Excel Grafik çiziminde 0 degerleri
1 1

Bu konuda 3 mesaj var

Selamlar.

Alacak verecek işinde takip için Excel grafik kullanıyorum.

Basit bir formülasyon var, A-B şeklinde ve boş olan hücrelerde doğal olarak sonuç 0 çıkıyor.

30 gün için girilmiş olan bu formülasyon, günler geldikçe 3-5 vb değere sahip oluyor. Bunun dışında yarın ve sonrası hep sıfır.

Grafik de otomatik bu gelecek değerleri sıfır alıp X eksenine düşüyor. Ne zaman 30 gün doluyor, anca öyle grafik düzeliyor, ama ben bulunduğum gün de grafiği düzgün görmek istiyorum.

Şuana kadar bulabildiğim çözüm, formülleri silip 0 sonucunun hücreye basılmasını engellemek. Ama bu sefer iki tane rakam girmek yerine, bir de formülün yaptığı işlemi elle hesaplayıp her akşam hücreleri doldurmam gerekecek.

Sizin bir öneriniz olur mu?

fbf2ec523c3db3740d5bb62224582616.jpg

İleri tarihli hücrelerin durumu

0e6f721cd014e5b0181c05924683c3ee.jpg

İleri tarihli formullerden gelen 0 nedeniyle pat diye X eksenine düşen grafik.

096ecfb940974088e214f1b749414833.jpg

30 gün tamamlanınca degerlerde 0 kalmayınca grafik şekilleniyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam, Excel yeniyse (ki bu özellik Office 365'lerde mevcut) 0 değerli hücreleri boş bıraktıktan sonra boş hücrelerin grafik tarafından dikkate alınmamasını sağlamak mümkün:

https://support.office.com/tr-tr/article/boş-hücreler-null-yok-değerleri-ve-gizli-çalışma-sayfası-verilerini-grafikte-görüntüleme-a1ee6f0c-192f-4248-abeb-9ca49cb92274

Eğer Excel yeni değilse sıfır içeren hücreleri formülle veya elle N/A'ya çevirerek de grafiği değiştirebilirsin.

Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok