Diablo IV
3 3

Bu konuda 604 mesaj var

ben sabırsızlıkla bu hafta açılacak open beta'yı bekliyorum. çok sıra olacak gerçi. blizzard muhtemelen server'ların stres testi için open beta yaptı. 

Diablo 2'nin o kasvetli ton ve ortamı vardır ya. bire bir aynı hisler. üstelik oyunun mekanikleri de o kadar benzer ki D2 ye. adamlar sadece invantory yapısını D3 den almışlar onun dışında ki D2'nin tüm iyi yönlerini Diablo 4 e aktarmışlar ve üstüne koymuşlar. ben biraz da Ultima Online havası aldım. Hatta bire bir aynı hisleri yaşadım. MMORPG gibi köylerde yüzlerce insan ile berabersiniz. Açık dünyada gezerken bir anda rastgele oluşan bir event'e onlarca insanla dahil olabiliyorsunuz. Her an her yerden supriz çıkacak hissi var oyunda. 
Misal bir dungeon da dolanırken pat diye Butcher gelip hello world selamı çakabiliyor. İlerki dönemde PVP de açılınca asıl adrenalin o zaman oluşacak. Ultima Online oynayanlar bilir + Katana silahı bulup üstü başı donanıp açık dünyada gezerken bir anda başka bir oyuncu tarafından saldırıya uğrayıp tüm itemleri kaybedebiliyordunuz. Asıl gerçek korku ve stres  Ultima Online oyununda olurdu yani. Acaba şurada bir pusuya düşermiyim diye korka korka gezerdi millet. 
Aynı mekaniği Diablo 4 e de getirdiler. Pat diye pusuya düşebileceksiniz ve itemleriniz lootlanabilecek. 

yani demek istediğim, bu oyun net olmuş. evli olanın boşanma sebebi, bekar olanın kilo alma sebebi, işi olanın kovulma sebebi olacak Diablo 4

jackjoker tarafından düzenlendi
Ranilin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende yorumlardan sonra PS5 için preorder verdim kuzen ile birlikte. Open beta'ya girmeye çalışırım girebilirsem :D 

51 minutes ago, jackjoker said:

ben biraz da Ultima Online havası aldım. Hatta bire bir aynı hisleri yaşadım. MMORPG gibi köylerde yüzlerce insan ile berabersiniz. Açık dünyada gezerken bir anda rastgele oluşan bir event'e onlarca insanla dahil olabiliyorsunuz. Her an her yerden supriz çıkacak hissi var oyunda.

bu yorum mest etti beni. Eski (gerçi hala bilgisayarda yüklü arada giriyorum RP yapmaya ama Nebula'da kimse yapmıyor) UO'cu olarak gaza geldim. 

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
33 dakika önce, Atrin said:

bu yorum mest etti beni. Eski (gerçi hala bilgisayarda yüklü arada giriyorum RP yapmaya ama Nebula'da kimse yapmıyor) UO'cu olarak gaza geldim. 

bende eski SNN UO da oynamış biri olarak Diablo 4 aynı hissi uyandırdı. Hele ana köy de bir sürü insanla beraber olup eventlere katılmak inanılmaz eğlenceliydi. PVP henüz aktif değil ama Diablo 4 de özel bölgeler de serbest dolaşım sırasında pusuya düşüp başka bir oyuncu tarafından öldürülürseniz üzerinizde ki itemleri kaybetme olayı da var. Daha önce ki açıklamalar da böyle olacak demişlerdi. Bu gerçekleşirse UO havasının aynısı yaşanır. WOW ve diğer oyunlarda ölseniz de itemler gitmeyeceği için stres seviyesi minimumdu. Ama UO da hep diken üstünde dolaşırdı millet. Diablo 4 de aynı şekilde olunca efsane duruma gelir. 
Zehiri almışsın hayırlı olsun. Darısı diğer Diablocuların başına. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Multiplayer oynayan birisi olmadığım için en azından iyi bir indirim gelene kadar para verip alacağımı sanmıyorum.

Ama oynarım tabii:kayik:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
22 hours ago, stardust said:

facepalm-annoyed.gif'

yahu Lenovo Thinkpad L15 de mi oynayayım oyunu :D D2R'den alışığım gamepad ile oynamaya. inventory düzenleme dışında bir zorluğu yok

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
41 minutes ago, Atrin said:

yahu Lenovo Thinkpad L15 de mi oynayayım oyunu :D D2R'den alışığım gamepad ile oynamaya. inventory düzenleme dışında bir zorluğu yok

Demo sürümünde yayın yapan hemen herkes gamepad ile oynuyordu, Disket Kutusu'nda Sinan Akkol klavye mouse ile oynamış diye adama demediklerini bırakmadılar. Bu devirde gamepad dostu oyun yapmayan firma da yok oynanamayan oyun türü de. En iyisini yapmışsın konsol için ön sipariş vererek.

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
29 minutes ago, Definitive said:

Demo sürümünde yayın yapan hemen herkes gamepad ile oynuyordu, Disket Kutusu'nda Sinan Akkol klavye mouse ile oynamış diye adama demediklerini bırakmadılar. Bu devirde gamepad dostu oyun yapmayan firma da yok oynanamayan oyun türü de. En iyisini yapmışsın konsol için ön sipariş vererek.

o imzandaki sistemi hemen bağışlar mısın ? HEMEN! :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, stardust said:

o imzandaki sistemi hemen bağışlar mısın ? HEMEN! :lol:

ben bağışı kabul edebilirim :)

@Definitive hocam bende bu tarz bir yorum okudum. birisinin bileğinde bir rahatsızlığı varmış. mouse klavye başlayıp gamepad e dönmüş ve çok rahattı diyor. 

ya bir de ben kuzenle ortak aldığım için en azından oyun 600TL ye geliyor.

2 hours ago, wazzap said:

O laptopu ben aldırdım, laf söyletmem. :baba:

canavar bu arada çok memnunum :) ama oyun için doğal olarak nefesi yetmiyor. Black Mesa yı deneyeyim dedim 1080p de baya bir ayar kısmam gerekti :D 

Atrin tarafından düzenlendi
wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Black Mesa hafif bir oyun değildir kesinlikle. Source motorunu ciddi zorlamışlar özellikle ortamdaki zengin dokular ve geometri ile. Interloper, Xen, Gonarch çok fenaydı genel olarak kalite konusunda.  RTX 2060 Super ile oynadım onu 1440p full detay. Ucu ucuna yetti diyebilirim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
54 dakika önce, Peregrine said:

open beta, cuma 19:00'da başlıyor değil mi?

TSİ saat 14:00'da başlıyor. Cuma namazının farzını niyaz ettikten hemen sonra zindanlara akabilirsin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

7f1c18df8316ce6b542b629ebc3bcb08.jpg

GMT 4 pm diye okumuştum ama öğlen ayininden sonra bir bakayım.

1 hour ago, Najaz said:

Cuma namazının farzını niyaz ettikten hemen sonra...

Hayatımda camiye 3 kere girdim biri turizm/gezi amaçlıydı. :thumbs:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 hours ago, Peregrine said:

Hayatımda camiye 3 kere girdim biri turizm/gezi amaçlıydı. :thumbs:

Olsun hocam üzme kendini. Dinimiz hoşgörü dinidir, Rabbim affetsin der devam edersin. Aklında olsun ölmeden önce bir şahadet yapıştır, müslüman olarak tövbekar olup ölüver. Cezanı çeker sonra hurilere akarsın. :icon_dance:

Beta çok kötü bir zamana geldi, bugün ve yarın neredeyse hiç evde vakit geçirmeyeceğim. :cry:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bugün aksam TR saati ile 19:00 sunucular açılıyor. Blizzard twitter'dan yaptığı açıklamada server stres testi olacağı için çok ciddi yoğunluk beklendiğini, ummadıkları bir durum ile karşı karşıya geldiklerini belirtti. İnanılmaz bir download olmuş. Bütün dünya deneyecek anlaşılan.
Bu arada nVidia Diablo 4 için bir driver güncellemesi çıkardı. Oyunu denemeden önce bu sürücüyü indirin. 

This new Game Ready Driver provides the best day-0 gaming experience for the latest new games including the open beta for Diablo IV featuring NVIDIA DLSS 2 technology.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Açık betaya girenler unutmayın.
March 25 at 10 a.m., 12 p.m., 10 p.m. and midnight PDT 

rastgele World Bosses çıkacak ve o an online diğer oyuncular ile bu event'e katılacaksınız eğer oyundaysanız. İnanılmaz eğlenceli ve adrenalin içeren bir savaş.

ayrıca ilk defa oyun yapımcıları GM bünyesi altında size katılacak bir oyuncu gibi. 
Ultima zamanlarını anmak isteyenler Kyovashad kasabası gate portal önünde buluşalım :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, escape said:

Ben bekleme taraftarıyım PS5 için, hatta hanımla coop oynarız dedik

keşke benim hanım da oyun oynayabilse :cry:

escape beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 minute ago, Atrin said:

Abi ufak ufak başlat dualsense ile antreman programı çıkartıp , FRP kültürü enjekte et inceden:D

Eşim eski WOW'cu olduğundan pişmiş geldi:) 12 senelik evliyiz onlarca oyun bitirmişizdir:D 

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
46 minutes ago, Atrin said:

bildiğim kadarıyla işyerinde de birliktesiniz, evde biraz ayrı vakit iyidir :)

benim eşim mortal kombat oynuyor(du) benle, sevinsin diye hiç kasmıyordum, yeni combo'lar falan deneyeyim derken arada yeniliyordum.

sonra dışarıda da falan ben şöyle yeniyorum böyle dövüyorum diye anlatmaya başladı.

bir gün dedim 40 maç yapalım, 1 tane bile kazanırsan dile benden ne dilersen, sınır yok...

o günden beri bir daha oyun oynamadık birlikte :D

Atrin, CandleGarden and escape beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok