Nvidia GeForce RTX30 Serisi - Ampere (2020-2021)
1 1

Bu konuda 704 mesaj var

Dayanamadım paliti aldım, en boş tdp sınırlı ve ssogutması fe den hallice  vs gorunuyor  ama olsun yeterince bekledim gelince 2 satır yazarım :D 

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gule gule kullanin. 10x0 serisi veya altindan gelen herkes memnun olacaktir.

FE’ler cok albenili gozukuyor ama sogutma sisteminin bir gicirtisi (coil squeak) mevcut. Baska markalardan kartlarin bir eksisi yok, belki o konuda artisi var. Gule gule kullanin.

Dusuk cozunurlukte CPU darbogaz, ne kadar saglam CPU, o kadar performans. 4K ve ustunde GPU ve hafizasinin hizi darbogaz. Daha guclu CPU ile performans artmiyor. 3090 incelemelerinde durum degisebilir.

Magazalara gostermelik 3-5 kart gonderilmis gibi bir durum yok, 100 kisinin kuyrukta bekledigi magazaya 85 kart gidince yetmiyor haliyle. Rekor satmasini bekliyorduk, cok buyuk bir surpriz yok. Bir kac ay once millet sivi sabun ve tuvalet kagidi bulamiyordu, hala o yildayiz. Bosuna durdurmadilar 20x0’larin uretimini.

Online satislarda s.ctilar, o ayri. Preorder alip verification yaparak kisi basina 1 tane satsalardi 3 dakikada tukenmez, newegg’in server’lari cokmezdi. “Rekor kirsin, tarih yazsin, PS kuyrugunda birbirini bicaklayan oyuncular goruntusu bizde de olsun, klube giriste kuyruk ne kadar uzunsa o kadar cok kisi o klube girmek ister” kafasiyla o isi salladilar. (Ama tabi buraya kadar okumayan bana bu paragrafin aynisini cevap diye yazar).

epi tarafından düzenlendi
allreadydead and Psikobat beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Teşekkürler, 2080ti vardı satmıştım ama  şu aralar(4-5 ay oldu galiba) onboard ile takılıyordum da gına geldi artık, 144hz monitorde 60hz  normal internette gezinme için bile işkence olmaya başladı(onboard üzerinden 2k da evet 60hz ustu yok) Stok sıkıntı olmasa aslında acele etmeyecektim ama , dolarda eee malum.

20gb sanırım ay sonu duyurulacak, fazla geçikmez onda herhalde ama pahalı olacaktır, 4k için vram sıkıntılı olur diyenler içinde güzel bir alternatif oldu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

peki bir soru.

imzamdaki gibi 1080ti kullanıyorum ama işlemcim imzada ki gibi extreme serisinden eski nesil. bu sistemimle 3080 verimli çalışır mı? 

not: monitörüm 2K ve 2K da oynayacağım

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sende 8 çekirdekli ilk seri LGA2011 işlemci yok muydu ? Halen o ise yeterli gelir, sıkıntı olacağını düşünmüyorum kesinlikle.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
42 dakika önce, jackjoker said:

o halde imzamda ki kart satılıktır

Helalinden 1500 TL vereyim hemen. Helal para katsayısı olan 2.3 çarpanıyla hesapladığında 3450 TL'ye denk geliyor ki, 1080Ti'ın rayici de hemen hemen bu kadar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

12 pinlik güç girişinin bilgisi ilk sızdığından beri o adaptör rüyalarıma giriyor. Enermax inşallah kendi ekstra modüler kablosunu piyasaya çıkarır da bana kabus olmaz bu durum. Gerçi custom kartlar pek ziklememiş durumda şimdilik 12 pinlik güç girişini.

ZvAnA tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sadece nvidia kartlari 12pin’le geldi, onlar da yaninda 2x8pin’den cevirici kablo ile geldi. Butun kartlar 2x8pin ile besleniyor. AMD’nin sizan kart resimleri bile ayni sekilde. 20 yildir surekli artti guc kullanimi, kendi anakarti, ram’i, CPU’dan cok is yapan islemcisi ile bilgisayar icinde bilgisayar gibi kartlar sonucta. 20-24 GB’lik kartlari alanlarin onemli bir kisminda muhtemelen 16GB sistem hafizasi olacak, ilk defa ekran karti ustunde sistemden cok hafiza olacak. Ceksin, normaldir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

12pin olayının şöyle bir güzelliği var, 3070'den 3090'a görücüye çıkmış bütün FE kartlar aynı standart 12pin soketi kullanıyor. Diğer üreticiler de bu soketi kullansa 6, 6+6, 8, 8+6, 8+8 gibi karttan karta değişen soket çeşitliliği karmaşası ortadan kalkar.

Tahminimce modüler güç kaynaklarının hepsine bu kablodan bulunabilecektir. Firma kendisi çıkarmasa bile 3. parti custom kablolar çıkar yakında.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya işte benim derdim 12 pin güç girişi ya da ne kadar güç çektiği değil. O kadar kasa düzenine önem veriyoruz. Kasayı her kablo detayına dikkat edip özenle kuracam, en ufak bir düzensizlik, kablo karmaşası olmayacak, sonra nvidia'nın afedersiniz tarrak gibi adaptörünü takacaz. Açıkçası can sıkıyor benim açımdan. Ancak psu üreticisi kablo çıkarana kadar geçici falan kullanılır.  Ulan daha yeni aşağıdaki güç kaynağını aldık. Kablosu kendinden sarmallı, ince görünümlü şık falan diye. Benim yerinde olsanız herhalde siz de sinir olurdunuz.

maxtytan_gallery_1050_1250_07.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 hours ago, epi said:

Sadece nvidia kartlari 12pin’le geldi, onlar da yaninda 2x8pin’den cevirici kablo ile geldi. Butun kartlar 2x8pin ile besleniyor. AMD’nin sizan kart resimleri bile ayni sekilde. 20 yildir surekli artti guc kullanimi, kendi anakarti, ram’i, CPU’dan cok is yapan islemcisi ile bilgisayar icinde bilgisayar gibi kartlar sonucta. 20-24 GB’lik kartlari alanlarin onemli bir kisminda muhtemelen 16GB sistem hafizasi olacak, ilk defa ekran karti ustunde sistemden cok hafiza olacak. Ceksin, normaldir.

EVGA'nın modelleri 3x8 pin. örnek

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 saat önce, ZvAnA said:

Ya işte benim derdim 12 pin güç girişi ya da ne kadar güç çektiği değil. O kadar kasa düzenine önem veriyoruz. Kasayı her kablo detayına dikkat edip özenle kuracam, en ufak bir düzensizlik, kablo karmaşası olmayacak, sonra nvidia'nın afedersiniz tarrak gibi adaptörünü takacaz. Açıkçası can sıkıyor benim açımdan. Ancak psu üreticisi kablo çıkarana kadar geçici falan kullanılır.  Ulan daha yeni aşağıdaki güç kaynağını aldık. Kablosu kendinden sarmallı, ince görünümlü şık falan diye. Benim yerinde olsanız herhalde siz de sinir olurdunuz.

maxtytan_gallery_1050_1250_07.jpg

Ben bu takımı aldığını hatırlıyorum umarım kablo çıkar uygun, yoksa can sıkıcı gerçekten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi size soru

Fe istiyorum ama muhtemelen offical olarak bizim ülkede satılmayacak ( Vatan vs ) 
FE bulunamazsa uygun fiyatlı olarak ASUS TUF serisi olabilir ( en uygunu o görünüyor ) 
Diğer OC yada Strix gibi modellerden farkı nedir TUF serisinin? Alınıp geçilir mi yoksa az üzerine eklenip Strix veya türevlerine mi geçilir? Sadece soğutma farkı mı vardır TUF da?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 dakika önce, jackjoker said:

Şimdi size soru

Fe istiyorum ama muhtemelen offical olarak bizim ülkede satılmayacak ( Vatan vs ) 
FE bulunamazsa uygun fiyatlı olarak ASUS TUF serisi olabilir ( en uygunu o görünüyor ) 
Diğer OC yada Strix gibi modellerden farkı nedir TUF serisinin? Alınıp geçilir mi yoksa az üzerine eklenip Strix veya türevlerine mi geçilir? Sadece soğutma farkı mı vardır TUF da?

TUF serisi base model clock hızı düşük. Adam incelemesini yapmış ;

https://www.youtube.com/watch?v=wV0lcDLz6UI

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok