Uydunet ve IOS Cihazlar
0

Bu konuda 8 mesaj var

Merhaba,

Evde Uydunet bağlantısı kullanıyorum. Netmaster problemli olduğu için Wi-Fi dağıtımını TP-Link TL-WA901ND Access Point ile yapıyorum. Bilgisayarlar, Sony Ev Sinema Sistemi, Samsung TV ile hiç problem olmadan Internet gayet hızlı bir şekilde çalışıyor. Ancak iPhone 6, iPad Mini Retina ve iPad 6+ cihazlarda Wi-Fi çekimi düzgün görünmesine rağmen Internet bağlantısı sürekli sorun çıkartıyor. Browser ile sayfalar yüklenemiyor, Facebook ve diğer uygulamalar Internet'e bağlanamıyor. Sorun bazen kendi kendine düzeliyor, bazen hem modem hem de Access Point'i kapatıp açınca düzeliyor. Netmaster yada TP-Link'te buna neden olabilecek bir ayar var mıdır?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu sorun son 1 haftadır bende de olmaya başladı. Sırf bu yüzden Twitch uygulaması ile video izleyemez oldum. Sürekli buffering'e giriyor, refresh edince devam ediyor. Geçen hafta bir bağlantı kopması sorunu yaşadım. Genel arıza dediler. Hat geri geldiğinde ise modem 25 dakikada bir reset atmaya başladı. İki defa teknik ekip geldi baktı, modem arızalı, yenisini alın dediler. Ben de para harcamadan önce başka bir modem ile denemek istedim. Arkadaşım sağolsun kullanmadığı modemi gönderdi ama o modem elime ulaşana kadar (2 gün içinde) sorun düzeldi. Modem arızalı lafı yalan oldu. Sonra bir de mesaj attılar DNS adreslerini düzelttik, size daha iyi hizmet verebilmek için diye. Ben zaten DNS kullanmıyordum. Neyse, bu olaydan sonra da artık iPad üzerinden twitch'te video izleyemez oldum. Ne ayar yaptıysam da işe yaramadı. Hatta eski Airties RT-205 adsl modemi access point olarak bile ayarladım ama yine nafile. Netmaster modemin kablosuz performansı rezil evet ama en azından yan odadan sorunsuz izleyebiliyordum.

Bloody'nin bahsettiği 20-40 MHz ayarı neymiş bir kurcalıyayım bakalım çözüm olacak mı.

Ek: Kablosuz ayarlarında "Band Genişliği" diye bir ayarda sadece 20 MHz seçeneği mevcut. Başka bir seçenek veya Auto gibi bir ayara izin vermiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben zaten Netmaster'ın kablosuz özelliğini kapattım, tamamen kapalı duruyor. Kablosuz ağ dağıtımını TP-Link ile yapıyorum. Onun ayarını 20 Mhz olarak değiştirdim ama yeterli test yapacak zamanım olmadı. Biraz denedikten sonra problem devam ederse bir de 40 Mhz seçip deneyeceğim. O da sorunu çözmezse ne yapacağım bilmiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Uydunet kullanmıyorum ancak bahsettiğiniz problem TTNet Tilgin modemle oluyordu bir dönem, iPhone 5 ile üst üste uğraşmaktan gına gelmişti, iOS güncellemesi (yanlış hatırlamıyorsam 8.2) ile çözüldü. 8.3'le tamamen ortadan kalktı. iMac ve MBAir'de fiberden sıkıntı olmadı ama iPhone'dan bağlanmaya kalkışınca olan bağlanma sorunu da yaklaşık 1 ay önceki güncellemeyle çözüldü. Sorun hep sizin anlattığınız gibiydi, önce bağlı görünüyordu, sonrasında hiçbir yere girilmiyordu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Netmaster CBW-700V modemin Kablosuz özelliğini kapatamıyorsunuz ne yazık ki. Sadece devre dışı bırakabiliyorsunuz ama sinyal yaymaya ve kablosuz bağlantılar listesinde görünmeye devam ediyor :S

Benim iPad'de hala iOS 7.1.2 yüklü. Yukarıda bahsettiğim sorundan önce gayet güzel çalışan streaming video olayı o sorundan sonra bir daha düzelmedi. Kimbilir ne yaptılar da böyle oldu, ben direkt uydunet'i suçluyorum, çünkü tek değişken onların yaptığı bir ayar (artık neyse)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

CBW-383Z4 modeli var bende ve kablosuz tamamen kapatılabiliyor. Kablosuz erişimini kapatmanın mümkün olmadığı bir cihaz yapmak ancak Netmaster'ın becereceği bir saçmalık olurdu zaten.

Ofiste ve dışardaki tüm hotspot noktalarında sorunsuz çalışan cihazlar evde problem yaratıyor. Bu da eğer TP-Link'ten değilse Uydunet'in yaptığı bir saçmalık yüzünden büyük ihtimalle.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok