Nvidia GeForce RTX30 Serisi - Ampere (2020-2021)
1 1

Bu konuda 704 mesaj var

https://youtu.be/NgcYLIvlp_k

Guzel demo, ilk GeForce 256 ve ilk Radeon 9700Pro demolarini animsatti.

1080/Ti’da hodl yapmamiz ise yaradi, 20x0’lerin marji yuksek olsa da satis hacmi dusuk kaldi. Samsung’un kapasitesi oldugu icin guzel bir anlasma yapip maliyeti de kotardilar herhalde. 12GB 384bit guncelleme beklemeli derdim ama yarinimiz mechul. 3080 fiyat/performans iyi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1080Ti şu ana kadar benim açımdan işini genel manada iyi olarak gördü. 2xxx serisi ile ilgilenmedim bile. 3000 serisi için de en baştan dediğim gibi 2080Ti'ye falan %30-35 fark atan bir 3080 gelirse birtek o ilgimi çeker demiştim. Şuan haberler iyi. Ama oyun benchmarklarını görmeden de atlamamak lazım. Nividianın kendi tavsişye ettiği 6700 lira civarında 3080 alınabilirse gayet iyi olacak. Tabi buna custom sıvı soğutma sahipleri için ekstradan blok vs maliyeti de işin içine girecek. Her halikârda Amd tarafını da bekleyip nvidiadan cevap olarak bir super &Ti takılı kart gelecek mi bunlara da bakmak lazım. Şu  pandemi döneminde 1080Ti ile bu super & ti kartları beklerim muhtemelen. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
34 minutes ago, wazzap said:

Nasıl ya?

https://twitter.com/AzorFrank/status/1301173699974967296

Bu arada, link ekleme çalışmıyor hala. 

Amd artik kesin olarak 3080 ve altina cevap verecek. Kisitli uretime ragmen fiyatlarin uygun olmasindan belliydi. Yoksa tepeden acar AMD gelince de fiyat kirardi. Kis aylari yeni Ryzenler de gelince epey senlenir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
42 minutes ago, Najaz said:

Nasıl yani? Şimdi biz 1500 doları, misket oynayabilmek için mi vereceğiz?

60fps 4K (DLSS) isterseniz $3000 vermeniz lazim (+SLI bridge). Zuma Deluxe RTX.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

3080'in performansi 2080ti'yi ikiye katliyo dilyolla..Hediyesi 700 dolar.

Ben alirim.

AMD'den performans yonunde bir cevap gelebilir mi? Zor gibi. Fiyat kirabilirler her zamanki gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 minutes ago, MonkeyBusiness said:

3080'in performansi 2080ti'yi ikiye katliyo dilyolla..Hediyesi 700 dolar.

2080 ti'yi değil, düz 2080'i 2ye katlıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oha... Olaylar, olaylar. Burada yazana göre, AIB ortakları sunuma kadar Ampere'in performansından sunuma kadar haberleri yokmuş. Nvidia sadece test yazılımı sunmuş. Bundan dolayı herhangi bir bilgi sızması yaşanmadı deniyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 saat önce, wazzap said:

Nvidia sadece test yazılımı sunmuş.

Doğrusu, sadece test yazılımı çalıştırabilen bir sürücü vermiş bunlara. O test yazılımı da sadece "PASS / FAIL" çıktısı üreten bir stres testiymiş.

Bu arada RTX demolarında hala Quake II ve Minecraft gösteriyor NVIDIA. 1. nesilde anladık tamam, ama 2. nesil kartlarla hala "aha işte RTX'i açabiliyorsunuz" demeye utanır insan biraz ya... Ben olsam sürücüye özel kod koyar, Quake II ve Minecraft çalışmasını engellerdim bu kartlarla.

Najaz tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet açıdan biraz daha heybeyli duruyor ama ekran kartının boyu 32cm , anakartın genişliği 17cm.

Eg913KxXsAAubRv.jpg

Whooosh tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nvidia seneler boyunca ekran kartı fiyatlarını sistematik olarak arttırdı ve arttırdı. Sonra birden ne oldu böyle?

Nvidia'nın motivasyonunu anlamaya çalışıyorum ama bir türlü anlam veremiyorum. Baktığın zaman şirket zarar falan etmiyor, aksine piyasa değeri Intel ve AMD toplamının bile üstüne çıktı.

2000 serisinin satışları kötü geçti ve AMD bu sefer sıkıştırıyor desek bile açıklamaya yetmiyor. Sunumlarında uzun zamandır ilk defa üstü kapalı bile AMD adını anmadı. Resmen yok saydı.

Samsung'un belki yarı iletken piyasasında üretici olarak kendinden söz ettirebilmek için Nvidia'ya çok iyi bir teklif yaptığını, maliyetine yonga ürettiğini bile düşünsek 3 hafta önce 1200$'a sattığı işlem gücünü bugün neden 499$'a pazarladığını açıklamıyor. Zaten Nvidia'yı Samsung'a yönlendiren TSMC'nin kendisi oldu, Nvidia'ya "hali hazırda başımızı kaşıyacak vaktimiz yok, istediğiniz miktarlarda üretim yapamayız" dediler.

Nvidia doğrudan konsolları mı hedef aldı?

Tabi daha bilmediğimiz şeyler var. AMD "çok gaza gelmeyin, daha Big Navi'yi görmediniz" diyor. Acaba Nvidia "AMD bu darbeyi bize yapmadan biz kendimize yapalım" mı dedi? Çünkü AMD'nin doğrudan 2080Ti'ı hedef aldığı düşünülüyor.

İlginç..

Bu arada büyük online mağazalarda satışların kişi başına bir kart ile sınırlandırılacağı ve pre-order'a izin verilmediği söyleniyor. Ciddi bir talep bekleniyor anlaşılan.

Whooosh tarafından düzenlendi
rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hala 1080/1080Ti ile bekleyenlere yeni kart alma sebebi verdi. Bu sefer yeni konsollara mi gecsem diyenleri kaybetmedi. Bu kartlar cabuk tukenecek algisi da sagladi, ciktigi anda rekor satacak, millet AMD’yi beklemeyecek bile.

[Kar marji x hacim] olarak bakinca toplam karlari ayni karti $1200’a satsalar elde edeceklerinden cok olacak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence bu seri yeni bir 1xxx serisi olabilir. Çıktığında 1080 alan adam neredeyse hala bütün oyunları en yüksek ayarlarda oynuyor. Kabaca 4 yıl desek, gayet iyi bir değer bir ekran kartı için.

@WhoooshNvidia istediği kadar konsolları hedef alsın, konsolcu kitle ayrı PC'ci kitle ayrı. Yani atıyorum RTX Titan seviyesindeki bir kartı 250$'a sunsaydı millet konsollardan vazgeçip PC'ye mi yönelecekti? Hiç sanmıyorum açıkçası. Senin de dediğin gibi başka bir olay var işin içinde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, wazzap said:

Yani atıyorum RTX Titan seviyesindeki bir kartı 250$'a sunsaydı millet konsollardan vazgeçip PC'ye mi yönelecekti?

hepsi için değil ama bir kısmı için evet.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok