Nvidia GeForce RTX30 Serisi - Ampere (2020-2021)
1 1

Bu konuda 704 mesaj var

12 ocakta geforce etkinliği varmış:

https://www.nvidia.com/en-gb/geforce/special-event/

Beklenti 3060'ın duyurulması.

https://videocardz.com/newz/nvidia-announces-geforce-rtx-special-broadcast-on-january-12-2021

Yalnız Nvidia 3060 gibi nispeten ses getirmeyecek bir model için böyle bir etkinlik yapmazdı. Belki de 3080ti, 3070ti gibi modeller veya daha yüksek bellekli üst seviye model güncellemeleri, fiyat güncellemeleri gibi işlere girişir.

mamad tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bitcoin'in son iki aydaki yükselişini de göz önünde tutarsak, uzunca bir süre yalnızca 3060 ve altındaki kartları bulabiliriz gibi görünüyor. Belki onları da bulamayız.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Uzun süre gidecek bir monitör bakayım diyorum ama ekran kartı bulunamayacak ise ki görüntü öyle PC için bir ürün almanın hiçbir anlamı yok.

Konsol fiyatları da çok fena vergiler nedeniyle. 

Bu işlere bir iki sene kadar hiç dönüp bakmamak en iyisi herhalde.

Uygun fiyatlı bulunabilir ise ki o da çok mümkün değil, Xbox Series X alıp mouse, klavye bağlamak veya exclusive oyunları nedeniyle PS5 alıp en azından üç sene öyle devam etmek şu anda en iyi seçenek gibi duruyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu stok durumları kısa vadede düzelmeyecek gibi.

İki sene sonra falan halen istek, ilgi de olursa o zaman tekrar bakılabilir, şu an öylece duruyor PC, kullanımı keyif vermiyor bu şekilde. Yapmak istediklerimi yapamıyorum çünkü. Eski nesil ekran kartları bile korkunç fiyatlarda, tadı kalmadı gercekten.

T800 tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gelen de durmuyor bir de o da ilginç, bu fiyatlar ile alıcısı var.

T800 tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir sürü kazık yemeyi seven enayi var açıkçası. Donanımhaberde 8k üzerine hadi bilemedin 9k üzerine 3080 falan almayın dedikçe millet 12k'ya gidip strix aldım diye seviniyor. 10-12 bin liraya 3080 alan mı dersin, 3080 fiyatına 3070 alanlar mı dersin...  Gerçi şimdi piyasada nispeten daha uygun satılıyor stok yakalanırsa kartlar o yüzden artık öyle 10k'ya falan alan kalmamıştır.

ZvAnA tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

hangi model 3080 olursa olsun 9000 TL üstünde vermek saçmalık, bu noel ve yılbaşı tüketim çılgınlığı biter, bu mallar daha fazla almaz olunca ocak ayı ortalarında hem stok bulunur, hem de fiyatlar normale döner diye düşünüyorum kendi adıma.

8650 TL'ye palit gaming pro buldum, siparişi de verdim ama 1 ay sonra Asus TUF falan aynı fiyata görünce sabırsızlığıma kızacağımı bildiğim için hemen siparişi iptal ettim. şuan 1440p monitörde tek bir oyunda faydasını göreceğim zaten, onu da tekrar oynarım ekran kartını alınca.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sırf Cyberpunk için linkteki RTX3090'ı aldım ben de.

http://www.sanalmarketim.com/Urun/Zotac-RTX3090-TRINITY-24GB-GDDR6X--ZT-A30900D-10P/118521

Bulabildiğim en ucuz 3090 buydu, ondan bunu tercih ettim. Buradaki kullanıcılar konuya ne kadar hakim bilmiyorum ama markanın bir önemi yok zaten içerisindeki çip 3090 olduktan sonra. Hepsinin performansı aynı, boşu boşuna para veriyorsun.

AMD yetişti diyenler var ama kartta Raytracing bile yok, yetişse nolur.

Gerçi Cyberpunk'ta açamıyorum raytracing, performans çok düşüyor ama olsun CDPR'dan bahsediyoruz, patch ile halledecektir mutlaka.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
16 saat önce, GeraltofRivia said:

Sırf Cyberpunk için linkteki RTX3090'ı aldım ben de.

http://www.sanalmarketim.com/Urun/Zotac-RTX3090-TRINITY-24GB-GDDR6X--ZT-A30900D-10P/118521

Bulabildiğim en ucuz 3090 buydu, ondan bunu tercih ettim. Buradaki kullanıcılar konuya ne kadar hakim bilmiyorum ama markanın bir önemi yok zaten içerisindeki çip 3090 olduktan sonra. Hepsinin performansı aynı, boşu boşuna para veriyorsun.

AMD yetişti diyenler var ama kartta Raytracing bile yok, yetişse nolur.

Gerçi Cyberpunk'ta açamıyorum raytracing, performans çok düşüyor ama olsun CDPR'dan bahsediyoruz, patch ile halledecektir mutlaka.

Öyle demeyin bkz: https://www.youtube.com/watch?v=g8mnvPEQ-ho
Bu seriden TUF ayrılmıştı mesela, ayrıca fabrika testli overclocklu kartlarda üretiliyor. AMD uzun soluklu kullanıcıları hedefliyor, NVIDIA biraz daha sık kart değiştirenlerin noktası. Raytrace daha emekleme aşamasında AMD tarafında, konsollarda da yer ettiğinden yavaş yavaş oturması bekleniyor. RTX 3090 çok güzel bir kart hayırlı olsun. Benimde gözümde olan ama alamayacağım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu 3090’la mining yaparak ayda $100-120 cikarmak mumkun gozukuyor. 3080 de onun %20 gerisinde. Mining icin ozel donanimlara kiyasla fiyatlari ve guc tuketimleri de iyi. Bu mimarinin 7nm ve alti refresh’i gelirse karlilik daha da artacak. Bitcoin de beklendigi gibi yukselirse 2021’de de kart bulmak zor olabilir.

Bir yandan 3080 gibi bir kart alip mining ile bir yil icinde kartin masrafini cikarmak, yani upgrade’i bedavaya getirmek mumkun. Diger yandan zaten karti alamiyorsun, fiyat/performans ve watt/performans artarsa bulmak daha da zorlasacak.

Halbuki AMD oyle mi? Hem mining performansi dusuk, hem ray tracing performansi yari yariya, hem de bunu zaten 7nm’de veriyor, onu acik degil. Oyuncu babasi :kayik:

epi tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 12/20/2020 at 11:36 PM, Whooosh said:

Performans düşüyor diye Nvidia'nın en güçlü kartı 3090'la bile raytracing açamayıp AMD de raytracing olmamasından dem vurmak... Priceless

Bana saldırmaya son verirsen sevinirim. Alacak paranın olmaması benim suçum değil.

Whooosh beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geralt'ı malesef bizim forumun derinliklerinde yaşayan bir alghoul ile çarpışırken kaybettik. Cenazesi yarın ikindi vakti Novigrad merkez camisinden kalkacak. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

RTX 3090 kalkacak mıymış ? Anlamsız geldi bana.

Bu stok yokluğunda hele devamlı kart tanıtımları yapılması da en büyük saçmalık herhalde.

Tanıtılsa ne tanıtılmasa ne ? 

Önceliğin bugüne kadar tanıtılmış modellerin talep edenlere ulaştırılmasına verilmesi lazım. Yoksa hergün bir ürün duyurabilirsin, problem olmaz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 12/24/2020 at 3:39 AM, GeraltofRivia said:

Bana saldırmaya son verirsen sevinirim. Alacak paranın olmaması benim suçum değil.

Henüz almamamın sebebi alacak paramın olmaması değil çocuğum, ortada düzgün bir stok olmaması ve stok azlığını fırsat gören satıcıların elindeki aynı karta 2 kat para ödeyecek kadar keriz olmamam.

Bize bir kart alacak sugar dady'miz yok, aldırsana bana da bir tane.:D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon'da 5900 küsur TL'den MSI Ventus RTX 3070 satılmış sanıyorum iki gün önce falan, fiyatların bir miktar geriye geldiğini görmek iyi ancak tabii halen ne stok var ne birşey.

Bu yine tabii normal olması gereken yere yakın bir fiyat olmuş, yoksa çok pahalı 6.500 TL, 7.000 küsur hatta 8.000 TL'yi dahi aşan fiyatlar söz konusu.

Bana da RTX 3070 yetecek gibi 2560x1440 144Hz monitör için, RTX 3080 boşa gidecek gibi. Ancak 8GB hafıza düşündürücü.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Fiyatlar gercekten gulunc seviyelere gelmis... 3070 almak icin eldeki 5700XT'yi sattim gecen, simdi ekran kartsiz kaldim :D ... Vatan EVGA 3070 icin 8.400TL istiyor,  yok daha neler... Subat'ta TSMC'nin devreye girmesiyle arz artacak deniyor, bekleyecez mecbur... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok