Red Dead Redemption 2
1 1

Bu konuda 98 mesaj var

Aynısını yaptım videodaki ayarların, benchmark yapıyorum şimdi. Gerçekten kalitede çok az bir düşme ile gayet iyi fps artışı şuan herşey ultra ya göre. Teşekkürler. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende pcde 2. kez bitirdim az önce. Çok güzel oyun yahu 2. kez oynamama rağmen hiç sıkılmadım.

@stardust

konsolda 30 fps olsa iyi büyük şehirde oyun 5-10 fpslere düşüyordu nomal ps4de.

Squall tarafından düzenlendi
stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunda single play oynarken bile mmo oynuyormuşsunuz gibi garip bir his var. Yani karşınızdaki bir npc ama sanki insan gibi hareket edip konuştuğu için bir süre sonra onlara gerçek insan gibi davranmaya başlıyorsunuz. Paralel bir gerçeklik gibi garip bir durum yaratıyor oyun. NPC ler kıyafetlerinizden tutun davranışlarınıza kadar herşeyi hatırlıyor.

Easter egg ler o kadar çokki, herhangi bir yer yada ev gördüğünüzde durup inceliyorsunuz çünkü bunun diğer oyunlardaki gibi boş beleş birşey olmayacağını biliyorsunuz orada mutlaka bir sürpriz var.

Böyle oluncada oyunu 150 saatte oynasanız bir süre sonra gene özlüyorsunuz, o dünyada neler olduğunu merak edip geri dönmek istiyorsunuz. Atınıza atlayıp avlanmak dağlarda dolaşmak ve balık tutmak istiyorsunuz. O yüzden amca gibi sürekli oynamak mümkün. Kaldıki zaten online kısmıda var oyunun.

SEP and Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 28.10.2020 at 13:36, Squall said:

Oyunda single play oynarken bile mmo oynuyormuşsunuz gibi garip bir his var. Yani karşınızdaki bir npc ama sanki insan gibi hareket edip konuştuğu için bir süre sonra onlara gerçek insan gibi davranmaya başlıyorsunuz. Paralel bir gerçeklik gibi garip bir durum yaratıyor oyun. NPC ler kıyafetlerinizden tutun davranışlarınıza kadar herşeyi hatırlıyor.

Easter egg ler o kadar çokki, herhangi bir yer yada ev gördüğünüzde durup inceliyorsunuz çünkü bunun diğer oyunlardaki gibi boş beleş birşey olmayacağını biliyorsunuz orada mutlaka bir sürpriz var.

Böyle oluncada oyunu 150 saatte oynasanız bir süre sonra gene özlüyorsunuz, o dünyada neler olduğunu merak edip geri dönmek istiyorsunuz. Atınıza atlayıp avlanmak dağlarda dolaşmak ve balık tutmak istiyorsunuz. O yüzden amca gibi sürekli oynamak mümkün. Kaldıki zaten online kısmıda var oyunun.

evet haklısınız ama bu çeşitlilik, detay yüzünden senaryo görevlerini biraz sallamışlar gibi. oldu bitti ye geliyor senaryo kısmı.

yanlış anlaşılmasın oyun süper 10 üzerinden 9,9 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 28.10.2020 at 1:36 PM, Squall said:

Ben aynı şeyleri Witcher 3'te yaşadığım için 500+ saat oynamışım. :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bir şey diyeceğim de kızmayın. Arkadaş, içinde adam akıllı bir tane akılda kalıcı müzik olmayan oyun nasıl game of the year oluyor? Biri bana açıklasın şunu lütfen. Chapter 3'teyim, bütün kamp upgradeleri bitirdim(parayla olanlar) ama yok yani. oyunda müzik niyetine bir şey yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
18 hours ago, wazzap said:

Ya bir şey diyeceğim de kızmayın. Arkadaş, içinde adam akıllı bir tane akılda kalıcı müzik olmayan oyun nasıl game of the year oluyor? Biri bana açıklasın şunu lütfen. Chapter 3'teyim, bütün kamp upgradeleri bitirdim(parayla olanlar) ama yok yani. oyunda müzik niyetine bir şey yok.

Bir Outlaws değil tabi...

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 11/2/2020 at 11:07 PM, wazzap said:

müzikal film izlemiyorsun ki, oyun oynuyorsun. zira ödülün adı "game of the year", "music/musical of the year" değil :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@TiesTorN Çok özensiz bence, hani witcher 3 gibi beklemiyorum ama en azından GTA V'den iyi olsun arkadaş. Müzik çok önemli, death stranding mesela baksan kargo taşımacılığı ama müzikleri efsane. oyunu oynatıyor, rdr2 oynarken çoğu zaman bitse de gitsek diye oynuyorum açıkçası. western benim tarzım da olmayabilir tabi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 02.11.2020 at 23:07, wazzap said:

https://www.youtube.com/watch?v=Aki6M95hlXw

Atda radyomu var :) Ben öyle olur olmadık yerde müzik sevmiyorum zaten arada girsin duygular sel olsun yeter.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

steam kış indirimlerinden faydalanıp satın aldım oyunu, 4 gündür oynuyorum. imzamdaki sistemde 1080p ultra high arası gayet güzel akıcı çalışıyor grafikler şahane, tablo gibi ama oyun biraz tutuk, yavaş ilerliyor. vahşi batı tarzı sevmeyenler sıkılabilir.

yalnız ufak bir problem var gibi grafiklerde, fast travel haritasını açtım, bir bölgeye hızlı yolculuk yaptım bölüm yüklenip başladığımda grafik ayarları değişmiş bazı kaplamalar kötü görünmeye başladı bazende sesler olduğundan daha düşük çıkıyor oyun restart edilince düzeliyor. grafikleri ultraya bile alsam bazı yerlerdeki kaplamalar patates gibi. 10 saat oynadım bu zamana kadar hiç böyle olmamıştı fast travelden sonra oldu bunlar

lazsa tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu ayın başından beri oynuyorum ve 60 saate yaklaştım. Hikayeyi bitirmeye çok az kalmışken save dosyası bozuldu. Cloud'da açık değildi. En son bulabildiğim yedek %50'lerde. (italyan herifle tanışma bölümü)

Hiç fast travel kullanmadan, yan görevleri atlamadan %90'a gelip, sonra bir anda %50'ye geri dönmek çok can sıkıcı. Oyunu çok sevdim ama %50'den geri başlayıp aynı görevleri bir daha oynar mıyım bilmiyorum.

Bütün hevesim gitti.

28this.jpg?a451872

Whooosh tarafından düzenlendi
Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 hours ago, TiesTorN said:

cloud neden kapalı ki?

ISP ile ilgili bir problem var. Evin interneti ile Rockstar sunucusuna bağlanmıyor.

1 hour ago, Najaz said:

Geçen bütün şifreleri çaldırdı, o yüzden internete bağlanmıyor artık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

RDR2'yi 4. kez oynamaya çalışıyorum. İlkinde arkadaştan konsolu oyunu ile birlikte almıştım, bi türlü adapte olamamıştım, geri vermiştim. 2.'de ve 3.'de konsolla ilgili problem çıktı (oyun ve save dosyaları silindi), şimdi 4. kez oynuyorum ve bitirmek için önümde 1 aydan biraz fazla vaktim kaldı, sonra fırsat bulamayacağım.

İlk başta karşımıza çıkan karlı bölüm tam bir teknoloji demosu gibi, tipi, değişik yerden gelen ışıklar, rüzgar, gölgeler, ayak izleri vs derken gerçekten çok içine çekiyor. Tabi defalarca oynayınca sıkıyor. llk oyunu çok severek oynamış olmama rağmen ikinci oyunda silah seçme tekniğine ve vurduğum  hayvanların çürümesi gibi şeylere alışamadım.

Adamın tekini iyice döveyim mi dövmeyeyim mi diye internetten baktım, oyunu bitirenlerin iyi bildiği sağlam bir  spoiler yedim, siz bakmayın. Sonraki oyunlarda adamı uzaktan dürbünlü ile indirmeye çalıştım ama olmuyor.

Şu an 4. chapter'dayım, sabahları 5 gibi kalkıp oynuyorum, akşam da 45 dakika falan oynuyorum, sürekli görevleri bitirmeye kasmıyorum, fena gitmiyor. Daha legendary fish tutamadım :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Böyle oyun yapan firmayı dava etmek lazım.. abi bunu yaptın da hayatımdan niye saatleri çalıyorsun ? Çok iyi olmuş çok. Steam indirimi 26 Ocağa kadar 149TL standart , almışken hepsi içinde olsun diye 179TL lik versiyonunu çaktım , olmaz olsun böyle oyun :)

RX580 grafiklerin çoğu high ayarda (bazıları medium) çok rahat akıcı oynuyorum.. helal 580 sana , hala iş çıkarıyosun .. gpu upgrade biraz daha bekleyebilir ..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

steam de kış indirimlerinde 94 liraya aldım oyunu. ultra  ayarlarda 2k da DLSS Performans modunda 100-115fps ortalama 90 fps civarında alıyorum. 

yalnız şöyle bir bug var ki bir çok kişi bunu yaşamış. oyun durduk yere ERR_GFX_D3D_DEFERRED_MEM hatası vererek masa üstüne atıyor. bilgisayarın hafızası yetersiz hatası. 32gb ram var aslında. 
bir çok çözüm önerisi getirmişler ama bir çoğu işe yaramadı. en sonunda bir sitede biri çözüm önerisi yapmış. bios da resizable bar açıksa kapayın ve msi afterburner'ı açmayın demiş. bios dan resizable bar'ı disable yapınca oyun hata vermiyor. aşırı saçma bir durum. her oyuna girmeden önce bios a girip disable edip öyle oyuna giriyorum. daha önce hiç bir oyunda resizable bar hata vermemişti. 2 saatten fazla oynadığım için iade edemiyorum steam den. 18 yıldır kullanıyorum bu steam i. ilk defa bir satın alımda pişmanlık duydum. bu hata düzelmeden oynamam uzun süre. pek de düzelecek gibi durmuyor zaten. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Shader cache ile Windows cache(nedir bilmiyorum) silin demiş birisi ve işe yaradığını belirtmişler Reddit'te oyunu bu hata nedeniyle başlatamayanlar.

https://www.reddit.com/r/reddeadredemption2/comments/luf9tq/crashes_on_start_up_err_gfx_d3d_deferred_mem/&ved=2ahUKEwii5savnZX8AhUsW_EDHZCIBbgQFnoECA0QAQ&usg=AOvVaw1vnXnK_PfnKJGxLxMNdFK6

Ben de yeni aldım bunu, bir sıkıntı yok bende. FSR 2 ile 4K çözünürlükte tüm ayarlar açık gayet iyi çalışıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
44 dakika önce, T800 said:

Shader cache ile Windows cache(nedir bilmiyorum) silin demiş birisi ve işe yaradığını belirtmişler Reddit'te oyunu bu hata nedeniyle başlatamayanlar.

https://www.reddit.com/r/reddeadredemption2/comments/luf9tq/crashes_on_start_up_err_gfx_d3d_deferred_mem/&ved=2ahUKEwii5savnZX8AhUsW_EDHZCIBbgQFnoECA0QAQ&usg=AOvVaw1vnXnK_PfnKJGxLxMNdFK6

Ben de yeni aldım bunu, bir sıkıntı yok bende. FSR 2 ile 4K çözünürlükte tüm ayarlar açık gayet iyi çalışıyor.

onlar işe yaramıyor denedim. oyunu açarken işe yarıyor sadece ama oyuna girip bir kaç bölüm ilerleyince desktop'a atıyor bu hatayla beraber. resizable bar disable yapıp msi afterburner'ı kapayınca düzeliyor. 
sonuçta bir bug. sırf bir oyun için her seferinde bios a giremem saçma olur. ileride patch ile düzelirse oynarım kaldığım yerden. bulunsun kütüphanede. 

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tabii, öyle saçma olur.

"You should change the renderer from DX12 to Vulkan. In Documents/Rockstar Games/Red Dead Redemption 2/Settings/ folder, there is file called system.xml. Open it with notepad and find line <API>kSettingAPI_DX12</API> and change it to <API>kSettingAPI_Vulkan</API>."

Steam'de şöyle birşey de buldum, DX12 iken Vulkan, Vulkan iken DX12'ye değiştirmekten bahsedilmiş sanırım o konuda.

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok