Sapphire RX 5700XT Pulse 2900TL.
1 1

Bu konuda 63 mesaj var

Nitro ile arasında ne fark var fan dışında ? Öğlen 3000 liraya kuponla düimüştü almadım bilmediğimden.

Bu aralar pc toplamak istiyorum işlemci 3600 yeterli gelir mi?

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 dakika önce, Enyalios said:

Nitro ile arasında ne fark var fan dışında ? Öğlen 3000 liraya kuponla düimüştü almadım bilmediğimden.

Bence fazlasıyla yeterli. İmzamdaki sistemle çatır çatır oyunları gömebiliyorsam 5700xt ve r5 3600 bayıltır :)

Enyalios beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
50 minutes ago, Enyalios said:

Maksimum 5 derece falan oynuyor. F/p en iyi rx 5700xt bu. YouTube'da incelenmesi olacaktı.

Enyalios beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tamamdır arkadaşlar 12 sene oldu elimde halen 2500k duruyor  :D ekran kartını ve ssd güncellemiştim o zamandan bu yana :D

Kasa almıyım demi coolermaster hafx 942 duruyor halen

Bir de elimdeki güç kaynağı besler demi ekran kartını?

https://www.hepsiburada.com/high-power-absolute-1000w-13-5cm-fanli-moduler-80-verimli-power-supply-hp-1000-g14c-pm-bd8501214

Enyalios tarafından düzenlendi
TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, TatanQa said:

@Enyalios  1000watt onun gibi 2 sistemi kotarır herhalde :)

Bilemiyorumki abi 12 sene geçti amperler değişmiştir falan :D

Ekran kartı için aradaki 350 tl farka değermi? nitro 3420 dün 3300 dü kaçırdım :D  pulse 3025 tl şu anda

Just now, TatanQa said:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O zaman 1000watt zaten 80 bronze ise  800 civarı watt verebiliri ve 12 yıl da geçtiyse daha da düşmüştür . Bütçe varsa yeni bir 650-700watt düşünülebilir bence ? :icon_think:

Pulse 5700xt her türlü uçurur o konuda sorun olacağını hiç sanmam.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 dakika önce, TatanQa said:

O zaman 1000watt zaten 80 bronze ise  800 civarı watt verebiliri ve 12 yıl da geçtiyse daha da düşmüştür . Bütçe varsa yeni bir 650-700watt düşünülebilir bence ? :icon_think:

Pulse 5700xt her türlü uçurur o konuda sorun olacağını hiç sanmam.

Bu anakart nasıldır ?  https://www.itopya.com/asus-rog-strix-b450-f-gaming-amd-b450-ryzen-2-am4-ddr4-3200mhz-oc-m2-aura-rgb-anakart/

Supreme fx ses yongası varmış

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
37 dakika önce, TatanQa said:

Yalnız o hesap öyle işlemiyor. 80+ bir güç kaynağı, şebekeden çektiği AC gücü %20 kayıpla DC'ye çevirir. Yani sistemin 500W güç çektiği bir durumda, şebekeden 600W elektirik tüketilir. 1000W'lık bir güç kaynağı da, sürekli peak değerde kullanılacak olursa şebekeden 1200W güç çeker.

Firienholt, TatanQa and TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
36 dakika önce, Hamso said:

1000w çeken aletin monitörü falan, oda lambası, olmadı klima soba derken saati 5TL ye gelir oynaması emoji3.png

PS cafenin saati 6 TL :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
58 dakika önce, Najaz said:

Yalnız o hesap öyle işlemiyor. 80+ bir güç kaynağı, şebekeden çektiği AC gücü %20 kayıpla DC'ye çevirir. Yani sistemin 500W güç çektiği bir durumda, şebekeden 600W elektirik tüketilir. 1000W'lık bir güç kaynağı da, sürekli peak değerde kullanılacak olursa şebekeden 1200W güç çeker.

Cahillik böyle birşey işte... durun vurmayın :)

o zaman PSU bir süre daha gider

EDIT.  Şaka maka ihtiyaç yokken aklıma soktunuz şu 5700XT yi ... yok yok aksiyon kamerası alma yolumdan dönmeyeyim ben.

TatanQa tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Napıcan aksiyon kamerasını :D geçici heves onlar bende almıştım toplasan 100 saat çekim vardır kenarlarda bir yerde şu anda :D

Ya birde 1000w olunca 1000w kullanmıyor o an ne gerekliyse onu çekiyor psu dan sistem :D Onu bende öyle sanıyordum ama değilmiş :D

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 dakika önce, Enyalios said:

Napıcan aksiyon kamerasını :D geçici heves onlar bende almıştım toplasan 100 saat çekim vardır kenarlarda bir yerde şu anda :D

Ya birde 1000w olunca 1000w kullanmıyor o an ne gerekliyse onu çekiyor psu dan sistem :D Onu bende öyle sanıyordum ama değilmiş :D

Hocam ben de bunu düşünerekden EKEN H9R aldım ucuz yollu bakalım maymun iştahlılık mı yoksa gideri var mı diye , bende gideri epey oldu çok sevdim , şimdi bisiklette titrediği için EIS özellikli bakıyorum... yoksa 5700XT , benim RX580 den neredeyse 2 katı performans koyuyor ortaya , çok lezizzz.

Enyalios beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, Enyalios said:

Öyle zaten. Najaz'ın demek istediği, örneğin sisteminiz o an 500W'a ihtiyaç duyuyor, o zaman elektrik şebekesinden 600w çekiyor. Sürekli 1200W çekmiyor yani.

wazzap tarafından düzenlendi
Enyalios and TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

en baba diyebileceğimiz sistemler bile yük altında toplamda 300-400w'dan fazla çekmiyor, gözde fazla büyütmeye gerek yok :) 1000w 2 kasa kaldırır.

şu 5700xt benim de çok kafamı çeliyor ama 5800xt'nin de geleceğini bildiğim için sabrediyorum. uygun fiyatlı olup 2080 ti ayarında olur büyük ihtimalle.

ZvAnA beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
15 hours ago, TiesTorN said:

. uygun fiyatlı olup 2080 ti ayarında olur büyük ihtimalle.

o biraz zor. ilk önce 1080ti'ı yakalasın bence. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 minutes ago, wazzap said:

o biraz zor. ilk önce 1080ti'ı yakalasın bence. :D

5700xt ile aralarındaki fark çok küçük, kaale bile almaya değmeyecek bir fark yani. daha ne kadar yakalayabilir bilmiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Düz sapphire pulse rx5700 ile xt arasında 400-450₺ fark var , fps farkına değmeyecek gibi duruyor... kapkara cuma dan 2400₺ civarı bulursam rx580 i değiştirebilirim .. durduk yere aklıma düştü :(

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@TatanQahocam senin için fark büyük olur XT olsun veya olmasın. Ama bende zaten gtx 1080 varken RX 5700 XT'den aşağısı pek mantıklı olmaz. 

wazzap tarafından düzenlendi
TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
21 dakika önce, wazzap said:

@TatanQahocam senin için fark büyük olur XT olsun veya olmasın. Ama bende zaten gtx 1080 varken RX 5700 XT'den aşağısı pek mantıklı olmaz. 

Testleri , karşılaştırmaları inceledim , rx5700 , rx580 gibi bir kartın üzerine %60-70 ortalamasında performans farkı getiriyor. Şu anda rx580 ile portföyümdeki bf 1-5 , rocket league vb oyunları rahat oynuyorum ama 144hz monitörün hakkını da veririz hem de kart boyutu olarak (bende kasa yok, masa içine gömülü sistem o yüzden ‘size does matter’ :) ) sorun yaşatmaz.

Hb tam doğum gün ümde kara cumaya girecekmiş , favorilere hem normali hem xt yi ekledim , bekliyorum. :8 

edit. 1080ti varsa zaten gerek yok, ancak freesync şart olur ve nvidia tarafında uyumsuzluk olur gibi durumda düşünülebilir.

TatanQa tarafından düzenlendi
Kelime

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

5700xt kullandığım ve gene araştırdığım için iki satır yazayım :)

1. aib kartlarda alınacak 3 model var 1 powercolor red devil  2- sapphire nitro + ve asrockun adını unuttugum tepe modeli.

Diğerlerinde özellikle msi mech, asus tuf, saphire pulse vs vrm yada ram tarafı sogutucuya bir tarafı duzgun basmıyor.İncelemelerde çokca bahsedildi bu konu.

Diğer alınmazın sebebi saphire pulse için özellikle referans tasarımdan daha dusuk amperli vrm kullanıldığı için overclok felan hikaye oluyor.

Son olarak neredeyse butun cıkan suruculeri kullanmış biri olarak hala sürücü sorunları mevcut, 

Ansızın mavi ekran alma(herhangi bir rgb programı ile çakısabiliyor bende rgb fusion ile çakışmıştı) yada dp portan baglı ise goruntu arada gidip gelme, oyundna cıkınca siyah ekran kalma, 144hz kullanılıyorsa bazı sistemlerde vram hızını dusurmuyor, arka planda chrome yada opera açıksa(donanımsal hızlandırma etkin iken) kesinlikle surekli çökme sorunu hala giderilmiş değil.

Ama f/p olarka çok iyi bir konumda özellikle dx12 oyunlarda 2080 rakip diğer oyunların ortalamasına bakıldığın da 2070 den biraz hızlı superden yavaş diyebiliriz.

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 hours ago, TiesTorN said:

5700xt aslında güzel fiyatlara düşmüştü, freesync durumu olmasa çoktan almıştım. monitörüm gsync olduğu için işe yaramıcak.

Çalışmadığından emin misin?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok