Diablo IV
3 3

Bu konuda 604 mesaj var

Cumartesi 10 saat civarında daha oynadım. Çok ilerleyemedim çünkü standart olarak melee karakteri problemli yapmışlar. Necro corpse explosion, sorc klasik ranged AoE (Area of effect) büyülerini en baştan almasına rağmen barbar çok fazla single target kalıyor. AoE Whirlwind çok az vuruyor, Rend damage over time olduğundan fazlaca vurmasına rağmen barbarı kurtarmıyor çünkü Rend işini yapana kadar dayak yemeye devam ediyorsunuz. DeathBlow iyi hoş vuruyor ama o da çok fazla cooldown'a sahip. neymiş, adam DB ile vurunca ölürse cooldown olmuyormuş. yahu 50 monster çevirmiş, açı abuk subuk, bazı monsterlar tam olarak girmiyor bile bakış açısından dolayı, neyin son vuruşu ?

Barbar bu haliyle bayağı sorunlu duruyor. 4 tane skill zaten yetersiz çünkü hayatta kalmak için iron skin, grup için battle cry da alınca 2 slot kalıyor. biri mecburen Rend, e kaldı geriye 1 slot. ona da kaçmak için leap mi yoksa db mi yoksa başka battle cry mı yoksa ultimate e mi gidelim derken olay karışıyor. WW bırakmak lazım gibi duruyor ama o da fury ile mob arasında sıkıştığında cooldown olmayan kaçış skill'i olarak bırakmamak lazım gibi duruyor. Ayrıca AoE olması da cabası..

Kısaca, hala olmuş diyebiliceğim durumda değil. Özellikle bazı noktalarda zorluk dozu bazı karakterler için kaçmış gibi. Ciddi denge problemleri var gibi duruyor. Sorc ve necro aşırı güçlü diğerleri yancı modunda sanki

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

E zaten ne d2 ne d3 belli bir gear kombinasyonunu yapmadan önce oyun akmıyordu, hazır al sana pata pata yürü git diyecek halleri yoktu allready :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, allreadydead said:

Cumartesi 10 saat civarında daha oynadım. Çok ilerleyemedim çünkü standart olarak melee karakteri problemli yapmışlar. Necro corpse explosion, sorc klasik ranged AoE (Area of effect) büyülerini en baştan almasına rağmen barbar çok fazla single target kalıyor. AoE Whirlwind çok az vuruyor, Rend damage over time olduğundan fazlaca vurmasına rağmen barbarı kurtarmıyor çünkü Rend işini yapana kadar dayak yemeye devam ediyorsunuz. DeathBlow iyi hoş vuruyor ama o da çok fazla cooldown'a sahip. neymiş, adam DB ile vurunca ölürse cooldown olmuyormuş. yahu 50 monster çevirmiş, açı abuk subuk, bazı monsterlar tam olarak girmiyor bile bakış açısından dolayı, neyin son vuruşu ?

Barbar bu haliyle bayağı sorunlu duruyor. 4 tane skill zaten yetersiz çünkü hayatta kalmak için iron skin, grup için battle cry da alınca 2 slot kalıyor. biri mecburen Rend, e kaldı geriye 1 slot. ona da kaçmak için leap mi yoksa db mi yoksa başka battle cry mı yoksa ultimate e mi gidelim derken olay karışıyor. WW bırakmak lazım gibi duruyor ama o da fury ile mob arasında sıkıştığında cooldown olmayan kaçış skill'i olarak bırakmamak lazım gibi duruyor. Ayrıca AoE olması da cabası..

Kısaca, hala olmuş diyebiliceğim durumda değil. Özellikle bazı noktalarda zorluk dozu bazı karakterler için kaçmış gibi. Ciddi denge problemleri var gibi duruyor. Sorc ve necro aşırı güçlü diğerleri yancı modunda sanki

katılmıyorum. Barbar başlarda evet biraz zor ama sonra efsane açılıyor. Biraz daha fazla item'e bağımlı o konuda haklısın.

Ben Sorc 25 yaptım. Rahat rahat akıyor. Ama en çok Rogue oynamaktan keyif alıyorum. onu da 25 yaptım. Rogue da aşırı güçlü. Şuan full legendery üzerim ve özellikle AOE de inanılmaz iyi. Tavsiye ederim. 

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yarın çöp olacak emekleriniz için boşuna uğraşıyorsunuz bu kadar... zaten oyun çıkana kadar 20 kere balance düzenlemesi yer oyun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
51 minutes ago, TiesTorN said:

yarın çöp olacak emekleriniz için boşuna uğraşıyorsunuz bu kadar... zaten oyun çıkana kadar 20 kere balance düzenlemesi yer oyun.

burda gerçekleri anlatmak zorunda bırakma beni, en iyisi bu başlıktan ayrıl.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

oyun o kadar çok sardı ki hayatımı yok etti Diablo 4. Beta da çıkabileceğim end game olayına geldim zaten. bir süre çıkayım ( 1 saat kadar ) sonra geri gelirim nasılsa. 

Hazirana kadar nasıl bekleyeceğiz bilmiyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 hours ago, jackjoker said:

katılmıyorum. Barbar başlarda evet biraz zor ama sonra efsane açılıyor. Biraz daha fazla item'e bağımlı o konuda haklısın.

Ben Sorc 25 yaptım. Rahat rahat akıyor. Ama en çok Rogue oynamaktan keyif alıyorum. onu da 25 yaptım. Rogue da aşırı güçlü. Şuan full legendery üzerim ve özellikle AOE de inanılmaz iyi. Tavsiye ederim. 

Yavrum katılmıyorum diyerek benim dediğimi demişsin.25ledim barbarı efsane falan da olmadı. Ama en azından artık daha az ölüyor. Onu da sanırım elemanın biri acıdı 2 tane 2h verdi ondan sonra oldu. Yoksa ultimate ile bile kolaylaşmadı oyun.

Benim dediğim, barbar'ın bırak katliam yaratması, hayatta kalması için "ya o item olsun ya bu skill'i tam şöyle yaparken takla atıp aynı milisaniye içinde de şunu yaparken şunu yaparsan..." diye uzayıp giden listesi varken caster/ranger takımı güle oynaya gidiyor. 

Arkadaş druid oynadı o da zorlandı. Ama rogue, sorc ve corpse explosion necro akıyor. istersen item kullanma gene gidiyor.

ha, bu D4'e özel bir durum değil; D2'de de necro'da ben stat dağıtmadan solo hell'e geliyorum ve ilerleyebiliyorum. item desen ne düşerse o :D silme rare bazıları magic. bi tane wand'ım var +2 skills bir de +1 necro rare helmet. ama akıyor. D2'de Götün yiyorsa aynısını Assassin veya Paladin için yap bakalım.. double bartuc lu silme unique assassin'im varoş necro'nun yanına yaklaşamıyor öldürme hızında. 

Yani bu D4 için böyle, diğerlerine çok dengeliydi diye bir durum yok. Ama özellikle kalkan opsiyonunun olmaması, special attack'ların melee de fazla olması ve CC yapması, üzerine "vulnerable" mekaniği, melee oynayacak adamı çok daha zorluyor. 3 kişi giderken bizim götümüzden (barbar, druid) ter akarken necro oynayan arkadaş esniyordu sıkıntıdan :D En başından itibaren iron skin falan bir noktaya kadar idare ediyor ama ya çok daha fazla dodge evade mekaniği lazım veya kalkan verecekler en azından tank'layacak adam önde durma şansı olacak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Peregrine said:

Saat 10 oldu hala kapatmadılar open beta sunucularını, kapatmazlarsa zabaha kadar oynarım. :kayik:

Yarın akşam kapanacak bugün değil. Bu arada demin GM ler Zone event yaptı. Aşırı eğlenceliydi. Bir dolu kişi ile katıldık. Of of haziran nasıl gelecek 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

image.png

Beta hatırası olarak şunuda buraya koyayım. Haziranı bekle dur şimdi. Of offffff. Blizzard sen hayvansın hayvan. En büyük kötülüğü yaptın bana. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@jackjoker 'la konuşuyorduk bugün, ona da söylediğim gibi beğenmemek için şartlanarak girdim, ona rağmen çok beğendim.

her boş anımda oynuyorum şuan, yarın da beta kapanana kadar oynarım heralde.

bu betayı oynamamış olsam ilk indirimi beklerdim, "zaten bir sürü oynamadığım oyunum var" derdim, fakat görünen o ki almak zorunda kalacağız.

benim yaz uçuş tempom ile vakit bulup size yetişmem imkansız ama hemen arkanızdan takip ediyor olabilirim inşallah.

side questlerin bile uzunluğu, farklı dungeon'lara gösterilen özen, verilen detay falan... olmuş yani, lafı dolandırmaya gerek yok.

-

10469e6.png

jackjoker'ın yanında biraz tıfıl kalmış gibi görünsem de yine de kralına kafa tutarım, life steal'e abandım, daha oyunda ölünce ne oluyor deneyimlemiş değilim :icon_twisted:

-

ps: yanlış görmüyorsam, 27'si pazartesi gece 10'a kadar oynayabileceğiz daha beta'yı...

ulan nolurdu şu haliyle hiç değilse 1 hafta açık kalsaydı, bi tane de rogue yapmak isterdim :|

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar Diablo 4 illa ki oynayacağız o net. Ben zaten satın aldım Haziran da yardırmaya devam. Şimdiden kafamda ki build'i yaptım. Kesinlikle Rogue oynayacağım. 

ben ranged da kalacağım için melee olayına girmeyeceğim.

Beta da Rapid Fire buildi yaptım. İnanılmaz rahat ettim. Butcher vs halt ediyor yanımda. Arada geliyor bir selam veriyor gidiyor. 

yavaş yavaş build calculate siteleri de gelmeye başladı.

aşağıda ki Rogue Rapid Fire end game için yaptığım bir build var.

not alın. oynamak isteyen direkt bu build'i yapıp keyfine bakabilir. Cold Imbuement'i çok yakın savaşta aniden dondurmak için kullanacağız. Asıl damage çıkaracağımız yer Shadow Imbuement.

JJ's Rapid Fire

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

kz4wt4f.png

side quest'ler o kadar uzun ki arkadaş, resmen main questi daha yeni bitirebildim.

bir de rogue kasarım diyorumdum yalan oldu, neyse artık buna şükür.

beğenmeyenler diablo'dan ne bekliyordu onu anlamış değilim, yani D2 Resurrected var işte eski oyunun aynısını istiyorsanız.

ben beklediğimden fazlasını buldum, bu beta olmasa hemen almayı bile düşünmüyordum.

ps: diablo 4'ün bittiği anda last of us'ın açılıyor olması da iyi denk geldi...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 hours ago, stardust said:

kızıl saçlı Yennefer mi olur, bırak bu işleri. balık baştan kokmuş. Triss Merigold yapmışsın sen, sonra da ismini yanlış koymuşsun...

Benimki kına yakmış başına. Bir de oyunlarda yaptığım tüm kadın karakterler istisnasız kızıldır: Yennefer diye ayrıcalık yapacak değiliz. 😎

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 minute ago, Peregrine said:

Benimki kına yakmış başına. Bir de oyunlarda yaptığım tüm kadın karakterler istisnasız kızıldır: Yennefer diye ayrıcalık yapacak değiliz. 😎

o zaman ismini yennefer koyma, ya da witcher 3 mü oynamadın bilmiyorum ama yen'in özelliği black/white... 

geralt bile kara gözüne, kara saçına tutuldum diye türkü yakmış, senin bu yaptığına bak, olmaz :icon_naughty:

Spoiler

:zuh:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, stardust said:

kz4wt4f.png

side quest'ler o kadar uzun ki arkadaş, resmen main questi daha yeni bitirebildim.

bir de rogue kasarım diyorumdum yalan oldu, neyse artık buna şükür.

beğenmeyenler diablo'dan ne bekliyordu onu anlamış değilim, yani D2 Resurrected var işte eski oyunun aynısını istiyorsanız.

ben beklediğimden fazlasını buldum, bu beta olmasa hemen almayı bile düşünmüyordum.

ps: diablo 4'ün bittiği anda last of us'ın açılıyor olması da iyi denk geldi...

İyi de bu main questleri bitirince çıkan uyarı. Oyuna devam edebiliyorsun. Bende de çoktan bitti ana questleri. Halen devam oynamaya. Adamlar bitirdin hadi yoluna git demiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, jackjoker said:

İyi de bu main questleri bitirince çıkan uyarı. Oyuna devam edebiliyorsun. Bende de çoktan bitti ama questleri. Halen devam oynamaya. Adamlar bitirdin hadi yoluna git demiyor.

tamam da ediyorum zaten :D  :D

bu gece kapancağı son ana, adamlar beni zorla atana kadar oynamaya devam edeceğim.

-

bi yennefer nasıl olmalı derseniz:

cxt64g2.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada Diablo 4 ü beğenmeyen daha çıkmadı. Beta yayınlandığı zamandan beridir takip ediyorum en muhalif kişiler bile hayran kalmış. Bu daha beta üstelik. Hatta act1 de bu kadar dungeon ve bölge varken dahası bu kadar yan quest varken diğer act bölümleri nasıl olur diyorlar ki haklılar. 6 act olacak sanırım. Üstelik daha craft ve ıvır zıvır kapalı. Pvp daha açık değil. Cod gibi ucube oyunlar maksimum 1 sene oynanır bunlar 1100 lira. Yeni cod çıkınca eski sunucular kapanır. Diğer online oyunlar da böyle. Adamlar elden ring çıkardı ama darksouls 3 serverlarını uzun dönem kapalı tuttu millet isyan edince açtılar. Diablo 4 böyle değil. 1200 lira vereceksiniz belki 10 sene gelişerek devam edecek. Diablo 3 çıkalı kaç sene oldu halen sezonlar geliyor oyuna yeni şeyler ekleniyor. Diablo 2 çıkalı hepimiz bebeydik. Halen oynanıyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
24 minutes ago, jackjoker said:

Bu arada Diablo 4 ü beğenmeyen daha çıkmadı. Beta yayınlandığı zamandan beridir takip ediyorum en muhalif kişiler bile hayran kalmış. Bu daha beta üstelik. Hatta act1 de bu kadar dungeon ve bölge varken dahası bu kadar yan quest varken diğer act bölümleri nasıl olur diyorlar ki haklılar. 6 act olacak sanırım. Üstelik daha craft ve ıvır zıvır kapalı. Pvp daha açık değil. Cod gibi ucube oyunlar maksimum 1 sene oynanır bunlar 1100 lira. Yeni cod çıkınca eski sunucular kapanır. Diğer online oyunlar da böyle. Adamlar elden ring çıkardı ama darksouls 3 serverlarını uzun dönem kapalı tuttu millet isyan edince açtılar. Diablo 4 böyle değil. 1200 lira vereceksiniz belki 10 sene gelişerek devam edecek. Diablo 3 çıkalı kaç sene oldu halen sezonlar geliyor oyuna yeni şeyler ekleniyor. Diablo 2 çıkalım hepimiz bebeydik. Halen oynanıyor. 

Oyuna zealot eklemediler diye üzlüyordum ama seni doğrudan ekleseler olacak gibi :D

TiesTorN and CandleGarden beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
33 dakika önce, allreadydead said:

Oyuna zealot eklemediler diye üzlüyordum ama seni doğrudan ekleseler olacak gibi :D

olm beğendin sende işte kabul et habire oyundasın :zuh: 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok