The Mandalorian ve SW dizi evreni
2 2

Bu konuda 224 mesaj var

6 hours ago, epi said:

Bu velet Yoda’nin klonu cikar mi? Klonsa kopyalari var mi? 7-8-9 doneminde sag mi? 9’un sonunda Ewok’lar yerine bebek Yoda’lar mekani basar mi?

Milletin zehrini akitmadigi bir SW icerigi cikmasi ilginc oldu.

773.jpg
https://knowyourmeme.com/photos/1644254-baby-yoda-yiddle

ilk bölümdeki doktorun üzerindeki üniforma kamino üniformasıymış. Yani yoda klonu olma şansı yüksek. Hatta fallen orderda sürekli karşılaşılan inquisitors da bir şekilde klon olabilir. O dönemde yodayı da klonlamış, ellerinden kaçırmış ve tekrar ele geçirmek istiyor olabilirler

epi beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla, bu cuma galiba Episode 9 gösterime giriyor hiç umrumda değil. Ben Mando Chapter 7'yi bekliyorum daha heyecanlı bir şekilde.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dövmeyin beni ama hiçbir zaman Star Wars fanatiği olmadığım için bana gayet normal bir dizi gibi geliyor. :) Bütün filmleri izledim ama ne bileyim, beni sarmıyor. Gerçi bu mandalorian denen eleman biraz Türk dizilerini de andırmıyor değil hani. Çocuğu(50 yaşında) öldürecekler diye kendi inandığı şeylere karşı gelmesi, zayıfları koruması vs vs. tam Türk bu eleman.

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Atmosfer oldukça başarılı yalnız senaryo için aynı şeyi söylemek zor gibi.
Hikaye örgüsü bilgisayar oyununda yan görev yapıyor hissi veriyor, senaryo güçlenirse dadından yinmez tabi.
Sonuç olarak bilimkurgu severler için gideri olan bir yapım..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
19 minutes ago, AK.idiocracy said:

Sonuç olarak bilimkurgu severler için gideri olan bir yapım..

bence western ve pembe dizi sevenler icin iyi bir yapim

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kara Kule sevenler bunu da sever diyorsunuz. Romantizm, western, bilim-kurgu, fantastik-kurgu dahil her şey olan bir eser sonuçta. Stardust avatar olarak koymuş mesela silahşor Roland abimizi. :new_2gunsfiring_v1: Long days and pleasant nights diyorum kendisine. ;) Güzel dizi işte, şöyleydi böyleydi deyip jinx etmeyin bakayım, hadi dağılın. :mrgreen:

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

F8s2mvVuJp2T66CzkpmMgM-970-80.jpg

star wars evrenini genel olarak, lucas arts ve disney'in de para için bokunu çıkarmasını özel olarak günahım kadar sevmesem de, şu diziye laf edecek adam lütfen BSG :)

ps: ben bu diziden uzun süre önce "firefly" dan almış olduğum tadı aldım, yan görev / ana senaryo eleştirisine katılıyorum ama bu kötü bir şey değil, her dizi derin manalar içermek zorunda değil, rüya içinde rüya gördürüp inception'a bağlamak zorunda da değil. bir şey sade, basit ve aynı zamanda güzel de olabilir, bence mandalorian'ın senaryosu da öyle olmuş...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Son bölümü gerçekten müthiş bitti. bütün sahneler kendi içinde de, dizinin bütününü tamamlaması açısından da çok güzeldi. Speeder'daki trooper'ların atış talimi, en sondaki sahne... herşeyi olması gereken gibi olmuş bir dizi. 

Keşke bunu yapan ekibe son üçlemeyi de verselerdi. Çünkü bu ekip, Rebels, Clone Wars'ı yapmış, SW'nin aslında ne olduğunu değil, insanlara ne ifade ettiğini anlamış ve bu özü yansıtmayı becermiş bir ekip. 

SW için bazı şeyleri görmezden gelmek benim için normal ama Mando SW nefreti olanlarda bile kendine yer edinebildi. Bravo

jackjoker, epi and Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Güzel dizi hakikaten hiç baymadan, gazı kaçmadan sezonu tamamladılar. 

Spoiler

Los pollos hermanos dayının niggah light saber'ı hafif facepalm etkisi yapsa da Mando'nun  son uçmalı kaçmalı cevval hareketleri iyi gaza getirdi. IG-11'in T-800 duygusundaki sahnesinde gözler nemlenmedi değil.

Güzel dizi güzel! :thumbs:

Peregrine tarafından düzenlendi
modeller karışmış, düzeldi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
19 hours ago, Peregrine said:

Güzel dizi hakikaten hiç baymadan, gazı kaçmadan sezonu tamamladılar. 

Hide contents

Los pollos hermanos dayının niggah light saber'ı hafif facepalm etkisi yapsa da Mando'nun  son uçmalı kaçmalı cevval hareketleri iyi gaza getirdi. IG-11'in T-800 duygusundaki sahnesinde gözler nemlenmedi değil.

Güzel dizi güzel! :thumbs:

o lightsaber eski mandalore hükümdarı Tarre Vizsla'nın kılıcı. Normalde Mandalorian'ları jedi order a almıyorlar. Zaten Mandolar savaşcı yapıları gereği genelde Jedi'ın karşısında yer alıyor. Order'a alınan sadece bir tane var, Tarre Vizsla.  Kılıç, onun kılıcı.

Ölünce yaptığı kılıç, Jedi'da kalıyor. Vizsla klanı sonra girip kılıcı çalıyor ve kılıcı otorite simgesi olarak kullanıp, mandalore u yönetiyor.

Mando, imparatorluğun saldırısı esnasında bütün kayıtlara bu nigga amcanın ulaştığını söylüyor. Demekki arşivlere girmekle kalmayıp, artifact'leri de çalmış.

https://starwars.fandom.com/wiki/Tarre_Vizsla 

allreadydead tarafından düzenlendi
epi and Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 18.12.2019 at 20:25, stardust said:

F8s2mvVuJp2T66CzkpmMgM-970-80.jpg

star wars evrenini genel olarak, lucas arts ve disney'in de para için bokunu çıkarmasını özel olarak günahım kadar sevmesem de, şu diziye laf edecek adam lütfen BSG :)

ps: ben bu diziden uzun süre önce "firefly" dan almış olduğum tadı aldım, yan görev / ana senaryo eleştirisine katılıyorum ama bu kötü bir şey değil, her dizi derin manalar içermek zorunda değil, rüya içinde rüya gördürüp inception'a bağlamak zorunda da değil. bir şey sade, basit ve aynı zamanda güzel de olabilir, bence mandalorian'ın senaryosu da öyle olmuş...

İmza kaşe!

Diziyi çok beğendim. Yoda gibi öte ileri bir karakter ile beklentiyi çok yükselttiler. Sonraki sezonu deli gibi bekliyorum. Şimdilik hikaye küçük başladı ama ilerde yine "bütün evrenin kaderini etkileyecek" düzeye gelebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Son star wars filmleri leş gibi geliyordu bende acaba artık yaşlandık ondanmı diyordum.

Şimdi bu diziyi bir solukta zevkle izleyince benimle alakası olmadığını filmlerin dandirik olduğunu anladım.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu dizi ile baya keyifli vakit geçiriyorum şu sıralar. Özellikle demirci ses efektleri, karakterler harika. Hoşuma gitti.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

4 bölüm izledim şimdi yorumlayabilirim....   :  Bu dizi epey olmuş , beni sardı , yavaş işleyen konu daha keyif verdi hatta. Start wars filmlerinden alışık olduğumuz büyük büyük olayların hızlıca gelişip death star yoketmeye varan işlerden sonra , konu sade ve güzel işliyor. Mekanlar , tasarımlar vs. gayet özüne de sadık gördüğüm kadarıyla. Karakter Mando 'da  ; eziklerin dostu , kötülerin korkulu rüyası modlarında ama bakalım nasıl gidecek.

İzlemeye devam.

Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Haftasonu bitirdim ilk sezonu, çok keyif aldım. Henüz son episode 9 filmini izlememiş olsamda ep 7-8' lerden çok haz alamamış bir star wars sever olarak bu mandalorian olmuş diyorum. İzlerken yeniden zevk almamı sağladı gerçekten, her bölüm mini olmasına karşın yeni bir konsepte havasında ufak görevler usulünde işlenmiş. Bir bounty hunterın hayatını biraz daha yakından tanıyoruz falan. Olmuş olmuş...

Squall and TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni sezondan ne bekleyeceğimi bilmiyordum. Trailer'da bir takım bilgiler vardı ama hangi bölümlerden ne olacak ne bitecek belli değildi.

İlk bölümü Favreau yönetmiş ve sonuna kadar gerilimi tırmandırması, hikayeyi ele alışı ve anlatışı, kullandıkları renk paleti ve tonları gene birinci sezonda Mando'nun yaptığı gibi. 

İzlemeden aşağıdakileri okumayın bence

Özellikle en başından konunun Krayt Dragon'a sapması ve o iş bittiikten sonra bile gerilimin azalmama nedenini anlamıyorsunuz. İşte canavar gitti, herkes mutlu ama bir beklenti havası devam ediyor dizide.. Son sahnede bunun nedeni anlaşılıyor ve Krayt Dragon'ın aslında bu bölümdeki amaç olmadığını, tokat gibi bir süprizle hatırlatıyor Favreau :D 
Aslında o karakterin dizide olabileceğini biliyorduk ama adam bölümü öyle bir noktaya getirip anlatıyor ki, adamı görebileceğiniz hissi tamamen yok oluyor... Son sahneye kadar :D

allreadydead tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, allreadydead said:

Reveal hidden contents

Özellikle en başından konunun Krayt Dragon'a sapması ve o iş bittiikten sonra bile gerilimin azalmama nedenini anlamıyorsunuz. İşte canavar gitti, herkes mutlu ama bir beklenti havası devam ediyor dizide.. Son sahnede bunun nedeni anlaşılıyor ve Krayt Dragon'ın aslında bu bölümdeki amaç olmadığını, tokat gibi bir süprizle hatırlatıyor Favreau :D 
Aslında o karakterin dizide olabileceğini biliyorduk ama adam bölümü öyle bir noktaya getirip anlatıyor ki, adamı görebileceğiniz hissi tamamen yok oluyor... Son sahneye kadar :D

Spoiler

o kim ki?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok