Audioengine alınır mı? Alınırsa hangisi?
0

Bu konuda 10 mesaj var

Spoiler

Kısaca anlatayım , ses sistemimden memnun değilim, elimdeki kerativ fps2000 bozulunca yerine 5.1 ses sistemi almaya karar verdim ve çok da gönüllü olmayarak  Logitech z906 aldım. Amacım film izlerken ve konsolda oyun oynarken güzel ses almaktı. Eh işimi görmedi diyemem fakat fark ettim ki bu logitech yüzünden hiç müzik dinlemiyorum çünkü müzik dinlemeye uygun değil , sesi berbat. Cd , plak falan çalıyor değilim , fakir işi mp3 çalıyorum ama logitech ile olmuyor.
   Avr - speaker olayına da bütçe ve apartmanda yaşam yüzünden giremiyorum (işin aslı pek de istemiyorum kablolar ayarlar vb.)

Forumda okuya okuya audioengine speakerların belli bir kalitede olduğu fikri kafama yerleşti ne kadar doğru bilmiyorum.
Bilgisayara , televizyona ve konsola bağlayacağım. 
 Yurtdışından A5+ düşünüyorum  ,hd6 hd3 a3 gibi modeller var ama kablosuz bir şey istemiyorum.
Ps4 , switch ,bilgisayar ve tvyi nasıl bağlayacağım?
Sanırım a5+ kısıtlı bağlantı seçenekleriyle geliyor.
PS4 bağlamak için dac mı almam gerekiyor. Herşeyi birden bağlamak mümkün mü ,nasıl?
ek:Bu forumda sanırım birisi Mackie CR5BT önermişti ama audioengine alma imkanım var ne dersiniz?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Konsolları ve PC'yi HDMI üzerinden TV'ye bağlayacaksın Altancığım. TV'nin RCA Stereo çıkışından da, hoparlörün RCA Stereo girişine bağlantı yapacaksın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Najaz said:

Konsolları ve PC'yi HDMI üzerinden TV'ye bağlayacaksın Altancığım. TV'nin RCA Stereo çıkışından da, hoparlörün RCA Stereo girişine bağlantı yapacaksın.

:thumbs:
Hmm peki o zaman tv'nin kalitesiz dönüştürücüsü yüzünden seste  kayıp yaşamaz mıyım?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

A5+'ın dahili DAC'i yok. Yani ses hoparlöre ulaşana kadar illa ki bir yerlerde dönüştürülecek. TV'yi bypass etmek istiyorsan, optik ses girişi kabul eden bir harici DAC de almak zorundasın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O zaman  şu ürün var audioengine dac.Şimdi teknoseyir videosunu tekrar izledim dakı da incelemişler.
Dac hem usb giriş , hem optik giriş sağlıyor.
Usb girişe sanırım direk notebook bağlanıyor , sürücü istiyor mu acaba (mg istemiyor dedi videoda)?
Optik giriş ise ps4 için.
A5+'in arkasında mini stereo jack input var onunla da herhangi bir analog çıkışı olan cihazı bağlayabilirim wiiu-switch gibi.
Aslında işimi görüyor , 169 dolares.
A5+ 469 dolares (blutooth yok bambu ) , toplamda 638 usd yapıyor.
Dac almazsam zincirdeki zayıf halka  televizyonun dönüştürücüsü olacak ve onun kalitesi kadar ses alacağım diyebiliriz sanırım.

.
ek:HD6 modelinde dac speaker içine eklenmiş ve bluetooth  özelliği var.. 5" değil 5.5" woofer var. Fakat usb input eklenmemiş. 699 dolar.

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Altan Yoklar hocam daha önce forumda @hakancez tavsiye etmişti ben steljes ns3 almıştım. Şu ana kadar en ufak bir problem çıkarmadığı gibi çok da memnunum. Dahili dac mevcut, fiyatı daha uygun olarak aklınızda bulunsun. İncelemesi de şurada :

https://stereomecmuasi.com/2016/05/steljes-audio-ns3.html

pentaman tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Salona koyacağım audioengine bambu rengi daha mobilya görünümlü gibi , gerçi 200avroya optik giriş, bluetooth olması çok iyi de gönlüm a5+'te.
Hiç bir ek özelliği olmayan a5+'ı alacağım sanırım. Dac işini (ya da avr) sonraya bırakıyorum. Gara cuma ya da noel zamanı indirim yakalarsam alacağım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam Sigma Ses sektörü bırakmış ben de kontrol etmemişim. Üzüldüm açıkçası, bulursanız ikinci elini de araştırın, bambu olan versiyonu da var NS3'ün. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon.uk yok görünüyordu , amazon.de sitesinde var sandım çeviriden sonra anladım ki orada da yokmuş. Amazon amerikada bitmiştir ilanı bile yok. Neyse ben a5+'ı gözüme kestirdim...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Donanımhaber'de forumda dac'ı da speaker'ı da gömmüşler yahu :)
Yanlış ata mı binmeye çalışıyorum acaba?
ek:Neyse mecmuadan geçer not almış , daha aylar var kullanmama gereksiz bir acelecilik gereksiz tatlı bir telaş oldu birden onu oku bunu oku vb...

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok