The Mandalorian ve SW dizi evreni
2 2

Bu konuda 224 mesaj var

Cuma günü akşam keyifle izlerim diye ilk bölümü diye düşünürken can derdine düştük bir anda deprem yüzünden. bu hafta da izleyemem muhtemelen pek girmeyeyim ben konuya izleyene kadar en iyisi :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Spoiler

O zırf boba fett'in armoruna benziyordu. Bölüm sonundaki o mu?

Atrin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
54 minutes ago, Atrin said:
  Reveal hidden contents

O zırf boba fett'in armoruna benziyordu. Bölüm sonundaki o mu?

Spoiler

Görünüm açısından tam olarak Boba Fett'in armora benzemiyor, bazı farkları var (omuz korumalarının orijinal zırha göre küçük olması vb gibi) ama sanırım konu Boba'ya gelecek. Ayrıca bölümün sonunda Temuera Morrison'ın oynadığı karakterin ortaya çıkması (ki kendisi prequel'lerde klon askerlerini oynamıştı ve sonradan ESB'de Boba Fett'in sesi oldu) Boba'nın bi şekilde Sarlacc'tan kaçıp zırhının peşine düşeceğini gösteriyor gibi. Ya da bambaşka bi yerden vuracak senaryo, bilemiyorum.

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 hours ago, wazzap said:

Beğenmedim yeni bölümü, geçiş bölümü gibi olmuş.

Bir filler havası vardı ama bu bölümdeki yeni karakterlerin hikayenin bütününe bir etkisi olursa, ki muhtemelen olacak, şu anda "amaaan olmasa da olurdu" dediğimizi geri dönüp göz gözdirmek durumunda kalabiliriz :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

3 güzeldi. 2nin filler havasını biraz daha vurucu bir şekilde toparlamaları gerekiyordu. 3 ilk dakikasından itibaren bunu yaptı. Hatta niye 2ye ihtiyaç olduğunu da açıkladı..

Ama hala sanki 2deki konu bütün bölüme değil de, 45 dakikalık bölümün bir kısmına sıkıştırılabilirdi gibi duruyor. Belki 3ü tam bölüm yapmak adına 2deki konuya da tam bölüm ayırdılar...

Favreau, yaptığı diğer işlere de göndermeler falan yaparak, SW içinde kendi alt kültürünü ve kahramanlarını yaratıyor. Expanded Universe uçurulma hatası ve patates 7-8-9 dan sonra böyle bir şeye ihtiyaç vardı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kısa ama gayet güzel bir bölüm geldi. Baby Yoda sıpasına oynamışlar ama bu sefer ezmeye değil, sevimli tarafına yüklenmişler.

Bazı kısımlar gereğinden fazla tanıdık geldi diyecektim ki, bu linki buldum, İZLEMEDEN AÇMAYIN

allreadydead tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Abi ben şunu anlayamıyorum...

Bu Tie-Fighter pilotları, imparatorluğun en seçkin, en gözde pilotları değil mi? Bir nevi "elite squadron"?

Nasıl oluyor da ataları şeker plantasyonlarında şeker kamışı toplamış olan, saçı-sakalı ağarmış bir afro-amerikalı kardeşimiz, turret'in başına geçip de çat çat indirebiliyor bu pilotları?

Ha bir de, bu Stormtrooper'ların alayı karavanacı; doğru dürüst siper almayı bile bilmiyor ipneler. Bizde acemi askerlik döneminde bile daha iyi eğitim veriliyor o derece yani...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 hours ago, Najaz said:

Ha bir de, bu Stormtrooper'ların alayı karavanacı; doğru dürüst siper almayı bile bilmiyor ipneler. Bizde acemi askerlik döneminde bile daha iyi eğitim veriliyor o derece yani...

O olay zaten ezelden beridir şaka konusu :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
21 hours ago, Najaz said:

Abi ben şunu anlayamıyorum...

Bu Tie-Fighter pilotları, imparatorluğun en seçkin, en gözde pilotları değil mi? Bir nevi "elite squadron"?

Nasıl oluyor da ataları şeker plantasyonlarında şeker kamışı toplamış olan, saçı-sakalı ağarmış bir afro-amerikalı kardeşimiz, turret'in başına geçip de çat çat indirebiliyor bu pilotları?

TIE fighter hatta genel olarak TIE pilotlarının öyle elite, ekstra seçilmiş, eğitilmiş bir durumu yok. Hatta clone wars sonrasında kalan klonları kullanıyorlar ki, bir çoğu bırak eğitimi hayatları 9-10 aylık adamlar aslında. 
Clone öncesi ve sonrasında pilot academy var ve oradan mezun olmak dediğin gibi kolay değil. onların seçilmiş bir durumları var. 
Bu abi nasıl indiriyor ? e kanyona mal gibi girip, kaçacak yerleri sıfırlarsan, olacağı bu.Ne işin var kanyonun içinde çık yukarı oradan salla, napacaksın, kanadınla mı vurup öldüreceksin adamları...

Bu arada köylü dediğin adam yılların kelle avcısı locası lideri :) O aletler hakkında 3-5 bişiler biliyordur muhtemelen

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya halkin morali bozulmasin diye gostermiyorlar. Aslinda neler oluyor bi bilseniz. Medya sakliyor. Bizim gordugumuz hep sansurden gecmis bantlar. Arsivdeki goruntulerde Tie fighter’lar ortaligin anasini aglatiyor. Wikileaks’de falan hep yaziyor.

epi tarafından düzenlendi
allreadydead and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2x5

Spoiler

Ahsoka gacıyı gördük sonunda da benim kafa yine gitti. Bu gacı sonraki 3. filmde klonlar tarafından öldürülmemiş miydi? Ben bu diziyi Darth Vader'dan sonraki zamanda geçiyor diye biliyordum. Yanlış mı biliyormuşum?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

diziyi izlemedim o yuzden diziyi konumayacak ilk citigindaki bolumleri indirmistim(nmuthemeel bozulan diste idi ama firsatim olmadi=

ama sw geyigi donmus duramadim

stortroperlar sadece new hopeda bi halt yapabilirler obi wan java larin cesetleri toplarken bu derece keskinle atilari anca stortroplar yapabilir bu mizensen yaratilmis sahte imparatorlugun isi gibi bisiler diyo

obiwana nasil bi ahi tututuorsa bidaha bi halt vuramiyorlar

ti fighler lar boklu piyadenini ucan version impartorlugun umrunda bile degiller

tfightlerden hyperdirve yok yani oyle xwin gibi yok degobaga gidiyim yok endora atliyim ver elini yavinden suraya falan yok.

gemilerden cikip sinek gibi is goruyorum bizir bizir.

zirhta yok dogru duzgun kalkanda

elite pilotlar elbette var ozel goruplardan

darth vaderin ozel tifghteri var sekil baska armorlu kalkanli hyperdriveli falan.iste han solo ates acip new hopte vaderin trenchten ucup gitmesin savrulmasina sebep olurken vader oyle hayatta kaliyo.vaderin fighteri o zavali modellerden olaydi death star patlatikdan sonra gidecek yeri olmasindan ayvayi yerdi.

o yanina aldigi 2 eleman biel gecerken siz gelin ulan moduna amele pazari isi onlarda elit falan degiller.sadece filmde oynadiklari icin belli bir durumlari var :D

bu para pilot akademi var dedigi ordan yetisen adamlar kurmay subay falan hani vaderin bogup durudugu gemi komutanlari gibi .kici kirik siradan pilotlar degil

kisacasi dunya tabiriyile havaci

luke un hikayesi makas yiyo biraz orjinal film cok bayik sikici uzun.

kesinmis hayvan kadar sahne var

misal ibggs ile konusuyo falan der yaniyo(filmde vaay kanka diye yavinde karislasiyorlar)

luke aslinda pilot egitimi goruyo akademiye gidecek yani full egitim alicak ama anakinin cogunu oldugunu bile owen falan ama evlasdim bi ayagim cukurda bak hasat var gel bi tarlayi suruver hasadi toplayiver diye oyaliyorlar

ve adam force sensitive bunun farkinda olmasa bile anakinde leiada bi cok baska force senstive elemanda kullaniyorlar gucu

sadece obiwana gaipten use the force demesiyle olmuyo isler

asiler saldiri altinda death star hayava ucuracak bunlari ve ellerinde tek tuk gemiden birinin buna veriyorlar

ama luke un tum tcrubesi obi wan oncesi basik ucan nanesi ile trencherde dev fare avlamak .biggs biliyyo yetenekli oldugu kefil oluyo

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok