Nvidia GeForce RTX30 Serisi - Ampere (2020-2021)
1 1

Bu konuda 704 mesaj var

48 dakika önce, sgi said:

Bir kaç gün önce, 8gb bellekli bir 2060 varyasyonu çıkabilir falan diye haberler dolanmaya başladı, elde biriken turing çipleri eritmek için gibi bişeyler yazıyordu tam hatırlayamasam da.

2060 super zaten 8 gb. Ama super olmayan model için de 8 gb sürümü gelecekse 256 bit olacak demektir. Öyle bir saçmalık olmasa bari.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gamescom'a (Ağustos sonuna) kadar beklemeyin deniyor. Bu virüs krizi Nvidia'nın da işine geldi galiba.

mamad tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten gtc genelde mimari tanıtımı, yol haritası, pro gpuların gösterimi gibi şeylerden oluştuğu için oyun kartları beklenmez. Ama potansiyel hakkında baya bilgi veriyor. Tabi oyun kartların ne zaman geleceğine dair fikirler de veriyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O elemanın dediklerini tpu da haberleştirmiş:

https://www.techpowerup.com/266959/nvidia-rtx-3080-ti-and-ga102-ampere-specs-other-juicy-bits-revealed

Özetle:

MISdUnixXZuZj17U.jpg

wYGdtwrdDTotoEyo.jpg

HmC33G0yB89yf9W7.jpg

r8qlMtjMz6dY8YPt.jpg

Y4DXDDhcxpARnfIC.jpg

Yalan olmazsa çok iyi. Artık 4k standartlaşacak demiş. 2080ti'dan sonra beklenen bir şeydi. Önemli olan fiyatlar. Tabi bir de eylülde gelecek denmiş. O da beklenen bir durum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
51 dakika önce, wazzap said:

AMD'nin şu an rtx 2080ti'ın karşısına bir şey koyabileceğini bile düşünmüyorum açıkçası.

Şuan değil ama yıl sonunda 2080ti'ı rahat geçer. Ama rt durumunu görmek lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
20 dakika önce, Whooosh said:

2080ti'ı geçip geçmesi çok önemli değil aslında. 2080ti eşdeğeri işlem gücünü alınabilir hale getirmesi yeterli.

5700xt ile 2080ti arasında %50 performans farkı var. Tabi 2080ti'ın kırpılmış gpu olması, gpunun büyük kısmının rt ve tc birimlerine ayrılmış olması gibi durumlar var. Ama saf oyun performansı olarak Amd'nin ulaşamayacağı bir nokta değil. Alınabilirlik konusuna yorum yapamıyorum ama en azından 1000 dolar altı olur artık radeon modeli.:mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2080ti çıktığında aldık da artık yetersiz gelmeye mi başladı ki daha hızlısını istiyoruz? 780ti çıktığında 650$'a almıştım, 780ti'ın bu günkü eşdeğeri olan 2080ti 1200$. Şu forumda kaç kişi 2080ti yada eşdeğeri bir gpu satın aldı?
Ben şuan 2080ti'dan %40-%60 daha hızlı ekran kartı falan istemiyorum ki! İsterse Nvidia 2080ti'dan 50 kat daha hızlı ekran kartı çıkarsın, umrumda değil. 2080ti eşdeğeri kartlar 300-400$ bandına düşsün bana yeter.

Whooosh tarafından düzenlendi
Thustu and pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, Whooosh said:

2080ti çıktığında aldık da artık yetersiz gelmeye mi başladı ki daha hızlısını istiyoruz? 780ti çıktığında 650$'a almıştım, 780ti'ın bu günkü eşdeğeri olan 2080ti 1200$. Şu forumda kaç kişi 2080ti yada eşdeğeri bir gpu satın aldı?
Ben şuan 2080ti'dan %40-%60 daha hızlı ekran kartı falan istemiyorum ki! İsterse Nvidia 2080ti'dan 50 kat daha hızlı ekran kartı çıkarsın, umrumda değil. 2080ti eşdeğeri kartlar 300-400$ bandına düşsün bana yeter.

2080ti en tepede ya da tepe seviyede kaldığı sürece fiyatı yüksek olacak. Bunu düşünmek zor değil. Bir an önce geçilip orta seviyeye hatta giriş seviyesine inmesi önemli. Ancak o zaman bu seviyede performansı ucuza almak mümkün olacak. Her zaman olan şey yani. Turing'lerin abuk fiyatını konuşacaksak, o başka bir konu. Şimdiye kadar kaç tane kartın fiyatı 1200 dolar oldu ki, Titanlar hariç? Ama aynı şekilde şimdiye kadar kaç tane kart da 754mm2 gpu gördük ki?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
23 hours ago, Whooosh said:

monitör alıcaz vuş, 4k 144 Hz HDR.. alamıyoruz, mağduruz.

epi and rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
34 minutes ago, allreadydead said:

işlemciye araba parası veren o monitörü de alır, varsa tabi öyle bi monitör :)

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
23 hours ago, mamad said:

Ama aynı şekilde şimdiye kadar kaç tane kart da 754mm2 gpu gördük ki?

Son kullanıcı olarak bu beni ilgilendirmez ki. İsterse boğaz manzaralı 250m2 4+1 olsun. Ayrıca öyle üretim masrafı olarak değerlendirirsek aradan çıkan 2 senede birim maliyetinin ilk günküne göre düşmüş olması lazım. Neden aradan geçen 2 sene sonunda hala çıkış fiyatından satılıyor bu kart?

Hepimiz biliyoruz ki AMD'nin bugün 2080ti'ı zorlayacak daha uygun fiyatlı bir ürünü olsa 2080ti bu fiyata satılmayacak. Hemen fiyatı kırılacak , ee fiyatı kırık 2080ti yine 754mm2 olmayacak mı?

2 hours ago, allreadydead said:

Evet alamıyoruz, ben de bundan bahsediyorum işte. Benim gibi adam 1080p monitörle GTX1060 ekran kartı kullanıyor. Yanlış anlaşılmasın bugün  2080ti + 144hz HDR alacak param var ama bu parayı Nvidia'ya verme fikri gururuma dokunuyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 14.05.2020 at 04:38, rammstein said:

Onu paylaştım sanıyordum. Başgan raad takılıyor.:lol:

@Whooosh

Aynı şeyi söylüyoruz. Neden hala yüksek fiyata satılıyor. Rakibi yok da ondan. Bir an önce belirgin biçimde geçilsin, geriye düşsün, o performans seviyesi daha uygun fiyatla sunulsun. İşte bunda maliyet de etkili. Amd 2080ti'a rakip sunabilse elbette fiyatı düşecek. Ama üretim maliyetleri izin vermiyor. Nvidia da rahat rahat at koşturuyor.

Bir de  şunu paylaşmaya gelmiştim:

NVIDIA-Tesla-A100-e1589442601870.jpg

Nvidia ateş ediyor. GV100'den bile büyük gpu. Oyun kartlarına gelmeyeceği açık. 8192 cc lafları doğru gibi. Oyun kartlarında da 5376 cc'li ga102 olması muhtemel. Boyutları da 550mm2 civarında olur. Ama bu nedir kardeşim. 54 milyar transistör denmiş bir de.

https://videocardz.com/newz/nvidia-dgx-a100-with-eight-ampere-tesla-a100-detailed

Şimdiye kadar ki en büyük gpu olan gv100'de 21 milyar transistör vardı ve 815mm2 idi. İki katını eze eze geçmiş. 7nm'de ilk geçişte bu kadar büyük gpu çılgınca olmuş.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
20 hours ago, Whooosh said:

Son kullanıcı olarak bu beni ilgilendirmez ki. İsterse boğaz manzaralı 250m2 4+1 olsun. Ayrıca öyle üretim masrafı olarak değerlendirirsek aradan çıkan 2 senede birim maliyetinin ilk günküne göre düşmüş olması lazım. Neden aradan geçen 2 sene sonunda hala çıkış fiyatından satılıyor bu kart?

Hepimiz biliyoruz ki AMD'nin bugün 2080ti'ı zorlayacak daha uygun fiyatlı bir ürünü olsa 2080ti bu fiyata satılmayacak. Hemen fiyatı kırılacak , ee fiyatı kırık 2080ti yine 754mm2 olmayacak mı?

Evet alamıyoruz, ben de bundan bahsediyorum işte. Benim gibi adam 1080p monitörle GTX1060 ekran kartı kullanıyor. Yanlış anlaşılmasın bugün  2080ti + 144hz HDR alacak param var ama bu parayı Nvidia'ya verme fikri gururuma dokunuyor.

AMD adam olmuyor diye ekran kartı mı almayalım vuş ? :D

obi, gördüm onu ;)

allreadydead tarafından düzenlendi
rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, allreadydead said:

AMD adam olmuyor diye ekran kartı mı almayalım vuş ? :D

obi, gördüm onu ;)

Dua edin de AMD adam olsun, yoksa Nvidia'nın eline kalırsak yandık. Apple gibi 699$'a fan pervanesi 1000$'a hdmi soketi satar bunlar.

allreadydead, rammstein and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok