manuel daha performanslı bu arada.

bende K kasa var ayni motor (B16DTH).  sadece arac 200 küsür kg daha hafif. 136hp cok aman aman bir guc degil fakat 320 N⋅m gayet şuku :) K kasa benzinli 150hp olani da kullandim ama yuksek torktan aldigim tadi bulamadim. pis bir fakir olarak 1,6 CDTI gayet tatmin edici sahsim adina.

kendi aracim diye demiyorum ama K kasa dizeli (manuel) tavsiye ederim. hatta en dusuk paketini tavsiye ederim. orta ve ust paketlerde bir suru bozulmaya yatkin sensor ve ivir zivir var. adamin LED akilli fari bozuluyor||kiriliyor hayvan gibi masraf. ya da serit takip sistemi cortluyor. dusuk pakette teknoloji namina bunlar olmadigi icin kafa rahat :D (bi tek iste android auto/apple carplay var. bi de otomatik yanan farlar--ki onlarin da hassasiyeti acayip biraz; lag falan var :)

bir tek aracin bel desteksiz koltuklarini sevmiyorum. >150km yol yaptiktan sonra biraz rahatsiz ediyor.

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
42 dakika önce, infestor said:

, orta ve ust paketlerde bir suru bozulmaya yatkin sensor ve ivir zivir var. adamin LED akilli fari bozuluyor||kiriliyor hayvan gibi masraf. ya da serit takip sistemi cortluyor. dusuk pakette teknoloji namina bunlar olmadigi icin kafa rahat :D 

:thumbs:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam ben tek kelimeyle söyleyim “almayın”. Ben ix35 2.0 dizel kullandım çok uzun süre, 1.6 benzinli daha yeni çıkmıştı, o dönem donanımhaber forumlarında bu araçları (ix35 ve sportage) 100 km’de 6 lt yakıyor, ben en fazla 7 lt yaktım gibi övenler mi dersin, malzeme kalitesinin müthiş olduğundan bahseden mi dersin, bitmek bilmeyen bir övgü dizesi mevcuttu. Halbuki o araç klasik olarak 1.5-1.6 tonluk 1.6 benzinli bir araç ve 9-10 litre yakıyor şehir içinde. Malzeme kalitesi rezalet, kapı kolunun bozulmasından tut açılır tavanın kafasına göre açılmamasına kadar bin tane problemi vardı. Yine bakımlarının aşırı pahalı olması, lastik ölçülerinin abuk subuk olması nedeniyle bulunamaması gibi saçma problemleri vardı. Kısacası uzak durun hocam.

infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar liste içerisinden Jeep Renegede' de geçti. Ne dersiniz kullanan tavsiye eden var mı ? Suv araca göre yakıt tüketimleri çok iyi. Donanım vs çok güzel, dizel 1.6 120hp benim araçtan sonra performans olarakta doyurucu gözüküyor...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar.
Suv ve Crossover platformlar farklı şeyler, özel bir amacınız yok diye biliyorum, o yüzden girmiyorum bu maddeye.

500X ile aynı platformu, Fiat'ın da birçok aracıyla ortak elektronik ve iç panel düğmelerini kullanıyor. Parça sorunu olmaz.

1.6 multijetin kendi karakteristiğinden dolayı olsa gerek o da 7.2litre/100km leri rahatlıkla görebilir. Fiat egea, jullietta, Linea benzer sonuçlara sahip. Hatta 1.6 Linea pek rağbet görmez 1.3un seveni çoktur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 hours ago, Deathknight said:

Arkadaşlar liste içerisinden Jeep Renegede' de geçti. Ne dersiniz kullanan tavsiye eden var mı ? Suv araca göre yakıt tüketimleri çok iyi. Donanım vs çok güzel, dizel 1.6 120hp benim araçtan sonra performans olarakta doyurucu gözüküyor...

Benim kayınpedere 2018 yazında iki bayiyeye birbirlerinin fiyatını kırdırtarak baya iyi bir fiyattan aldım. Aslında çok dil döktüm bu aracı almasınlar diye ama kayınvalide işte "jip" sandığı için ve onu istediği için artık çok da morallerini bozmadım. Alırken de test sürüşü yaptım. Aldıktan sonra da bir kaç kez kullandım.

Çok uzatmadan diyeceğim tek şey git Hyundai Kona'ya bak. Hatta daha da kullanışlı bir araba istersen Skoda Karoq. Renegade kötü değil ama kesinlikle parasını hakeden bir araç değil. Adı satıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 saat önce, Mono said:

Renegade'in ağırlık dağılımı o kadar kötü ki panik fren anında arka tekerleri yerden kesiliyor. Çok ciddi bir güvenlik kusuru bu. Trafikte buna tanık olup gözlerime inanamamıştım. 

https://youtu.be/dCEthdH7iYw

şimdi bunu yazacaktım. soran arkadaşlara da videoyu gösteriyorum. hakikaten rezalet yani.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 10/19/2019 at 12:30, Mono said:

Renegade'in ağırlık dağılımı o kadar kötü ki panik fren anında arka tekerleri yerden kesiliyor. Çok ciddi bir güvenlik kusuru bu. Trafikte buna tanık olup gözlerime inanamamıştım. 

https://youtu.be/dCEthdH7iYw

Hakikaten inanılmaz , Şahin 'de bile böyle rezillik yok .. Diğer rezillikler başka tabi :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok