Halı alacağım , yardımcı olabilecek var mı?
0

Bu konuda 22 mesaj var

Düz renk 4 metreye 5 metre halı alacağım.
Duvardan duvara modellere bakıyorum.
Halıfleks gibi ince sert değil kaliteli sağlıklı bir şey istiyorum.
Poliamid, polipropilen,akrilik,yün gibi iplikler ile dokunuyor.
Yüne param yetmez muhtemelen o boyutta var mı bilmiyorum.
Evde kullanılacak , yukarıdaki ipliklerden hangisini tercih etmeliyim bilgisi olan var mı acaba?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tıklarken gerçek sandım :S
Neyse sanırım akrilik olanlara bakmam lazım.
edik:Duvardan duvara sadecepolyamid var.

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

hocam sizin yoklar hangi anlamda?

hani yoklar, arasanda bulamazsın işine gelmedi mi anında arazi olur, ''altan beyler yoklar efenim bugün hiç gelmediler'' mı yoksa

her önüne gelen kişiyi, olayı, durumu yoklayan olarak mı? '' altan a yoklat bakayim sen bir onu. altan iyi yoklar adamı'' mı ?

emre666 tarafından düzenlendi
Narcissus beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, emre666 said:

her önüne gelen kişiyi, olayı, durumu yoklayan olarak mı? '' altan a yoklat bakayim sen bir onu. altan iyi yoklar adamı'' mı ?

Aslında orijinali "Alttan Yoklar" ama Türkçede sert sessizlerin büzüşmesi kuralına uygun olarak yanyana gelmiş iki T harfi büzüşerek tek bir T harfine dönüşüyor ve "Altan" halini alıyor...

emre666, Peregrine and antibit beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://youtu.be/r0zUKagay70?t=52

6 hours ago, Najaz said:

Aslında orijinali "Alttan Yoklar" ama Türkçede sert sessizlerin büzüşmesi kuralına uygun olarak yanyana gelmiş iki T harfi büzüşerek tek bir T harfine dönüşüyor ve "Altan" halini alıyor...

:lol::lol::lol: Aynı espriyi geçen gün yapacaktım, nasıl bir tepki alırım, abes mi kaçar diye çekindiğimden yapmadım. Çok iyi! :thumbs:

Peregrine tarafından düzenlendi
Video linki ekledim

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Video linki ekledim de sonradan yukarı bakınca aynı video paylaşılmış. :facepalm: Najaz'la kafa aynı şekilde çalışıyor anlaşılan... :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dedemin dedesinin dedesinin dedesi  Yoklarzade Ünder efendi hz'lerinin kemikleri sızlıyor şu makaranızdan dolayı. 
Zamanında Ege bölgesinde hanlar hamamlar kervansaraylar hastahaneler türbeler aşevleri yaptırmış , günümüze kadar gelen bu yapıların sahibi (şimdi bir çoğu müze) ilim irfan dolu , yoksuldoyuran diye de bilinen atamın namını taşımak benim için bir onurdur.
Ecdadla şaka olmaz :icon_naughty: lütfen.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 12/8/2019 at 1:06 PM, Altan Yoklar said:

Dedemin dedesinin dedesinin dedesi  Yoklarzade Ünder efendi hz'lerinin kemikleri sızlıyor şu makaranızdan dolayı. 
Zamanında Ege bölgesinde hanlar hamamlar kervansaraylar hastahaneler türbeler aşevleri yaptırmış , günümüze kadar gelen bu yapıların sahibi (şimdi bir çoğu müze) ilim irfan dolu , yoksuldoyuran diye de bilinen atamın namını taşımak benim için bir onurdur.
Ecdadla şaka olmaz :icon_naughty: lütfen.

abi ciddi mi diyosun yoksa troll mü? Ciddiyse @Najaz'la @emre666'nin kusuruna bakma cıvıtıyorlar hep.

Trollse iyi troll :)

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benim de pek bir bilgim yok ama halı olayı çok fena bir olay yaw..

40m2 salonda duran 2*3 halı bile büyük bela oluyor evde.. aman kola döküldü, aman bira şişesi devrildi, aman kahve sıçradı.. yok efendim kedi sıçtı.. bak orası sehpanın kenarına takılmış lif atmış.. kenarı kıvırılır gece yatağı giderken takılır düşersin.. 6 ayda bir yıkatmazsan akar olur kokar olur.. olur da olur.. 

demem o ki siz halıyı geçin hocam.. mis gibi parkede polar çoraplarınızla kaydır kaydır gezin evde... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 saat önce, NoFlyZone said:

demem o ki siz halıyı geçin hocam.. mis gibi parkede polar çoraplarınızla kaydır kaydır gezin evde... 

Çocuk olunca duvardan duvara halıfleksin biraz daha kalını bir şey vardı evde çocuk olunca yaptırmıştık.
Kalitesiz sert birşeydi ama iş görüyordu.
Onu söktük şimdi çıplak kaldı oda, alınacak da vakit bulup dolaşamadım. O halı alınacak kurtuluş yok.

Civardaki samur bayilerinde sadece polipropilen modeli var (excelsior). Metrekaresi 115 lira.
Poliamid olan "ipek" modeli yok kartelalarında , internetten baktım desem ne fiyat biliyorlar ne de uğraşmak isterler , stok zaten yok normal olarak.
Daha büyük samur bayilerine bakacağım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
48 dakika önce, Peregrine said:

Hocam, halıyı almadan önce alttan iyice bir yoklayın derim. :mrgreen: (yine başa sardı konu :nut:)

İlahi mirim , kırk yıl düşünsem aklıma gelmez. :kayik:
Bu arada bu benim gerçek adım soyadım değil belki tahmin etmişsinizdir belki de gerçek sananlar vardır.
2007'de facebook'a üye olurken makarasına almıştım sonra arkadaşlar akrabalar hepsi ekleyince resmi facebook adım oldu , gerçek ismimle benzerliği bile yok.
Kendi ismimle facebook üyeliğim de yok.

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

"Yoklarzade Ünder"den sonra zaten kesine yakın anlaşılmıştı. Kendi adınız olduğunu düşünsem zaten şaka konusu yapmazdım. Rumuz/alias olduğu anlaşılınca şakanın yeri gelmişken yapayım dedim. :mrgreen: En ufak derecede keyfinizi kaçırıyorsa Mr. Crunch'dan kaldırmasını rica edebilirim. Maksat muhabbet / espri olsun; can sıkmak değil. :)

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hort horter the hortest,
Var mı halı seçiminde yardımcı olabilecek , yol gösterecek sektörün içinden bilgi verebilecek olan?
IKEA'da vindum halı var plastikten yapılma , propilen diyor. Kalın bir şey evde de kedi var. Canımızı sıkar mı paramızı sokağa mı atmış oluruz acaba.
https://www.ikea.com.tr/urun/vindum-beyaz-200x270-cm-hali-00344984

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Zemin halı ihtiyacı yaratmıyorsa bence halı gereksiz bir ürün. :)

Benim gibi halı sevmeyen birisiyle evli olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum, evdeki tek halı salondaki dekoratif parça onu da kaldırsak mı diye hergün birimiz söyleniyoruz. :)

Pablo 'Definitive' Vader tarafından düzenlendi
Mono beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evde çocuğun odasında halı var,mutfakta evyenin önünde ve banyoda var. 
Bir halı istiyorinsan  koltukların önüne.
Online bulmak mümkün değil , düz renk yün + akrilik- keten viskon (artık ne katılıyorsa yünün yanına ondan) bir şey almak istiyorum ama yok.
Desenli olanlar bir facia.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok