The Mandalorian ve SW dizi evreni
2 2

Bu konuda 224 mesaj var

Disney+ streaming kanalinin iki gun once hizmete baslamasiyla uzun zamandir bekledigimiz yeni Star Wars dizisi "The Mandalorian"'i da  nihayet seyredebildik. Disney+  simdilik ABD disinda yok ama dizinin ilk bolumu herhalde dunyanin dort bir yanina coktan yayilmistir. Ben kendi adima begendim, daha onceden ima ettikleri "spaghetti Western" tadini bence yakalamislar. Gorusleri alalim.

Not: Dizi bence guzel ama Ludwig Goransson'un besteledigi muzigi bence apayri bir sey. Yeni coding ve debugging fon muzigim oldu bile.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Açıkçası imdb'de görmüştüm ama Star Wars olayları pek ilgimi çekmediği için izlememiştim. Bir bakalım madem. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bobin kafa da beğenmiş. star wars ile alakanız olmasa bile izlenebilir diyor.

https://www.youtube.com/channel/UCMB8EzN-u5FJ5hPzQNyGH5A/videos

alakasız olarak bu kanalı tavsiye ederim. yorumları, incelemeleri verdiği bilgiler bence çok iyi. mesela rocky serisi tarihi videosu ..

1976'dan Günümüze Tüm Filmleriyle Rocky Efsanesi

emre666 tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben izledim. Özellikle "A New Hope" havası vermeye çalışmışlar ve "Star Wars for Kids" konseptinden çıkılmaya çalışıldığı da belli. 

Ben beğendim ama tabi ilk bölümdü bu.

Jedi, Force gibi Episode 7 ve 8 ile suyu çıkarılan kavramların olmaması iyi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, ObiWan said:

Ben izledim. Özellikle "A New Hope" havası vermeye çalışmışlar ve "Star Wars for Kids" konseptinden çıkılmaya çalışıldığı da belli. 

Ben beğendim ama tabi ilk bölümdü bu.

İkinci bölüm daha çok beğenilmiş benden söylemesi.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

açıkcası içinde Starwars yazan ibarelere artık çekinerek bakıyordum. Ancak bu dizi kesinlikle olmuş. hatta klasik 3 leme hariç diğer tüm filmlerden çok daha başarılı. 
dizinin neredeyse her sahnesini alın duvar kağıdı yapın o derece iyi bir görüntü yönetmenine sahip. hikaye episode 6 sonrasını anlatıyor. imparatorluk yıkılmış. bebek yoda ise olaya daha da ayrı bir boyut getirmiş.

bence disney yöneticileri şuan gelen tebrik mesajlarından dolayı biz ne yaptık nasıl bir işin içine girdik anlamadık şokundalardır. 

dizi dünyada resmen infial yaratmış durumda. fanlar aşırı beğenmiş. 

allreadydead beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

JJ'e katılıyorum. Enteresan şekilde düzgün bir iş çıkarılmış. Rogue One da kaçırılan trenden dersler çıkarılmış gibi. renkler ve doku kendine has ama aynı zamanda SW den de uzak değil. Konu gayet güzel işleniyor. Uzaylılar gene var ama JarJar gibi gözünüze sokulmuyor. Mental olarak bitmiş eski uzay gemisi mekaniği karakteri var ki, adam bildiğin olmuş. 

Respawn'ın oyunu Fallen Order için de övgüler düzülüyor. Gameplay videolarını izledim yıkılmış olan cumhuriyetin yerine gelen imparatorluk ve bunun sefiller üzerindeki etkisini gayet güzel resmetmişler. "Cumhuriyet zamanı gemi söküyorduk, İmparatorluk geldi gene gemi söküyoruz. Tek fark artık hiçbirimizin değeri yok" cümlesini sonunda duyduk. Yoksa olay imparatorluk gelmiş, o gezegeni yakmış yıkmış, onlara eziyet etmiş şeklindeydi. Yaş sınırı yüzünden hiçbirine tam dokunamıyordu filmler. Belli bir sefillik görüyorduk ama nedenini bağdaştırmak mümkün değildi. Çünkü uzayda bilmemne galaksisinde bilmemne gezegeni belki hep öyleydi, bilemiyorduk. 

Netekim, Mandalorian umarım bozmaz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dizi güzel olmuş ama taksi şöförü olarak The Big Bang Theory'deki jeolog nerd olmamış. Daha az tanınan biri olsa gerçeklik hissine katkısı olabilirdi. Java'lar ama çok gerçekçi. Tek tek hepsinin ümüğünü sıkasım geldi. :kayik:

Peregrine tarafından düzenlendi
3. ve 4. cümleyi ekledim.
rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
17 hours ago, allreadydead said:

JJ'e katılıyorum. Enteresan şekilde düzgün bir iş çıkarılmış. Rogue One da kaçırılan trenden dersler çıkarılmış gibi. renkler ve doku kendine has ama aynı zamanda SW den de uzak değil. Konu gayet güzel işleniyor. Uzaylılar gene var ama JarJar gibi gözünüze sokulmuyor. Mental olarak bitmiş eski uzay gemisi mekaniği karakteri var ki, adam bildiğin olmuş. 

Respawn'ın oyunu Fallen Order için de övgüler düzülüyor. Gameplay videolarını izledim yıkılmış olan cumhuriyetin yerine gelen imparatorluk ve bunun sefiller üzerindeki etkisini gayet güzel resmetmişler. "Cumhuriyet zamanı gemi söküyorduk, İmparatorluk geldi gene gemi söküyoruz. Tek fark artık hiçbirimizin değeri yok" cümlesini sonunda duyduk. Yoksa olay imparatorluk gelmiş, o gezegeni yakmış yıkmış, onlara eziyet etmiş şeklindeydi. Yaş sınırı yüzünden hiçbirine tam dokunamıyordu filmler. Belli bir sefillik görüyorduk ama nedenini bağdaştırmak mümkün değildi. Çünkü uzayda bilmemne galaksisinde bilmemne gezegeni belki hep öyleydi, bilemiyorduk. 

Netekim, Mandalorian umarım bozmaz.

Diziyi bende çok beğendim. Episode 7-8 facialarından sonra ilaç gibi geldi. Hocam fakat ben Rogue One'ı da sevmiştim. Oda yetişkinlere yönelik SW filmiydi bana göre. Hem 4.filmdeki "koskoca death star bir delikten mi patlar höhöroöho" yaygarasını bitirdi :) Sen kaçan tren derken tam ne demek istedin ? (cidden meraktan soruyorum :D )

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim kafamda bir soru var;

Bu dizinin zamanı 6. ile 7.film arası değil mi? Peki bu bebek Yoda ne alaka? Yani o zaman diliminde Yoda'nın bebek olması garip değil mi?

Resmen kafamdaki time chart'a oturtamadım diziyi:( Bir kısmı da bu Yoda değil aynı türden demiş, vs... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
27 minutes ago, escape said:

Bu dizinin zamanı 6. ile 7.film arası değil mi? Peki bu bebek Yoda ne alaka? Yani o zaman diliminde Yoda'nın bebek olması garip değil mi?

Resmen kafamdaki time chart'a oturtamadım diziyi:( Bir kısmı da bu Yoda değil aynı türden demiş, vs... 

hocam bebek yoda'dan kasıt aynı ırk/tür olmalarından geliyor. dizideki yoda değil yani. yoda'nın ırkının ismi homeplanet'i falan hiç bir şeyi belli değil. Enteresan olur eğer o ırk ile ilgili bilgi verirse dizi

https://starwars.fandom.com/wiki/Yoda's_species/Legends

Atrin tarafından düzenlendi
escape beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
55 dakika önce, escape said:

bebek yoda denmesinin sebebi aynı tür olması. muhtemelen ilerleyen bölümlerde bu konuyu anlatacaklardır. şuan tek bildiğimiz bebeğin çok güçlü olduğu.

dizi tam olarak imparatorluğun yıkıldığı dönem sonrasını anlatıyor tabi mandoların çerçevesiyle. 

escape beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, Najaz said:

Master Yoda'nın gayrimeşru çocuğuymuş; doğar doğmaz Sith Tapınağı'nın avlusuna bırakmışlar.

Bu gözler o kadar saçmalıklar gördü ki, seriyi öyle bir hale getirdiler ki, şaşırır mıyım kesinlikle Hayır. Yoda imana gelmiş deseler Allah kabul etsin der geçerim, o haldeyim:)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
15 hours ago, Atrin said:

Diziyi bende çok beğendim. Episode 7-8 facialarından sonra ilaç gibi geldi. Hocam fakat ben Rogue One'ı da sevmiştim. Oda yetişkinlere yönelik SW filmiydi bana göre. Hem 4.filmdeki "koskoca death star bir delikten mi patlar höhöroöho" yaygarasını bitirdi :) Sen kaçan tren derken tam ne demek istedin ? (cidden meraktan soruyorum :D )

Death Star gibi bir devasa projenin tek zayıf noktası vardı ve onu da adamlar ele geçirmişti. Çok büyük bir boşluk dolduruldu Rogue One ile. 

Bunun yanında Rogue One'ın olaylara bakış açısı SW açısından eksik olan bir açıydı. hiç dahil olamadığımız sıradan asilerin hayatını, olaya bakış açılarını, extremist hatta terörist asileri ve bakış açılarını görme şansını yakalayacaktık.... Filmin bel kemiği belliki bunun üzerine oturtulmuş ama son anda, hatta son editte vazgeçilmiş gibi duruyor. Sanki bilerek karakterlerin gelişimi ve kendi düşünce yapılarını yansıtan kısımlar atılmış geriye kof birşey kalmış gibi.

Film, Biraz daha politize olarak risk alıp efsane olabilecekken, sıradan bir film olmayı tercih etmiş. Üstüne bu atılan kısımlar nedeniyle karakterlerle empati kurmak da zorlaşmış. Ne neden oluyor, bu adam niye böyle diyor, ne düşünüyor anlayamıyoruz. Anca 2-3 izleme, arkaplan araştırmalarından sonra birşeyler ortaya çıkıyor ve filmin ne demek istediğini anlıyorsun. Böyle olmamalıydı..

Atrin and SEP beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 18.11.2019 at 10:57, escape said:

O arkadaşlara şu şekilde cevap veriyoruz :)

images.jpg

Kısaca bu Yoda değil elbette. Onun ırkından genç bir arkadaş.

Kibitzer tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 hours ago, ObiWan said:

3. bölümü izledim dün ve en iyi bölümdü diyebilirim. Çıtayı yükseltiyorlar gittikçe, umarım böyle devam eder.

Aynen, dizi harika gidiyor, prodüksiyon kalitesi film tadında. Me likey!

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

4. bölüm de harikaydı. Her bölüm daha da güzel olacak sanırım. Bitiş jeneriğindeki concept art'ları da sonuna kadar keyifle izledim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 hours ago, MonkeyBusiness said:

Ben begenmedim diziyi pek.

Daha buyuk bi produksyon bekliyordum.

Ayrica netflix dizileri gibi sundurulmus hissi verdi bana. 4 bolum 2 bolum olabilirdi bence.

aslında o zaman sündürülmüş oluyor. Amerikan Televizyonunda dizi gösterecekseniz belli kurallar bulunuyor. dizi bir kere 40 dakikanın altında olmamalı. olursa tek reklam girilebiliyor ama 30 dakikayı geçip reklam, tanıtım vs ile 1 saati buldurursan 2 reklam kuşağı sokuyorsun. Belli bir bölüm sayısının da altında olmamak durumunda çünkü TV'ler bildiğiniz gibi yaz-kış dönemleri şeklinde çalışır. Bu dönemlerde haftada 1 veya her hafta içi/hafta sonu verilecek dizinin belli bir bölüm sayısını geçmesi gerekir ki, bütün yaz veya kış dönemini kaplayabilsin, başka diziye gerek kalmasın.

Bu yüzden dizilerde hep filler bölümler, bölümlerin içinde de yan konular, gene filler sahneler olur. Hatta abartılmış, gözüne sokulan hali bizim Türk Dizilerinde var. bir dialog 10 saniye sürecekken 3 dakikaya kadar süner. çünkü dizi 3 saattir, her hafta yayınlanır. 

Mando da durum böyle değil. üçüncü bölüm 27 dakikaydı. Adam taktik maktik yok bam bam bam diye bölüm çekmiş. hiçbir kurala uymuyor çünkü online yayınlanacak bir dizi. arada reklamı yok, TV gibi dönemi yok. Bu yüzden adamlar konu ne kadarsa, o kadarlık bölüm yapyor.

netflix halen TV Dizisi formatına sıkı sıkıya bağlı. Kendisi de online olmasına rağmen, TV ye satabilmek için veya insanların alışkanlıklarını bozmamak için kolaylıklardan faydalanmıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@allreadydead

Yok ben bolumlerin uzun veya kisa olmasi degil de, icerik olarak, ayni hikaye daha kisa surede anlatilabilirdi demek istedim.

Ama daha onemlisi ben butce ve produksyon olarak Game of Thrones ile kiyaslanabilecek bisey bekliyordum, hic oyle durmuyo. GoT'a harcanan paranin onda biri falan harcanmis gibi.

Disney'den zengini yok, yeni streaming platfomunu cekici yapmak bu diziyi yapyor ama anca bu kadar mi para haciyo yani.

Disney+ 1 hafta ucretsiz deneme suresini icersindeyim, bitince kapaticam. Baska entersen bisey de gormedim zaten.

MonkeyBusiness tarafından düzenlendi
infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
16 minutes ago, MonkeyBusiness said:

@allreadydead

Yok ben bolumlerin uzun veya kisa olmasi degil de, icerik olarak, ayni hikaye daha kisa surede anlatilabilirdi demek istedim.

Ama daha onemlisi ben butce ve produksyon olarak Game of Thrones ile kiyaslanabilecek bisey bekliyordum, hic oyle durmuyo. GoT'a harcanan paranin onda biri falan harcanmis gibi.

Disney'den zengini yok, yeni stream platfomunu cekici yapmak bu diziyi yapyor ama anca bu kadar mi para haciyo yani.

Disney+ 1 hafta ucretsiz deneme suresini icersindeyim, bitince kapaticam. Baska entersen bisey de gormedim zaten.

Aman kalsın pahalı yapımları. Görüyoruz pahalı filmlerini, böylesi iyi :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok