[ALINIK] Genel alınık/hibelik ilanı, herşey alınabilir :)
0

Bu konuda 17 mesaj var

Evet arkadaşlar, 

Forumda arada sırada bu tarz başlıklar açılıyordu. Bu sefer ben satan veya hibe eden değil, otomatik alıcı olarak bir başlık açayım dedim.

Bu ara doktorayı bitirdiğimden ve akabinde bağlantılı olarak Arş. Gör.'lüğümün süresi dolduğundan dolayı işsiz kaldım ve pozisyon arıyorum. Bu boşluğu çeşitli şeylerle dolduruyorum ve hala yapılacak bir sürü iş var ama şöyle bir şey düşündüm.

Akademik olarak çalıştığım konu harici en çok anladığım konulardan biri bu PC işleri. Küçüklükten beri hobim ve bir şekilde hep günceli takip edebildim. 

Kıyıda köşede kalan ve yer kaplayan cihazlarınız varsa alabilirim. Hibelik veya cüzi ücretle olabilir. Ben onları bir şekilde yararlı hale getirip kullanıma tekrar sokma akabinde de satma peşindeyim samimi bir şekilde söylemek gerekirse.

Bir de çalıştığım üniversitedeki bölümdeki tüm bilgisayarlardan ben sorumluydum, 10+ senelik cihazlar vardı, Core 2 Duo olanları bir şekilde toparlayıp 2 tane çalışan idare edebilen PC yapmıştım. Geri kalanlarda parçalar eksik kaldı. En azından çalışabilir halde bırakıp bilgi işleme teslim etmek istiyorum. Onlar zaten geri dönüşüme gönderecektir.

O nedenle DDR2 ram gibi şeyler kaldıysa elinizde, veya eski ekran kartları, işime baya yarayabilir öncelikli olarak. 

Onun dışında herhangi bir şey de olabilir. Zaten bir kısmınızla bu tarz alışverişlerimiz olmuştur.

boşu boşuna 'satış1' yazmıyor nikin altında, hakkını verelim.

Bir de tamir işlerine çok yatkınım bu ara. Özellikle laptop upgrade/temizleme/diriltme konularında çok talep var. Ondan sonra da cep telefonu pili veya bozuk parçası değiştirme/tamiri gibi şeyler de revaçta. Gerçi bu forumdakiler bunları hayli hayli yapabilecek kapasitede fakat zaman darlığı / üşenme giib sorunlar varsa ben de yardımcı olabilirim. Buraya da yazmak istedim.

Şimdilik bu kadar. Arada ben de kendi envanterimi çıkartacağım, yazarım buraya. Belki birisine yarayan bir şey bende vardır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evde 1-2 parça vardı boşta duran (E8400 takılı bir anakart, 2-3 ekran kartı vb). Akşam bakayım, işe yarayan bir şeyler çıkarsa yazarım buraya, fotoğraf da koyarım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Daha yeni 2 tane amd sempron mobile işlemcili msi vr330x laptop'u çöpe attım satış1, oldukça uzun süre kimse istemedi ben de attım gitti. Evde pek açıkta duran pc parçası kalmadı. Aktif çalışan tek ws bir de laptop dışında bir şey tutmuyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Elimdeki parçalar şöyle:

Gigabyte GA-P35-DS3L Anakart

Core2Duo E8400 İşlemci

6 GB DDR2 RAM (2x2 GB, 2x1 GB)

Axle 9800GT (2 adet. Sadece soğutucu blokları var, fanları yok ama soğutucu üzerine 8-9 cm'lik birer fan takılsa gayet güzel iş görür muhtemelen)

Bir de fanı ve anakart bağlantı parçası olmayan Xigmatek Tyr SD962 soğutucu var (ne kadar işe yarar bilemiyorum)

SEP tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@SEP bunlar labtaki PC'leri 'revive' etmek adına iyi olabilir zira aynı dönemden kalmalar. Nedir bunların külfeti?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@ObiWan Kargosunu karşılasan yeter hocam, bir işe yarasın. Geri dönüştürecek bir yer bulsam çoktan oraya göndermiştim, şu an sadece yer kaplıyor evde.

Bu parçaları ararken kapasitörü şişmiş 460W'lık Cooler Master PSU çıktı kutuların içinden. Bir ara açıp bakmıştım ama uğraşacak vakit bulamadığım için o da boşta yatıyor. "Sorunu çözer çalıştırırım" dersen onu da gönderebilirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 hours ago, SEP said:

@ObiWan Kargosunu karşılasan yeter hocam, bir işe yarasın. Geri dönüştürecek bir yer bulsam çoktan oraya göndermiştim, şu an sadece yer kaplıyor evde.

Bu parçaları ararken kapasitörü şişmiş 460W'lık Cooler Master PSU çıktı kutuların içinden. Bir ara açıp bakmıştım ama uğraşacak vakit bulamadığım için o da boşta yatıyor. "Sorunu çözer çalıştırırım" dersen onu da gönderebilirim.

Tamam hocam, sen alıcı ödemeli gönder o zaman bana hepsini. Ben uğraşırım şu ara onlarla. KM atıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 saat önce, SEP said:

Hocam sen Eskişehir'deydin değil mi? Benim elimde de anakart, işlemci, PSU var. Dilersen birlikte tek paket kargo yapalım Serkan'a.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, Najaz said:

Hocam sen Eskişehir'deydin değil mi? Benim elimde de anakart, işlemci, PSU var. Dilersen birlikte tek paket kargo yapalım Serkan'a.

Olur tabi @Najaz

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ahahaha öyle organizeyizki "combined" kargolar falan dönmeye başladı. Teşekkür ederim çok. Kendime güzel iş çıkarmış oldum :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@SEP Hocam benim işyerim var Taşbaşı'nda. Fırsatın olur da getirebilirsen bendekilerle birlikte kargolarım ben Serkan'a. Veya sana daha uygun bir yerde buluşup alabilirim sendeki ürünleri.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

4 sene once salak gibi ddr2 400(2x2gb) ramine satici 100 lira veriyim diyince du bakiim belki anakart bulurum dedim sonra salladim sonra unutum sonra elimde kaldi iime oturdu

cor2due e8400 iclemcim vardi anakart ucmustu toptam amd fx6100 e gecip pisman oldum

4 sene sonra ramler bisi ediyormu bi fikrim yok

hibe edicek halim yok aqma satiyim desen ne ederleri gec karog uceretine degermide bile emin degilim

dolasiyle bozuk anakart ilede en para etmeyen parca e8400 baska modelmiydi bilmiyorum da aslinda yani bide cpu var ama cpularin daha ben bozuldugunu gormedim normal sartlar altinda 2000 bozuk parca icinde belki 1-2 tane oda oc etmis sogutmamis asiri voltaj vermis .anbakart ekran karti gibi durduk yere gitmesi loto tutmasinda dusuk olabilir.

illa lazimsa bisi ederi varsa soylersin belki burdaki bi arkadasa falan veririm o yollar hibe eder falan.

inan hic bir fikrim yok 2 2.5 senedir laan keske vereydim cakal esnaga 100 liradan (dolar ozaman 2.7 mi nee bide yani)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@ObiWan

Merhaba Serkan,

Elimde eski bir ses kartı (Creative X-FI Xtreme Gamer SB0730) var. Boşta yatıyor. Belki işine yarar. PCI slota ihtiyaç duyduğu için yukarıdaki anakarta uyar diye tahmin ediyorum.

https://asia.creative.com/p/sound-blaster/sound-blaster-x-fi-xtremegamer

Chandos tarafından düzenlendi
ObiWan beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@ObiWan

Serkan elimde akıbetini tam bilmediğim bir Asus tahminen 8400GS ya da GT di sanırım. İş yerinde pcde çalışan bir ekran kartı var, sıkıntısı şuydu ramlerde muhtemelen bir problem var sistem çalışırken kafasına göre hata verip işletim sistemi çöküyordu daha sonra 9800GT denk getirmiştik değiştirip sorununu çözmüştüm uğraşım lazımdır dersen gönderebilrim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
13 hours ago, Chandos said:

@ObiWan

Merhaba Serkan,

Elimde eski bir ses kartı (Creative X-FI Xtreme Gamer SB0730) var. Boşta yatıyor. Belki işine yarar. PCI slota ihtiyaç duyduğu için yukarıdaki anakarta uyar diye tahmin ediyorum.

https://asia.creative.com/p/sound-blaster/sound-blaster-x-fi-xtremegamer

Bunun tek dezavantajı PCI slotu olması yoksa çok sağlam ses kartıydı bu. Yani burada bahsi geçen jenerasyona uyuyorda, gidip bi lab PC'sine bu ses kartını koymak da çok mantıklı olmaz. 

Alıcısı vardır bunun bir yerlerde, satılsa sanki daha iyi. Uğraşmayacağım diyorsan ben uğraşırım tabi.

1 hour ago, Deathknight said:

@ObiWan

Serkan elimde akıbetini tam bilmediğim bir Asus tahminen 8400GS ya da GT di sanırım. İş yerinde pcde çalışan bir ekran kartı var, sıkıntısı şuydu ramlerde muhtemelen bir problem var sistem çalışırken kafasına göre hata verip işletim sistemi çöküyordu daha sonra 9800GT denk getirmiştik değiştirip sorununu çözmüştüm uğraşım lazımdır dersen gönderebilrim.

Tamam ben denerim, çalışırsa direk sistemlere monte ederim, öyle düşük ekran kartları çok işe yarıyor, özellikle nvidia.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok